'Nieuwe basisploeg Anderlecht: smaakmaker moet vrezen'

door
'Nieuwe basisploeg Anderlecht: smaakmaker moet vrezen'

RSC Anderlecht hervat komend weekend zijn Jupiler Pro League-campagne met een bezoek aan KV Kortrijk. Het wordt uitkijken naar hoe coach Brien Riemer zijn basispionnen dan zal schikken. Na het transfergeweld van de komende maanden heeft hij immers meer dan voldoende opties.

Na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen, lag de bal deze zomer in het kamp van CEO Sports Fredberg. Hij moest zijn landgenoot Riemer van een selectie voorzien die minstens voor de Europese tickets zou kunnen meedoen en liefst tot meer in staat zou zijn. En daar lijkt hij ook in te zijn geslaagd.

Het duurde wel een tijdje alvorens Fredberg de eerste inkomende deals kon afronden, waarna hier en daar al wat kritiek ontstond. Maar de Deen kon die kritiek vervolgens weer doen verstommen. Zo pakte hij uit met een behoorlijk indrukwekkend transferoffensief. In totaal werden liefst 12 verse krachten vastgelegd.

LEES OOK: Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Bal in kamp Riemer

En vlak voor de transferdeadline werd nog een extra tandje bijgezet. Zo werd uitgepakt met de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard. Daarnaast wist Anderlecht ook Kasper Schmeichel te strikken. De Deense nationale nummer één werd transfervrij opgepikt.

De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt, Fredberg en de rest van het bestuur hebben hun werk gedaan. En dus ligt de bal in het kamp van Riemer. Hij moet met deze selectie ook de nodige resultaten gaan halen. In de breedte heeft hij alvast meer dan voldoende opties om te schuiven met zijn pionnen.

Flips in problemen

Maar gezien Anderlecht dit seizoen niet actief zal zijn op het Europese toneel en rotaties minder noodzakelijk zijn, is het vooral uitkijken naar hoe de type-ploeg er zal uitzien. Bij SudPresse deed men alvast een poging om die type-ploeg samen te stellen. Het Waalse medium voorziet alvast basisplaatsen voor Hazard en Schmeichel.

Daarnaast vreest men dat Alexis Flips wel eens naast de boot zou kunnen vallen. De Franse spelmaker groeide in zijn eerste matchen nochtans uit tot een smaakmaker, maar zal zijn plekje allicht moeten afstaan aan Hazard. Nochtans zou ook Anders Dreyer plaats kunnen maken, zeker gezien zijn erg matige seizoensstart. Maar zowel Fredberg als Riemer heeft hem hoog zitten en zullen hun landgenoot niet snel laten vallen.

De type-ploeg volgens 'SudPresse':

Schmeichel; Sardella, Debast, Vertonghen, Augustinsson; Leoni, Delaney, Rits; Dreyer, Dolberg, Hazard

Flips is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

17
17
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

42
42
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

15
15
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

134
134
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

11
11
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

52
52
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

60
60
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

64
64
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

782
782
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

151
151
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

43
43
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

35
35
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

83
83
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

362
362
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

48
48
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

217
217
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

71
71
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

72
72
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

308
308
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

481
481
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

444
444
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

127
127
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

417
417
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

61
61

Meer sportnieuws