'Barça blijft shoppen: opvolger Lewandowski aangestipt'

door
'Barça blijft shoppen: opvolger Lewandowski aangestipt'

FC Barcelona hoopt dit seizoen eindelijk nog eens een goede campagne neer te zetten Champions League en dus werd de selectie voorzien van extra versterking. Maar de financiële middelen bij de Catalanen blijven erg beperkt. Desondanks zou de Spaanse kampioen al aan de komende mercato's denken.

Zo werden allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisiegelden en commerciële rechten, van de hand gedaan. Mede daardoor kon de club miljoenen spenderen aan aankopen als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé. Maar die inkomsten waren slechts eenmalig en dus was het budget afgelopen zomer beperkt.

Barcelona moest bijgevolg 'creatief' te werk gaan bij het aanwerven van nieuwe spelers. Zo werden Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez transfervrij op de kop getikt, Oriol Romeu kwam voor een uiterst beperkt bedrag over van Girona. In het slot van de mercato werden Joao Félix en Joao Cancelo dan weer op huurbasis gestrikt.

LEES OOK: Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Financiële restricties blijven

De uitgaven bleven tijdens de voorbije transferperiode dus erg beperkt. En dat lijkt binnen een jaartje opnieuw het geval te zijn. Zo raakte bekend dat de Spaanse bond het uitgavenplafond van de Catalanen opnieuw heeft verlaagd in kader van de Financial Fair Play.

Indien Barcelona op termijn nieuwe spelers wil aantrekken, zal het de transfersommen dus wederom beperkt moeten houden. Of het moet zijn salarisuitgaven terug afbouwen. Desondanks speurt Barça de markt al af naar versterking. Een opvolger voor Lewandowski bijvoorbeeld.

Smaakmaker Premier League

De Pool heeft nog een contract tot medio 2026, maar is inmiddels alweer 35 jaar. En dus zou Barcelona op termijn een nieuw speerpunt willen aantrekken. Volgens The Daily Mail is het vizier daarom op Alexander Isak gericht. De 23-jarige Zweed maakt momenteel indruk bij Newcastle United. Isak zou een overstap naar Barcelona op zich wel zien zitten, maar de vraag is of de Catalaanse club zijn komst wel kan bekostigen.

Barça kan dit seizoen de CL winnen ...

Meest recent

Schrijnend: Eto’o richt pijlen na uitschakeling op Brys

Marc Brys is officieel nog bondscoach van Kameroen, maar de Belg stond toch niet aan het roer ...

18
18
‘Zéér straf: Club Brugge gaat all-in voor oude bekende’

Club Brugge is deze winter nog op zoek naar versterkingen, vooral op de flanken moet er nog wat bij ...

101
101
Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

De Belgische clubs draaien warm op de wintermercato. Ook Zulte Waregem heeft op de officiële ...

47
47
De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

249
249
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

20
20
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

60
60
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

204
204
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

236
236
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

554
554
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

373
373
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

409
409
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

468
468
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

60
60
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

122
122
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

43
43
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

578
578
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

92
92
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

413
413
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

61
61
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

206
206
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

409
409
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

503
503
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

249
249
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

898
898
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

548
548

Meer sportnieuws