Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

door
Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

Standard heeft een zeer moeilijke start gekend dit seizoen. Het gaat de interlandbreak in zonder zege en met een schamele drie op achttien, waardoor het pas veertiende in het klassement staat. Maar na de gebeurtenissen van de voorbije dagen hebben ze in Luik toch weer wat meer hoop voor de toekomst.

De voorbije weken was pijnlijk duidelijk geworden dat de kern van Standard dringend nog een kwaliteitsinjectie nodig had, maar die is er ook gekomen in de laatste dagen van de mercato. Er streken nog vier stevige aanwinsten neer op Sclessin. Moussa Djenepo werd voor 3,5 miljoen euro teruggehaald van Southampton om de vertrokken aanvoerder Dönnum te vervangen.

LEES OOK: “Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Drie nieuwkomers meteen in actie

Daarnaast kwamen voor het middenveld met Isaac Hayden (Newcastle) en Steven Alzate (Brighton) twee huurlingen met ervaring in de Premier League, waarbij die laatste natuurlijk vorig seizoen al hoge ogen gooide in Luik. Tenslotte werd de aanval nog versterkt met een oude bekende van Carl Hoefkens, want Kamal Sowah werd gehuurd van Club Brugge met een aankoopoptie.

Drie van die aanwinsten kwamen vrijdag al meteen een eerste keer in actie voor Standard. Dat speelde immers een oefenwedstrijd tegen de Nederlandse tweedeklasser FC Dordrecht. Daarin moesten de Rouches uiteraard de nodige internationals missen, maar Hayden, Alzate en Sowah kregen wel meteen een basisplaats.

Standard klopt Nederlanders

Zij konden die ook meteen bekronen met een zege, want Standard haalde het uiteindelijk met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Denis Dragus, die een aanwinst van Perica wist te verzilveren.

De overwinning zal Standard misschien vertrouwen geven voor het vervolg van de competitie. Op zondag 17 september wacht hun volgende opdracht met een verraderlijke trip naar Eupen. De Panda's namen met een tien op achttien immers wel een meer dan geslaagde start.

Zal Standard snel zijn eerste zege pakken?

Meest recent

'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

31
31
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

35
35
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

25
25
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

83
83
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

69
69
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

27
27
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

96
96
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

14
14
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

334
334
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

136
136
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

42
42
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

45
45
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

105
105
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

232
232
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

326
326
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

567
567
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

252
252
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

235
235
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

206
206
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

155
155
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

499
499
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

296
296
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1102
1102
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

634
634
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

82
82

Meer sportnieuws