‘Opmerkelijke actie ‘bange’ Tedesco’

door
‘Opmerkelijke actie ‘bange’ Tedesco’

De Rode Duivels hebben voor een gepaste reactie gezorgd na het magere optreden van afgelopen weekend in Azerbeidzjan. Zo haalden de Belgen het dinsdagavond met overtuigende 5-0-cijfers. Desondanks was er van uitbundigheid geen sprake bij bondscoach Domenico Tedesco.

De EK-kwalificatiewedstrijd had nauwelijks mooier kunnen beginnen voor de Belgen. Na enkele minuten werd de score immers al geopend door niemand minder dan Jan Vertonghen. En voor de ervaren verdediger vormde de wedstrijd sowieso al een mijlpaal. Het was immers de 150ste interland uit zijn fraaie carrière.

Hierdoor lag de match wel al meteen in een beslissende plooi, de Esten waren niet bij machte om iets aan de achterstand te veranderen. Ondertussen bouwden de Belgen hun voorsprong verder uit via onder meer de infiltraties van Orel Mangala, de flitsen van Jérémy Doku en het killer-instinct van Romelu Lukaku.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Bedrukte Tedesco

Het werd dus een erg mooie avond voor de nationale ploeg. Zeker gezien er met Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois nog twee steunpilaren er niet eens bij waren. Toch verscheen de bondscoach achteraf nogal gereserveerd voor de camera's. Tedesco liet bij momenten zelfs een bedrukte indruk achter.

Een welgekomen verschil met het über-positivisme van Roberto Martinez. Maar analist Jan Mulder vond iets meer spontaniteit toch op zijn plaats na zo'n prestatie. "Hij zou het allemaal eens met een glimlach mogen zeggen. Hij lijkt altijd zo gereserveerd", klonk het voor de camera's van VTM. "Hij lijkt wel bang van de pers en bang om te veel te zeggen."

Nooit lachen

Ook collega-analist Marc Degryse vond dat de bondscoach een gespannen indruk achterliet ondanks een eclatante zege. Volgens Mulder is er zelfs sprake van een soort patroon bij de koele Duitser. "Hij lijkt wel altijd zo. Ik heb hem nog nooit zien lachen", besloot de Nederlander.

Wie vindt u het beste communiceren?

Meest recent

Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

10
10
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

91
91
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

22
22
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

177
177
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

119
119
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

238
238
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

317
317
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

218
218
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

185
185
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

276
276
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

353
353
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

321
321
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

291
291
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

440
440
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

592
592
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

234
234
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

70
70
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

336
336
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

161
161
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

96
96
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

138
138
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

295
295
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

147
147

Meer sportnieuws