'Topaanwinst bezorgt Anderlecht potentiële tijdbom'

door
'Topaanwinst bezorgt Anderlecht potentiële tijdbom'

RSC Anderlecht pakte in het slot van de voorbije mercato uit met de komst van twee grote namen. Naast Thorgan Hazard werd immers ook Kasper Schmeichel naar het Lotto Park gehaald. Nochtans had Paars-Wit met Maxime Dupé eerder al een degelijk sluitstuk gevonden.

RSCA aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg moest men op zoek naar een nieuw sluistuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Dupé. De ervaren Fransman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

Dupé verklaarde dat hij Anderlecht boven andere ploegen verkoos omdat hij er uitzicht had op een vaste basisplek. Bovendien liet de Fransman in de eerste matchen van het seizoen een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van Schmeichel.

LEES OOK: Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

Onnodige spanning

De voormalige Engelse landskampioen was eveneens transfervrij en werd bestempeld als een mooie opportuniteit. En ondertussen bewees de Deen dat hij wedstrijdfit is ondanks het feit dat hij maanden zonder club zat. Zo startte hij in doel bij de nationale ploeg tegen San Marino en Finland. Telkens wist hij zijn netten schoon te houden.

Er is dus een pittige strijd op komst voor het plekje tussen de palen. En volgens analist Franky Van der Elst kan dat voor problemen zorgen. "Het zorgt voor onnodige spanning in de kleedkamer. Als Schmeichel niet speelt, zal hij dat in het begin nog wel aanvaarden, maar gaat dat na verloop van tijd toch een probleem worden", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Druk op schouders Riemer

Het is bijgevolg aan Brian Riemer om deze potentiële tijdbom te ontmijnen. De coach liet vrijdag alvast verstaan dat Dupé dit weekend tegen KV Kortrijk nog tussen de palen zal plaatsnemen omdat Schmeichel tot dusver amper heeft kunnen meetrainen. Daarna kan de concurrentiestrijd helemaal beginnen.

Wat Riemer echter niet van plan is, is een soort van beurtrol ontwikkelen. Het is wel degelijk zijn bedoeling een vaste nummer één aan te duiden. "Ik ga na een tijdje wel een vaste eerste doelman kiezen. Wekelijks roteren is geen optie", maakte de Deense trainer zich sterk.

Vindt u het aantrekken van Schmeichel een goede zet?

Meest recent

Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

0
0
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

36
36
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

156
156
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

59
59
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

101
101
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

232
232
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

116
116
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

108
108
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

24
24
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

39
39
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

122
122
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

110
110
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

164
164
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

187
187
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

69
69
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

301
301
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

153
153
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

549
549
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1207
1207
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

62
62
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

167
167
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

166
166
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

295
295
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

77
77
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

61
61

Meer sportnieuws