Alarm bij Club: Deila maakt zich druk om nieuwe patron

864
Alarm bij Club: Deila maakt zich druk om nieuwe patron

Hugo Vetlesen liet al snel zien wat hij in huis had bij Club Brugge en hij manifesteerde zich meteen tot een van de sleutelspelers van de ploeg. Maar in absolute topvorm verkeert hij (nog) niet.

De 23-jarige wist vorig seizoen maar liefst zestien doelpunten te scoren en ook nog eens zes assists af te leveren, waarmee hij de op één na meest beslissende speler in de Eliteserien was. Voorlopig blijven de statistieken van Vetlesen nog achterwege bij Club Brugge, en is er een licht dalend vormpeil merkbaar.

Ergens is dat logisch ook, aangezien Vetlesen tot nu toe 2.150 minuten speelde in het kalenderjaar 2023, zonder een aanzienlijke rustperiode tussendoor.

LEES OOK: Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Club Brugge haalt potentiële patron binnen

Club Brugge heeft tijdens de afgelopen zomertransferperiode enkele correcties doorgevoerd in de selectie om enkele zwakke punten aan te pakken.

Het vaste centrale middenveld bestaande uit Hans Vanaken, Casper Nielsen en Raphaël Onyedika begon het vorige seizoen erg veelbelovend, maar gaandeweg bleef de driehoek op het middenveld onder de verwachtingen.

Om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de spelers individueel te prikkelen, heeft Club Brugge deze zomer gezocht naar een extra concurrent voor op het middenveld. Club Brugge vond in Hugo Vetlesen de perfecte speler die de boel moest wakker schudden.

"Hugo moet de lont in het kruit werpen", voorspelde Het Laatste Nieuws voor de start van het nieuwe seizoen. De krant richtte zich vooral tot Hans Vanaken, die zich mocht verheugen op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international. "Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald."

De 23-jarige zou op termijn wel eens de nieuwe patron van Club Brugge kunnen worden, mocht hij erin slagen om de torenhoge verwachtingen te kunnen inlossen.

All eyes on Hugo

Bij de start van het nieuwe seizoen waren de ogen bij Club Brugge gericht op Hugo Vetlesen. Hij had er vorig jaar een buitengewoon productief seizoen opzitten bij Bodo/Glimt, waarbij hij als box-to-box middenvelder maar liefst zestien doelpunten wist te scoren en daarnaast ook nog eens zes assists afleverde.

Hierdoor werd hij de op één na meest beslissende speler in de Eliteserien, na zijn teamgenoot Amahl Pellegrino. Het was dan ook geen verrassing dat Vetlesen terecht werd uitgeroepen tot Speler van het Jaar in Noorwegen vorig seizoen.

Voor aanvang van het nieuwe seizoen in België tipte Marc Degryse vijf spelers om in de gaten te houden, waaronder Kasper Dolberg (Anderlecht), George Ilenikhena (Antwerp FC), Mathias Rasmussen (Union SG) Luca Oyen (KRC Genk) en … Hugo Vetlesen (Club Brugge).

Tijdens de voorbereiding merkte Hans Vanaken op dat Vetlesen heel veel in zijn mars heeft. "Je ziet aan die jongen dat hij kan voetballen. Hij heeft een goeie balbehandeling en een leuke manier van bewegen. Hij heeft de voetbalintelligentie om het te maken bij Club Brugge", zei Vanaken aan Het Nieuwsblad.

"Onthoud die naam maar"

Hugo Vetlesen maakte direct indruk tijdens zijn eerste wedstrijden voor Club Brugge. Als invaller scoorde hij meteen bij een van zijn eerste balcontacten tegen Aarhus GF en hij toonde zijn betrokkenheid in het spel.

Vetlesen liet al snel zien wat hij in huis had bij Club Brugge en hij manifesteerde zich razendsnel. "Hugo Vetlesen - 'the new number 10'. Onthoud die naam maar," schreef Het Laatste Nieuws.

Imke Courtois was eveneens onder de indruk en verklaarde in De Zondag: "Ik geloof bij Club sterk in Vetlesen." Dennis van Wijk analyseerde in Het Nieuwsblad: "Die Vetlesen vind ik sterk - daar gaan we niet over discussiëren."

Vetlesen werd al snel gepromoveerd van invaller tot basisspeler bij Club Brugge en de dure zomeraanwinst verdrong Mats Rits uit het basiselftal. "Ronny Deila kiest resoluut voor de Noorse aanwinst Hugo Vetlesen," rapporteerde Het Nieuwsblad.

De manier waarop Vetlesen zich manifesteerde, zorgde ervoor dat het vertrek van Rits in een stroomversnelling raakte, die uiteindelijk naar Anderlecht vertrok.

Frank Buyse, senior writer bij Krant van West-Vlaanderen, is ook lovend over Vetlesen en hij benadrukt dat de zomeraanwinst de ploeg sterker maakt en zijn ploegmaats naar een hoger niveau tilt.

Statistieken blijven (nog) achterwege

Het vernieuwde centrale middenveld van Club Brugge, met Raphaël Onyedika als breker, Hans Vanaken als spelverdeler en Hugo Vetlesen als box-to-box middenvelder, heeft duidelijk gezorgd voor een frisse dynamiek.

Vetlesen heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een van de sleutelspelers en de motors op het middenveld. Hij onderscheidt zich door zijn individuele klasse, denkt steeds vooruit, is altijd aanspeelbaar, zet hoog druk, behoudt kalmte en overzicht, en zoekt altijd naar de meest voetballende oplossing.

Hoewel Vetlesen aanvankelijk grote indruk maakte bij zijn start bij Club Brugge en zijn hoge transferprijs van bijna 8 miljoen euro rechtvaardigde, bevindt de 23-jarige zich momenteel nog niet in absolute topvorm.

Vetlesen staat namelijk bekend om zijn groot vermogen om doelpunten te maken en assists te leveren, zoals vorig jaar in Noorwegen, waar hij de op een na meest beslissende speler van de competitie was.

Op dit moment staat zijn teller bij Club Brugge echter nog steeds op dat ene doelpunt tegen Aarhus GF, dat dateert uit eind juli.

2.150 minuten zonder vakantie

Hugo Vetlesen presteerde vorig jaar bij Bodo/Glimt met een gemiddelde van meer dan één doelpunt per twee wedstrijden, maar tot nu toe haalt hij dat hoge doelpuntenritme niet bij Club Brugge, met slechts één doelpunt in elf wedstrijden.

Zijn laatste match tegen AA Gent was zelfs als zijn zwakste wedstrijd voor Club Brugge, waarbij Vetlesen en Onyedika de grootste moeite hadden tegen Sven Kums, Julien De Sart en Hong Hyun-seok.

"Vetlesen viel me ook wat tegen: dit Club Brugge was niet zichzelf," merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws.

Een mogelijke verklaring voor de eventuele (kleine) terugval van Vetlesen zou kunnen zijn dat hij, in tegenstelling tot andere spelers, geen noemenswaardige vakantie had tijdens het afgelopen tussenseizoen.

Vetlesen speelde zijn laatste wedstrijd voor Bodo/Glimt op 28 juni, en slechts enkele dagen later maakte hij de overstap naar Club Brugge, dat op dat moment al volop bezig was met de voorbereiding op het nieuwe seizoen.

Hierdoor heeft Vetlesen tot nu toe onafgebroken 2.150 minuten gespeeld in het kalenderjaar 2023, zonder een aanzienlijke rustperiode tussendoor. "Ik had graag nog een paar extra dagen gehad," gaf Vetlesen ook aan in een interview met Het Nieuwsblad.

Wordt Vetlesen de nieuwe patron van Club Brugge?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

42
42
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

34
34
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

40
40
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

409
409
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

88
88
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

56
56
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

26
26
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

290
290
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

339
339
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

200
200
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

297
297
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

271
271
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

318
318
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

126
126
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

302
302
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

197
197
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

59
59
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

97
97

Meer sportnieuws