Fredberg/Riemer hard aangepakt: "Walgelijk wat ze hem aandoen"

door
Fredberg/Riemer hard aangepakt:

In aanloop naar de topper tegen Club Brugge ondervindt RSC Anderlecht de nadelen van zijn indrukwekkende transferoffensief. Zo zorgt de nieuwe concurrentiestrijd in doel voor de nodige commotie. Verschillende waarnemers vinden alvast dat Maxime Dupé onheus behandeld wordt.

Paars-Wit nam aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg ging men op zoek naar een nieuw sluitstuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Dupé. De ervaren doelman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

De Fransman liet in zijn eerste matchen ook een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van nog een gerenommeerde doelman: de Deen Kasper Schmeichel. En Fredberg verklaarde vlak na diens transfer dat zijn ervaren landgenoot niet werd aangetrokken om zomaar op de bank plaats te nemen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Beloftes niet nagekomen

Dupé zal echter vreemd hebben opgekeken toen hij het nieuws van de transfer van Schmeichel vernam. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldde zondag namelijk dat de Fransman bij zijn komst de belofte zou hebben gekregen dat hij de onvoorwaardelijke nummer één zou worden. Dat was ook één van de belangrijkste voorwaarden voor het sluiten van de deal, daarvoor wees Dupé verschillende andere ploegen af.

Maar blijkbaar hield het bestuur zich niet helemaal aan zijn belofte, want door de komst met Schmeichel staat Dupé plots voor een pittige concurrentiestrijd en is zijn basisplek allerminst gegarandeerd. Vandaar ook zijn lauwe reactie toen hij zondag na de match in Kortrijk werd gepolst naar deze situatie. De kritiek op de RSCA-leiding is dan ook scherp, niet in het minst aan Waalse zijde.

Voorbereide moord

Bij La Tribune heeft ex-bondscoach Marc Wilmots het bijvoorbeeld over een 'voorbereide moord' op Dupé. Analist Alexandre Teklak richt zijn vizier dan weer op het duo Fredberg-Riemer. "Ze hebben tegen hem gelogen. Fredberg heeft gelogen, Riemer heeft gelogen, de club heeft gelogen. Het is walgelijk wat ze hem aan het aandoen zijn. Het is niet eerlijk tegenover hem, ik hoop dat alles goed uitpakt voor hem", aldus Teklak bij Complètement Foot.

De komst van Schmeichel was géén goede zet van RSCA ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

0
0
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

4
4
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

37
37
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

19
19
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

350
350
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

79
79
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

139
139
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

138
138
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

169
169
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

124
124
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

77
77
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

55
55
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

94
94
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

366
366
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

201
201
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

304
304
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

141
141
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

215
215
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

272
272
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

633
633
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

237
237
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

254
254
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

119
119
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

438
438
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

346
346

Meer sportnieuws