De Jong neemt Antwerp-speler apart: "Hij is een goede jongen"

520 stemmen
De Jong neemt Antwerp-speler apart:

Voor Antwerp FC is de campagne in de poulefase van de Champions League van start gegaan met een pijnlijke realitycheck. Zo moest de Great Old dinsdagavond zijn meerdere erkennen in FC Barcelona. De Catalanen wonnen op eigen veld met 5-0.

In de twee voorbije edities van het Kampioenenbal, sneuvelde Barça telkens al in de groepsfase. Dit seizoen is overwintering een absolute must en dus besloot coach Xavi Hernandez om geen risico te nemen in de openingsmatch. Zo bracht hij meteen zijn sterkst mogelijke ploeg tussen de lijnen.

Het niveauverschil was dan ook bijzonder groot. Hoewel Antwerp nog behoorlijk goed aan de match begon, was de Belgische kampioen niet opgewassen tegen de vlotte combinaties van de Catalanen. Bovendien toonden jongens als Joao Félix en Robert Lewandowski zich dodelijk in de afwerking.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

IJzersterk middenveld

Al mocht de aanvoer vanuit het middenveld ook gezien worden. Ilkay Gündogan liet zien dat hij dit Champions League-trofee dolgraag voor het tweede jaar op rij in de lucht wil steken. Gavi vormt een plaag voor elke tegenstander en Frenkie de Jong is meer dan ooit de metronoom in de ploeg van Xavi.

De Nederlander toonde zich achteraf dan ook tevreden. "Ik snap dat dit resultaat voor Antwerp en de Belgen wat minder leuk is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Het zag er door die vroege 3-0 makkelijk uit, maar dat was het niet, hoor. Ik ben wel tevreden, we wilden goed beginnen en tonen dat we klaar zijn voor de Champions League."

Nederlands onderonsje

De Jong had voor de match overigens een opgemerkt onderonsje met zijn landgenoot Vincent Janssen. Toen hij de spits na de match opnieuw apart nam, was de sfeer iets bedrukter. "Voor de match heb ik even met Vincent gesproken, erna ook. Vooraf was hij in betere stemming. Ach hij is een goeie jongen, ik kom goed met hem overeen", aldus de middenvelder.

Barça heeft momenteel het beste middenveld van Europa ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

4
4
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

15
15
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

119
119
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

98
98
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

176
176
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

243
243
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

109
109
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

513
513
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

167
167
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

451
451
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

139
139
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

692
692
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

223
223
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

707
707
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

517
517
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

192
192
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

362
362
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1204
1204
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

458
458
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

324
324
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

478
478
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

404
404
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

281
281
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

221
221
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

474
474

Meer sportnieuws