Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

631 stemmen
Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

Standard heeft een zeer moeilijke start gekend dit seizoen. Het gaat de interlandbreak in zonder zege en met een schamele drie op achttien, waardoor het pas veertiende in het klassement staat. Maar na de gebeurtenissen van de voorbije dagen hebben ze in Luik toch weer wat meer hoop voor de toekomst.

De voorbije weken was pijnlijk duidelijk geworden dat de kern van Standard dringend nog een kwaliteitsinjectie nodig had, maar die is er ook gekomen in de laatste dagen van de mercato. Er streken nog vier stevige aanwinsten neer op Sclessin. Moussa Djenepo werd voor 3,5 miljoen euro teruggehaald van Southampton om de vertrokken aanvoerder Dönnum te vervangen.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Drie nieuwkomers meteen in actie

Daarnaast kwamen voor het middenveld met Isaac Hayden (Newcastle) en Steven Alzate (Brighton) twee huurlingen met ervaring in de Premier League, waarbij die laatste natuurlijk vorig seizoen al hoge ogen gooide in Luik. Tenslotte werd de aanval nog versterkt met een oude bekende van Carl Hoefkens, want Kamal Sowah werd gehuurd van Club Brugge met een aankoopoptie.

Drie van die aanwinsten kwamen vrijdag al meteen een eerste keer in actie voor Standard. Dat speelde immers een oefenwedstrijd tegen de Nederlandse tweedeklasser FC Dordrecht. Daarin moesten de Rouches uiteraard de nodige internationals missen, maar Hayden, Alzate en Sowah kregen wel meteen een basisplaats.

Standard klopt Nederlanders

Zij konden die ook meteen bekronen met een zege, want Standard haalde het uiteindelijk met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Denis Dragus, die een aanwinst van Perica wist te verzilveren.

De overwinning zal Standard misschien vertrouwen geven voor het vervolg van de competitie. Op zondag 17 september wacht hun volgende opdracht met een verraderlijke trip naar Eupen. De Panda's namen met een tien op achttien immers wel een meer dan geslaagde start.

🚀

Zal Standard snel zijn eerste zege pakken?

Meest recent

'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

28
28
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

215
215
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

160
160
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

98
98
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

301
301
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

27
27
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

74
74
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

95
95
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

22
22
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

70
70
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

524
524
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

91
91
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

186
186
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

277
277
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

68
68
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

137
137
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

115
115
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

186
186
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

107
107
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

141
141
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

370
370
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

167
167

Meer sportnieuws