Achilleshiel Club gekend: "Tegenovergestelde van Anderlecht"

door
Achilleshiel Club gekend:

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Komende donderdag staat de Europese clash tegen Besiktas JK op het programma, enkele dagen later wacht in eigen land de kraker tegen RSC Anderlecht. In aanloop naar die duels zullen wel enkele zaken op punt gezet moeten worden.

Blauw-Zwart hervatte zijn seizoen afgelopen zaterdag met een 4-2-overwinning tegen Sporting Charleroi. Maar hoewel de score anders doet vermoeden, had Club het knap lastig met de Carolo's. Uiteindelijk wisten invallers Antonio Nusa en Ferran Jutgla pas in het slot van de partij het verschil te maken.

Overigens had de wedstrijd helemaal anders kunnen lopen. Zo hadden de Bruggelingen een sterk keepende Simon Mignolet nodig om nieuw puntenverlies te voorkomen. En dat tegen een ploeg die dit seizoen nog geen enkele competitiewedstrijd wist te winnen. 

LEES OOK: 'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

Topverdediger nodig

Bovendien slaagde Club er, ondanks de goede prestatie van Mignolet, wederom niet in om de nul te houden. De laatste clean-sheet dateert alweer van begin augustus op het veld van KAS Eupen. Sindsdien incasseerden de West-Vlamingen in elke wedstrijd wel minstens één tegentreffer.

Analist Marc Degryse vindt dan ook dat Blauw-Zwart nood heeft aan een extra topverdediger, iemand die de achterhoede naar een hoger niveau kan tillen. "Ik sla misschien op dezelfde nagel, maar ik mis die centrale verdediger van topniveau", stelt Degryse in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

Kwetsbaar blok

Het gebrek aan defensieve stabiliteit blijft momenteel dan ook het grootste werkpunt. "Club is het tegenovergestelde van Anderlecht. Club heeft wél een overvloed aan creatieve mensen die met een individuele flits het verschil kunnen maken, maar hun defensieve blok is zeer kwetsbaar. In het minst als je dat vergelijkt met het defensieve blok van Antwerp", besluit Degryse.

Club had in de zomer een extra verdediger moeten halen ...

Meest recent

Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

1
1
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

7
7
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

11
11
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

36
36
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

205
205
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

18
18
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

232
232
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

49
49
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

105
105
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

28
28
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

56
56
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

81
81
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

57
57
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

39
39
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

18
18
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

81
81
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

36
36
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

723
723
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

233
233
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

292
292
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

97
97
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

567
567
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

97
97

Meer sportnieuws