"Standard is voor mij geen stap achteruit"

door

Voor Standard lijkt het seizoen nu pas echt begonnen te zijn, want de kern van de Rouches werd pas in het slot van de mercato helemaal op punt gezet. Technisch directeur Fergal Harkin verwezenlijkte op de valreep nog een straf transferoffensief met vier stevige aanwinsten.

Bij Club Brugge werd Kamal Sowah gehuurd, terwijl Harkin daarnaast ook nog gretig in de Premier League ging shoppen. Isaac Hayden en Steven Alzate werden gehuurd van Newcastle en Brighton, terwijl Moussa Djenepo definitief terugkeerde. De Malinese flankspeler kwam voor 3,5 miljoen euro over van het degradeerde Southampton.

LEES OOK: Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Geen stap terug

Dat had de 25-jarige in de zomer van 2019 nog voor meer dan 15 miljoen uit Luik weggehaald, maar in de Premier League kon Djenepo zich nooit helemaal doorzetten. Uiteindelijk klokte hij af op 73 wedstrijden, waarin hij drie keer scoorde en vier assists gaf. Bij Standard moet hij zich nu weer zien te lanceren.

Al ziet Djenepo dat zelf anders. "Voor mij is dit geen stap achteruit", stelt hij immers bij La Dernière Heure. "Het was een makkelijke keuze, ik heb niet lang moeten nadenken. Deze club heeft me alles gegeven. Als ik mezelf kan opofferen voor hen, dan zal ik dat ook doen. De berichtjes die ik gekregen heb van ploegmaats als Vanheusden en Bodart en zelfs enkele ex-spelers hebben me overtuigd."

Vervanger van Dönnum

Met de komst van Djenepo vond Standard nog een vervanger voor Aron Dönnum. De Noor was door Carl Hoefkens nog tot aanvoerder gebombardeerd, maar vertrok plotsklaps naar Toulouse. Omdat ook Laursen vertrokken was, was er zo plots een groot probleem op de linkerflank.

Dat moet Djenepo oplossen en met een 1-3-zege in Eupen vorig weekend beleefde hij alvast een geslaagde rentree. Standard moet die lijn nu door zien te trekken om weer op te kunnen rukken in het klassement.  Vrijdag krijgen ze het bezoek van rode lantaarn Westerlo.

Was zijn terugkeer een slimme zet van Standard?

Meest recent

Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

16
16
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

142
142
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

177
177
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

111
111
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

83
83
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

161
161
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

55
55
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

330
330
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

107
107
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

358
358
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

158
158
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

252
252
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

546
546
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

201
201
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

335
335
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

408
408
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

847
847
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

115
115
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

152
152
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

248
248
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

844
844
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

109
109

Meer sportnieuws