Sadiki legt uit waarom hij Union boven Burnley en Anderlecht koos

224
Sadiki legt uit waarom hij Union boven Burnley en Anderlecht koos

Anderlecht was deze zomer zeer actief op de transfermarkt en haalde een pak klinkende namen binnen, met in de slotdagen bijvoorbeeld nog de komst van Kasper Schmeichel en Thorgan Hazard. Al die nieuwkomers maakten echter ook veel slachtoffers en die kwamen veelal uit de eigen jeugd.

Er was de voorbije maanden op Neerpede toch een opmerkelijke exodus gaande van talenten die dicht bij het A-elftal stonden, maar weigerden bij te tekenen en andere oorden opzochten. Het vertrek van Julien Duranville naar Dortmund in januari bleek slechts een voorsmaakje, want deze zomer volgden nog een pak spelers.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Kompany belde meermaals

Marco Kana werd verhuurd aan KV Kortrijk, terwijl spelers als Lucas Stassin (Westerlo), Ethan Butera (Jong Ajax) en ook Noah Sadiki voor een definitief vertrek kozen. Die laatste koos voor een opmerkelijke overgang naar stadsrivaal Union, ondanks dat ook het Burnley van Vincent Kompany aan zijn mouw trok.

"Vincent heeft meermaals gebeld om me te doen komen", geeft Sadiki toe aan La Dernière Heure. "Maar ik wou eerst bevestigen in België. Ik wou mezelf niet verbranden in een grote competitie. Later kan het buitenland nog. Maar ik heb lang nagedacht voor ik Union gekozen heb, want ik had veel andere voorstellen."

Geen plaats in A-kern Anderlecht

Bij Anderlecht had de 18-jarige van Brian Riemer te horen gekregen dat er dit seizoen geen plaats voor hem was in de A-kern en dat hij dus zijn wedstrijden met RSCA Futures in de Challenger Pro League zou moeten spelen. Dat zag Sadiki niet zitten. Dat hij met Union een andere Brusselse club koos, werd hem echter niet in dank afgenomen. Op sociale media werd Sadiki hard aangepakt door de Anderlecht-fans.

Voorlopig lijkt de keuze voor Union echter de juiste geweest te zijn, want Alexander Blessin gunde hem snel speelminuten. Hij stond zelfs in de basis als defensieve middenvelder in de terugwedstrijd tegen Lugano in de Europa League en in de laatste competitiematch tegen Antwerp. Zaterdag speelt Union een nieuwe topper tegen Genk en de kans is dus reëel dat Sadiki ook dan weer speelt.

Heeft Sadiki de juiste keuze gemaakt?

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

0
0
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

3
3
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

34
34
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

21
21
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

91
91
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

54
54
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

173
173
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

158
158
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

219
219
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

123
123
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

209
209
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

213
213
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

230
230
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

304
304
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

467
467
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

180
180
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

162
162
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

48
48

Meer sportnieuws