RWDM bouwt aan knap avontuur en ontneemt Cercle leidersplaats

door
RWDM bouwt aan knap avontuur en ontneemt Cercle leidersplaats

De trainerswissel bij RWDM eerder dit seizoen bezorgde veel fans grote vraagtekens maar met tien punten uit zes wedstrijden doen Caçapa en De Camargo het prima in de Jupiler Pro League. Een achterstand werd deze namiddag omgezet in een overwinning, tot afgrijzen van Cercle Brugge dat terug kennismaakte met de bittere smaak van een nederlaag.

Met RWDM en Cercle Brugge stonden twee ploegen tegenover mekaar die een prima start namen in de Jupiler Pro League. De Vereniging kon zowaar richting de koppositie klimmen als het won in het Edmond Machtensstadion. Muslic bracht de talentvolle Minda in de ploeg, bij de Molenbeekse club kwamen Abe en Marsoni in het elftal.

LEES OOK: 'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Denkey met pegel, VAR gooit roet in Cercle's eten

Cercle Brugge bleef op een wolk voetballen in de openingsfase. Na vijf minuten spelen ging Denkey op wandel door de thuisverdediging en met een fantastische uithaal vloerde hij doelman Defourny: 0-1. RWDM reageerde wel quasi meteen met een prima kans: Marsoni dweilde de rechterflank af, gaf prima voor op Gueye maar die tikte van dichtbij de bal nog over.

De thuisploeg toonde een enorme veerkracht en herstelde iets voorbij het kwartier al het evenwicht. Biron snoepte de bal af bij een nonchalante Siquet, doelman Warleson bracht nog half redding maar Gueye tikte de bal uiteindelijk over de lijn: 1-1. Het bleef een leuk kijkspel deze namiddag met twee ploegen die vol de aanval opzochten. Iets voorbij het halfuur leek Minda de 1-2 te maken maar na een VAR-tussenkomst werd het doelpunt terecht niet gevalideerd (handspel Somers). Met een 1-1 stand gingen we uiteindelijk de rust in.

Promovendus keert rollen helemaal om

De start van de tweede periode was er eentje zonder al teveel spektakel. Pas na tien minuten spelen kwam een vrije trap tot bij Somers en van dichtbij kopte de kapitein nog naast. Plots zagen we terug gevaar over en weer en een minuut later hing de bal aan de overzijde wel tegen de touwen. Een hoekschop kwam tot bij Segovia en hij vloerde Warleson: 2-1.

De Vereniging geraakte stilaan gefrustreerd en kwam nog amper aan voetballen toe. Halfweg de tweede periode pakte de thuisploeg uit met een prachtige aanval, eindstation was Biron maar de paal hield Cercle Brugge in leven. Op een kwartier van het einde creëerden de manschappen van Muslic ook eindelijk nog eens iets: aan de tweede paal kon Siquet zijn hoofd net niet tegen een scherp aangesneden flankvoorzet plaatsen.

In een 'hete' slotfase liet invaller Olaigbe nog de gelijkmaker liggen en pakte Defourny nog uit met een geweldige redding bij een poging van Gboho, finaal hield RWDM knap stand en bouwt het verder aan zijn knap avontuur in de JPL. Cercle laat dan weer de leidersplaats liggen.

Scoreverloop:

0-1 (6') Denkey, 1-1 (17') Gueye, 2-1 (57') Segovia

Werd dit RWDM zwaar onderschat?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

46
46
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

101
101
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

266
266
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

404
404
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

319
319
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

85
85
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

265
265
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

229
229
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

202
202
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

534
534
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

324
324
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

600
600
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

620
620
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

715
715
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

143
143
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

567
567
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1302
1302
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

762
762
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

240
240
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

468
468
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

367
367
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

640
640
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1017
1017
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

359
359
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

870
870

Meer sportnieuws