"Standard is voor mij geen stap achteruit"

door

Voor Standard lijkt het seizoen nu pas echt begonnen te zijn, want de kern van de Rouches werd pas in het slot van de mercato helemaal op punt gezet. Technisch directeur Fergal Harkin verwezenlijkte op de valreep nog een straf transferoffensief met vier stevige aanwinsten.

Bij Club Brugge werd Kamal Sowah gehuurd, terwijl Harkin daarnaast ook nog gretig in de Premier League ging shoppen. Isaac Hayden en Steven Alzate werden gehuurd van Newcastle en Brighton, terwijl Moussa Djenepo definitief terugkeerde. De Malinese flankspeler kwam voor 3,5 miljoen euro over van het degradeerde Southampton.

LEES OOK: 'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Geen stap terug

Dat had de 25-jarige in de zomer van 2019 nog voor meer dan 15 miljoen uit Luik weggehaald, maar in de Premier League kon Djenepo zich nooit helemaal doorzetten. Uiteindelijk klokte hij af op 73 wedstrijden, waarin hij drie keer scoorde en vier assists gaf. Bij Standard moet hij zich nu weer zien te lanceren.

Al ziet Djenepo dat zelf anders. "Voor mij is dit geen stap achteruit", stelt hij immers bij La Dernière Heure. "Het was een makkelijke keuze, ik heb niet lang moeten nadenken. Deze club heeft me alles gegeven. Als ik mezelf kan opofferen voor hen, dan zal ik dat ook doen. De berichtjes die ik gekregen heb van ploegmaats als Vanheusden en Bodart en zelfs enkele ex-spelers hebben me overtuigd."

Vervanger van Dönnum

Met de komst van Djenepo vond Standard nog een vervanger voor Aron Dönnum. De Noor was door Carl Hoefkens nog tot aanvoerder gebombardeerd, maar vertrok plotsklaps naar Toulouse. Omdat ook Laursen vertrokken was, was er zo plots een groot probleem op de linkerflank.

Dat moet Djenepo oplossen en met een 1-3-zege in Eupen vorig weekend beleefde hij alvast een geslaagde rentree. Standard moet die lijn nu door zien te trekken om weer op te kunnen rukken in het klassement.  Vrijdag krijgen ze het bezoek van rode lantaarn Westerlo.

Was zijn terugkeer een slimme zet van Standard?

Meest recent

'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

67
67
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

43
43
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

179
179
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

103
103
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

31
31
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

470
470
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

56
56
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

231
231
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

79
79
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

192
192
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

193
193
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

453
453
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

47
47
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

73
73
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

657
657
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

118
118
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

110
110
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

157
157
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

162
162
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

275
275
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

131
131
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

1045
1045
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

555
555
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

86
86

Meer sportnieuws