Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

door
Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

Standard heeft een zeer moeilijke start gekend dit seizoen. Het gaat de interlandbreak in zonder zege en met een schamele drie op achttien, waardoor het pas veertiende in het klassement staat. Maar na de gebeurtenissen van de voorbije dagen hebben ze in Luik toch weer wat meer hoop voor de toekomst.

De voorbije weken was pijnlijk duidelijk geworden dat de kern van Standard dringend nog een kwaliteitsinjectie nodig had, maar die is er ook gekomen in de laatste dagen van de mercato. Er streken nog vier stevige aanwinsten neer op Sclessin. Moussa Djenepo werd voor 3,5 miljoen euro teruggehaald van Southampton om de vertrokken aanvoerder Dönnum te vervangen.

LEES OOK: Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Drie nieuwkomers meteen in actie

Daarnaast kwamen voor het middenveld met Isaac Hayden (Newcastle) en Steven Alzate (Brighton) twee huurlingen met ervaring in de Premier League, waarbij die laatste natuurlijk vorig seizoen al hoge ogen gooide in Luik. Tenslotte werd de aanval nog versterkt met een oude bekende van Carl Hoefkens, want Kamal Sowah werd gehuurd van Club Brugge met een aankoopoptie.

Drie van die aanwinsten kwamen vrijdag al meteen een eerste keer in actie voor Standard. Dat speelde immers een oefenwedstrijd tegen de Nederlandse tweedeklasser FC Dordrecht. Daarin moesten de Rouches uiteraard de nodige internationals missen, maar Hayden, Alzate en Sowah kregen wel meteen een basisplaats.

Standard klopt Nederlanders

Zij konden die ook meteen bekronen met een zege, want Standard haalde het uiteindelijk met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Denis Dragus, die een aanwinst van Perica wist te verzilveren.

De overwinning zal Standard misschien vertrouwen geven voor het vervolg van de competitie. Op zondag 17 september wacht hun volgende opdracht met een verraderlijke trip naar Eupen. De Panda's namen met een tien op achttien immers wel een meer dan geslaagde start.

Zal Standard snel zijn eerste zege pakken?

Meest recent

Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

11
11
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

93
93
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

93
93
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

174
174
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

76
76
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

72
72
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

87
87
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

96
96
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

59
59
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

16
16
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

41
41
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

376
376
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

166
166
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

39
39
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

99
99
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

443
443
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

195
195
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

79
79
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

433
433
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

378
378
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

104
104
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

312
312
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

368
368
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

532
532

Meer sportnieuws