'Smet op spektakelmercato: Fredberg baalt na twee gemiste transfers'

door
'Smet op spektakelmercato: Fredberg baalt na twee gemiste transfers'

CEO Sports Jesper Fredberg heeft een drukke, maar geslaagde transferperiode achter de rug bij RSC Anderlecht. In totaal haalde hij liefst 12 aanwinsten naar het Lotto Park, met daarbij enkele straffe namen. Al slaagde hij er niet in om alle gewenste deals tot een goed einde te brengen.

Na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen, lag de bal deze zomer in het kamp van Fredberg. Hij moest zijn landgenoot en hoofdcoach Brian Riemer van een selectie voorzien die minstens voor de Europese tickets zou kunnen meedoen en liefst tot meer in staat zou zijn.

Het duurde echter een tijdje alvorens Fredberg de eerste inkomende deals kon afronden, waarna hier en daar al wat kritiek ontstond. Maar de Deen kon die kritiek vervolgens weer doen verstommen. Zo pakte hij uit met een behoorlijk indrukwekkend transferoffensief.

LEES OOK: KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

Selectie versterkt én afgeslankt

Uiteindelijk haalde Fredberg een twaalftal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij een aantal knappe deals. Mats Rits werd bijvoorbeeld weggeplukt bij rivaal Club Brugge. Thorgan Hazard, Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zijn weer spelers die zich al meermaals bewezen hebben op het Europese toneel.

Daarnaast werd de kern van vorig seizoen flink afgeslankt. RSCA wist zich te verlossen van grootverdieners als Lior Refaelov, Adrien Trebel en Hendrik Van Crombrugge, ongeduldige jongeren als Noah Sadiki en Lucas Stassin mochten beschikken. En met de verkoop van onder meer Bart Verbruggen werd de clubkas gespijsd.

Overbodig tweetal

Maar Fredberg kon niet al zijn plannen afronden. Zo weet Niels Poissonnier van Het Laatste Nieuws dat de Deen ook graag afscheid had genomen van Amadou Diawara en Benito Raman. Twee spelers die door de aangescherpte concurrentie geen hoofdrol meer hebben, maar wel een aanzienlijk salaris opstrijken.

Raman leek in het slot van de mercato nochtans op weg naar STVV, die transfer knapte in extremis af. Rond Diawara bleef het dan weer een hele zomer redelijk stil. En dus moet het tweetal nu een zware concurrentiestrijd aangaan. Het valt evenwel te betwijfelen of ze veel kansen gaan krijgen om zich te bewijzen ...

Wie denkt u dat RSCA nog het meest kan bijbrengen?

Meest recent

'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

36
36
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

37
37
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

85
85
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

408
408
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

223
223
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

43
43
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

193
193
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

114
114
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

458
458
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

133
133
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

218
218
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

171
171
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

202
202
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

277
277
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

134
134
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

289
289
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

75
75
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

169
169
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

151
151
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

81
81
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

284
284
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

282
282
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

432
432
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

65
65
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

211
211

Meer sportnieuws