‘Opmerkelijke actie ‘bange’ Tedesco’

221 stemmen
‘Opmerkelijke actie ‘bange’ Tedesco’

De Rode Duivels hebben voor een gepaste reactie gezorgd na het magere optreden van afgelopen weekend in Azerbeidzjan. Zo haalden de Belgen het dinsdagavond met overtuigende 5-0-cijfers. Desondanks was er van uitbundigheid geen sprake bij bondscoach Domenico Tedesco.

De EK-kwalificatiewedstrijd had nauwelijks mooier kunnen beginnen voor de Belgen. Na enkele minuten werd de score immers al geopend door niemand minder dan Jan Vertonghen. En voor de ervaren verdediger vormde de wedstrijd sowieso al een mijlpaal. Het was immers de 150ste interland uit zijn fraaie carrière.

Hierdoor lag de match wel al meteen in een beslissende plooi, de Esten waren niet bij machte om iets aan de achterstand te veranderen. Ondertussen bouwden de Belgen hun voorsprong verder uit via onder meer de infiltraties van Orel Mangala, de flitsen van Jérémy Doku en het killer-instinct van Romelu Lukaku.

LEES OOK: Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

Bedrukte Tedesco

Het werd dus een erg mooie avond voor de nationale ploeg. Zeker gezien er met Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois nog twee steunpilaren er niet eens bij waren. Toch verscheen de bondscoach achteraf nogal gereserveerd voor de camera's. Tedesco liet bij momenten zelfs een bedrukte indruk achter.

Een welgekomen verschil met het über-positivisme van Roberto Martinez. Maar analist Jan Mulder vond iets meer spontaniteit toch op zijn plaats na zo'n prestatie. "Hij zou het allemaal eens met een glimlach mogen zeggen. Hij lijkt altijd zo gereserveerd", klonk het voor de camera's van VTM. "Hij lijkt wel bang van de pers en bang om te veel te zeggen."

Nooit lachen

Ook collega-analist Marc Degryse vond dat de bondscoach een gespannen indruk achterliet ondanks een eclatante zege. Volgens Mulder is er zelfs sprake van een soort patroon bij de koele Duitser. "Hij lijkt wel altijd zo. Ik heb hem nog nooit zien lachen", besloot de Nederlander.

Wie vindt u het beste communiceren?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

15
15
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

48
48
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

88
88
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

60
60
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

90
90
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

371
371
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

211
211
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

124
124
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

759
759
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

351
351
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

578
578
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1017
1017
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws