Oranje maakt één helft indruk, perfect rapport Frankrijk

door
Oranje maakt één helft indruk, perfect rapport Frankrijk

Donderdagavond werd de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 terug op gang getrokken. Nederland wist zich alvast te herpakken met een verdiende thuiszege tegen Griekenland. Ook Frankrijk, Polen en Denemarken bleven foutloos.

LEES OOK: Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

GROEP B

Nederland had zijn twee matchen in de Final Four van de Nations League telkens verloren en met 3 op 6 was ook de start van de EK-kwalificatiecampagne geen groot succes. Maar op eigen veld tegen Griekenland wist Oranje zich te herpakken. Vooral in de eerste helft maakte de ploeg van bondscoach Koeman indruk. De Roon, Gakpo en Weghorst zorgden voor de 3-0-ruststand. Na een mindere tweede periode bleek dat ook de eindstand.

Oranje wordt daardoor tweede in de poule na een ongenaakbaar Frankrijk. Dankzij goals van Tchouameni en Thuram pakte de vicewereldkampioen ook de volle buit tegen Ierland. De Fransen tellen nu 15 op 15, ze scoorden zelf 11 keer en incasseerden nog geen enkele tegentreffer.

GROEP E

Het Polen van Barça-spits Lewandowski stond onder zware druk na de recente 3 op 9. Maar tegen zwakke broertje Faeröer werd geen fout gemaakt. Lewandowski nam beide treffers voor zijn rekening. Tsjechië blijft dan weer aan de leiding staan in deze poule na een 1-1-gelijkspel tegen eerste achtervolger Albanië.

GROEP G

Servië werd op voorhand getipt als de grote favoriet in deze poule, maar ondanks hun fraaie voorhoede liepen de Serviërs donderdag een verrassende nederlaag op. Zo werd op eigen veld met 1-2 verloren van Hongarije. Het zijn ook de Hongaren die de leiding overnemen. Montenegro staat derde na een 2-2-gelijkspel tegen Litouwen.

GROEP H

Eén van de grote revelaties tijdens deze kwalificatiecampagne, is zonder twijfel Finland. Dat won donderdag met 0-1 van Kazachstan en staat met 12 op 15 aan de leiding te pronken in poule H. Denemarken heeft zich dan weer herpakt na een mindere start van de kwalificatiecampagne. Na een 4-0-zege tegen San Marino is het opgerukt naar de tweede plaats.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

26
26
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

70
70
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

78
78
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

82
82
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

168
168
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

219
219
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

143
143
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

66
66
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

38
38
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

499
499
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

351
351
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

588
588
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

348
348
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

108
108
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

118
118
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

430
430
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

163
163
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

261
261
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

112
112
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

273
273
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

474
474
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

199
199
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

73
73
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

583
583

Meer sportnieuws