Antwerp vs. Barça: kampioenenmaker moet vrezen voor plek

door
Antwerp vs. Barça: kampioenenmaker moet vrezen voor plek

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de poulefase van de Champions League zich op gang. En de enige Belgische deelnemer moet meteen vol aan de bak. Zo neemt landskampioen Antwerp FC het op tegen het grote FC Barcelona.

Na een onwaarschijnlijke ontknoping legde de Great Old in de slotminuten van vorig seizoen beslag op de landstitel. Maar de timing daarvoor was niet zo goed voor RAFC. Dit seizoen was de Belgische kampioen immers niet verzekerd van een rechtstreeks ticket voor de poules van de Champions League.

Bijgevolg moest Antwerp één voorronde zien te overleven. Maar daar slaagde de ploeg van coach Mark van Bommel uiteindelijk wel in. Over twee wedstrijden werd de maat genomen van de Griekse kampioen AEK Athene. En dus zal het stamnummer één in de komende weken ons land vertegenwoordigen op het Kampioenenbal.

LEES OOK: Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

De Laet op de bank?

Maar de Great Old wordt in zijn eerste match niet gespaard. Zo wacht een bezoek aan FC Barcelona. De Spaanse kampioen wil zich dit seizoen herpakken na enkele tegenvallende campagnes in de CL. Met een 5-0-overwinning tegen Real Betis toonde de ploeg van coach Xavi Hernandez zich bovendien in vorm voor het duel met RAFC.

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe Van Bommel zijn basispionnen zal schikken tegen zijn ex-club. De kans is bijvoorbeeld reëel dat Ritchie De Laet naast het elftal valt. De verdediger was nochtans een vaste sterkhouder in de kampioenenploeg en geldt als één van de meer ervaren krachten in de selectie.

Maar centraal achterin kiest Van Bommel wellicht voor de snelheid en het fysieke vermogen van Soumaïla Coulibaly naast Toby Alderweireld. De Laet zou ook kunnen starten op één van de back-posities, maar daar lijken Jelle Bataille en Owen Wijndal dan weer de voorkeur te krijgen.

Muja mag hopen

Voorts worden weinig grote verrassingen verwacht. Op het middenveld is de driehoek Vermeeren-Keita-Ekkelenkamp voor de hand liggend. Enkel voorin wordt het uitkijken naar wie naast Vincent Janssen en Michel-Ange Balikwisha plaatsneemt. Abnor Muja lijkt na zijn goede invalbeurt tegen Westerlo de grootste kanshebber, al ligt hij nog in de weegschaal met Gyrano Kerk.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Keita, Vermeeren, Ekkelenkamp; Muja, Janssen, Balikwisha

Wat verwacht u van Antwerp op Barcelona?

Meest recent

Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

95
95
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

28
28
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

149
149
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

116
116
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

157
157
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

237
237
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

523
523
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

171
171
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

260
260
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1565
1565
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

214
214
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

342
342
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

557
557
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

160
160
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

296
296
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

364
364
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

79
79
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

612
612
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

526
526
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

223
223
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

521
521
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

511
511
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

101
101
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

437
437
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

648
648

Meer sportnieuws