Anderlecht springt in het diepe: Hazard enorm bedrijfsrisico

664
Anderlecht springt in het diepe: Hazard enorm bedrijfsrisico

Met nauwelijks speelminuten in de benen zal er direct rendement worden verwacht van Thorgan Hazard bij Anderlecht. Dit scenario deed zich eerder voor in januari bij PSV Eindhoven, waar hij eveneens werd beschouwd als een buitenkansje uit het hogere segment op de transfermarkt.

In Eindhoven slaagde hij er uiteindelijk niet in om een hoog rendement te bieden omdat hij geplaagd werd door verschillende blessures. Dit is een onvermijdelijk bedrijfsrisico dat vaak gepaard gaat met dergelijke buitenkansjes

 Aan Anderlecht om lessen te trekken uit de voorgeschiedenis van Hazard bij PSV, hoewel er ook belangrijke verschillen zijn tussen de twee situaties.

LEES OOK: Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

De nieuwe man voor de aanval

PSV zocht tijdens de vorige wintertransferperiode naar een geschikte opvolger voor Cody Gakpo, de flankaanvaller die voor een duizelingwekkend bedrag van 42 miljoen euro naar Liverpool FC vertrok.

De Eindhovense club had daarvoor haar zinnen gezet op Thorgan Hazard en PSV was vastbesloten om een deal te sluiten met de Rode Duivel en diens toenmalige werkgever Borussia Dortmund, ondanks dat verschillende andere aanvallers een overstap naar het Philips Stadion niet zagen zitten.

Volgens het Algemeen Dagblad heerste er toen behoorlijk wat onrust in Eindhoven, waarbij meer buitenspelers aan PSV werden gelinkt dan dat er punten binnen kwamen.

Hazard stond als een van de zeldzame targets wel open voor een tijdelijke overstap naar PSV, aangezien hij zich op dat moment in een moeilijke situatie bevond bij Borussia Dortmund. Bij de Duitse club fungeerde hij voornamelijk als invaller en kreeg hij maar weinig speeltijd.

“Thorgan Hazard hebben we ook steeds heel hoog op ons lijstje gehad en hij wordt nu onze nieuwe man voor de aanval”, stelde Marcel Brands, algemeen directeur van PSV, tegenover Algemeen Dagblad.

Weinig ritme, meteen beslissend

Thorgan Hazard verkoos PSV Eindhoven boven een avontuur bij Everton FC, in de hoop om zijn carrière weer op de rails te krijgen in Nederland. 

Ook PSV zag de komst van Hazard oorspronkelijk als een transfer voor op de lange termijn, aangezien de club van plan was om een aankoopoptie op te nemen in de zes maanden durende huurovereenkomst.

Uiteindelijk betaalde PSV echter 1,7 miljoen euro, inclusief salaris en huurkosten aan Borussia Dortmund, zonder de mogelijkheid om Hazard definitief aan te trekken.

Hazard arriveerde in het Philips Stadion met weinig wedstrijdritme in de benen, maar hij maakte wel een droomdebuut door in zijn eerste wedstrijd voor PSV een doelpunt te scoren in de topper tegen Feyenoord.

In zijn tweede optreden leverde hij een assist en ook in de gewonnen finale van de KNVB-beker tegen Ajax speelde Hazard een beslissende rol met een doelpunt.

Bedrijfsrisico bij buitenkansjes uit het hogere segment

Destijds was Ruud van Nistelrooij de coach van PSV, en hij zag dat Hazard goed op weg was om aan de hoge verwachtingen te voldoen. “Wat goede signalen zijn, is dat zijn acties meteen rendement opleveren”, zei van Nistelrooij na de eerste wedstrijden van Thorgan Hazard bij PSV Eindhoven.

“Zijn eerste balcontact tegen Feyenoord is een goal, hij valt in tegen FC Emmen en legt een bal klaar voor Luuk (De Jong, red.), die hem binnen schiet. Dat zijn heerlijke signalen, dat een speler snel geaard is en zich goed in de groep voelt.”

Hazard moest daarna zijn speeltijd opbouwen, maar dat werd bemoeilijkt door verschillende blessures. Hij stond wekenlang aan de zijlijn en slaagde er uiteindelijk niet in om zijn stempel te drukken bij PSV Eindhoven.

“Een normaal bedrijfsrisico bij ‘buitenkansjes’ die op deadline day van de transfermarkt vanuit het hogere segment beschikbaar zijn”, analyseerde het Algemeen Dagblad. “Soms hebben ze weinig ritme, terwijl ze wel snel moeten renderen.”

De Nederlandse topclub heeft er deze zomer dan ook niet voor gekozen om Hazard definitief over te nemen van Borussia Dortmund, voornamelijk vanwege zijn hoge salaris, dat bovendien ook nog eens ver buiten het bereik van de PSV lag.

Anderlecht én Hazard doen grote moeite

Ook bij Anderlecht werd Thorgan Hazard gezien als een buitenkansje op deadline day, beschikbaar vanuit het hogere segment. Het cruciale verschil hier is dat Jesper Fredberg hem definitief aantrok, met het oog op een langdurige samenwerking.

Hazard zette zijn handtekening onder een contract van drie seizoenen, met een optie voor nog een extra jaar. Hierdoor zal hij veel meer tijd en ruimte krijgen om te presteren bij Anderlecht in vergelijking met zijn uitleenperiode van zes maanden bij PSV Eindhoven.

Anderlecht betaalde een bedrag van 4 miljoen euro aan Borussia Dortmund om Hazard aan te trekken, maar de 30-jarige speler deed ook een aanzienlijke financiële inspanning om naar Brussel te komen. In Duitsland verdiende de Rode Duivel bruto zes miljoen euro, terwijl hij bij Anderlecht ten minste de helft van dat bedrag zou opstrijken.

Het Nieuwsblad spreekt van een bruto jaarsalaris van minder dan twee miljoen euro, zonder bonussen en jaarlijks tekengeld. Het Laatste Nieuws houdt het op bijna drie miljoen euro bruto per jaar.

Leren uit passage bij PSV

Net zoals zijn aankomst bij PSV Eindhoven vorige winter, bevindt de Rode Duivel zich momenteel in een situatie waarin hij weinig wedstrijdritme heeft opgebouwd. Niettemin zal van hem verwacht worden dat hij snel rendement oplevert in het Lotto Park.

In het afgelopen seizoen speelde Thorgan Hazard slechts 812 minuten in zowel de Duitse als Nederlandse competitie, 1.374 minuten met (inter)nationale toernooien meegerekend. In het kalenderjaar 2023 kwam hij tot dusver slechts 441 minuten in actie.

Het lijkt dus raadzaam dat hij een inloopperiode krijgt om mogelijke blessures te voorkomen, zoals bleek bij PSV.

Hazard zal knallen bij Anderlecht

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

5
5
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

45
45
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

37
37
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

42
42
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

424
424
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

91
91
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

59
59
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

298
298
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

342
342
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

304
304
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

276
276
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

320
320
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

303
303
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

198
198
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180

Meer sportnieuws