"Standard is voor mij geen stap achteruit"

door

Voor Standard lijkt het seizoen nu pas echt begonnen te zijn, want de kern van de Rouches werd pas in het slot van de mercato helemaal op punt gezet. Technisch directeur Fergal Harkin verwezenlijkte op de valreep nog een straf transferoffensief met vier stevige aanwinsten.

Bij Club Brugge werd Kamal Sowah gehuurd, terwijl Harkin daarnaast ook nog gretig in de Premier League ging shoppen. Isaac Hayden en Steven Alzate werden gehuurd van Newcastle en Brighton, terwijl Moussa Djenepo definitief terugkeerde. De Malinese flankspeler kwam voor 3,5 miljoen euro over van het degradeerde Southampton.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Geen stap terug

Dat had de 25-jarige in de zomer van 2019 nog voor meer dan 15 miljoen uit Luik weggehaald, maar in de Premier League kon Djenepo zich nooit helemaal doorzetten. Uiteindelijk klokte hij af op 73 wedstrijden, waarin hij drie keer scoorde en vier assists gaf. Bij Standard moet hij zich nu weer zien te lanceren.

Al ziet Djenepo dat zelf anders. "Voor mij is dit geen stap achteruit", stelt hij immers bij La Dernière Heure. "Het was een makkelijke keuze, ik heb niet lang moeten nadenken. Deze club heeft me alles gegeven. Als ik mezelf kan opofferen voor hen, dan zal ik dat ook doen. De berichtjes die ik gekregen heb van ploegmaats als Vanheusden en Bodart en zelfs enkele ex-spelers hebben me overtuigd."

Vervanger van Dönnum

Met de komst van Djenepo vond Standard nog een vervanger voor Aron Dönnum. De Noor was door Carl Hoefkens nog tot aanvoerder gebombardeerd, maar vertrok plotsklaps naar Toulouse. Omdat ook Laursen vertrokken was, was er zo plots een groot probleem op de linkerflank.

Dat moet Djenepo oplossen en met een 1-3-zege in Eupen vorig weekend beleefde hij alvast een geslaagde rentree. Standard moet die lijn nu door zien te trekken om weer op te kunnen rukken in het klassement.  Vrijdag krijgen ze het bezoek van rode lantaarn Westerlo.

Was zijn terugkeer een slimme zet van Standard?

Meest recent

'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

4
4
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

77
77
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

8
8
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

70
70
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

141
141
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

15
15
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

34
34
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

14
14
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

287
287
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

144
144
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

181
181
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

56
56
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

220
220
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

104
104
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

96
96
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

119
119
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

356
356
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

96
96
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

469
469
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

275
275
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

217
217
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

499
499

Meer sportnieuws