Oranje maakt één helft indruk, perfect rapport Frankrijk

381 stemmen
Oranje maakt één helft indruk, perfect rapport Frankrijk

Donderdagavond werd de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 terug op gang getrokken. Nederland wist zich alvast te herpakken met een verdiende thuiszege tegen Griekenland. Ook Frankrijk, Polen en Denemarken bleven foutloos.

LEES OOK: Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

GROEP B

Nederland had zijn twee matchen in de Final Four van de Nations League telkens verloren en met 3 op 6 was ook de start van de EK-kwalificatiecampagne geen groot succes. Maar op eigen veld tegen Griekenland wist Oranje zich te herpakken. Vooral in de eerste helft maakte de ploeg van bondscoach Koeman indruk. De Roon, Gakpo en Weghorst zorgden voor de 3-0-ruststand. Na een mindere tweede periode bleek dat ook de eindstand.

Oranje wordt daardoor tweede in de poule na een ongenaakbaar Frankrijk. Dankzij goals van Tchouameni en Thuram pakte de vicewereldkampioen ook de volle buit tegen Ierland. De Fransen tellen nu 15 op 15, ze scoorden zelf 11 keer en incasseerden nog geen enkele tegentreffer.

GROEP E

Het Polen van Barça-spits Lewandowski stond onder zware druk na de recente 3 op 9. Maar tegen zwakke broertje Faeröer werd geen fout gemaakt. Lewandowski nam beide treffers voor zijn rekening. Tsjechië blijft dan weer aan de leiding staan in deze poule na een 1-1-gelijkspel tegen eerste achtervolger Albanië.

GROEP G

Servië werd op voorhand getipt als de grote favoriet in deze poule, maar ondanks hun fraaie voorhoede liepen de Serviërs donderdag een verrassende nederlaag op. Zo werd op eigen veld met 1-2 verloren van Hongarije. Het zijn ook de Hongaren die de leiding overnemen. Montenegro staat derde na een 2-2-gelijkspel tegen Litouwen.

GROEP H

Eén van de grote revelaties tijdens deze kwalificatiecampagne, is zonder twijfel Finland. Dat won donderdag met 0-1 van Kazachstan en staat met 12 op 15 aan de leiding te pronken in poule H. Denemarken heeft zich dan weer herpakt na een mindere start van de kwalificatiecampagne. Na een 4-0-zege tegen San Marino is het opgerukt naar de tweede plaats.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

65
65
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

4
4
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

87
87
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

59
59
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

64
64
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

426
426
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

384
384
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

207
207
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

288
288
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

79
79
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

149
149
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

181
181
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

89
89
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

155
155
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

73
73
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

175
175
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

172
172
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

27
27
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

207
207
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

444
444
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

291
291
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

88
88
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

954
954
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

539
539
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

608
608

Meer sportnieuws