'Riemer móét ingrijpen: verrassende naam in gevaar'

671 stemmen
'Riemer móét ingrijpen: verrassende naam in gevaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor de clash van komend weekend tegen Club Brugge. Maar om dan een goed resultaat neer te kunnen zetten, zal RSCA zijn niveau wel aanzienlijk moeten opkrikken. En dus is het aan coach Brian Riemer om in te grijpen.

RSCA is niet goed aan het tweede seizoensluik begonnen. Op het veld van staartploeg KV Kortrijk werd in extremis wel nog een punt gepakt, maar de algemene prestatie was ondermaats. Achterin bijvoorbeeld, werden de individuele fouten bijvoorbeeld opgestapeld. Daarnaast kon Paars-Wit aanvallend gezien veel te weinig zijn stempel drukken.

Het werd voor Kasper Dolberg dan ook geen aangename namiddag. De Deense spits werd veel te weinig van aanvoer voorzien en stond doorgaans op een eiland te voetballen. Vanuit het middenveld werd hij amper in stelling gebracht. Ook Francis Amuzu en Alexis Flips konden de spits zelden van kansen voorzien.

LEES OOK: KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

Spelmaker nodig

Dat moet absoluut beter tegen Club Brugge en dus is het uitkijken naar welke oplossing Riemer zal voorzien. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad heeft de ploeg nood aan een spelmaker op het middenveld. Iemand die zowel Dolberg als de flankspelers kan bedienen.

Aan opties om deze positie in te vullen alvast geen gebrek. Topaanwinst Thorgan Hazard zou deze rol perfect kunnen opnemen. Ook Flips lijkt zich veel beter te voelen indien hij vanuit het centrum kan opereren. Zelfs Anders Dreyer en Justin Lonwijk zouden hiervoor in aanmerking kunnen komen.

Pech voor Leoni?

De vraag is evenwel wie Riemer er dan zal uithalen om plaats te maken voor zo'n spelmaker. Hoewel ze nog niet volledig op niveau zijn, lijken Mats Rits en Thomas Delaney voorlopig verzekerd van hun plek. En dus zou Théo Leoni zijn plekje wel eens kunnen verliezen. Het jeugdproduct kende een sterke start van het seizoen, maar dreigt het slachtoffer te worden van de paars-witte koopwoede van afgelopen zomer.

Riemer moet een extra spelmaker op het middenveld zetten ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

29
29
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

73
73
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

68
68
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

61
61
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

94
94
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

86
86
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

154
154
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

503
503
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

175
175
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

463
463
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

862
862
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

122
122
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

370
370
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

177
177
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

703
703
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

601
601
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws