Engelse media sparen straffe woorden niet voor scorende Doku

door
Engelse media sparen straffe woorden niet voor scorende Doku

In de Engelse Premier League blijft Manchester City aan de leiding staan met het maximum van de punten. De titelverdediger wist zaterdag op het veld van West Ham United een achterstand om te buigen in een nieuwe overwinning. En daar speelde Jérémy Doku een belangrijke rol in.

De 21-jarige Rode Duivel verhuisde afgelopen zomer van Stade Rennais naar de Engelse kampioen voor een slordige 65 miljoen euro. Bij City moest hij de naar Saudi-Arabië vertrokken Riyad Mahrez opvolgen. En voorlopig presteert het jeugdproduct van Anderlecht meer dan behoorlijk.

Vlak voor de interland-break maakte de Belg zijn debuut in de basis en zaterdag startte hij opnieuw aan de aftrap, dit keer in een beslissende rol. Erling Haaland liet weliswaar een unieke kans liggen om Doku's eerste assist te verzilveren. Maar bij de start van de tweede helft wist de pijlsnelle aanvaller zelf de netten te doen trillen.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

Beste speler van de middag

Daarnaast maakte Doku indruk met zijn flitsende acties. In de Engelse pers zijn de reacties op zijn optreden dan ook erg positief. "De signalen van nervositeit die hij tegen Fulham had, waren verdwenen. Keer op keer wist hij Coufal te verslaan en zo bracht bij City weer in de match", schrijft Manchester Evening News.

Bij The Daily Mail heeft men het dan weer over een 'verbazingwekkend optreden' van de jonge Belg. "Een echte 'welkom in de Premier League'-match. Doku was de beste speler van de dag bij City en ook hun eerste doelpuntenmaker", schrijft men bij Goal.com.

Opvolger Henry

Voetbalmedium 90Min geeft Doku dan weer een 8 op 10 voor zijn prestatie. "Verloor de bal bij de treffer van West Ham, maar was vervolgens een constante dreiging en zijn knappe afwerking herstelde zijn foutje bij de start. Wat een heerlijke speler om naar te kijken."

Bij de Engelse tak van Eurosport kijkt men dan weer naar de nabije toekomst en spaart men de straffe woorden niet. "Doku wordt één van de meest opwindende spelers in de competitie. Sinds Thierry Henry is er misschien geen speler meer geweest die zo'n elektrische snelheid combineert met zo'n balcontrole."

Doku wordt op termijn een vaste basisspeler bij City ...

Meest recent

Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

37
37
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

21
21
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

10
10
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

82
82
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

143
143
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

168
168
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

77
77
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

346
346
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

283
283
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

338
338
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

107
107
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

449
449
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

501
501
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

391
391
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

377
377
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

265
265
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1979
1979
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

133
133
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

492
492
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

248
248
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

208
208
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

242
242
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

290
290

Meer sportnieuws