RWDM bouwt aan knap avontuur en ontneemt Cercle leidersplaats

91
RWDM bouwt aan knap avontuur en ontneemt Cercle leidersplaats

De trainerswissel bij RWDM eerder dit seizoen bezorgde veel fans grote vraagtekens maar met tien punten uit zes wedstrijden doen Caçapa en De Camargo het prima in de Jupiler Pro League. Een achterstand werd deze namiddag omgezet in een overwinning, tot afgrijzen van Cercle Brugge dat terug kennismaakte met de bittere smaak van een nederlaag.

Met RWDM en Cercle Brugge stonden twee ploegen tegenover mekaar die een prima start namen in de Jupiler Pro League. De Vereniging kon zowaar richting de koppositie klimmen als het won in het Edmond Machtensstadion. Muslic bracht de talentvolle Minda in de ploeg, bij de Molenbeekse club kwamen Abe en Marsoni in het elftal.

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Denkey met pegel, VAR gooit roet in Cercle's eten

Cercle Brugge bleef op een wolk voetballen in de openingsfase. Na vijf minuten spelen ging Denkey op wandel door de thuisverdediging en met een fantastische uithaal vloerde hij doelman Defourny: 0-1. RWDM reageerde wel quasi meteen met een prima kans: Marsoni dweilde de rechterflank af, gaf prima voor op Gueye maar die tikte van dichtbij de bal nog over.

De thuisploeg toonde een enorme veerkracht en herstelde iets voorbij het kwartier al het evenwicht. Biron snoepte de bal af bij een nonchalante Siquet, doelman Warleson bracht nog half redding maar Gueye tikte de bal uiteindelijk over de lijn: 1-1. Het bleef een leuk kijkspel deze namiddag met twee ploegen die vol de aanval opzochten. Iets voorbij het halfuur leek Minda de 1-2 te maken maar na een VAR-tussenkomst werd het doelpunt terecht niet gevalideerd (handspel Somers). Met een 1-1 stand gingen we uiteindelijk de rust in.

Promovendus keert rollen helemaal om

De start van de tweede periode was er eentje zonder al teveel spektakel. Pas na tien minuten spelen kwam een vrije trap tot bij Somers en van dichtbij kopte de kapitein nog naast. Plots zagen we terug gevaar over en weer en een minuut later hing de bal aan de overzijde wel tegen de touwen. Een hoekschop kwam tot bij Segovia en hij vloerde Warleson: 2-1.

De Vereniging geraakte stilaan gefrustreerd en kwam nog amper aan voetballen toe. Halfweg de tweede periode pakte de thuisploeg uit met een prachtige aanval, eindstation was Biron maar de paal hield Cercle Brugge in leven. Op een kwartier van het einde creëerden de manschappen van Muslic ook eindelijk nog eens iets: aan de tweede paal kon Siquet zijn hoofd net niet tegen een scherp aangesneden flankvoorzet plaatsen.

In een 'hete' slotfase liet invaller Olaigbe nog de gelijkmaker liggen en pakte Defourny nog uit met een geweldige redding bij een poging van Gboho, finaal hield RWDM knap stand en bouwt het verder aan zijn knap avontuur in de JPL. Cercle laat dan weer de leidersplaats liggen.

Scoreverloop:

0-1 (6') Denkey, 1-1 (17') Gueye, 2-1 (57') Segovia

Werd dit RWDM zwaar onderschat?

Meest recent

Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

1
1
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

41
41
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

35
35
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

25
25
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

45
45
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

130
130
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

90
90
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

178
178
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

153
153
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

135
135
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

139
139
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

106
106
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

198
198
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

246
246
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

88
88
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

124
124
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

96
96
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

16
16
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

86
86
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

233
233
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

129
129
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

113
113
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1088
1088

Meer sportnieuws