'Smet op spektakelmercato: Fredberg baalt na twee gemiste transfers'

door
'Smet op spektakelmercato: Fredberg baalt na twee gemiste transfers'

CEO Sports Jesper Fredberg heeft een drukke, maar geslaagde transferperiode achter de rug bij RSC Anderlecht. In totaal haalde hij liefst 12 aanwinsten naar het Lotto Park, met daarbij enkele straffe namen. Al slaagde hij er niet in om alle gewenste deals tot een goed einde te brengen.

Na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen, lag de bal deze zomer in het kamp van Fredberg. Hij moest zijn landgenoot en hoofdcoach Brian Riemer van een selectie voorzien die minstens voor de Europese tickets zou kunnen meedoen en liefst tot meer in staat zou zijn.

Het duurde echter een tijdje alvorens Fredberg de eerste inkomende deals kon afronden, waarna hier en daar al wat kritiek ontstond. Maar de Deen kon die kritiek vervolgens weer doen verstommen. Zo pakte hij uit met een behoorlijk indrukwekkend transferoffensief.

LEES OOK: Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

Selectie versterkt én afgeslankt

Uiteindelijk haalde Fredberg een twaalftal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij een aantal knappe deals. Mats Rits werd bijvoorbeeld weggeplukt bij rivaal Club Brugge. Thorgan Hazard, Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zijn weer spelers die zich al meermaals bewezen hebben op het Europese toneel.

Daarnaast werd de kern van vorig seizoen flink afgeslankt. RSCA wist zich te verlossen van grootverdieners als Lior Refaelov, Adrien Trebel en Hendrik Van Crombrugge, ongeduldige jongeren als Noah Sadiki en Lucas Stassin mochten beschikken. En met de verkoop van onder meer Bart Verbruggen werd de clubkas gespijsd.

Overbodig tweetal

Maar Fredberg kon niet al zijn plannen afronden. Zo weet Niels Poissonnier van Het Laatste Nieuws dat de Deen ook graag afscheid had genomen van Amadou Diawara en Benito Raman. Twee spelers die door de aangescherpte concurrentie geen hoofdrol meer hebben, maar wel een aanzienlijk salaris opstrijken.

Raman leek in het slot van de mercato nochtans op weg naar STVV, die transfer knapte in extremis af. Rond Diawara bleef het dan weer een hele zomer redelijk stil. En dus moet het tweetal nu een zware concurrentiestrijd aangaan. Het valt evenwel te betwijfelen of ze veel kansen gaan krijgen om zich te bewijzen ...

Wie denkt u dat RSCA nog het meest kan bijbrengen?

Meest recent

Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

39
39
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

59
59
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

15
15
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

131
131
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

56
56
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

41
41
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

192
192
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

130
130
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

214
214
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

126
126
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

348
348
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

234
234
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

393
393
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

105
105
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

29
29
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

278
278
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

380
380
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

292
292
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

117
117
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

779
779
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

150
150
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

482
482
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

103
103
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

475
475
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

494
494

Meer sportnieuws