Oranje maakt één helft indruk, perfect rapport Frankrijk

door
Oranje maakt één helft indruk, perfect rapport Frankrijk

Donderdagavond werd de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 terug op gang getrokken. Nederland wist zich alvast te herpakken met een verdiende thuiszege tegen Griekenland. Ook Frankrijk, Polen en Denemarken bleven foutloos.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

GROEP B

Nederland had zijn twee matchen in de Final Four van de Nations League telkens verloren en met 3 op 6 was ook de start van de EK-kwalificatiecampagne geen groot succes. Maar op eigen veld tegen Griekenland wist Oranje zich te herpakken. Vooral in de eerste helft maakte de ploeg van bondscoach Koeman indruk. De Roon, Gakpo en Weghorst zorgden voor de 3-0-ruststand. Na een mindere tweede periode bleek dat ook de eindstand.

Oranje wordt daardoor tweede in de poule na een ongenaakbaar Frankrijk. Dankzij goals van Tchouameni en Thuram pakte de vicewereldkampioen ook de volle buit tegen Ierland. De Fransen tellen nu 15 op 15, ze scoorden zelf 11 keer en incasseerden nog geen enkele tegentreffer.

GROEP E

Het Polen van Barça-spits Lewandowski stond onder zware druk na de recente 3 op 9. Maar tegen zwakke broertje Faeröer werd geen fout gemaakt. Lewandowski nam beide treffers voor zijn rekening. Tsjechië blijft dan weer aan de leiding staan in deze poule na een 1-1-gelijkspel tegen eerste achtervolger Albanië.

GROEP G

Servië werd op voorhand getipt als de grote favoriet in deze poule, maar ondanks hun fraaie voorhoede liepen de Serviërs donderdag een verrassende nederlaag op. Zo werd op eigen veld met 1-2 verloren van Hongarije. Het zijn ook de Hongaren die de leiding overnemen. Montenegro staat derde na een 2-2-gelijkspel tegen Litouwen.

GROEP H

Eén van de grote revelaties tijdens deze kwalificatiecampagne, is zonder twijfel Finland. Dat won donderdag met 0-1 van Kazachstan en staat met 12 op 15 aan de leiding te pronken in poule H. Denemarken heeft zich dan weer herpakt na een mindere start van de kwalificatiecampagne. Na een 4-0-zege tegen San Marino is het opgerukt naar de tweede plaats.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

29
29
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

78
78
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

31
31
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

94
94
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

68
68
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

95
95
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

90
90
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

129
129
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

42
42
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

102
102
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

317
317
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

133
133
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

212
212
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

56
56
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

205
205
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

96
96
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

31
31
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

141
141
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

96
96
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

363
363
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

245
245
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

348
348
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

317
317
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

458
458

Meer sportnieuws