'Barça slaat cruciale slag vlak voor clash met Antwerp'

door
'Barça slaat cruciale slag vlak voor clash met Antwerp'

Volgende week is het eindelijk zover, dan trekt het hoofdtoernooi van de Champions League zich weer op gang. En voor de enige Belgische deelnemer staat meteen een toppaffiche op het programma. Zo gaat Antwerp FC op bezoek bij FC Barcelona.

De Catalaanse grootmacht heeft enkele moeilijke seizoenen achter de rug. Doorheen de jaren werd immers een enorme schuldenberg opgebouwd en dat had ook een duidelijk effect op de sportieve werking. Zo moest Barça machteloos toekijken hoe sterren als Lionel Messi vertrokken en er amper nog versterking gehaald kon worden.

LEES OOK: UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Laporta grijpt in

De herverkiezing van Joan Laporta zorgde echter voor een ommekeer. Via allerlei boekhoudige trucs, voornamelijk de verkoop van toekomstige inkomsten, werd nieuw budget vrijgemaakt. Op langere termijn lijkt dat niet het meest strakke plan. Maar hierdoor konden de Catalanen wel opnieuw uitpakken op de transfermarkt.

Ondertussen had Laporta ook een nieuwe trainer aangesteld. Zo slaagde hij erin om clubboegbeeld Xavi Hernandez eindelijk aan te stellen als hoofdcoach. En al deze ingrepen leverden vorig seizoen dan toch het gewenste succes op. Zo kan FC Barcelona opnieuw beslag leggen op de Spaanse landstitel.

Contract tot 2025

Tijdens de huidige jaargang willen de Catalanen echter ook weer bevestigen in de Champions League. Overwinteren is een must, daarna hoopt men zover mogelijk door te stoten. En daarvoor blijven Laporta en co rekenen op Xavi als sportief opperhoofd.

Volgens onder meer Marca en Mundo Deportivo staat de voormalige middenvelder op punt om zijn contract te verlengen. Als alles vlot verloopt zet Xavi weldra zijn kribbel onder een nieuwe overeenkomst die hem tot 2025 aan de club verbindt. De onderhandelingen zouden tijdens de huidige interland-periode nog afgerond kunnen worden.

Barcelona hoort bij de favorieten voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

16
16
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

57
57
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

13
13
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

309
309
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

68
68
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

322
322
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

192
192
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

100
100
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

639
639
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

155
155
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

214
214
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

178
178
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

163
163
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

382
382
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

27
27
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

213
213
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

72
72
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

458
458
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

250
250
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

139
139
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

277
277
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1072
1072
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

101
101
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

1001
1001

Meer sportnieuws