‘Opmerkelijke actie ‘bange’ Tedesco’

door
‘Opmerkelijke actie ‘bange’ Tedesco’

De Rode Duivels hebben voor een gepaste reactie gezorgd na het magere optreden van afgelopen weekend in Azerbeidzjan. Zo haalden de Belgen het dinsdagavond met overtuigende 5-0-cijfers. Desondanks was er van uitbundigheid geen sprake bij bondscoach Domenico Tedesco.

De EK-kwalificatiewedstrijd had nauwelijks mooier kunnen beginnen voor de Belgen. Na enkele minuten werd de score immers al geopend door niemand minder dan Jan Vertonghen. En voor de ervaren verdediger vormde de wedstrijd sowieso al een mijlpaal. Het was immers de 150ste interland uit zijn fraaie carrière.

Hierdoor lag de match wel al meteen in een beslissende plooi, de Esten waren niet bij machte om iets aan de achterstand te veranderen. Ondertussen bouwden de Belgen hun voorsprong verder uit via onder meer de infiltraties van Orel Mangala, de flitsen van Jérémy Doku en het killer-instinct van Romelu Lukaku.

LEES OOK: Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Bedrukte Tedesco

Het werd dus een erg mooie avond voor de nationale ploeg. Zeker gezien er met Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois nog twee steunpilaren er niet eens bij waren. Toch verscheen de bondscoach achteraf nogal gereserveerd voor de camera's. Tedesco liet bij momenten zelfs een bedrukte indruk achter.

Een welgekomen verschil met het über-positivisme van Roberto Martinez. Maar analist Jan Mulder vond iets meer spontaniteit toch op zijn plaats na zo'n prestatie. "Hij zou het allemaal eens met een glimlach mogen zeggen. Hij lijkt altijd zo gereserveerd", klonk het voor de camera's van VTM. "Hij lijkt wel bang van de pers en bang om te veel te zeggen."

Nooit lachen

Ook collega-analist Marc Degryse vond dat de bondscoach een gespannen indruk achterliet ondanks een eclatante zege. Volgens Mulder is er zelfs sprake van een soort patroon bij de koele Duitser. "Hij lijkt wel altijd zo. Ik heb hem nog nooit zien lachen", besloot de Nederlander.

Wie vindt u het beste communiceren?

Meest recent

Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

11
11
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

16
16
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

13
13
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

98
98
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

210
210
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

160
160
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

173
173
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

299
299
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

118
118
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

179
179
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

177
177
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

567
567
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

877
877
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

442
442
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

248
248
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

405
405
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

136
136
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

630
630
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

192
192
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

65
65
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

66
66
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

76
76
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

153
153
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

344
344
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

261
261

Meer sportnieuws