'Smet op spektakelmercato: Fredberg baalt na twee gemiste transfers'

699 stemmen
'Smet op spektakelmercato: Fredberg baalt na twee gemiste transfers'

CEO Sports Jesper Fredberg heeft een drukke, maar geslaagde transferperiode achter de rug bij RSC Anderlecht. In totaal haalde hij liefst 12 aanwinsten naar het Lotto Park, met daarbij enkele straffe namen. Al slaagde hij er niet in om alle gewenste deals tot een goed einde te brengen.

Na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen, lag de bal deze zomer in het kamp van Fredberg. Hij moest zijn landgenoot en hoofdcoach Brian Riemer van een selectie voorzien die minstens voor de Europese tickets zou kunnen meedoen en liefst tot meer in staat zou zijn.

Het duurde echter een tijdje alvorens Fredberg de eerste inkomende deals kon afronden, waarna hier en daar al wat kritiek ontstond. Maar de Deen kon die kritiek vervolgens weer doen verstommen. Zo pakte hij uit met een behoorlijk indrukwekkend transferoffensief.

LEES OOK: Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

Selectie versterkt én afgeslankt

Uiteindelijk haalde Fredberg een twaalftal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij een aantal knappe deals. Mats Rits werd bijvoorbeeld weggeplukt bij rivaal Club Brugge. Thorgan Hazard, Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zijn weer spelers die zich al meermaals bewezen hebben op het Europese toneel.

Daarnaast werd de kern van vorig seizoen flink afgeslankt. RSCA wist zich te verlossen van grootverdieners als Lior Refaelov, Adrien Trebel en Hendrik Van Crombrugge, ongeduldige jongeren als Noah Sadiki en Lucas Stassin mochten beschikken. En met de verkoop van onder meer Bart Verbruggen werd de clubkas gespijsd.

Overbodig tweetal

Maar Fredberg kon niet al zijn plannen afronden. Zo weet Niels Poissonnier van Het Laatste Nieuws dat de Deen ook graag afscheid had genomen van Amadou Diawara en Benito Raman. Twee spelers die door de aangescherpte concurrentie geen hoofdrol meer hebben, maar wel een aanzienlijk salaris opstrijken.

Raman leek in het slot van de mercato nochtans op weg naar STVV, die transfer knapte in extremis af. Rond Diawara bleef het dan weer een hele zomer redelijk stil. En dus moet het tweetal nu een zware concurrentiestrijd aangaan. Het valt evenwel te betwijfelen of ze veel kansen gaan krijgen om zich te bewijzen ...

Wie denkt u dat RSCA nog het meest kan bijbrengen?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

18
18
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

44
44
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

11
11
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

66
66
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

102
102
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

76
76
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

218
218
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

57
57
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

393
393
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

352
352
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

287
287
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

80
80
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

144
144
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

636
636
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

41
41
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

121
121
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

74
74
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

29
29
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

99
99
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

198
198
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

180
180
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

94
94
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

710
710
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

210
210

Meer sportnieuws