Sadiki legt uit waarom hij Union boven Burnley en Anderlecht koos

door
Sadiki legt uit waarom hij Union boven Burnley en Anderlecht koos

Anderlecht was deze zomer zeer actief op de transfermarkt en haalde een pak klinkende namen binnen, met in de slotdagen bijvoorbeeld nog de komst van Kasper Schmeichel en Thorgan Hazard. Al die nieuwkomers maakten echter ook veel slachtoffers en die kwamen veelal uit de eigen jeugd.

Er was de voorbije maanden op Neerpede toch een opmerkelijke exodus gaande van talenten die dicht bij het A-elftal stonden, maar weigerden bij te tekenen en andere oorden opzochten. Het vertrek van Julien Duranville naar Dortmund in januari bleek slechts een voorsmaakje, want deze zomer volgden nog een pak spelers.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Kompany belde meermaals

Marco Kana werd verhuurd aan KV Kortrijk, terwijl spelers als Lucas Stassin (Westerlo), Ethan Butera (Jong Ajax) en ook Noah Sadiki voor een definitief vertrek kozen. Die laatste koos voor een opmerkelijke overgang naar stadsrivaal Union, ondanks dat ook het Burnley van Vincent Kompany aan zijn mouw trok.

"Vincent heeft meermaals gebeld om me te doen komen", geeft Sadiki toe aan La Dernière Heure. "Maar ik wou eerst bevestigen in België. Ik wou mezelf niet verbranden in een grote competitie. Later kan het buitenland nog. Maar ik heb lang nagedacht voor ik Union gekozen heb, want ik had veel andere voorstellen."

Geen plaats in A-kern Anderlecht

Bij Anderlecht had de 18-jarige van Brian Riemer te horen gekregen dat er dit seizoen geen plaats voor hem was in de A-kern en dat hij dus zijn wedstrijden met RSCA Futures in de Challenger Pro League zou moeten spelen. Dat zag Sadiki niet zitten. Dat hij met Union een andere Brusselse club koos, werd hem echter niet in dank afgenomen. Op sociale media werd Sadiki hard aangepakt door de Anderlecht-fans.

Voorlopig lijkt de keuze voor Union echter de juiste geweest te zijn, want Alexander Blessin gunde hem snel speelminuten. Hij stond zelfs in de basis als defensieve middenvelder in de terugwedstrijd tegen Lugano in de Europa League en in de laatste competitiematch tegen Antwerp. Zaterdag speelt Union een nieuwe topper tegen Genk en de kans is dus reëel dat Sadiki ook dan weer speelt.

Heeft Sadiki de juiste keuze gemaakt?

Meest recent

'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

3
3
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

14
14
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

116
116
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

84
84
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

92
92
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

97
97
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

105
105
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

97
97
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

71
71
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

229
229
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

363
363
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

152
152
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

192
192
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

258
258
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

449
449
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

271
271
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

89
89
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

810
810
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

234
234
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

268
268
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

240
240
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

109
109
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

71
71
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

574
574

Meer sportnieuws