Antwerpse afstraffing in de maak? "Als Barça wil ..."

314
Antwerpse afstraffing in de maak?

Antwerp FC maakt zich momenteel op voor zijn grote debuut in de groepsfase van de Champions League. En de Great Old zal zijn borst meteen moeten nat maken. Zo wacht dinsdagavond een bezoek aan meervoudig winnaar FC Barcelona.

Sinds de grote hervorming van de Europese topcompetitie, wisten de Catalanen het Kampioenenbal al vier keer achter hun naam te schrijven. Onder impuls van heerlijke voetballers als Lionel Messi, Andres Iniesta en Xavi Hernandez triomfeerde Barça in 2006, 2009, 2011 en 2015.

De laatste jaren werden echter veel minder Europese successen geboekt. Door de financiële puinhoop was de club genoodzaakt om heel wat van haar beste spelers te laten gaan. Bijgevolg kon Barcelona in de twee voorbije seizoenen zelfs de groepsfase niet overleven.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Barça aast op revanche

De ploeg van Xavi, die inmiddels het roer overnam als hoofdcoach, wil tijdens de huidige jaargang dan ook revanche pakken. Overwinteren in het Kampioenenbal is een absolute must. En dus zal de Spaanse kampioen op eigen veld meteen een goede start willen nemen.

Bijgevolg moet Antwerp dan ook een afstraffing vrezen. "Als je tegen zulke ploegen speelt, leef je op zo'n avond bij de gratie van hen", stelt analist Gert Verheyen bij Extra Time. "Als ze goesting hebben om je er 6 of 7 te geven, geven ze je er 7. Als ze denken 2 of 3 is ook goed, dan blijft het daarbij."

Wonder voor Antwerp

Verheyen weet in ieder geval waarover hij spreekt. Destijds speelde hij met Club Brugge twee keer tegen de Catalanen. Blauw-Zwart kon toen de schade beperken, maar het wordt van Antwerp bijzonder moeilijk om dat te evenaren. "Ik zal u zeggen: als je daarnaartoe gaat, is dat toch ook een beetje met schrik. Ik spreek voor mezelf, hé. Je bent toch altijd bang om er een stuk of 7 binnen te krijgen. Dat Antwerp daar iets zou halen, is mijn ogen een wonder. Het speelt ook mee dat het de eerste match is."

Barça scoort minstens drie keer tegen Antwerp ...

Meest recent

Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

14
14
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

7
7
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

17
17
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

31
31
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

36
36
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

42
42
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

75
75
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

200
200
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

53
53
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

124
124
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

102
102
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

371
371
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

151
151
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

218
218
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

105
105
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

402
402
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

158
158
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

330
330
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

232
232
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

190
190
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

161
161
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

135
135
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

230
230
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

312
312
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

111
111

Meer sportnieuws