'Anderlecht hoopt op verrassing tegen Club Brugge'

door
'Anderlecht hoopt op verrassing tegen Club Brugge'

RSC Anderlecht staat komend weekend voor één van zijn zwaarste beproevingen van het seizoen tot dusver. Dan komt grote rivaal Club Brugge immers op bezoek in het Lotto Park. En de Brusselaars zullen dan mogelijk één van hun vaste sterkhouders moeten missen.

RSCA is niet goed aan het tweede seizoensluik begonnen. Op het veld van staartploeg KV Kortrijk werd in extremis wel nog een punt gepakt, maar de algemene prestatie was ondermaats. Zo kon Paars-Wit aanvallend gezien veel te weinig zijn stempel drukken. Achterin werden de fouten dan weer opgestapeld.

Bij de eerste tegentreffer ging Killian Sardella bijvoorbeeld de mist in. De rechtsback liet zich veel te makkelijk aftroeven en leverde de bal in bij Dion De Neve. Die liep Mats Rits er vervolgens af en legde de openingstreffer netjes voorbij doelman Maxime Dupé.

LEES OOK: 'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Geschorst tegen Club?

Bij de twee Kortrijkse goal ging het sluitstuk dan weer in de fout met een slechte terugspeelbal. Al had ook Zeno Debast een flinke portie boter op het hoofd. Zo sloeg hij het balletje van Felipe Avenatti met de handen uit doel. Bijgevolg werd de verdediger met rood va het veld gestuurd en kwam KVK via een strafschop alsnog op 2-1.

Door de late gelijkmaker van Anders Dreyer bleef de schade uiteindelijk wel beperkt. Maar de actie van Debast kost hem mogelijk wel de clash tegen Club Brugge. Zo besloot het bondsparket om één speeldag schorsing te eisen voor de Rode Duivel.

Precedent Ashimeru

Maar daar legt Anderlecht zich niet bij neer. Inmiddels werd al een beroepsprocedure opgestart. De Brusselaars rekenen volgens Het Laatste Nieuws op een precedent: in 2021 kwam Majeed Ashimeru voor een gelijkaardig incident immers met een voorwaardelijke sanctie weg. Dinsdag zou de zaak alvast verschijnen voor het Disciplinair Comité. Bij La Dernière Heure weet men overigens dat ook een boete van zo'n 1000 euro word geëist, maar dat lijkt momenteel slechts bijzaak.

Debast moet een extra schorsing krijgen ...

Meest recent

'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

18
18
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

110
110
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

73
73
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

169
169
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

299
299
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

279
279
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

261
261
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

345
345
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

457
457
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

300
300
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

634
634
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

228
228
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

624
624
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

309
309
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1385
1385
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

467
467
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

447
447
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

428
428
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

311
311
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

541
541
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

385
385
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

244
244
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

423
423

Meer sportnieuws