Antwerp vs. Barça: kampioenenmaker moet vrezen voor plek

door
Antwerp vs. Barça: kampioenenmaker moet vrezen voor plek

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de poulefase van de Champions League zich op gang. En de enige Belgische deelnemer moet meteen vol aan de bak. Zo neemt landskampioen Antwerp FC het op tegen het grote FC Barcelona.

Na een onwaarschijnlijke ontknoping legde de Great Old in de slotminuten van vorig seizoen beslag op de landstitel. Maar de timing daarvoor was niet zo goed voor RAFC. Dit seizoen was de Belgische kampioen immers niet verzekerd van een rechtstreeks ticket voor de poules van de Champions League.

Bijgevolg moest Antwerp één voorronde zien te overleven. Maar daar slaagde de ploeg van coach Mark van Bommel uiteindelijk wel in. Over twee wedstrijden werd de maat genomen van de Griekse kampioen AEK Athene. En dus zal het stamnummer één in de komende weken ons land vertegenwoordigen op het Kampioenenbal.

LEES OOK: Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Laet op de bank?

Maar de Great Old wordt in zijn eerste match niet gespaard. Zo wacht een bezoek aan FC Barcelona. De Spaanse kampioen wil zich dit seizoen herpakken na enkele tegenvallende campagnes in de CL. Met een 5-0-overwinning tegen Real Betis toonde de ploeg van coach Xavi Hernandez zich bovendien in vorm voor het duel met RAFC.

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe Van Bommel zijn basispionnen zal schikken tegen zijn ex-club. De kans is bijvoorbeeld reëel dat Ritchie De Laet naast het elftal valt. De verdediger was nochtans een vaste sterkhouder in de kampioenenploeg en geldt als één van de meer ervaren krachten in de selectie.

Maar centraal achterin kiest Van Bommel wellicht voor de snelheid en het fysieke vermogen van Soumaïla Coulibaly naast Toby Alderweireld. De Laet zou ook kunnen starten op één van de back-posities, maar daar lijken Jelle Bataille en Owen Wijndal dan weer de voorkeur te krijgen.

Muja mag hopen

Voorts worden weinig grote verrassingen verwacht. Op het middenveld is de driehoek Vermeeren-Keita-Ekkelenkamp voor de hand liggend. Enkel voorin wordt het uitkijken naar wie naast Vincent Janssen en Michel-Ange Balikwisha plaatsneemt. Abnor Muja lijkt na zijn goede invalbeurt tegen Westerlo de grootste kanshebber, al ligt hij nog in de weegschaal met Gyrano Kerk.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Keita, Vermeeren, Ekkelenkamp; Muja, Janssen, Balikwisha

Wat verwacht u van Antwerp op Barcelona?

Meest recent

Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

25
25
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

15
15
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

145
145
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

23
23
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

292
292
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

245
245
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

294
294
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

14
14
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

54
54
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

90
90
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

92
92
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

61
61
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

385
385
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

311
311
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

468
468
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

273
273
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

217
217
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

170
170
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

247
247
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

740
740
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59

Meer sportnieuws