Antwerp vs. Barça: kampioenenmaker moet vrezen voor plek

230 stemmen
Antwerp vs. Barça: kampioenenmaker moet vrezen voor plek

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de poulefase van de Champions League zich op gang. En de enige Belgische deelnemer moet meteen vol aan de bak. Zo neemt landskampioen Antwerp FC het op tegen het grote FC Barcelona.

Na een onwaarschijnlijke ontknoping legde de Great Old in de slotminuten van vorig seizoen beslag op de landstitel. Maar de timing daarvoor was niet zo goed voor RAFC. Dit seizoen was de Belgische kampioen immers niet verzekerd van een rechtstreeks ticket voor de poules van de Champions League.

Bijgevolg moest Antwerp één voorronde zien te overleven. Maar daar slaagde de ploeg van coach Mark van Bommel uiteindelijk wel in. Over twee wedstrijden werd de maat genomen van de Griekse kampioen AEK Athene. En dus zal het stamnummer één in de komende weken ons land vertegenwoordigen op het Kampioenenbal.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

De Laet op de bank?

Maar de Great Old wordt in zijn eerste match niet gespaard. Zo wacht een bezoek aan FC Barcelona. De Spaanse kampioen wil zich dit seizoen herpakken na enkele tegenvallende campagnes in de CL. Met een 5-0-overwinning tegen Real Betis toonde de ploeg van coach Xavi Hernandez zich bovendien in vorm voor het duel met RAFC.

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe Van Bommel zijn basispionnen zal schikken tegen zijn ex-club. De kans is bijvoorbeeld reëel dat Ritchie De Laet naast het elftal valt. De verdediger was nochtans een vaste sterkhouder in de kampioenenploeg en geldt als één van de meer ervaren krachten in de selectie.

Maar centraal achterin kiest Van Bommel wellicht voor de snelheid en het fysieke vermogen van Soumaïla Coulibaly naast Toby Alderweireld. De Laet zou ook kunnen starten op één van de back-posities, maar daar lijken Jelle Bataille en Owen Wijndal dan weer de voorkeur te krijgen.

Muja mag hopen

Voorts worden weinig grote verrassingen verwacht. Op het middenveld is de driehoek Vermeeren-Keita-Ekkelenkamp voor de hand liggend. Enkel voorin wordt het uitkijken naar wie naast Vincent Janssen en Michel-Ange Balikwisha plaatsneemt. Abnor Muja lijkt na zijn goede invalbeurt tegen Westerlo de grootste kanshebber, al ligt hij nog in de weegschaal met Gyrano Kerk.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Keita, Vermeeren, Ekkelenkamp; Muja, Janssen, Balikwisha

🚀

Wat verwacht u van Antwerp op Barcelona?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

55
55
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

57
57
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

30
30
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

108
108
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

405
405
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

153
153
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

314
314
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

924
924
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

507
507
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

933
933
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

443
443
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

567
567
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

353
353
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

590
590
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws