'Club Brugge droomt: nationaal transferrecord in zicht'

door
'Club Brugge droomt: nationaal transferrecord in zicht'

Club Brugge speelde afgelopen zaterdag niet zijn allerbeste match, maar wist uiteindelijk wel met 4-2 te winnen van Sporting Charleroi. Daarin speelde invaller Antonio Nusa een grote rol. Met een doelpunt en assist wist de Noorse wonderboy zijn marktwaarde nog wat verder op te krikken.

Nochtans leek het er eventjes op dat het goudhaantje niet eens in actie zou komen. De flankaanvaller had tijdens de voorbije interland-break zijn debuut gemaakt bij de nationale A-ploeg van Noorwegen. In het gezelschap van Erling Haaland en andere Martin Ødegaards maakte de jongeling ook een ijzersterke beurt.

Maar zowel mentaal als fysiek eistte die drukke periode zijn tol. Iets wat Nusa zelf ook had aangegeven tijdens de persoonlijk gesprek met coach Ronny Deila. Die overwoog dan ook om zijn landgenoot een volledige match te laten rusten, maar de omstandigheden dwongen hem om het wapen toch in stelling te brengen.

LEES OOK: Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Chelsea grijpt mis

En zo toonde Nusa zich andermaal van goudwaarde.De 18-jarige liet in de afgelopen seizoenen al regelmatig flitsen van zijn grote potentieel zien. In de voorbije jaargang werd hij bijvoorbeeld één van de jongste doelpuntenmakers ooit in de Champions League. En daar koppelt hij nu ook het nodige rendement aan.

Bijgevolg is Nusa momenteel één van de meest gegeerde jongeren op de Europese markt, zijn naam staat op de verlanglijstjes van een pak grote clubs. In het slot van de voorbije zomermercato was Chelsea FC bijvoorbeeld al concreet. Volgens bepaalde bronnen was de Londense club bereid om ruim 30 miljoen euro voor hem te betalen.

Nieuwe recordtransfer

Uiteindelijk kwam het niet tot een transfer. Zowel Club als Nusa wilden hun samenwerking nog minstens een jaartje voortzetten. En voor Blauw-Zwart lijkt dat niet enkel sportief een goede zaak. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Nusa het potentieel heeft om nog een pak meer op te brengen dan de 30 miljoen euro die Chelsea bood. Een nieuwe (nationale) recordtransfer lijkt dan ook een kwestie van tijd, zeker als de jongeling zich zo verder blijft ontwikkelen.

Nusa is momenteel het grootste talent in de JPL ...

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

118
118
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

119
119
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

274
274
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

395
395
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

736
736
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

49
49
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

823
823
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

148
148
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

477
477
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

353
353
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

359
359
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

562
562
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

393
393
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

364
364
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

539
539
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

403
403
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

928
928
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

434
434
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

427
427
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

457
457
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1197
1197
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

255
255
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

447
447
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws