'Topaanwinst bezorgt Anderlecht potentiële tijdbom'

door
'Topaanwinst bezorgt Anderlecht potentiële tijdbom'

RSC Anderlecht pakte in het slot van de voorbije mercato uit met de komst van twee grote namen. Naast Thorgan Hazard werd immers ook Kasper Schmeichel naar het Lotto Park gehaald. Nochtans had Paars-Wit met Maxime Dupé eerder al een degelijk sluitstuk gevonden.

RSCA aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg moest men op zoek naar een nieuw sluistuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Dupé. De ervaren Fransman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

Dupé verklaarde dat hij Anderlecht boven andere ploegen verkoos omdat hij er uitzicht had op een vaste basisplek. Bovendien liet de Fransman in de eerste matchen van het seizoen een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van Schmeichel.

LEES OOK: Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Onnodige spanning

De voormalige Engelse landskampioen was eveneens transfervrij en werd bestempeld als een mooie opportuniteit. En ondertussen bewees de Deen dat hij wedstrijdfit is ondanks het feit dat hij maanden zonder club zat. Zo startte hij in doel bij de nationale ploeg tegen San Marino en Finland. Telkens wist hij zijn netten schoon te houden.

Er is dus een pittige strijd op komst voor het plekje tussen de palen. En volgens analist Franky Van der Elst kan dat voor problemen zorgen. "Het zorgt voor onnodige spanning in de kleedkamer. Als Schmeichel niet speelt, zal hij dat in het begin nog wel aanvaarden, maar gaat dat na verloop van tijd toch een probleem worden", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Druk op schouders Riemer

Het is bijgevolg aan Brian Riemer om deze potentiële tijdbom te ontmijnen. De coach liet vrijdag alvast verstaan dat Dupé dit weekend tegen KV Kortrijk nog tussen de palen zal plaatsnemen omdat Schmeichel tot dusver amper heeft kunnen meetrainen. Daarna kan de concurrentiestrijd helemaal beginnen.

Wat Riemer echter niet van plan is, is een soort van beurtrol ontwikkelen. Het is wel degelijk zijn bedoeling een vaste nummer één aan te duiden. "Ik ga na een tijdje wel een vaste eerste doelman kiezen. Wekelijks roteren is geen optie", maakte de Deense trainer zich sterk.

Vindt u het aantrekken van Schmeichel een goede zet?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

56
56
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

136
136
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

57
57
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

13
13
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

176
176
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

185
185
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

388
388
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

24
24
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

697
697
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

45
45
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

76
76
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

177
177
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

186
186
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

104
104
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

343
343
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

82
82
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

200
200
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

309
309
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

744
744
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1064
1064
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

347
347
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

371
371
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

72
72
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

788
788
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

170
170

Meer sportnieuws