'Nieuwe basisploeg Anderlecht: smaakmaker moet vrezen'

door
'Nieuwe basisploeg Anderlecht: smaakmaker moet vrezen'

RSC Anderlecht hervat komend weekend zijn Jupiler Pro League-campagne met een bezoek aan KV Kortrijk. Het wordt uitkijken naar hoe coach Brien Riemer zijn basispionnen dan zal schikken. Na het transfergeweld van de komende maanden heeft hij immers meer dan voldoende opties.

Na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen, lag de bal deze zomer in het kamp van CEO Sports Fredberg. Hij moest zijn landgenoot Riemer van een selectie voorzien die minstens voor de Europese tickets zou kunnen meedoen en liefst tot meer in staat zou zijn. En daar lijkt hij ook in te zijn geslaagd.

Het duurde wel een tijdje alvorens Fredberg de eerste inkomende deals kon afronden, waarna hier en daar al wat kritiek ontstond. Maar de Deen kon die kritiek vervolgens weer doen verstommen. Zo pakte hij uit met een behoorlijk indrukwekkend transferoffensief. In totaal werden liefst 12 verse krachten vastgelegd.

LEES OOK: Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

Bal in kamp Riemer

En vlak voor de transferdeadline werd nog een extra tandje bijgezet. Zo werd uitgepakt met de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard. Daarnaast wist Anderlecht ook Kasper Schmeichel te strikken. De Deense nationale nummer één werd transfervrij opgepikt.

De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt, Fredberg en de rest van het bestuur hebben hun werk gedaan. En dus ligt de bal in het kamp van Riemer. Hij moet met deze selectie ook de nodige resultaten gaan halen. In de breedte heeft hij alvast meer dan voldoende opties om te schuiven met zijn pionnen.

Flips in problemen

Maar gezien Anderlecht dit seizoen niet actief zal zijn op het Europese toneel en rotaties minder noodzakelijk zijn, is het vooral uitkijken naar hoe de type-ploeg er zal uitzien. Bij SudPresse deed men alvast een poging om die type-ploeg samen te stellen. Het Waalse medium voorziet alvast basisplaatsen voor Hazard en Schmeichel.

Daarnaast vreest men dat Alexis Flips wel eens naast de boot zou kunnen vallen. De Franse spelmaker groeide in zijn eerste matchen nochtans uit tot een smaakmaker, maar zal zijn plekje allicht moeten afstaan aan Hazard. Nochtans zou ook Anders Dreyer plaats kunnen maken, zeker gezien zijn erg matige seizoensstart. Maar zowel Fredberg als Riemer heeft hem hoog zitten en zullen hun landgenoot niet snel laten vallen.

De type-ploeg volgens 'SudPresse':

Schmeichel; Sardella, Debast, Vertonghen, Augustinsson; Leoni, Delaney, Rits; Dreyer, Dolberg, Hazard

Flips is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

12
12
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

11
11
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over Oosting

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

22
22
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

129
129
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

66
66
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

72
72
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

156
156
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

133
133
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

135
135
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

191
191
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

66
66
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

86
86
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

56
56
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

422
422
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

126
126
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

309
309
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

546
546
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

415
415
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

101
101
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

256
256
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

168
168
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

313
313
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

345
345
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

334
334
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

372
372

Meer sportnieuws