Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

631 stemmen
Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

Standard heeft een zeer moeilijke start gekend dit seizoen. Het gaat de interlandbreak in zonder zege en met een schamele drie op achttien, waardoor het pas veertiende in het klassement staat. Maar na de gebeurtenissen van de voorbije dagen hebben ze in Luik toch weer wat meer hoop voor de toekomst.

De voorbije weken was pijnlijk duidelijk geworden dat de kern van Standard dringend nog een kwaliteitsinjectie nodig had, maar die is er ook gekomen in de laatste dagen van de mercato. Er streken nog vier stevige aanwinsten neer op Sclessin. Moussa Djenepo werd voor 3,5 miljoen euro teruggehaald van Southampton om de vertrokken aanvoerder Dönnum te vervangen.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Drie nieuwkomers meteen in actie

Daarnaast kwamen voor het middenveld met Isaac Hayden (Newcastle) en Steven Alzate (Brighton) twee huurlingen met ervaring in de Premier League, waarbij die laatste natuurlijk vorig seizoen al hoge ogen gooide in Luik. Tenslotte werd de aanval nog versterkt met een oude bekende van Carl Hoefkens, want Kamal Sowah werd gehuurd van Club Brugge met een aankoopoptie.

Drie van die aanwinsten kwamen vrijdag al meteen een eerste keer in actie voor Standard. Dat speelde immers een oefenwedstrijd tegen de Nederlandse tweedeklasser FC Dordrecht. Daarin moesten de Rouches uiteraard de nodige internationals missen, maar Hayden, Alzate en Sowah kregen wel meteen een basisplaats.

Standard klopt Nederlanders

Zij konden die ook meteen bekronen met een zege, want Standard haalde het uiteindelijk met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Denis Dragus, die een aanwinst van Perica wist te verzilveren.

De overwinning zal Standard misschien vertrouwen geven voor het vervolg van de competitie. Op zondag 17 september wacht hun volgende opdracht met een verraderlijke trip naar Eupen. De Panda's namen met een tien op achttien immers wel een meer dan geslaagde start.

🚀

Zal Standard snel zijn eerste zege pakken?

Meest recent

'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

8
8
Garcia houdt adem in: twee Duivels in de lappenmand?

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

72
72
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

197
197
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

348
348
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

95
95
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

195
195
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

297
297
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

278
278
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

542
542
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

337
337
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

125
125
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

173
173
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

394
394
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

520
520
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

343
343
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

157
157
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

43
43
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

407
407
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

59
59
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

491
491
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

676
676
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

134
134
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

114
114
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

339
339
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

139
139

Meer sportnieuws