'Topaanwinst bezorgt Anderlecht potentiële tijdbom'

387
'Topaanwinst bezorgt Anderlecht potentiële tijdbom'

RSC Anderlecht pakte in het slot van de voorbije mercato uit met de komst van twee grote namen. Naast Thorgan Hazard werd immers ook Kasper Schmeichel naar het Lotto Park gehaald. Nochtans had Paars-Wit met Maxime Dupé eerder al een degelijk sluitstuk gevonden.

RSCA aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg moest men op zoek naar een nieuw sluistuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Dupé. De ervaren Fransman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

Dupé verklaarde dat hij Anderlecht boven andere ploegen verkoos omdat hij er uitzicht had op een vaste basisplek. Bovendien liet de Fransman in de eerste matchen van het seizoen een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van Schmeichel.

LEES OOK: Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Onnodige spanning

De voormalige Engelse landskampioen was eveneens transfervrij en werd bestempeld als een mooie opportuniteit. En ondertussen bewees de Deen dat hij wedstrijdfit is ondanks het feit dat hij maanden zonder club zat. Zo startte hij in doel bij de nationale ploeg tegen San Marino en Finland. Telkens wist hij zijn netten schoon te houden.

Er is dus een pittige strijd op komst voor het plekje tussen de palen. En volgens analist Franky Van der Elst kan dat voor problemen zorgen. "Het zorgt voor onnodige spanning in de kleedkamer. Als Schmeichel niet speelt, zal hij dat in het begin nog wel aanvaarden, maar gaat dat na verloop van tijd toch een probleem worden", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Druk op schouders Riemer

Het is bijgevolg aan Brian Riemer om deze potentiële tijdbom te ontmijnen. De coach liet vrijdag alvast verstaan dat Dupé dit weekend tegen KV Kortrijk nog tussen de palen zal plaatsnemen omdat Schmeichel tot dusver amper heeft kunnen meetrainen. Daarna kan de concurrentiestrijd helemaal beginnen.

Wat Riemer echter niet van plan is, is een soort van beurtrol ontwikkelen. Het is wel degelijk zijn bedoeling een vaste nummer één aan te duiden. "Ik ga na een tijdje wel een vaste eerste doelman kiezen. Wekelijks roteren is geen optie", maakte de Deense trainer zich sterk.

Vindt u het aantrekken van Schmeichel een goede zet?

Meest recent

Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

118
118
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

129
129
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

115
115
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

437
437
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

562
562
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

103
103
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

65
65
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

78
78
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

382
382
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

344
344
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

57
57
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

94
94
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

117
117
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

215
215
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

475
475
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

473
473
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

60
60
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

452
452
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

157
157
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

385
385
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

342
342
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

158
158
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

166
166
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

358
358
Anderlecht en Vitor Bruno krijgen ferme waarschuwing

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een 3-0 zege tegen Zulte Waregem. Paars-Wit sprong daardoor ...

258
258

Meer sportnieuws