'Smet op spektakelmercato: Fredberg baalt na twee gemiste transfers'

699 stemmen
'Smet op spektakelmercato: Fredberg baalt na twee gemiste transfers'

CEO Sports Jesper Fredberg heeft een drukke, maar geslaagde transferperiode achter de rug bij RSC Anderlecht. In totaal haalde hij liefst 12 aanwinsten naar het Lotto Park, met daarbij enkele straffe namen. Al slaagde hij er niet in om alle gewenste deals tot een goed einde te brengen.

Na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen, lag de bal deze zomer in het kamp van Fredberg. Hij moest zijn landgenoot en hoofdcoach Brian Riemer van een selectie voorzien die minstens voor de Europese tickets zou kunnen meedoen en liefst tot meer in staat zou zijn.

Het duurde echter een tijdje alvorens Fredberg de eerste inkomende deals kon afronden, waarna hier en daar al wat kritiek ontstond. Maar de Deen kon die kritiek vervolgens weer doen verstommen. Zo pakte hij uit met een behoorlijk indrukwekkend transferoffensief.

LEES OOK: 'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

Selectie versterkt én afgeslankt

Uiteindelijk haalde Fredberg een twaalftal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij een aantal knappe deals. Mats Rits werd bijvoorbeeld weggeplukt bij rivaal Club Brugge. Thorgan Hazard, Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zijn weer spelers die zich al meermaals bewezen hebben op het Europese toneel.

Daarnaast werd de kern van vorig seizoen flink afgeslankt. RSCA wist zich te verlossen van grootverdieners als Lior Refaelov, Adrien Trebel en Hendrik Van Crombrugge, ongeduldige jongeren als Noah Sadiki en Lucas Stassin mochten beschikken. En met de verkoop van onder meer Bart Verbruggen werd de clubkas gespijsd.

Overbodig tweetal

Maar Fredberg kon niet al zijn plannen afronden. Zo weet Niels Poissonnier van Het Laatste Nieuws dat de Deen ook graag afscheid had genomen van Amadou Diawara en Benito Raman. Twee spelers die door de aangescherpte concurrentie geen hoofdrol meer hebben, maar wel een aanzienlijk salaris opstrijken.

Raman leek in het slot van de mercato nochtans op weg naar STVV, die transfer knapte in extremis af. Rond Diawara bleef het dan weer een hele zomer redelijk stil. En dus moet het tweetal nu een zware concurrentiestrijd aangaan. Het valt evenwel te betwijfelen of ze veel kansen gaan krijgen om zich te bewijzen ...

Wie denkt u dat RSCA nog het meest kan bijbrengen?

Meest recent

37-jarige Witsel heeft opvallend plan met Duivels

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

10
10
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

128
128
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

174
174
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

33
33
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

114
114
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

186
186
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

673
673
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

96
96
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

236
236
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

148
148
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

532
532
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

480
480
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

18
18
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

151
151
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

319
319
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

46
46
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

203
203
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

488
488
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

646
646
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

61
61
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

146
146
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

392
392
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

55
55
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

441
441

Meer sportnieuws