Spaanse pers fileert Antwerp vlak voor Barça-kraker

door
Spaanse pers fileert Antwerp vlak voor Barça-kraker

Antwerp FC mag zijn landstitel dinsdag een eerste keer gaan verzilveren in de poules van de Champions League. De landskampioen staat dan meteen voor een loodzware opdracht. Zo wacht een bezoek aan de Spaanse kampioen FC Barcelona.

De Great Old wist zich voor de groepsfase van het Kampioenenbal te plaatsen door in de laatste voorronde af te rekenen met AEK Athene. Vlak voor aanvang van de interland-break werd ook al geloot voor de samenstelling van de poules. Uiteindelijk werd Antwerp gekoppeld aan FC Barcelona, FC Porto en Shakhtar Donetsk.

En tijdens de eerste speeldag wacht dus meteen de zwaarste opdracht. Nadat de voorbij CL-campagnes uitdraaiden op een grote tegenvaller, willen de Catalanen dit seizoen absoluut een goede prestatie neerzetten in de Europese topcompetitie. Afgelopen weekend werd alvast vertrouwen getankt met een 5-0-zege tegen Real Betis.

LEES OOK: Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Zwakste in de groep

Voor Antwerp lijkt het dus vooral een kwestie van schade beperken te gaan worden. Al is een verrassing natuurlijk nooit uitgesloten. In aanloop naar het duel werd de Great Old alvast onder de loep genomen door de Spaanse pers. En daar weerklinken uiteenlopende geluiden.

Het Catalaanse SPORT is bijvoorbeeld niet zo enthousiast over de ploeg van coach Mark van Bommel. "Op papier zijn ze zeker de zwakste in de groep. Al bij al een gemakkelijke start voor Barcelona, dat met de grote kanonnen zal spelen", klinkt het.

Goed evenwicht in de kern

Bij AS zag men dan weer een nieuw tijdperk ontstaan bij Antwerp onder impuls van Van Bommel en Marc Overmars. Al benadrukt men dat er nog werk aan de winkel is. "Ze haalden er grote successen bij de historische club, ook al klinkt de naam nog altijd minder bekend dan Anderlecht, Brugge, Mechelen of Standard Luik."

Marca tot slot, heeft het over een perfecte combinatie tussen ervaring en jong geweld in de Antwerpse selectie. "Spelers als Alderweireld, De Laet en Janssen combineren ze met talenten als Balikwisha, Ekkelenkamp, Keita en Vermeeren, een middenvelder van pas 18 jaar die België enthousiast maakt en heel nadrukkelijk gevolgd zal worden door Xavi."

Hoeveel keer ziet u Barça scoren tegen Antwerp?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

7
7
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

51
51
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

187
187
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

162
162
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

94
94
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

261
261
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

185
185
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

133
133
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

131
131
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

251
251
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

77
77
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

137
137
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

265
265
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

509
509
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

247
247
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

429
429
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

249
249
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

395
395
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

653
653

Meer sportnieuws