Kans van 93 procent: gedoodverfde winnaar Ballon d'Or bekend

1635
Kans van 93 procent: gedoodverfde winnaar Ballon d'Or bekend

Eind oktober is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Karim Benzema opvolgt op de erelijst van de Ballon d'Or. Woensdag werden de 30 overgebleven genomineerden naar buiten gebracht. Maar volgens AS is de gedoodverfde winnaar nu al bekend.

Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden.

Zo wordt de opvolger van Karim Benzema dit jaar op 30 oktober bekend gemaakt. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden. En inmiddels zijn de genomineerden dus ook bekend.

LEES OOK: ‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

De Bruyne en Haaland

Woensdagavond maakte organisator 'France Football' de lijst met de 30 overgebleven kanshebbers bekend. Daarbij één Belg: Kevin De Bruyne. Zijn wereldkampioenschap werd een grote teleurstelling, maar de maanden nadien werden een overweldigend succes voor de spelmaker. Met Manchester City won hij de Premier League, FA Cup én Champions League.

Hoewel het aandeel van De Bruyne in die treble aanzienlijk was, is de kans klein dat hij effectief met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan. Volgens verschillende bookmakers en gespecialiseerde media zijn er immers twee absolute topfavorieten. Allereerst KDB's ploegmaat Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine werd onlangs nog verkozen tot 'UEFA Player of the Year'.

Nummer 8 voor Messi?

Maar volgens AS is het City-duo er wellicht aan voor de moeite. Zo zou Lionel Messi de grootste kanshebber zijn. Het Spaanse medium beweert dat hij liefst 93% kans heeft op de prestigieuze trofee. De Argentijn loodste zijn land eind 2022 dan ook naar de wereldtitel. Vervolgens won hij de Franse titel met PSG en momenteel schittert hij op de Amerikaanse velden bij Inter Miami CF.

Bovendien kan Messi rekenen op heel wat steun van de stemgerechtigden. Zeker die uit de meer exotische landen, waar men doorgaans meer kiest op basis van naam en status in plaats van op basis van de prestaties. Messi won de Ballon d'Or inmiddels al 7 keer in zijn carrière.

Messi moet dit jaar de Ballon d'Or krijgen ...

Meest recent

Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

2
2
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

22
22
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

20
20
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

9
9
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

16
16
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

83
83
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

27
27
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

53
53
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

60
60
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

253
253
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

396
396
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

115
115
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

280
280
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

143
143
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

119
119
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

509
509
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

583
583
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

790
790
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

79
79
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

674
674
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226

Meer sportnieuws