'Riemer móét ingrijpen: verrassende naam in gevaar'

door
'Riemer móét ingrijpen: verrassende naam in gevaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor de clash van komend weekend tegen Club Brugge. Maar om dan een goed resultaat neer te kunnen zetten, zal RSCA zijn niveau wel aanzienlijk moeten opkrikken. En dus is het aan coach Brian Riemer om in te grijpen.

RSCA is niet goed aan het tweede seizoensluik begonnen. Op het veld van staartploeg KV Kortrijk werd in extremis wel nog een punt gepakt, maar de algemene prestatie was ondermaats. Achterin bijvoorbeeld, werden de individuele fouten bijvoorbeeld opgestapeld. Daarnaast kon Paars-Wit aanvallend gezien veel te weinig zijn stempel drukken.

Het werd voor Kasper Dolberg dan ook geen aangename namiddag. De Deense spits werd veel te weinig van aanvoer voorzien en stond doorgaans op een eiland te voetballen. Vanuit het middenveld werd hij amper in stelling gebracht. Ook Francis Amuzu en Alexis Flips konden de spits zelden van kansen voorzien.

LEES OOK: Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Spelmaker nodig

Dat moet absoluut beter tegen Club Brugge en dus is het uitkijken naar welke oplossing Riemer zal voorzien. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad heeft de ploeg nood aan een spelmaker op het middenveld. Iemand die zowel Dolberg als de flankspelers kan bedienen.

Aan opties om deze positie in te vullen alvast geen gebrek. Topaanwinst Thorgan Hazard zou deze rol perfect kunnen opnemen. Ook Flips lijkt zich veel beter te voelen indien hij vanuit het centrum kan opereren. Zelfs Anders Dreyer en Justin Lonwijk zouden hiervoor in aanmerking kunnen komen.

Pech voor Leoni?

De vraag is evenwel wie Riemer er dan zal uithalen om plaats te maken voor zo'n spelmaker. Hoewel ze nog niet volledig op niveau zijn, lijken Mats Rits en Thomas Delaney voorlopig verzekerd van hun plek. En dus zou Théo Leoni zijn plekje wel eens kunnen verliezen. Het jeugdproduct kende een sterke start van het seizoen, maar dreigt het slachtoffer te worden van de paars-witte koopwoede van afgelopen zomer.

Riemer moet een extra spelmaker op het middenveld zetten ...

Meest recent

'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

39
39
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

8
8
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

60
60
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

323
323
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

161
161
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

104
104
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

70
70
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

152
152
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

212
212
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

26
26
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

332
332
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

118
118
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

76
76
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

119
119
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

198
198
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

129
129
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

98
98
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

92
92
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

141
141
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

204
204
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

270
270
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

109
109
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

85
85
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

367
367
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

206
206

Meer sportnieuws