De Jong neemt Antwerp-speler apart: "Hij is een goede jongen"

door
De Jong neemt Antwerp-speler apart:

Voor Antwerp FC is de campagne in de poulefase van de Champions League van start gegaan met een pijnlijke realitycheck. Zo moest de Great Old dinsdagavond zijn meerdere erkennen in FC Barcelona. De Catalanen wonnen op eigen veld met 5-0.

In de twee voorbije edities van het Kampioenenbal, sneuvelde Barça telkens al in de groepsfase. Dit seizoen is overwintering een absolute must en dus besloot coach Xavi Hernandez om geen risico te nemen in de openingsmatch. Zo bracht hij meteen zijn sterkst mogelijke ploeg tussen de lijnen.

Het niveauverschil was dan ook bijzonder groot. Hoewel Antwerp nog behoorlijk goed aan de match begon, was de Belgische kampioen niet opgewassen tegen de vlotte combinaties van de Catalanen. Bovendien toonden jongens als Joao Félix en Robert Lewandowski zich dodelijk in de afwerking.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

IJzersterk middenveld

Al mocht de aanvoer vanuit het middenveld ook gezien worden. Ilkay Gündogan liet zien dat hij dit Champions League-trofee dolgraag voor het tweede jaar op rij in de lucht wil steken. Gavi vormt een plaag voor elke tegenstander en Frenkie de Jong is meer dan ooit de metronoom in de ploeg van Xavi.

De Nederlander toonde zich achteraf dan ook tevreden. "Ik snap dat dit resultaat voor Antwerp en de Belgen wat minder leuk is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Het zag er door die vroege 3-0 makkelijk uit, maar dat was het niet, hoor. Ik ben wel tevreden, we wilden goed beginnen en tonen dat we klaar zijn voor de Champions League."

Nederlands onderonsje

De Jong had voor de match overigens een opgemerkt onderonsje met zijn landgenoot Vincent Janssen. Toen hij de spits na de match opnieuw apart nam, was de sfeer iets bedrukter. "Voor de match heb ik even met Vincent gesproken, erna ook. Vooraf was hij in betere stemming. Ach hij is een goeie jongen, ik kom goed met hem overeen", aldus de middenvelder.

🚀

Barça heeft momenteel het beste middenveld van Europa ...

Meest recent

Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

18
18
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

66
66
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

64
64
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

127
127
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

82
82
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

134
134
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

181
181
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

151
151
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

142
142
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

32
32
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

204
204
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

392
392
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

303
303
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

163
163
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

61
61
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

156
156
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

123
123
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

461
461
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

153
153
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

295
295
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

60
60
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

73
73
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

408
408
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

104
104

Meer sportnieuws