De Jong neemt Antwerp-speler apart: "Hij is een goede jongen"

520 stemmen
De Jong neemt Antwerp-speler apart:

Voor Antwerp FC is de campagne in de poulefase van de Champions League van start gegaan met een pijnlijke realitycheck. Zo moest de Great Old dinsdagavond zijn meerdere erkennen in FC Barcelona. De Catalanen wonnen op eigen veld met 5-0.

In de twee voorbije edities van het Kampioenenbal, sneuvelde Barça telkens al in de groepsfase. Dit seizoen is overwintering een absolute must en dus besloot coach Xavi Hernandez om geen risico te nemen in de openingsmatch. Zo bracht hij meteen zijn sterkst mogelijke ploeg tussen de lijnen.

Het niveauverschil was dan ook bijzonder groot. Hoewel Antwerp nog behoorlijk goed aan de match begon, was de Belgische kampioen niet opgewassen tegen de vlotte combinaties van de Catalanen. Bovendien toonden jongens als Joao Félix en Robert Lewandowski zich dodelijk in de afwerking.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

IJzersterk middenveld

Al mocht de aanvoer vanuit het middenveld ook gezien worden. Ilkay Gündogan liet zien dat hij dit Champions League-trofee dolgraag voor het tweede jaar op rij in de lucht wil steken. Gavi vormt een plaag voor elke tegenstander en Frenkie de Jong is meer dan ooit de metronoom in de ploeg van Xavi.

De Nederlander toonde zich achteraf dan ook tevreden. "Ik snap dat dit resultaat voor Antwerp en de Belgen wat minder leuk is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Het zag er door die vroege 3-0 makkelijk uit, maar dat was het niet, hoor. Ik ben wel tevreden, we wilden goed beginnen en tonen dat we klaar zijn voor de Champions League."

Nederlands onderonsje

De Jong had voor de match overigens een opgemerkt onderonsje met zijn landgenoot Vincent Janssen. Toen hij de spits na de match opnieuw apart nam, was de sfeer iets bedrukter. "Voor de match heb ik even met Vincent gesproken, erna ook. Vooraf was hij in betere stemming. Ach hij is een goeie jongen, ik kom goed met hem overeen", aldus de middenvelder.

🚀

Barça heeft momenteel het beste middenveld van Europa ...

Meest recent

Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

1
1
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

24
24
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

34
34
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

82
82
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

146
146
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

30
30
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

42
42
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

53
53
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

102
102
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

84
84
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

175
175
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

211
211
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

459
459
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

219
219
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

332
332
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

187
187
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

220
220
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

516
516
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

191
191
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45

Meer sportnieuws