"Standard is voor mij geen stap achteruit"

door

Voor Standard lijkt het seizoen nu pas echt begonnen te zijn, want de kern van de Rouches werd pas in het slot van de mercato helemaal op punt gezet. Technisch directeur Fergal Harkin verwezenlijkte op de valreep nog een straf transferoffensief met vier stevige aanwinsten.

Bij Club Brugge werd Kamal Sowah gehuurd, terwijl Harkin daarnaast ook nog gretig in de Premier League ging shoppen. Isaac Hayden en Steven Alzate werden gehuurd van Newcastle en Brighton, terwijl Moussa Djenepo definitief terugkeerde. De Malinese flankspeler kwam voor 3,5 miljoen euro over van het degradeerde Southampton.

LEES OOK: Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

Geen stap terug

Dat had de 25-jarige in de zomer van 2019 nog voor meer dan 15 miljoen uit Luik weggehaald, maar in de Premier League kon Djenepo zich nooit helemaal doorzetten. Uiteindelijk klokte hij af op 73 wedstrijden, waarin hij drie keer scoorde en vier assists gaf. Bij Standard moet hij zich nu weer zien te lanceren.

Al ziet Djenepo dat zelf anders. "Voor mij is dit geen stap achteruit", stelt hij immers bij La Dernière Heure. "Het was een makkelijke keuze, ik heb niet lang moeten nadenken. Deze club heeft me alles gegeven. Als ik mezelf kan opofferen voor hen, dan zal ik dat ook doen. De berichtjes die ik gekregen heb van ploegmaats als Vanheusden en Bodart en zelfs enkele ex-spelers hebben me overtuigd."

Vervanger van Dönnum

Met de komst van Djenepo vond Standard nog een vervanger voor Aron Dönnum. De Noor was door Carl Hoefkens nog tot aanvoerder gebombardeerd, maar vertrok plotsklaps naar Toulouse. Omdat ook Laursen vertrokken was, was er zo plots een groot probleem op de linkerflank.

Dat moet Djenepo oplossen en met een 1-3-zege in Eupen vorig weekend beleefde hij alvast een geslaagde rentree. Standard moet die lijn nu door zien te trekken om weer op te kunnen rukken in het klassement.  Vrijdag krijgen ze het bezoek van rode lantaarn Westerlo.

Was zijn terugkeer een slimme zet van Standard?

Meest recent

'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

2
2
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

14
14
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

125
125
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

119
119
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

47
47
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

165
165
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

23
23
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

91
91
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

179
179
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

159
159
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

335
335
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

207
207
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

77
77
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

235
235
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

341
341
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

347
347
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

102
102
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

64
64
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

408
408
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

502
502
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

213
213
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

134
134
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

160
160

Meer sportnieuws