Fredberg/Riemer hard aangepakt: "Walgelijk wat ze hem aandoen"

926 stemmen
Fredberg/Riemer hard aangepakt:

In aanloop naar de topper tegen Club Brugge ondervindt RSC Anderlecht de nadelen van zijn indrukwekkende transferoffensief. Zo zorgt de nieuwe concurrentiestrijd in doel voor de nodige commotie. Verschillende waarnemers vinden alvast dat Maxime Dupé onheus behandeld wordt.

Paars-Wit nam aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg ging men op zoek naar een nieuw sluitstuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Dupé. De ervaren doelman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

De Fransman liet in zijn eerste matchen ook een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van nog een gerenommeerde doelman: de Deen Kasper Schmeichel. En Fredberg verklaarde vlak na diens transfer dat zijn ervaren landgenoot niet werd aangetrokken om zomaar op de bank plaats te nemen.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Beloftes niet nagekomen

Dupé zal echter vreemd hebben opgekeken toen hij het nieuws van de transfer van Schmeichel vernam. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldde zondag namelijk dat de Fransman bij zijn komst de belofte zou hebben gekregen dat hij de onvoorwaardelijke nummer één zou worden. Dat was ook één van de belangrijkste voorwaarden voor het sluiten van de deal, daarvoor wees Dupé verschillende andere ploegen af.

Maar blijkbaar hield het bestuur zich niet helemaal aan zijn belofte, want door de komst met Schmeichel staat Dupé plots voor een pittige concurrentiestrijd en is zijn basisplek allerminst gegarandeerd. Vandaar ook zijn lauwe reactie toen hij zondag na de match in Kortrijk werd gepolst naar deze situatie. De kritiek op de RSCA-leiding is dan ook scherp, niet in het minst aan Waalse zijde.

Voorbereide moord

Bij La Tribune heeft ex-bondscoach Marc Wilmots het bijvoorbeeld over een 'voorbereide moord' op Dupé. Analist Alexandre Teklak richt zijn vizier dan weer op het duo Fredberg-Riemer. "Ze hebben tegen hem gelogen. Fredberg heeft gelogen, Riemer heeft gelogen, de club heeft gelogen. Het is walgelijk wat ze hem aan het aandoen zijn. Het is niet eerlijk tegenover hem, ik hoop dat alles goed uitpakt voor hem", aldus Teklak bij Complètement Foot.

De komst van Schmeichel was géén goede zet van RSCA ...

Meest recent

België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

39
39
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

178
178
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

38
38
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

41
41
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

119
119
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

118
118
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

75
75
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

138
138
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

55
55
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

163
163
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

139
139
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

176
176
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

403
403
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

264
264
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

77
77
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

857
857
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

511
511
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

563
563
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

394
394
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

717
717
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

353
353
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

549
549
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

144
144
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2293
2293

Meer sportnieuws