RWDM bouwt aan knap avontuur en ontneemt Cercle leidersplaats

door
RWDM bouwt aan knap avontuur en ontneemt Cercle leidersplaats

De trainerswissel bij RWDM eerder dit seizoen bezorgde veel fans grote vraagtekens maar met tien punten uit zes wedstrijden doen Caçapa en De Camargo het prima in de Jupiler Pro League. Een achterstand werd deze namiddag omgezet in een overwinning, tot afgrijzen van Cercle Brugge dat terug kennismaakte met de bittere smaak van een nederlaag.

Met RWDM en Cercle Brugge stonden twee ploegen tegenover mekaar die een prima start namen in de Jupiler Pro League. De Vereniging kon zowaar richting de koppositie klimmen als het won in het Edmond Machtensstadion. Muslic bracht de talentvolle Minda in de ploeg, bij de Molenbeekse club kwamen Abe en Marsoni in het elftal.

LEES OOK: ‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

Denkey met pegel, VAR gooit roet in Cercle's eten

Cercle Brugge bleef op een wolk voetballen in de openingsfase. Na vijf minuten spelen ging Denkey op wandel door de thuisverdediging en met een fantastische uithaal vloerde hij doelman Defourny: 0-1. RWDM reageerde wel quasi meteen met een prima kans: Marsoni dweilde de rechterflank af, gaf prima voor op Gueye maar die tikte van dichtbij de bal nog over.

De thuisploeg toonde een enorme veerkracht en herstelde iets voorbij het kwartier al het evenwicht. Biron snoepte de bal af bij een nonchalante Siquet, doelman Warleson bracht nog half redding maar Gueye tikte de bal uiteindelijk over de lijn: 1-1. Het bleef een leuk kijkspel deze namiddag met twee ploegen die vol de aanval opzochten. Iets voorbij het halfuur leek Minda de 1-2 te maken maar na een VAR-tussenkomst werd het doelpunt terecht niet gevalideerd (handspel Somers). Met een 1-1 stand gingen we uiteindelijk de rust in.

Promovendus keert rollen helemaal om

De start van de tweede periode was er eentje zonder al teveel spektakel. Pas na tien minuten spelen kwam een vrije trap tot bij Somers en van dichtbij kopte de kapitein nog naast. Plots zagen we terug gevaar over en weer en een minuut later hing de bal aan de overzijde wel tegen de touwen. Een hoekschop kwam tot bij Segovia en hij vloerde Warleson: 2-1.

De Vereniging geraakte stilaan gefrustreerd en kwam nog amper aan voetballen toe. Halfweg de tweede periode pakte de thuisploeg uit met een prachtige aanval, eindstation was Biron maar de paal hield Cercle Brugge in leven. Op een kwartier van het einde creëerden de manschappen van Muslic ook eindelijk nog eens iets: aan de tweede paal kon Siquet zijn hoofd net niet tegen een scherp aangesneden flankvoorzet plaatsen.

In een 'hete' slotfase liet invaller Olaigbe nog de gelijkmaker liggen en pakte Defourny nog uit met een geweldige redding bij een poging van Gboho, finaal hield RWDM knap stand en bouwt het verder aan zijn knap avontuur in de JPL. Cercle laat dan weer de leidersplaats liggen.

Scoreverloop:

0-1 (6') Denkey, 1-1 (17') Gueye, 2-1 (57') Segovia

Werd dit RWDM zwaar onderschat?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

99
99
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

148
148
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

181
181
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

98
98
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

100
100
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

76
76
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

184
184
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

77
77
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1198
1198
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

525
525
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

239
239
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1061
1061
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

399
399
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws