Standard krijgt nu zusterclub in de Premier League

door
Standard krijgt nu zusterclub in de Premier League

Standard heeft er een zeer bewogen zomer opzitten, waarin het lang wachten was op transfers. Dat komt omdat ze in Luik toch nog steeds moeten roeien met zeer beperkte riemen, ook na de overname door 777 Partners iets meer dan een jaar geleden. De Amerikanen investeren niet volop in Standard, omdat ze ook nog heel wat andere ijzers in het vuur hebben.

De overname van Standard in de zomer van 2022 was immers slechts een kleine stap in het plan van de investeringsgroep, die de voorbije jaren bliksemsnel een groot netwerk aan clubs uitbouwde. Ze zetten hun eerste stappen in de voetbalwereld in 2018, toen ze minderheidsaandeelhouder werden bij Sevilla.

777 Partners neemt Everton over

In 2021 nam 777 vervolgens het Italiaanse Genoa over, om daarna vrijwel tegelijk met Standard ook Vasco da Gama uit Brazilië in handen te krijgen. Sindsdien volgden ook nog de Franse derdeklasser Red Star, het Australische Melbourne Victory en Hertha BSC, dat vorig seizoen uit de Bundesliga degradeerde.

Nu zet 777 echter ook voet in de Premier League. Everton kondigde vrijdagmiddag aan ze een overeenkomst getekend hebben met huidige overnemer Farhad Moshiri om diens volledige aandelenpakket over te nemen. Daardoor zou 777 Partners 94,1 procent van de club in handen krijgen.

Knokken voor het behoud

Bij Everton wacht 777 alvast een stevige uitdaging. De traditieclub is de voorbije jaren afgegleden van subtopper tot degradatiekandidaat, gekenmerkt door een desastreus transferbeleid. Vorig seizoen werd degradatie maar net afgewend, want dankzij een remonte onder Sean Dyche eindigden ze nog net boven de streep met twee punten voorsprong op de eerste zakker.

Dit seizoen zijn de Toffees alweer dramatisch begonnen met een één op twaalf. Nochtans troffen ze met Fulham, Aston Villa, Wolves en Sheffield United tot dusver nog geen echte kleppers. Enkel promovendi Luton Town en Burnley doen nog slechter, er lijkt Everton dus weer een lange strijd om het behoud te wachten.

Zal dat een goede zaak zijn voor Standard?

Meest recent

Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

6
6
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

10
10
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

106
106
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

158
158
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

546
546
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

138
138
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

31
31
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

299
299
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

177
177
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

725
725
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

254
254
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

338
338
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

193
193
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

98
98
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

590
590
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

251
251
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

123
123
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

549
549
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

465
465
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

695
695
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

256
256
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

539
539
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

362
362
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

96
96
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

569
569

Meer sportnieuws