Engelse media sparen straffe woorden niet voor scorende Doku

1018
Engelse media sparen straffe woorden niet voor scorende Doku

In de Engelse Premier League blijft Manchester City aan de leiding staan met het maximum van de punten. De titelverdediger wist zaterdag op het veld van West Ham United een achterstand om te buigen in een nieuwe overwinning. En daar speelde Jérémy Doku een belangrijke rol in.

De 21-jarige Rode Duivel verhuisde afgelopen zomer van Stade Rennais naar de Engelse kampioen voor een slordige 65 miljoen euro. Bij City moest hij de naar Saudi-Arabië vertrokken Riyad Mahrez opvolgen. En voorlopig presteert het jeugdproduct van Anderlecht meer dan behoorlijk.

Vlak voor de interland-break maakte de Belg zijn debuut in de basis en zaterdag startte hij opnieuw aan de aftrap, dit keer in een beslissende rol. Erling Haaland liet weliswaar een unieke kans liggen om Doku's eerste assist te verzilveren. Maar bij de start van de tweede helft wist de pijlsnelle aanvaller zelf de netten te doen trillen.

LEES OOK: Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Beste speler van de middag

Daarnaast maakte Doku indruk met zijn flitsende acties. In de Engelse pers zijn de reacties op zijn optreden dan ook erg positief. "De signalen van nervositeit die hij tegen Fulham had, waren verdwenen. Keer op keer wist hij Coufal te verslaan en zo bracht bij City weer in de match", schrijft Manchester Evening News.

Bij The Daily Mail heeft men het dan weer over een 'verbazingwekkend optreden' van de jonge Belg. "Een echte 'welkom in de Premier League'-match. Doku was de beste speler van de dag bij City en ook hun eerste doelpuntenmaker", schrijft men bij Goal.com.

Opvolger Henry

Voetbalmedium 90Min geeft Doku dan weer een 8 op 10 voor zijn prestatie. "Verloor de bal bij de treffer van West Ham, maar was vervolgens een constante dreiging en zijn knappe afwerking herstelde zijn foutje bij de start. Wat een heerlijke speler om naar te kijken."

Bij de Engelse tak van Eurosport kijkt men dan weer naar de nabije toekomst en spaart men de straffe woorden niet. "Doku wordt één van de meest opwindende spelers in de competitie. Sinds Thierry Henry is er misschien geen speler meer geweest die zo'n elektrische snelheid combineert met zo'n balcontrole."

Doku wordt op termijn een vaste basisspeler bij City ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

60
60
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

66
66
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

81
81
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

75
75
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

147
147
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

201
201
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

105
105
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

75
75
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

121
121
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

217
217
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

106
106
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

977
977
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

165
165
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

399
399
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

438
438
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

421
421

Meer sportnieuws