Engelse media sparen straffe woorden niet voor scorende Doku

door
Engelse media sparen straffe woorden niet voor scorende Doku

In de Engelse Premier League blijft Manchester City aan de leiding staan met het maximum van de punten. De titelverdediger wist zaterdag op het veld van West Ham United een achterstand om te buigen in een nieuwe overwinning. En daar speelde Jérémy Doku een belangrijke rol in.

De 21-jarige Rode Duivel verhuisde afgelopen zomer van Stade Rennais naar de Engelse kampioen voor een slordige 65 miljoen euro. Bij City moest hij de naar Saudi-Arabië vertrokken Riyad Mahrez opvolgen. En voorlopig presteert het jeugdproduct van Anderlecht meer dan behoorlijk.

Vlak voor de interland-break maakte de Belg zijn debuut in de basis en zaterdag startte hij opnieuw aan de aftrap, dit keer in een beslissende rol. Erling Haaland liet weliswaar een unieke kans liggen om Doku's eerste assist te verzilveren. Maar bij de start van de tweede helft wist de pijlsnelle aanvaller zelf de netten te doen trillen.

LEES OOK: Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Beste speler van de middag

Daarnaast maakte Doku indruk met zijn flitsende acties. In de Engelse pers zijn de reacties op zijn optreden dan ook erg positief. "De signalen van nervositeit die hij tegen Fulham had, waren verdwenen. Keer op keer wist hij Coufal te verslaan en zo bracht bij City weer in de match", schrijft Manchester Evening News.

Bij The Daily Mail heeft men het dan weer over een 'verbazingwekkend optreden' van de jonge Belg. "Een echte 'welkom in de Premier League'-match. Doku was de beste speler van de dag bij City en ook hun eerste doelpuntenmaker", schrijft men bij Goal.com.

Opvolger Henry

Voetbalmedium 90Min geeft Doku dan weer een 8 op 10 voor zijn prestatie. "Verloor de bal bij de treffer van West Ham, maar was vervolgens een constante dreiging en zijn knappe afwerking herstelde zijn foutje bij de start. Wat een heerlijke speler om naar te kijken."

Bij de Engelse tak van Eurosport kijkt men dan weer naar de nabije toekomst en spaart men de straffe woorden niet. "Doku wordt één van de meest opwindende spelers in de competitie. Sinds Thierry Henry is er misschien geen speler meer geweest die zo'n elektrische snelheid combineert met zo'n balcontrole."

Doku wordt op termijn een vaste basisspeler bij City ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

97
97
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

201
201
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

103
103
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

25
25
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

186
186
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

97
97
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

85
85
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

163
163
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

64
64
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

274
274
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

259
259
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

274
274
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

624
624
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

338
338
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

468
468
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

360
360
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

245
245
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

598
598
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

452
452
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

414
414
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

68
68

Meer sportnieuws