Ontslag Hoefkens? CEO Standard reageert op geruchten

door
Ontslag Hoefkens? CEO Standard reageert op geruchten

De interlandbreak betekent dat de Jupiler Pro League dit weekend even een adempauze kreeg. De grootste ontgoocheling van de eerste zes speeldagen was zonder twijfel Standard, dat dit seizoen nog altijd geen wedstrijd gewonnen heeft en met amper drie punten pas veertiende in het klassement staat.

Die povere resultaten zorgden ervoor dat Carl Hoefkens in zijn eerste weken als trainer van de Rouches meteen zwaar onder druk kwam te staan. Zowat iedereen zette de 44-jarige wel uit de wind, want het was duidelijk dat hij het moest stellen met een zeer beperkte kern.

LEES OOK: Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Hoefkens krijgt vertrouwen

Die kreeg in de laatste dagen van de mercato wel nog een flinke kwaliteitsinjectie met de komst van Isaac Hayden, Moussa Djenepo, Kamal Sowah en Steven Alzate. Dat betekent dat er na de interlandbreak dan ook snel beterschap verwacht zal worden.

CEO Pierre Locht sprak zich bij RTBF alvast uit over de situatie van Hoefkens. "Hij is nog steeds de juiste man op de juiste plaats", verzekert hij. "Het is waar dat de resultaten om verschillende redenen nog niet gevolgd zijn. Onze prioriteit was om de kern te versterken en die nog de missende ingrediënten te geven. Daan zien we wel voor de toekomst. Maar we zijn overtuigd dat we met Carl Hoefkens daarvoor de juiste persoon hebben."

Doelstellingen bijschaven

Voorlopig stelt Standard wel zijn doelstellingen voor het seizoen bij. "Voor het seizoen was Play-Off I duidelijk het objectief. Maar met een drie op achttien moet je niet over de top zes praten. We moeten ons nu eerst richten op de volgende matchen, het integreren van de nieuwe spelers en het terugbrengen van een positieve dynamiek. Daarna zien we wel wat onze ambities kunnen zijn."

Is de top zes nog haalbaar voor Standard?

Meest recent

Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

91
91
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

14
14
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

60
60
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

31
31
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

180
180
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

252
252
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

95
95
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

118
118
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

47
47
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

63
63
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

111
111
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

64
64
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

218
218
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

199
199
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

135
135
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

83
83
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

67
67
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

119
119
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

86
86
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

351
351
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

417
417
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

397
397

Meer sportnieuws