'Nieuwe basisploeg Anderlecht: smaakmaker moet vrezen'

door
'Nieuwe basisploeg Anderlecht: smaakmaker moet vrezen'

RSC Anderlecht hervat komend weekend zijn Jupiler Pro League-campagne met een bezoek aan KV Kortrijk. Het wordt uitkijken naar hoe coach Brien Riemer zijn basispionnen dan zal schikken. Na het transfergeweld van de komende maanden heeft hij immers meer dan voldoende opties.

Na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen, lag de bal deze zomer in het kamp van CEO Sports Fredberg. Hij moest zijn landgenoot Riemer van een selectie voorzien die minstens voor de Europese tickets zou kunnen meedoen en liefst tot meer in staat zou zijn. En daar lijkt hij ook in te zijn geslaagd.

Het duurde wel een tijdje alvorens Fredberg de eerste inkomende deals kon afronden, waarna hier en daar al wat kritiek ontstond. Maar de Deen kon die kritiek vervolgens weer doen verstommen. Zo pakte hij uit met een behoorlijk indrukwekkend transferoffensief. In totaal werden liefst 12 verse krachten vastgelegd.

LEES OOK: 'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

Bal in kamp Riemer

En vlak voor de transferdeadline werd nog een extra tandje bijgezet. Zo werd uitgepakt met de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard. Daarnaast wist Anderlecht ook Kasper Schmeichel te strikken. De Deense nationale nummer één werd transfervrij opgepikt.

De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt, Fredberg en de rest van het bestuur hebben hun werk gedaan. En dus ligt de bal in het kamp van Riemer. Hij moet met deze selectie ook de nodige resultaten gaan halen. In de breedte heeft hij alvast meer dan voldoende opties om te schuiven met zijn pionnen.

Flips in problemen

Maar gezien Anderlecht dit seizoen niet actief zal zijn op het Europese toneel en rotaties minder noodzakelijk zijn, is het vooral uitkijken naar hoe de type-ploeg er zal uitzien. Bij SudPresse deed men alvast een poging om die type-ploeg samen te stellen. Het Waalse medium voorziet alvast basisplaatsen voor Hazard en Schmeichel.

Daarnaast vreest men dat Alexis Flips wel eens naast de boot zou kunnen vallen. De Franse spelmaker groeide in zijn eerste matchen nochtans uit tot een smaakmaker, maar zal zijn plekje allicht moeten afstaan aan Hazard. Nochtans zou ook Anders Dreyer plaats kunnen maken, zeker gezien zijn erg matige seizoensstart. Maar zowel Fredberg als Riemer heeft hem hoog zitten en zullen hun landgenoot niet snel laten vallen.

De type-ploeg volgens 'SudPresse':

Schmeichel; Sardella, Debast, Vertonghen, Augustinsson; Leoni, Delaney, Rits; Dreyer, Dolberg, Hazard

Flips is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

4
4
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

46
46
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

44
44
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

73
73
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

139
139
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

95
95
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

55
55
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

84
84
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

245
245
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

798
798
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

81
81
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

72
72
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

84
84
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

329
329
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

430
430
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

387
387
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

662
662
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

205
205
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

259
259
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

520
520
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

371
371
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

280
280
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

254
254
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

276
276

Meer sportnieuws