Antwerpse afstraffing in de maak? "Als Barça wil ..."

door
Antwerpse afstraffing in de maak?

Antwerp FC maakt zich momenteel op voor zijn grote debuut in de groepsfase van de Champions League. En de Great Old zal zijn borst meteen moeten nat maken. Zo wacht dinsdagavond een bezoek aan meervoudig winnaar FC Barcelona.

Sinds de grote hervorming van de Europese topcompetitie, wisten de Catalanen het Kampioenenbal al vier keer achter hun naam te schrijven. Onder impuls van heerlijke voetballers als Lionel Messi, Andres Iniesta en Xavi Hernandez triomfeerde Barça in 2006, 2009, 2011 en 2015.

De laatste jaren werden echter veel minder Europese successen geboekt. Door de financiële puinhoop was de club genoodzaakt om heel wat van haar beste spelers te laten gaan. Bijgevolg kon Barcelona in de twee voorbije seizoenen zelfs de groepsfase niet overleven.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Barça aast op revanche

De ploeg van Xavi, die inmiddels het roer overnam als hoofdcoach, wil tijdens de huidige jaargang dan ook revanche pakken. Overwinteren in het Kampioenenbal is een absolute must. En dus zal de Spaanse kampioen op eigen veld meteen een goede start willen nemen.

Bijgevolg moet Antwerp dan ook een afstraffing vrezen. "Als je tegen zulke ploegen speelt, leef je op zo'n avond bij de gratie van hen", stelt analist Gert Verheyen bij Extra Time. "Als ze goesting hebben om je er 6 of 7 te geven, geven ze je er 7. Als ze denken 2 of 3 is ook goed, dan blijft het daarbij."

Wonder voor Antwerp

Verheyen weet in ieder geval waarover hij spreekt. Destijds speelde hij met Club Brugge twee keer tegen de Catalanen. Blauw-Zwart kon toen de schade beperken, maar het wordt van Antwerp bijzonder moeilijk om dat te evenaren. "Ik zal u zeggen: als je daarnaartoe gaat, is dat toch ook een beetje met schrik. Ik spreek voor mezelf, hé. Je bent toch altijd bang om er een stuk of 7 binnen te krijgen. Dat Antwerp daar iets zou halen, is mijn ogen een wonder. Het speelt ook mee dat het de eerste match is."

Barça scoort minstens drie keer tegen Antwerp ...

Meest recent

'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

8
8
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

416
416
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

112
112
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

56
56
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

69
69
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

290
290
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

132
132
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

219
219
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

85
85
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

238
238
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

419
419
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

182
182
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

518
518
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

252
252
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

149
149
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

116
116
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176

Meer sportnieuws