Fredberg/Riemer hard aangepakt: "Walgelijk wat ze hem aandoen"

door
Fredberg/Riemer hard aangepakt:

In aanloop naar de topper tegen Club Brugge ondervindt RSC Anderlecht de nadelen van zijn indrukwekkende transferoffensief. Zo zorgt de nieuwe concurrentiestrijd in doel voor de nodige commotie. Verschillende waarnemers vinden alvast dat Maxime Dupé onheus behandeld wordt.

Paars-Wit nam aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg ging men op zoek naar een nieuw sluitstuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Dupé. De ervaren doelman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

De Fransman liet in zijn eerste matchen ook een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van nog een gerenommeerde doelman: de Deen Kasper Schmeichel. En Fredberg verklaarde vlak na diens transfer dat zijn ervaren landgenoot niet werd aangetrokken om zomaar op de bank plaats te nemen.

LEES OOK: 'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

Beloftes niet nagekomen

Dupé zal echter vreemd hebben opgekeken toen hij het nieuws van de transfer van Schmeichel vernam. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldde zondag namelijk dat de Fransman bij zijn komst de belofte zou hebben gekregen dat hij de onvoorwaardelijke nummer één zou worden. Dat was ook één van de belangrijkste voorwaarden voor het sluiten van de deal, daarvoor wees Dupé verschillende andere ploegen af.

Maar blijkbaar hield het bestuur zich niet helemaal aan zijn belofte, want door de komst met Schmeichel staat Dupé plots voor een pittige concurrentiestrijd en is zijn basisplek allerminst gegarandeerd. Vandaar ook zijn lauwe reactie toen hij zondag na de match in Kortrijk werd gepolst naar deze situatie. De kritiek op de RSCA-leiding is dan ook scherp, niet in het minst aan Waalse zijde.

Voorbereide moord

Bij La Tribune heeft ex-bondscoach Marc Wilmots het bijvoorbeeld over een 'voorbereide moord' op Dupé. Analist Alexandre Teklak richt zijn vizier dan weer op het duo Fredberg-Riemer. "Ze hebben tegen hem gelogen. Fredberg heeft gelogen, Riemer heeft gelogen, de club heeft gelogen. Het is walgelijk wat ze hem aan het aandoen zijn. Het is niet eerlijk tegenover hem, ik hoop dat alles goed uitpakt voor hem", aldus Teklak bij Complètement Foot.

De komst van Schmeichel was géén goede zet van RSCA ...

Meest recent

'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

30
30
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

75
75
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

260
260
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

355
355
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

55
55
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

103
103
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

301
301
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

411
411
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

262
262
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

207
207
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

73
73
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

225
225
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

225
225
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

184
184
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

72
72
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

364
364
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

167
167
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

594
594
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

307
307
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

555
555
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

771
771
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

355
355
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

876
876
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

133
133
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

421
421

Meer sportnieuws