'Nieuwe basisploeg Anderlecht: smaakmaker moet vrezen'

741
'Nieuwe basisploeg Anderlecht: smaakmaker moet vrezen'

RSC Anderlecht hervat komend weekend zijn Jupiler Pro League-campagne met een bezoek aan KV Kortrijk. Het wordt uitkijken naar hoe coach Brien Riemer zijn basispionnen dan zal schikken. Na het transfergeweld van de komende maanden heeft hij immers meer dan voldoende opties.

Na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen, lag de bal deze zomer in het kamp van CEO Sports Fredberg. Hij moest zijn landgenoot Riemer van een selectie voorzien die minstens voor de Europese tickets zou kunnen meedoen en liefst tot meer in staat zou zijn. En daar lijkt hij ook in te zijn geslaagd.

Het duurde wel een tijdje alvorens Fredberg de eerste inkomende deals kon afronden, waarna hier en daar al wat kritiek ontstond. Maar de Deen kon die kritiek vervolgens weer doen verstommen. Zo pakte hij uit met een behoorlijk indrukwekkend transferoffensief. In totaal werden liefst 12 verse krachten vastgelegd.

LEES OOK: Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

Bal in kamp Riemer

En vlak voor de transferdeadline werd nog een extra tandje bijgezet. Zo werd uitgepakt met de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard. Daarnaast wist Anderlecht ook Kasper Schmeichel te strikken. De Deense nationale nummer één werd transfervrij opgepikt.

De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt, Fredberg en de rest van het bestuur hebben hun werk gedaan. En dus ligt de bal in het kamp van Riemer. Hij moet met deze selectie ook de nodige resultaten gaan halen. In de breedte heeft hij alvast meer dan voldoende opties om te schuiven met zijn pionnen.

Flips in problemen

Maar gezien Anderlecht dit seizoen niet actief zal zijn op het Europese toneel en rotaties minder noodzakelijk zijn, is het vooral uitkijken naar hoe de type-ploeg er zal uitzien. Bij SudPresse deed men alvast een poging om die type-ploeg samen te stellen. Het Waalse medium voorziet alvast basisplaatsen voor Hazard en Schmeichel.

Daarnaast vreest men dat Alexis Flips wel eens naast de boot zou kunnen vallen. De Franse spelmaker groeide in zijn eerste matchen nochtans uit tot een smaakmaker, maar zal zijn plekje allicht moeten afstaan aan Hazard. Nochtans zou ook Anders Dreyer plaats kunnen maken, zeker gezien zijn erg matige seizoensstart. Maar zowel Fredberg als Riemer heeft hem hoog zitten en zullen hun landgenoot niet snel laten vallen.

De type-ploeg volgens 'SudPresse':

Schmeichel; Sardella, Debast, Vertonghen, Augustinsson; Leoni, Delaney, Rits; Dreyer, Dolberg, Hazard

Flips is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

32
32
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

121
121
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

25
25
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

36
36
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

900
900
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

867
867
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws