Favoriet van Martinez heeft het stevig verknald bij Tedesco

1840 stemmen
Favoriet van Martinez heeft het stevig verknald bij Tedesco

Ondanks dat hij dit seizoen nog geen enkele basisplaats kreeg bij Aston Villa, was Youri Tielemans klaar om te starten met de Rode Duivels tegen Azerbeidzjan.

Tielemans kon andermaal zijn stempel niet drukken bij de nationale ploeg, en dat komt hem op flinke kritiek te staan.

De favoriet van Roberto Martinez, die Tielemans destijds de leider van de NexGent-generatie noemde, heeft zaterdag zeker en vast geen punten gescoord bij de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco.

LEES OOK: Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

Basisplaats buiten alle discussie

Dit seizoen heeft Youri Tielemans nog geen enkele keer in de basis gestaan voor Aston Villa in de Premier League, ondanks het feit dat Unai Emery hem deze zomer absoluut naar Villa Park wilde halen. Na een dramatisch seizoen bij Leicester City was dit het laatste wat de 26-jarige nodig had bij zijn nieuwe club.

Ondanks deze problematische situatie op clubniveau was er echter geen twijfel dat Tielemans in de basis zou starten voor de Rode Duivels in de wedstrijd tegen Azerbeidzjan.

Zijn gebrek aan speeltijd zou naar verwachting niet schadelijk zijn voor het spel van de Rode Duivels, vooral vanwege Tielemans' intrinsieke kwaliteiten en aanpassingsvermogen.

“Spelers die bij hun team niet in de basis staan maar de ganse voorbereiding fit waren en alle trainingen meededen, komen ook in aanmerking”, verwees Domenico Tedesco op de persconferentie voor de match tegen Azerbeidzjan subtiel naar de specifieke situatie van Tielemans.

De middenvelder bevestigde aan de pers dat hij inderdaad niet start bij Aston Villa, maar wel heeft deelgenomen aan alle trainingen en in elke wedstrijd heeft gespeeld. “Dus ik ben klaar”, zei Tielemans vol vertrouwen.

Hij gaf aan dat hij gesprekken heeft gehad met Unai Emery over zijn situatie en dat hij zich in de komende weken zal moeten bewijzen, te beginnen met een sterke prestatie tegen Azerbeidzjan.

Tielemans ondergaat, maar domineert (weeral) niet

Youri Tielemans kreeg een basisplaats bij de Rode Duivels, iets wat hem dit seizoen nog niet gelukt is bij Aston Villa. Om de afwezigheid van Kevin De Bruyne op te vangen, koos Domenico Tedesco voor een 4-3-3 opstelling met twee verdedigende middenvelders, waarbij Tielemans samen met Amadou Onana fungeerde als buffer.

Deze tactische keuze zou in principe altijd de overhand moeten hebben tegen Azerbeidzjan, godbetert het 121e gerangschikte team ter wereld, maar vooral Tielemans slaagde er niet in om te overtuigen.

Op sociale media werd de kritiek op Tielemans stevig geuit, en ook in de pers waren de commentaren niet mals. “Van Tielemans waren we nooit de grootste fan”, merkte De Zondag op, die vond dat Youri Tielemans veel beter had kunnen spelen.

“Hoe lang is dat trouwens nu al dat Tielemans in het shirt van de Duivels zijn stempel niet meer kan drukken op het middenveld? Dat hij moet ondergaan in plaats van te domineren? Pfff…”, schreef Het Laatste Nieuws.

Ludo Vandewalle, de chef voetbal bij Het Nieuwsblad, stelde vast dat Tielemans niet op zijn best was. “Tielemans heeft in de nationale ploeg nog eens een sterke prestatie nodig. Dringend zelfs”, aldus Vandewalle.

Leider van de NextGen-generatie is spoorloos

Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Azerbeidzjan uitte Eddy Snelders zijn twijfels over of Youri Tielemans zich eindelijk zou gaan herpakken bij de Rode Duivels.

De 26-jarige middenvelder heeft een lastige en moeilijke periode achter de rug bij de nationale ploeg, waar hij zelden tot nooit een grote indruk wist te maken, maar de verwachtingen torenhoog waren.

Snelders merkte op bij Sporza: “Hij zegt dat hij er weer helemaal klaar voor is, maar dat heeft hij al dikwijls gezegd en we hebben er niet veel van op het veld gezien de laatste maanden. Krijgen we weer de Tielemans van 2-3 jaar geleden?”

Helaas kon Youri Tielemans de oorspronkelijk gestelde verwachtingen ook tegen Azerbeidzjan niet inlossen.

Tijdens zijn periode onder de voormalige bondscoach Roberto Martinez werd Tielemans vaak beschouwd als de chouchou en zelfs als de leider van de NextGen-generatie van de Rode Duivels.

Martinez gaf hem veel speeltijd en verantwoordelijkheid, hoewel dit niet altijd resulteerde in prestaties van een hoogstaand niveau. Desondanks werd Tielemans vaak - en soms overdreven - de hemel ingeprezen door de voormalige bondscoach.

Vechten om plek te behouden

Alexandre Teklak merkte op dat te veel er spelers van de Rode Duivels dringend hun niveau moeten verhogen om hun plaats in de ploeg te kunnen behouden, waarbij hij ook verwees naar Youri Tielemans.

“Het veld heeft niet geholpen, maar ik heb vooral een gebrek aan samenhang in het team opgemerkt. De centrale as van de Rode Duivels heeft dit seizoen weinig gespeeld. Tielemans heeft een probleem met zijn wedstrijdritme, en dat frustreert hem”, aldus Teklak in zijn analyse voor La Dernière Heure.

TIelemans moet uit de ploeg bij de Duivels

Meest recent

Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

8
8
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

37
37
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

76
76
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

57
57
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

278
278
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

367
367
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

252
252
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

498
498
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

118
118
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

223
223
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

285
285
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

115
115
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

428
428
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

376
376
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

429
429
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

799
799
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

191
191
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

195
195
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

384
384
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1819
1819
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

173
173
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

192
192
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

91
91
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

54
54

Meer sportnieuws