Champions League: Antwerp nu al zeker van miljoenensom

532 stemmen
Champions League: Antwerp nu al zeker van miljoenensom

Aanstaande dinsdag gaat de groepsfase van de Champions League van start. Het wordt daarbij uitkijken naar hoe landskampioen Antwerp FC het er vanaf brengt op bezoek bij FC Barcelona. Maar ongeacht de resultaten is de Great Old nu al zeker van een pak miljoenen. 

Na een onwaarschijnlijke ontknoping legde de Great Old in de slotminuten van vorig seizoen beslag op de landstitel. Maar de timing daarvoor was niet zo goed voor RAFC. Dit seizoen was de Belgische kampioen immers niet verzekerd van een rechtstreeks ticket voor de poules van de Champions League.

Bijgevolg moest Antwerp één voorronde zien te overleven. Maar daar slaagde de ploeg van coach Mark van Bommel uiteindelijk wel in. Over twee wedstrijden werd de maat genomen van de Griekse kampioen AEK Athene. En dus zal het stamnummer één in de komende weken ons land vertegenwoordigen op het Kampioenenbal.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Mooie poule

Vlak voor aanvang van de interland-break werd ook al geloot voor de samenstelling van de poules. Uiteindelijk werd Antwerp gekoppeld aan FC Barcelona, FC Porto en Shakhtar Donetsk. Op papier dus interessante affiches voor de supporters, met het nodige prestige én ook sportieve opportuniteiten.

De spelers en supporters maken zich dus op voor een mooi najaar. Maar ook de Antwerpse boekhouders wrijven zich in de handen. Zelfs al zou het stamnummer één geen enkel punt veroveren, zal de deelname aan het Kampioenenbal de clubkas flink doen rinkelen.

Kassa rinkelt

Dankzij de kwalificatie voor de poules is Antwerp al verzekerd van een premie van 15.64 miljoen euro. Daar komen nog inkomsten bij via de televisiegelden en op basis van de Europese coëfficiënten. In totaal mag RAFC volgens Gazet van Antwerpen nu al 16.78 miljoen euro op de rekening bijschrijven.

Dat bedrag kan nog aanzienlijk oplopen. Een overwinning in de poules staat immers garant aan 2.8 miljoen euro, een gelijkspel aan 930.000 euro. Kwalificatie voor de volgende ronde bedraagt dan weer zo'n 9.2 miljoen euro. Lukt dat niet, dan kan er via de derde plaats nog steeds een aardig centje opgehaald worden in de Europa League. En dan zijn de inkomsten uit ticketing en merchandising niet eens meegerekend ...

Antwerp gaat in de Champions League ...

Meest recent

Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

306
306
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

65
65
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

36
36
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

57
57
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

50
50
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

8
8
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

60
60
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

175
175
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

76
76
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

280
280
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

82
82
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

117
117
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

485
485
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

159
159
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

305
305
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

230
230
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

122
122
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

176
176
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

451
451
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

82
82
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

546
546
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

125
125
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

317
317

Meer sportnieuws