Fredberg/Riemer hard aangepakt: "Walgelijk wat ze hem aandoen"

926 stemmen
Fredberg/Riemer hard aangepakt:

In aanloop naar de topper tegen Club Brugge ondervindt RSC Anderlecht de nadelen van zijn indrukwekkende transferoffensief. Zo zorgt de nieuwe concurrentiestrijd in doel voor de nodige commotie. Verschillende waarnemers vinden alvast dat Maxime Dupé onheus behandeld wordt.

Paars-Wit nam aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg ging men op zoek naar een nieuw sluitstuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Dupé. De ervaren doelman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

De Fransman liet in zijn eerste matchen ook een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van nog een gerenommeerde doelman: de Deen Kasper Schmeichel. En Fredberg verklaarde vlak na diens transfer dat zijn ervaren landgenoot niet werd aangetrokken om zomaar op de bank plaats te nemen.

LEES OOK: Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

Beloftes niet nagekomen

Dupé zal echter vreemd hebben opgekeken toen hij het nieuws van de transfer van Schmeichel vernam. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldde zondag namelijk dat de Fransman bij zijn komst de belofte zou hebben gekregen dat hij de onvoorwaardelijke nummer één zou worden. Dat was ook één van de belangrijkste voorwaarden voor het sluiten van de deal, daarvoor wees Dupé verschillende andere ploegen af.

Maar blijkbaar hield het bestuur zich niet helemaal aan zijn belofte, want door de komst met Schmeichel staat Dupé plots voor een pittige concurrentiestrijd en is zijn basisplek allerminst gegarandeerd. Vandaar ook zijn lauwe reactie toen hij zondag na de match in Kortrijk werd gepolst naar deze situatie. De kritiek op de RSCA-leiding is dan ook scherp, niet in het minst aan Waalse zijde.

Voorbereide moord

Bij La Tribune heeft ex-bondscoach Marc Wilmots het bijvoorbeeld over een 'voorbereide moord' op Dupé. Analist Alexandre Teklak richt zijn vizier dan weer op het duo Fredberg-Riemer. "Ze hebben tegen hem gelogen. Fredberg heeft gelogen, Riemer heeft gelogen, de club heeft gelogen. Het is walgelijk wat ze hem aan het aandoen zijn. Het is niet eerlijk tegenover hem, ik hoop dat alles goed uitpakt voor hem", aldus Teklak bij Complètement Foot.

De komst van Schmeichel was géén goede zet van RSCA ...

Meest recent

Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

2
2
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

18
18
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

418
418
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

23
23
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

23
23
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

434
434
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

234
234
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

117
117
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

412
412
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

505
505
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

466
466
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

158
158
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

55
55
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

142
142
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

722
722
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

84
84
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

241
241
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

330
330
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

236
236
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

545
545
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

146
146
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

118
118
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

78
78
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

201
201
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

325
325

Meer sportnieuws