Achilleshiel Club gekend: "Tegenovergestelde van Anderlecht"

door
Achilleshiel Club gekend:

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Komende donderdag staat de Europese clash tegen Besiktas JK op het programma, enkele dagen later wacht in eigen land de kraker tegen RSC Anderlecht. In aanloop naar die duels zullen wel enkele zaken op punt gezet moeten worden.

Blauw-Zwart hervatte zijn seizoen afgelopen zaterdag met een 4-2-overwinning tegen Sporting Charleroi. Maar hoewel de score anders doet vermoeden, had Club het knap lastig met de Carolo's. Uiteindelijk wisten invallers Antonio Nusa en Ferran Jutgla pas in het slot van de partij het verschil te maken.

Overigens had de wedstrijd helemaal anders kunnen lopen. Zo hadden de Bruggelingen een sterk keepende Simon Mignolet nodig om nieuw puntenverlies te voorkomen. En dat tegen een ploeg die dit seizoen nog geen enkele competitiewedstrijd wist te winnen. 

LEES OOK: Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

Topverdediger nodig

Bovendien slaagde Club er, ondanks de goede prestatie van Mignolet, wederom niet in om de nul te houden. De laatste clean-sheet dateert alweer van begin augustus op het veld van KAS Eupen. Sindsdien incasseerden de West-Vlamingen in elke wedstrijd wel minstens één tegentreffer.

Analist Marc Degryse vindt dan ook dat Blauw-Zwart nood heeft aan een extra topverdediger, iemand die de achterhoede naar een hoger niveau kan tillen. "Ik sla misschien op dezelfde nagel, maar ik mis die centrale verdediger van topniveau", stelt Degryse in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

Kwetsbaar blok

Het gebrek aan defensieve stabiliteit blijft momenteel dan ook het grootste werkpunt. "Club is het tegenovergestelde van Anderlecht. Club heeft wél een overvloed aan creatieve mensen die met een individuele flits het verschil kunnen maken, maar hun defensieve blok is zeer kwetsbaar. In het minst als je dat vergelijkt met het defensieve blok van Antwerp", besluit Degryse.

Club had in de zomer een extra verdediger moeten halen ...

Meest recent

Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

15
15
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

158
158
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

142
142
‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

100
100
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

87
87
‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

370
370
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

209
209
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

449
449
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

63
63
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

94
94
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

58
58
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

170
170
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

284
284
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

612
612
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

479
479
‘Tzolis verstomd: Palace choqueert met transferwending’

Hij zag het al voor zich: eindelijk die stap naar de Premier League. Maar in Engeland is ...

1032
1032
Géén Tzolis? "Als je eerlijk bent, geef je hém de Gouden Schoen"

Binnen een dikke week is het weer zover, dan wordt de winnaar van de Gouden Schoen bekend gemaakt. ...

565
565
'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

1233
1233
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

662
662
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

657
657
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

502
502
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

167
167
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

190
190
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

369
369

Meer sportnieuws