Kans van 93 procent: gedoodverfde winnaar Ballon d'Or bekend

door
Kans van 93 procent: gedoodverfde winnaar Ballon d'Or bekend

Eind oktober is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Karim Benzema opvolgt op de erelijst van de Ballon d'Or. Woensdag werden de 30 overgebleven genomineerden naar buiten gebracht. Maar volgens AS is de gedoodverfde winnaar nu al bekend.

Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden.

Zo wordt de opvolger van Karim Benzema dit jaar op 30 oktober bekend gemaakt. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden. En inmiddels zijn de genomineerden dus ook bekend.

LEES OOK: 'Strijd om Messi barst los: riante aanbieding ligt op tafel'

De Bruyne en Haaland

Woensdagavond maakte organisator 'France Football' de lijst met de 30 overgebleven kanshebbers bekend. Daarbij één Belg: Kevin De Bruyne. Zijn wereldkampioenschap werd een grote teleurstelling, maar de maanden nadien werden een overweldigend succes voor de spelmaker. Met Manchester City won hij de Premier League, FA Cup én Champions League.

Hoewel het aandeel van De Bruyne in die treble aanzienlijk was, is de kans klein dat hij effectief met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan. Volgens verschillende bookmakers en gespecialiseerde media zijn er immers twee absolute topfavorieten. Allereerst KDB's ploegmaat Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine werd onlangs nog verkozen tot 'UEFA Player of the Year'.

Nummer 8 voor Messi?

Maar volgens AS is het City-duo er wellicht aan voor de moeite. Zo zou Lionel Messi de grootste kanshebber zijn. Het Spaanse medium beweert dat hij liefst 93% kans heeft op de prestigieuze trofee. De Argentijn loodste zijn land eind 2022 dan ook naar de wereldtitel. Vervolgens won hij de Franse titel met PSG en momenteel schittert hij op de Amerikaanse velden bij Inter Miami CF.

Bovendien kan Messi rekenen op heel wat steun van de stemgerechtigden. Zeker die uit de meer exotische landen, waar men doorgaans meer kiest op basis van naam en status in plaats van op basis van de prestaties. Messi won de Ballon d'Or inmiddels al 7 keer in zijn carrière.

Messi moet dit jaar de Ballon d'Or krijgen ...

Meest recent

'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

142
142
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

430
430
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

81
81
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

261
261
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

183
183
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1409
1409
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

153
153
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

194
194
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

293
293
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

322
322
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

449
449
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

592
592
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1061
1061
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

151
151
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

608
608
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

123
123
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

309
309
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

735
735
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

585
585
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

771
771
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

676
676
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

373
373
Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Union wist zich afgelopen seizoen eindelijk tot landskampioen te kronen. Op die manier zuigen de ...

816
816
‘Jashari-deal ontploft: Club Brugge vraagt absurd bedrag’

De afgelopen weken wemelden het van de geruchten omtrent Ardon Jashari zijn potentiële overstap ...

2856
2856
Onana en Doku gaan viraal met groot nieuws

Voetballers zijn anno 2025 ook commerciële merken. Via allerhande deals komt er ook nog geld in ...

57
57

Meer sportnieuws