De Jong neemt Antwerp-speler apart: "Hij is een goede jongen"

door
De Jong neemt Antwerp-speler apart:

Voor Antwerp FC is de campagne in de poulefase van de Champions League van start gegaan met een pijnlijke realitycheck. Zo moest de Great Old dinsdagavond zijn meerdere erkennen in FC Barcelona. De Catalanen wonnen op eigen veld met 5-0.

In de twee voorbije edities van het Kampioenenbal, sneuvelde Barça telkens al in de groepsfase. Dit seizoen is overwintering een absolute must en dus besloot coach Xavi Hernandez om geen risico te nemen in de openingsmatch. Zo bracht hij meteen zijn sterkst mogelijke ploeg tussen de lijnen.

Het niveauverschil was dan ook bijzonder groot. Hoewel Antwerp nog behoorlijk goed aan de match begon, was de Belgische kampioen niet opgewassen tegen de vlotte combinaties van de Catalanen. Bovendien toonden jongens als Joao Félix en Robert Lewandowski zich dodelijk in de afwerking.

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

IJzersterk middenveld

Al mocht de aanvoer vanuit het middenveld ook gezien worden. Ilkay Gündogan liet zien dat hij dit Champions League-trofee dolgraag voor het tweede jaar op rij in de lucht wil steken. Gavi vormt een plaag voor elke tegenstander en Frenkie de Jong is meer dan ooit de metronoom in de ploeg van Xavi.

De Nederlander toonde zich achteraf dan ook tevreden. "Ik snap dat dit resultaat voor Antwerp en de Belgen wat minder leuk is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Het zag er door die vroege 3-0 makkelijk uit, maar dat was het niet, hoor. Ik ben wel tevreden, we wilden goed beginnen en tonen dat we klaar zijn voor de Champions League."

Nederlands onderonsje

De Jong had voor de match overigens een opgemerkt onderonsje met zijn landgenoot Vincent Janssen. Toen hij de spits na de match opnieuw apart nam, was de sfeer iets bedrukter. "Voor de match heb ik even met Vincent gesproken, erna ook. Vooraf was hij in betere stemming. Ach hij is een goeie jongen, ik kom goed met hem overeen", aldus de middenvelder.

Barça heeft momenteel het beste middenveld van Europa ...

Meest recent

'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

21
21
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

21
21
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

102
102
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

92
92
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

79
79
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

226
226
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

91
91
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

63
63
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

139
139
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

119
119
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

408
408
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

539
539
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

280
280
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

304
304
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

315
315
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1258
1258
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

355
355
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

193
193
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

181
181
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

187
187
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

157
157
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

301
301
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

169
169
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

126
126

Meer sportnieuws