Antwerp vs. Barça: kampioenenmaker moet vrezen voor plek

door
Antwerp vs. Barça: kampioenenmaker moet vrezen voor plek

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de poulefase van de Champions League zich op gang. En de enige Belgische deelnemer moet meteen vol aan de bak. Zo neemt landskampioen Antwerp FC het op tegen het grote FC Barcelona.

Na een onwaarschijnlijke ontknoping legde de Great Old in de slotminuten van vorig seizoen beslag op de landstitel. Maar de timing daarvoor was niet zo goed voor RAFC. Dit seizoen was de Belgische kampioen immers niet verzekerd van een rechtstreeks ticket voor de poules van de Champions League.

Bijgevolg moest Antwerp één voorronde zien te overleven. Maar daar slaagde de ploeg van coach Mark van Bommel uiteindelijk wel in. Over twee wedstrijden werd de maat genomen van de Griekse kampioen AEK Athene. En dus zal het stamnummer één in de komende weken ons land vertegenwoordigen op het Kampioenenbal.

LEES OOK: Keiharde eis Van Bommel onthuld: "Daar kan Twente niet aan voldoen"

De Laet op de bank?

Maar de Great Old wordt in zijn eerste match niet gespaard. Zo wacht een bezoek aan FC Barcelona. De Spaanse kampioen wil zich dit seizoen herpakken na enkele tegenvallende campagnes in de CL. Met een 5-0-overwinning tegen Real Betis toonde de ploeg van coach Xavi Hernandez zich bovendien in vorm voor het duel met RAFC.

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe Van Bommel zijn basispionnen zal schikken tegen zijn ex-club. De kans is bijvoorbeeld reëel dat Ritchie De Laet naast het elftal valt. De verdediger was nochtans een vaste sterkhouder in de kampioenenploeg en geldt als één van de meer ervaren krachten in de selectie.

Maar centraal achterin kiest Van Bommel wellicht voor de snelheid en het fysieke vermogen van Soumaïla Coulibaly naast Toby Alderweireld. De Laet zou ook kunnen starten op één van de back-posities, maar daar lijken Jelle Bataille en Owen Wijndal dan weer de voorkeur te krijgen.

Muja mag hopen

Voorts worden weinig grote verrassingen verwacht. Op het middenveld is de driehoek Vermeeren-Keita-Ekkelenkamp voor de hand liggend. Enkel voorin wordt het uitkijken naar wie naast Vincent Janssen en Michel-Ange Balikwisha plaatsneemt. Abnor Muja lijkt na zijn goede invalbeurt tegen Westerlo de grootste kanshebber, al ligt hij nog in de weegschaal met Gyrano Kerk.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Keita, Vermeeren, Ekkelenkamp; Muja, Janssen, Balikwisha

Wat verwacht u van Antwerp op Barcelona?

Meest recent

Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

0
0
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

96
96
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

45
45
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

324
324
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

153
153
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

70
70
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

253
253
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

325
325
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

223
223
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

819
819
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

614
614
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

61
61
Vazquez doet Anderlecht straffe belofte na bevrijdende goal

Anderlecht speelde zondag zijn eerste wedstrijd na de interlandbreak en na het turbulente einde van ...

386
386
Barça houdt voor minipubliek schietoefening tegen Valencia

FC Barcelona heeft de aansluiting met Real Madrid zondag niet verloren. Het blijft in het spoor van ...

73
73
Modric en Saelemaekers doen San Siro ontploffen

AC Milan begon zijn seizoen dramatisch met een thuisnederlaag tegen Cremonese, maar lijkt stilaan ...

159
159
Rode kaarten Anderlecht: Hasi sloopt de scheids

De kraker tussen Anderlecht en Genk van zondagavond heeft heel wat voer voor discussie opgeleverd. ...

850
850
El Ouahdi komt met bizarre reactie na schwalbe

De topper tussen Anderlecht en Genk heeft zondagavond uiteindelijk een gelijkspel opgeleverd. ...

329
329
Storm bij Anderlecht: Coosemans haalt uit na rode kaart

Anderlecht heeft zondag vrede moeten nemen met een puntje in de topper tegen Genk. Het leek nochtans ...

520
520
Skoras steekt Club pijnlijke waarheid onder neus

AA Gent maakte zondag een statement, want het boekte een zeer knappe zege tegen Antwerp. Met een man ...

575
575
STVV gaat volledig met de billen bloot tegen Westerlo

STVV begon uiterst fraai aan de competitie en kon vandaag weer mee aan kop komen. De Kanaries ...

62
62
Rob Schoofs koestert één grote droom na debuut bij Union

Union pakte gisteren in de absolute slotfase de zege op het veld van Dender. De landskampioen trekt ...

128
128
Lotto Park kookt: Vazquez en rood zorgen voor spektakel

In het Lotto Park werd het vanavond allesbehalve een gewone topper. Anderlecht moest al vroeg met ...

434
434
Dries Mertens viert babyborrel in kolkend Lotto Park

Anderlecht staat momenteel op voorsprong in de topper tegen Racing Genk, al moet het wel nog een ...

135
135
Doku schittert in verwoestende Manchester-derbyzege

Jérémy Doku heeft zich op weergaloze wijze in de kijker gespeeld tijdens de ...

244
244
Ongeziene vierklapper: Ex-KV speler beleeft droom in CPL

De Challenger Pro League blijft garant staan voor spektakel. Na vijf speeldagen steken SK Beveren en ...

146
146

Meer sportnieuws