De Condé uit zijn dak: ‘lastpak’ blaast hem van zijn sokken

door
De Condé uit zijn dak: ‘lastpak’ blaast hem van zijn sokken

Matias Galarza werd vorig seizoen twee keer naar Jong Genk gestuurd vanwege disciplinaire redenen, maar met een jaar vertraging staat hij eindelijk op het punt om in Limburg door te breken. Hoewel zijn voetballende kwaliteiten altijd duidelijk aanwezig waren, heeft hij de afgelopen maanden eindelijk ook mentaal de klik kunnen maken.

Hierdoor lijkt Genk een mogelijke kapitaalvernietiging van 6 miljoen euro te voorkomen, want de op drie na duurste aankoop in de clubgeschiedenis begint steeds meer te heersen op het veld.

LEES OOK: Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Twee keer naar Jong Genk teruggezet

KRC Genk heeft vorige zomer aanzienlijke financiële inspanningen geleverd om Matias Galarza naar de club te halen. De Limburgers betaalden maar liefst zes miljoen euro voor de Argentijnse middenvelder, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis is.

Zijn eerste seizoen in Limburg verliep echter heel teleurstellend en de grootste problemen waren vooral van mentale aard.

Volgens Het Belang van Limburg vertoonde Galarza onprofessioneel gedrag, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere verplichtingen.

Als reactie op deze problemen kreeg Galarza in januari al een stevige berisping van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken, gevolgd door een degradatie naar Jong Genk. Hoewel hij in maart een nieuwe kans kreeg bij de A-kern, bleek dat Galarza niet uit zijn fouten geleerd had.

In mei besliste KRC Genk, na een gesprek tussen de Condé en Vrancken, dat Galarza het vorige seizoen zou afmaken bij Jong Genk. “Hij is mentaal nog niet klaar om mee te stappen in het verhaal van de A-kern”, luidde het.

Deze beslissing bracht echter het risico van een enorme kapitaalvernietiging met zich mee, gezien de aanzienlijke investering van 6 miljoen euro in de speler en het feit dat hij al twee keer binnen één seizoen naar de tweede ploeg was gestuurd.

Galarza maakt draait de (mentale) knop om

De club gaf Matias Galarza de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verliep veel moeizamer dan aanvankelijk verwacht. Galarza kwam uit een heel andere cultuur en was niet bekend met de Engelse taal.

Bovendien was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn aanpassing vergrootte. Om zich beter te kunnen uitdrukken, begon Galarza verplicht Engelse lessen te volgen, en binnen de club bleef het geloof in de Argentijnse middenvelder erg groot.

Dimitri de Condé omschreef Galarza's situatie als speciaal, maar hij merkte op dat het bij Joseph Paintsil ook even had geduurd vooraleer hij ontploft is.

In de voorbereiding op het nieuwe seizoen kreeg Galarza een derde kans bij KRC Genk. Op het veld bevestigde hij zijn grote kwaliteiten, die hij vorig seizoen slechts af en toe kon laten zien, maar het was vooral op mentaal gebied dat hij grote vooruitgang boekte in de afgelopen maanden.

Wouter Vrancken verklaarde tijdens de voorbereiding dat hij niets aan te merken had op Galarza, zowel op als naast het veld. Het viel de coach ook op dat de middenvelder zeer gefocust was, altijd op tijd kwam en zijn afspraken nakwam.

In het nieuwe seizoen kreeg hij kansen in de basisploeg en daarin stelde hij zelden teleur.

Galarza speelt Hrosovsky uit de ploeg

In een interview met Het Nieuwsblad vertelde Galarza dat hij veel heeft moeten leren bij KRC Genk, zowel op als naast het veld. Voor hem betekende het afgelopen tussenseizoen een nieuwe start, en de geboorte van zijn tweede kind gaf hem extra boost.

De jonge Argentijn hield zich vast aan het verhaal dat bijna elke buitenlandse nieuwkomer in Genk minstens één seizoen nodig heeft om zich aan te passen. “Heel veel grote spelers die hier zijn gepasseerd, kwamen er pas door in hun tweede seizoen. Dat moest mij ook lukken.”

Dit seizoen is Galarza goed bezig om zijn stevig prijskaartje van 6 miljoen euro te rechtvaardigen en het vertrouwen van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken terug te betalen.

Hij heerste onder meer in de wedstrijden tegen Anderlecht en Demirspor, en hij heeft zich in de voorbije weken ontwikkeld tot een waardevolle vervanger voor de geblesseerde Bryan Heynen.

Ondertussen heeft Heynen zijn plaats in de basisploeg terug opgeëist, en heeft de 21-jarige nu zelfs Patrik Hrosovsky uit de ploeg gespeeld.

Vrancken: “Hij heeft enorm goeie voetjes”

“De Argentijn zorgt voor meer power op het middenveld”, merkte Thomas Chatelle op in Het Belang van Limburg. Met Galarza in de ploeg is er meer vuur en temperament, en het spel wordt verticaler en strijdlustiger.

“We wisten dat Galarza dit kon, zijn voetbaltechnische kwaliteiten hebben altijd buiten kijf gestaan”, zei Vrancken over hem.

“Maar hij moest nog leren leven als een prof. Zowel op als naast het veld heeft Galarza een totale gedaanteverwisseling ondergaan. (Lacht) We dachten in net begin dat hij zijn broer gestuurd had. En dan zie je op het veld zijn niveau ook snel stijgen", aldus de coach van KRC Genk.

Galarza bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal. Hij profileert zich als een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende technische vaardigheden en positionering.

Vanuit die positie kan de Argentijn aanvallen opzetten en heeft hij het vermogen om op het juiste moment diep te gaan, waardoor hij een numeriek overwicht op het middenveld kan creëren. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, dribbelt goed en kan nauwkeurige korte passes geven.

“Galarza heeft enorm goeie voetjes”, bevestigde Wouter Vrancken begin vorig seizoen al.

Zuid-Amerikaanse pitbull

Bovendien brengt de Argentijn ook veel energie en de typische Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee. Hij is als een pitbull op het veld, een krijger die vol passie speelt en bovendien uitstekend kan voetballen.

Aan de andere kant moet Galarza nog werken aan zijn timing om op het juiste moment een bepaalde actie te maken of een risicovolle pass te geven.

Zo was hij begin dit seizoen samen met Hrosovsky betrokken bij een tegendoelpunt tegen Servette Genève, na wat onnodig balverlies. Ook zijn positionering moet nog verbeteren, omdat hij soms te veel ruimte weggeeft in zijn rug.

Galarza wordt een topspeler bij Genk

Meest recent

'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

25
25
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

23
23
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

125
125
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

132
132
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

123
123
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

51
51
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

288
288
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

152
152
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

495
495
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

185
185
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

245
245
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

483
483
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

718
718
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

332
332
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

735
735
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

127
127
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

388
388
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

615
615
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

548
548
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

262
262
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

457
457
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

593
593
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156

Meer sportnieuws