Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

door
Standard krijgt nieuwe opsteker en tankt vertrouwen

Standard heeft een zeer moeilijke start gekend dit seizoen. Het gaat de interlandbreak in zonder zege en met een schamele drie op achttien, waardoor het pas veertiende in het klassement staat. Maar na de gebeurtenissen van de voorbije dagen hebben ze in Luik toch weer wat meer hoop voor de toekomst.

De voorbije weken was pijnlijk duidelijk geworden dat de kern van Standard dringend nog een kwaliteitsinjectie nodig had, maar die is er ook gekomen in de laatste dagen van de mercato. Er streken nog vier stevige aanwinsten neer op Sclessin. Moussa Djenepo werd voor 3,5 miljoen euro teruggehaald van Southampton om de vertrokken aanvoerder Dönnum te vervangen.

LEES OOK: Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Drie nieuwkomers meteen in actie

Daarnaast kwamen voor het middenveld met Isaac Hayden (Newcastle) en Steven Alzate (Brighton) twee huurlingen met ervaring in de Premier League, waarbij die laatste natuurlijk vorig seizoen al hoge ogen gooide in Luik. Tenslotte werd de aanval nog versterkt met een oude bekende van Carl Hoefkens, want Kamal Sowah werd gehuurd van Club Brugge met een aankoopoptie.

Drie van die aanwinsten kwamen vrijdag al meteen een eerste keer in actie voor Standard. Dat speelde immers een oefenwedstrijd tegen de Nederlandse tweedeklasser FC Dordrecht. Daarin moesten de Rouches uiteraard de nodige internationals missen, maar Hayden, Alzate en Sowah kregen wel meteen een basisplaats.

Standard klopt Nederlanders

Zij konden die ook meteen bekronen met een zege, want Standard haalde het uiteindelijk met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Denis Dragus, die een aanwinst van Perica wist te verzilveren.

De overwinning zal Standard misschien vertrouwen geven voor het vervolg van de competitie. Op zondag 17 september wacht hun volgende opdracht met een verraderlijke trip naar Eupen. De Panda's namen met een tien op achttien immers wel een meer dan geslaagde start.

Zal Standard snel zijn eerste zege pakken?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

194
194
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

106
106
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

60
60
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

27
27
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

26
26
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

180
180
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

69
69
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

130
130
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

189
189
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

131
131
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

14
14
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

451
451
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

21
21
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

155
155
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

98
98
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

138
138
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

52
52
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

237
237
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

271
271
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

46
46
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

149
149
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

383
383
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

135
135

Meer sportnieuws