Sadiki legt uit waarom hij Union boven Burnley en Anderlecht koos

door
Sadiki legt uit waarom hij Union boven Burnley en Anderlecht koos

Anderlecht was deze zomer zeer actief op de transfermarkt en haalde een pak klinkende namen binnen, met in de slotdagen bijvoorbeeld nog de komst van Kasper Schmeichel en Thorgan Hazard. Al die nieuwkomers maakten echter ook veel slachtoffers en die kwamen veelal uit de eigen jeugd.

Er was de voorbije maanden op Neerpede toch een opmerkelijke exodus gaande van talenten die dicht bij het A-elftal stonden, maar weigerden bij te tekenen en andere oorden opzochten. Het vertrek van Julien Duranville naar Dortmund in januari bleek slechts een voorsmaakje, want deze zomer volgden nog een pak spelers.

LEES OOK: Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Kompany belde meermaals

Marco Kana werd verhuurd aan KV Kortrijk, terwijl spelers als Lucas Stassin (Westerlo), Ethan Butera (Jong Ajax) en ook Noah Sadiki voor een definitief vertrek kozen. Die laatste koos voor een opmerkelijke overgang naar stadsrivaal Union, ondanks dat ook het Burnley van Vincent Kompany aan zijn mouw trok.

"Vincent heeft meermaals gebeld om me te doen komen", geeft Sadiki toe aan La Dernière Heure. "Maar ik wou eerst bevestigen in België. Ik wou mezelf niet verbranden in een grote competitie. Later kan het buitenland nog. Maar ik heb lang nagedacht voor ik Union gekozen heb, want ik had veel andere voorstellen."

Geen plaats in A-kern Anderlecht

Bij Anderlecht had de 18-jarige van Brian Riemer te horen gekregen dat er dit seizoen geen plaats voor hem was in de A-kern en dat hij dus zijn wedstrijden met RSCA Futures in de Challenger Pro League zou moeten spelen. Dat zag Sadiki niet zitten. Dat hij met Union een andere Brusselse club koos, werd hem echter niet in dank afgenomen. Op sociale media werd Sadiki hard aangepakt door de Anderlecht-fans.

Voorlopig lijkt de keuze voor Union echter de juiste geweest te zijn, want Alexander Blessin gunde hem snel speelminuten. Hij stond zelfs in de basis als defensieve middenvelder in de terugwedstrijd tegen Lugano in de Europa League en in de laatste competitiematch tegen Antwerp. Zaterdag speelt Union een nieuwe topper tegen Genk en de kans is dus reëel dat Sadiki ook dan weer speelt.

Heeft Sadiki de juiste keuze gemaakt?

Meest recent

Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

34
34
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

26
26
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

127
127
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

57
57
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

112
112
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

101
101
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

200
200
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

446
446
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

96
96
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

200
200
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

52
52
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

171
171
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

84
84
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

139
139
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

292
292
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

269
269
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

138
138
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

306
306
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

226
226
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

245
245
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

847
847
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

264
264
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

687
687
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

138
138
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

89
89

Meer sportnieuws