'Barça slaat cruciale slag vlak voor clash met Antwerp'

383 stemmen
'Barça slaat cruciale slag vlak voor clash met Antwerp'

Volgende week is het eindelijk zover, dan trekt het hoofdtoernooi van de Champions League zich weer op gang. En voor de enige Belgische deelnemer staat meteen een toppaffiche op het programma. Zo gaat Antwerp FC op bezoek bij FC Barcelona.

De Catalaanse grootmacht heeft enkele moeilijke seizoenen achter de rug. Doorheen de jaren werd immers een enorme schuldenberg opgebouwd en dat had ook een duidelijk effect op de sportieve werking. Zo moest Barça machteloos toekijken hoe sterren als Lionel Messi vertrokken en er amper nog versterking gehaald kon worden.

LEES OOK: 'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

Laporta grijpt in

De herverkiezing van Joan Laporta zorgde echter voor een ommekeer. Via allerlei boekhoudige trucs, voornamelijk de verkoop van toekomstige inkomsten, werd nieuw budget vrijgemaakt. Op langere termijn lijkt dat niet het meest strakke plan. Maar hierdoor konden de Catalanen wel opnieuw uitpakken op de transfermarkt.

Ondertussen had Laporta ook een nieuwe trainer aangesteld. Zo slaagde hij erin om clubboegbeeld Xavi Hernandez eindelijk aan te stellen als hoofdcoach. En al deze ingrepen leverden vorig seizoen dan toch het gewenste succes op. Zo kan FC Barcelona opnieuw beslag leggen op de Spaanse landstitel.

Contract tot 2025

Tijdens de huidige jaargang willen de Catalanen echter ook weer bevestigen in de Champions League. Overwinteren is een must, daarna hoopt men zover mogelijk door te stoten. En daarvoor blijven Laporta en co rekenen op Xavi als sportief opperhoofd.

Volgens onder meer Marca en Mundo Deportivo staat de voormalige middenvelder op punt om zijn contract te verlengen. Als alles vlot verloopt zet Xavi weldra zijn kribbel onder een nieuwe overeenkomst die hem tot 2025 aan de club verbindt. De onderhandelingen zouden tijdens de huidige interland-periode nog afgerond kunnen worden.

Barcelona hoort bij de favorieten voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

23
23
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

229
229
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

47
47
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

158
158
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

62
62
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

89
89
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

290
290
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

52
52
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

364
364
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

221
221
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

183
183
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

385
385
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

278
278
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

709
709
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

494
494
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

487
487
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

349
349
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

148
148
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

140
140
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

62
62
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

204
204
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

428
428
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

593
593
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

103
103
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

360
360

Meer sportnieuws