'Topaanwinst bezorgt Anderlecht potentiële tijdbom'

door
'Topaanwinst bezorgt Anderlecht potentiële tijdbom'

RSC Anderlecht pakte in het slot van de voorbije mercato uit met de komst van twee grote namen. Naast Thorgan Hazard werd immers ook Kasper Schmeichel naar het Lotto Park gehaald. Nochtans had Paars-Wit met Maxime Dupé eerder al een degelijk sluitstuk gevonden.

RSCA aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg moest men op zoek naar een nieuw sluistuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Dupé. De ervaren Fransman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

Dupé verklaarde dat hij Anderlecht boven andere ploegen verkoos omdat hij er uitzicht had op een vaste basisplek. Bovendien liet de Fransman in de eerste matchen van het seizoen een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van Schmeichel.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Onnodige spanning

De voormalige Engelse landskampioen was eveneens transfervrij en werd bestempeld als een mooie opportuniteit. En ondertussen bewees de Deen dat hij wedstrijdfit is ondanks het feit dat hij maanden zonder club zat. Zo startte hij in doel bij de nationale ploeg tegen San Marino en Finland. Telkens wist hij zijn netten schoon te houden.

Er is dus een pittige strijd op komst voor het plekje tussen de palen. En volgens analist Franky Van der Elst kan dat voor problemen zorgen. "Het zorgt voor onnodige spanning in de kleedkamer. Als Schmeichel niet speelt, zal hij dat in het begin nog wel aanvaarden, maar gaat dat na verloop van tijd toch een probleem worden", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Druk op schouders Riemer

Het is bijgevolg aan Brian Riemer om deze potentiële tijdbom te ontmijnen. De coach liet vrijdag alvast verstaan dat Dupé dit weekend tegen KV Kortrijk nog tussen de palen zal plaatsnemen omdat Schmeichel tot dusver amper heeft kunnen meetrainen. Daarna kan de concurrentiestrijd helemaal beginnen.

Wat Riemer echter niet van plan is, is een soort van beurtrol ontwikkelen. Het is wel degelijk zijn bedoeling een vaste nummer één aan te duiden. "Ik ga na een tijdje wel een vaste eerste doelman kiezen. Wekelijks roteren is geen optie", maakte de Deense trainer zich sterk.

Vindt u het aantrekken van Schmeichel een goede zet?

Meest recent

KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

19
19
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

84
84
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

98
98
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

69
69
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

141
141
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

225
225
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

95
95
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

423
423
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

226
226
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

406
406
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

348
348
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

370
370
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

72
72
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

60
60
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

93
93
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

225
225
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

85
85
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

340
340
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

211
211
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

93
93
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

169
169
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

225
225
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

82
82
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

156
156

Meer sportnieuws