Engelse media sparen straffe woorden niet voor scorende Doku

door
Engelse media sparen straffe woorden niet voor scorende Doku

In de Engelse Premier League blijft Manchester City aan de leiding staan met het maximum van de punten. De titelverdediger wist zaterdag op het veld van West Ham United een achterstand om te buigen in een nieuwe overwinning. En daar speelde Jérémy Doku een belangrijke rol in.

De 21-jarige Rode Duivel verhuisde afgelopen zomer van Stade Rennais naar de Engelse kampioen voor een slordige 65 miljoen euro. Bij City moest hij de naar Saudi-Arabië vertrokken Riyad Mahrez opvolgen. En voorlopig presteert het jeugdproduct van Anderlecht meer dan behoorlijk.

Vlak voor de interland-break maakte de Belg zijn debuut in de basis en zaterdag startte hij opnieuw aan de aftrap, dit keer in een beslissende rol. Erling Haaland liet weliswaar een unieke kans liggen om Doku's eerste assist te verzilveren. Maar bij de start van de tweede helft wist de pijlsnelle aanvaller zelf de netten te doen trillen.

LEES OOK: 'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Beste speler van de middag

Daarnaast maakte Doku indruk met zijn flitsende acties. In de Engelse pers zijn de reacties op zijn optreden dan ook erg positief. "De signalen van nervositeit die hij tegen Fulham had, waren verdwenen. Keer op keer wist hij Coufal te verslaan en zo bracht bij City weer in de match", schrijft Manchester Evening News.

Bij The Daily Mail heeft men het dan weer over een 'verbazingwekkend optreden' van de jonge Belg. "Een echte 'welkom in de Premier League'-match. Doku was de beste speler van de dag bij City en ook hun eerste doelpuntenmaker", schrijft men bij Goal.com.

Opvolger Henry

Voetbalmedium 90Min geeft Doku dan weer een 8 op 10 voor zijn prestatie. "Verloor de bal bij de treffer van West Ham, maar was vervolgens een constante dreiging en zijn knappe afwerking herstelde zijn foutje bij de start. Wat een heerlijke speler om naar te kijken."

Bij de Engelse tak van Eurosport kijkt men dan weer naar de nabije toekomst en spaart men de straffe woorden niet. "Doku wordt één van de meest opwindende spelers in de competitie. Sinds Thierry Henry is er misschien geen speler meer geweest die zo'n elektrische snelheid combineert met zo'n balcontrole."

Doku wordt op termijn een vaste basisspeler bij City ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

53
53
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

108
108
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

291
291
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

446
446
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

321
321
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

90
90
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

272
272
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

239
239
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

217
217
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

550
550
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

618
618
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

632
632
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

729
729
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

572
572
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1331
1331
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

767
767
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

471
471
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

373
373
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

648
648
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1027
1027
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

873
873

Meer sportnieuws