RWDM bouwt aan knap avontuur en ontneemt Cercle leidersplaats

91
RWDM bouwt aan knap avontuur en ontneemt Cercle leidersplaats

De trainerswissel bij RWDM eerder dit seizoen bezorgde veel fans grote vraagtekens maar met tien punten uit zes wedstrijden doen Caçapa en De Camargo het prima in de Jupiler Pro League. Een achterstand werd deze namiddag omgezet in een overwinning, tot afgrijzen van Cercle Brugge dat terug kennismaakte met de bittere smaak van een nederlaag.

Met RWDM en Cercle Brugge stonden twee ploegen tegenover mekaar die een prima start namen in de Jupiler Pro League. De Vereniging kon zowaar richting de koppositie klimmen als het won in het Edmond Machtensstadion. Muslic bracht de talentvolle Minda in de ploeg, bij de Molenbeekse club kwamen Abe en Marsoni in het elftal.

LEES OOK: Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Denkey met pegel, VAR gooit roet in Cercle's eten

Cercle Brugge bleef op een wolk voetballen in de openingsfase. Na vijf minuten spelen ging Denkey op wandel door de thuisverdediging en met een fantastische uithaal vloerde hij doelman Defourny: 0-1. RWDM reageerde wel quasi meteen met een prima kans: Marsoni dweilde de rechterflank af, gaf prima voor op Gueye maar die tikte van dichtbij de bal nog over.

De thuisploeg toonde een enorme veerkracht en herstelde iets voorbij het kwartier al het evenwicht. Biron snoepte de bal af bij een nonchalante Siquet, doelman Warleson bracht nog half redding maar Gueye tikte de bal uiteindelijk over de lijn: 1-1. Het bleef een leuk kijkspel deze namiddag met twee ploegen die vol de aanval opzochten. Iets voorbij het halfuur leek Minda de 1-2 te maken maar na een VAR-tussenkomst werd het doelpunt terecht niet gevalideerd (handspel Somers). Met een 1-1 stand gingen we uiteindelijk de rust in.

Promovendus keert rollen helemaal om

De start van de tweede periode was er eentje zonder al teveel spektakel. Pas na tien minuten spelen kwam een vrije trap tot bij Somers en van dichtbij kopte de kapitein nog naast. Plots zagen we terug gevaar over en weer en een minuut later hing de bal aan de overzijde wel tegen de touwen. Een hoekschop kwam tot bij Segovia en hij vloerde Warleson: 2-1.

De Vereniging geraakte stilaan gefrustreerd en kwam nog amper aan voetballen toe. Halfweg de tweede periode pakte de thuisploeg uit met een prachtige aanval, eindstation was Biron maar de paal hield Cercle Brugge in leven. Op een kwartier van het einde creëerden de manschappen van Muslic ook eindelijk nog eens iets: aan de tweede paal kon Siquet zijn hoofd net niet tegen een scherp aangesneden flankvoorzet plaatsen.

In een 'hete' slotfase liet invaller Olaigbe nog de gelijkmaker liggen en pakte Defourny nog uit met een geweldige redding bij een poging van Gboho, finaal hield RWDM knap stand en bouwt het verder aan zijn knap avontuur in de JPL. Cercle laat dan weer de leidersplaats liggen.

Scoreverloop:

0-1 (6') Denkey, 1-1 (17') Gueye, 2-1 (57') Segovia

Werd dit RWDM zwaar onderschat?

Meest recent

'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

3
3
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

7
7
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

66
66
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

19
19
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

16
16
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

58
58
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

80
80
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

39
39
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

35
35
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

42
42
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

52
52
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

288
288
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

46
46
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

124
124
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

84
84
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

138
138
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

170
170
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

64
64
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

73
73
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

366
366
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

979
979
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

195
195

Meer sportnieuws