‘Opmerkelijke actie ‘bange’ Tedesco’

221 stemmen
‘Opmerkelijke actie ‘bange’ Tedesco’

De Rode Duivels hebben voor een gepaste reactie gezorgd na het magere optreden van afgelopen weekend in Azerbeidzjan. Zo haalden de Belgen het dinsdagavond met overtuigende 5-0-cijfers. Desondanks was er van uitbundigheid geen sprake bij bondscoach Domenico Tedesco.

De EK-kwalificatiewedstrijd had nauwelijks mooier kunnen beginnen voor de Belgen. Na enkele minuten werd de score immers al geopend door niemand minder dan Jan Vertonghen. En voor de ervaren verdediger vormde de wedstrijd sowieso al een mijlpaal. Het was immers de 150ste interland uit zijn fraaie carrière.

Hierdoor lag de match wel al meteen in een beslissende plooi, de Esten waren niet bij machte om iets aan de achterstand te veranderen. Ondertussen bouwden de Belgen hun voorsprong verder uit via onder meer de infiltraties van Orel Mangala, de flitsen van Jérémy Doku en het killer-instinct van Romelu Lukaku.

LEES OOK: Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

Bedrukte Tedesco

Het werd dus een erg mooie avond voor de nationale ploeg. Zeker gezien er met Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois nog twee steunpilaren er niet eens bij waren. Toch verscheen de bondscoach achteraf nogal gereserveerd voor de camera's. Tedesco liet bij momenten zelfs een bedrukte indruk achter.

Een welgekomen verschil met het über-positivisme van Roberto Martinez. Maar analist Jan Mulder vond iets meer spontaniteit toch op zijn plaats na zo'n prestatie. "Hij zou het allemaal eens met een glimlach mogen zeggen. Hij lijkt altijd zo gereserveerd", klonk het voor de camera's van VTM. "Hij lijkt wel bang van de pers en bang om te veel te zeggen."

Nooit lachen

Ook collega-analist Marc Degryse vond dat de bondscoach een gespannen indruk achterliet ondanks een eclatante zege. Volgens Mulder is er zelfs sprake van een soort patroon bij de koele Duitser. "Hij lijkt wel altijd zo. Ik heb hem nog nooit zien lachen", besloot de Nederlander.

Wie vindt u het beste communiceren?

Meest recent

Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

25
25
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

176
176
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

261
261
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

204
204
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

467
467
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

114
114
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

207
207
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

264
264
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

110
110
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

417
417
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

365
365
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

410
410
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

778
778
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

186
186
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

192
192
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

375
375
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1788
1788
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

169
169
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

182
182
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

232
232
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

344
344
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31

Meer sportnieuws