Standard krijgt nu zusterclub in de Premier League

door
Standard krijgt nu zusterclub in de Premier League

Standard heeft er een zeer bewogen zomer opzitten, waarin het lang wachten was op transfers. Dat komt omdat ze in Luik toch nog steeds moeten roeien met zeer beperkte riemen, ook na de overname door 777 Partners iets meer dan een jaar geleden. De Amerikanen investeren niet volop in Standard, omdat ze ook nog heel wat andere ijzers in het vuur hebben.

De overname van Standard in de zomer van 2022 was immers slechts een kleine stap in het plan van de investeringsgroep, die de voorbije jaren bliksemsnel een groot netwerk aan clubs uitbouwde. Ze zetten hun eerste stappen in de voetbalwereld in 2018, toen ze minderheidsaandeelhouder werden bij Sevilla.

777 Partners neemt Everton over

In 2021 nam 777 vervolgens het Italiaanse Genoa over, om daarna vrijwel tegelijk met Standard ook Vasco da Gama uit Brazilië in handen te krijgen. Sindsdien volgden ook nog de Franse derdeklasser Red Star, het Australische Melbourne Victory en Hertha BSC, dat vorig seizoen uit de Bundesliga degradeerde.

Nu zet 777 echter ook voet in de Premier League. Everton kondigde vrijdagmiddag aan ze een overeenkomst getekend hebben met huidige overnemer Farhad Moshiri om diens volledige aandelenpakket over te nemen. Daardoor zou 777 Partners 94,1 procent van de club in handen krijgen.

Knokken voor het behoud

Bij Everton wacht 777 alvast een stevige uitdaging. De traditieclub is de voorbije jaren afgegleden van subtopper tot degradatiekandidaat, gekenmerkt door een desastreus transferbeleid. Vorig seizoen werd degradatie maar net afgewend, want dankzij een remonte onder Sean Dyche eindigden ze nog net boven de streep met twee punten voorsprong op de eerste zakker.

Dit seizoen zijn de Toffees alweer dramatisch begonnen met een één op twaalf. Nochtans troffen ze met Fulham, Aston Villa, Wolves en Sheffield United tot dusver nog geen echte kleppers. Enkel promovendi Luton Town en Burnley doen nog slechter, er lijkt Everton dus weer een lange strijd om het behoud te wachten.

Zal dat een goede zaak zijn voor Standard?

Meest recent

'Overmars in actie: Antwerp rond tafel met sterkhouder'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

16
16
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

458
458
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

212
212
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

257
257
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

134
134
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

214
214
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

216
216
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

79
79
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

154
154
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

229
229
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

245
245
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

449
449
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

94
94
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

435
435
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

271
271
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

229
229
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

513
513
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

403
403
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

107
107
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

298
298
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

154
154
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

121
121

Meer sportnieuws