De Jong neemt Antwerp-speler apart: "Hij is een goede jongen"

520
De Jong neemt Antwerp-speler apart:

Voor Antwerp FC is de campagne in de poulefase van de Champions League van start gegaan met een pijnlijke realitycheck. Zo moest de Great Old dinsdagavond zijn meerdere erkennen in FC Barcelona. De Catalanen wonnen op eigen veld met 5-0.

In de twee voorbije edities van het Kampioenenbal, sneuvelde Barça telkens al in de groepsfase. Dit seizoen is overwintering een absolute must en dus besloot coach Xavi Hernandez om geen risico te nemen in de openingsmatch. Zo bracht hij meteen zijn sterkst mogelijke ploeg tussen de lijnen.

Het niveauverschil was dan ook bijzonder groot. Hoewel Antwerp nog behoorlijk goed aan de match begon, was de Belgische kampioen niet opgewassen tegen de vlotte combinaties van de Catalanen. Bovendien toonden jongens als Joao Félix en Robert Lewandowski zich dodelijk in de afwerking.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

IJzersterk middenveld

Al mocht de aanvoer vanuit het middenveld ook gezien worden. Ilkay Gündogan liet zien dat hij dit Champions League-trofee dolgraag voor het tweede jaar op rij in de lucht wil steken. Gavi vormt een plaag voor elke tegenstander en Frenkie de Jong is meer dan ooit de metronoom in de ploeg van Xavi.

De Nederlander toonde zich achteraf dan ook tevreden. "Ik snap dat dit resultaat voor Antwerp en de Belgen wat minder leuk is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Het zag er door die vroege 3-0 makkelijk uit, maar dat was het niet, hoor. Ik ben wel tevreden, we wilden goed beginnen en tonen dat we klaar zijn voor de Champions League."

Nederlands onderonsje

De Jong had voor de match overigens een opgemerkt onderonsje met zijn landgenoot Vincent Janssen. Toen hij de spits na de match opnieuw apart nam, was de sfeer iets bedrukter. "Voor de match heb ik even met Vincent gesproken, erna ook. Vooraf was hij in betere stemming. Ach hij is een goeie jongen, ik kom goed met hem overeen", aldus de middenvelder.

Barça heeft momenteel het beste middenveld van Europa ...

Meest recent

Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

6
6
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

2
2
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

19
19
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

15
15
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

144
144
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

131
131
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

54
54
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

104
104
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

70
70
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

57
57
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

114
114
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

267
267
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

178
178
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

123
123
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

445
445
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

292
292
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

441
441
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

369
369

Meer sportnieuws