Standard krijgt nu zusterclub in de Premier League

120 stemmen
Standard krijgt nu zusterclub in de Premier League

Standard heeft er een zeer bewogen zomer opzitten, waarin het lang wachten was op transfers. Dat komt omdat ze in Luik toch nog steeds moeten roeien met zeer beperkte riemen, ook na de overname door 777 Partners iets meer dan een jaar geleden. De Amerikanen investeren niet volop in Standard, omdat ze ook nog heel wat andere ijzers in het vuur hebben.

De overname van Standard in de zomer van 2022 was immers slechts een kleine stap in het plan van de investeringsgroep, die de voorbije jaren bliksemsnel een groot netwerk aan clubs uitbouwde. Ze zetten hun eerste stappen in de voetbalwereld in 2018, toen ze minderheidsaandeelhouder werden bij Sevilla.

777 Partners neemt Everton over

In 2021 nam 777 vervolgens het Italiaanse Genoa over, om daarna vrijwel tegelijk met Standard ook Vasco da Gama uit Brazilië in handen te krijgen. Sindsdien volgden ook nog de Franse derdeklasser Red Star, het Australische Melbourne Victory en Hertha BSC, dat vorig seizoen uit de Bundesliga degradeerde.

Nu zet 777 echter ook voet in de Premier League. Everton kondigde vrijdagmiddag aan ze een overeenkomst getekend hebben met huidige overnemer Farhad Moshiri om diens volledige aandelenpakket over te nemen. Daardoor zou 777 Partners 94,1 procent van de club in handen krijgen.

Knokken voor het behoud

Bij Everton wacht 777 alvast een stevige uitdaging. De traditieclub is de voorbije jaren afgegleden van subtopper tot degradatiekandidaat, gekenmerkt door een desastreus transferbeleid. Vorig seizoen werd degradatie maar net afgewend, want dankzij een remonte onder Sean Dyche eindigden ze nog net boven de streep met twee punten voorsprong op de eerste zakker.

Dit seizoen zijn de Toffees alweer dramatisch begonnen met een één op twaalf. Nochtans troffen ze met Fulham, Aston Villa, Wolves en Sheffield United tot dusver nog geen echte kleppers. Enkel promovendi Luton Town en Burnley doen nog slechter, er lijkt Everton dus weer een lange strijd om het behoud te wachten.

🚀

Zal dat een goede zaak zijn voor Standard?

Meest recent

Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

31
31
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

74
74
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

264
264
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

66
66
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

63
63
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

549
549
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

147
147
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

62
62
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

117
117
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

332
332
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

538
538
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

309
309
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

632
632
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

242
242
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

320
320
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

87
87
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

474
474
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

237
237
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

294
294
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

185
185
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

527
527

Meer sportnieuws