'Thorgan Hazard gespot: Anderlecht doet ultiem koopje'

1674 stemmen
'Thorgan Hazard gespot: Anderlecht doet ultiem koopje'

RSC Anderlecht is er dan toch in geslaagd om vlak voor het sluiten van de mercato nog een laaste keer uit te pakken. Verschillende bronnen melden dat de deal rond Thorgan Hazard in kannen en kruiken is. De voormalige Gouden Schoen komt over van Borussia Dortmund.

De jonge broer van Eden Hazard werd al een hele zomer lang aan een transfer gelinkt. Sinds 2019 lag Hazard onder contract in Dortmund. Daar liet hij aanvankelijk mooie dingen zien, maar deemsterde hij steeds verder weg. In de tweede helft van vorig seizoen werd hij dan ook verhuurd aan PSV Eindhoven.

Die samenwerking kreeg echter geen vervolg en dus keerde hij terug naar zijn moederclub. Maar in het Signal Iduna Park speelde hij echter geen hoofdrol meer in de sportieve plannen. Bijgevolg leek een nieuw vertrek dus de beste oplossing voor alle betrokken partijen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Serieuze struikelblokken

Tijdens de voorbije maanden werden ook verschillende gegadigden naar voren geschoven. Maar uiteindelijk werd deze interesse niet bepaald concreet. Daar kwam begin deze week evenwel verandering in. Zo raakte bekend dat Anderlecht aan de mouw van de oud-Gouden Schoen trok.

En al snel begon een mogelijke overstap naar het Lotto Park vorm te krijgen. Al moesten nog enkele serieuze struikelblokken overwonnen worden. Allereerst moest Hazard zelf een serieus salarisoffer maken om zijn transfer naar de Belgische recordkampioen rond te krijgen.

Absoluut koopje

Dat deed de flankaanvaller uiteindelijk ook. Daar tegenover bood Paars-Wit hem wel de nodige zekerheid aan. Zo zal de 30-jarige zijn kribbel zetten onder een contract van drie seizoenen, met optie tot nog een vierde jaar. Zodra de resultaten van zijn medische en fysieke proeven binnen zijn, wordt de deal beklonken. Hazard werd inmiddels gespot in het UZ Gent om die proeven af te leggen (zie video onderaan).

Daarnaast moest RSCA natuurlijk nog een akkoord vinden met Dortmund, vermits zijn contract er liep tot medio 2024. De Borussen toonden zich echter bereid om mee te werken zodat ze het salaris van Hazard uit de boeken konden krijgen.

Uiteindelijk komt Paars-Wit er volgens La Dernière Heure vanaf met een transfersom van zo'n 3 miljoen euro, die mits bonussen nog kan stijgen tot 4 miljoen euro. Een waar koopje dus van sportieve baas Jesper Fredberg, die daarmee zijn 12de inkomende transfer van de zomer afrondde.

Thorgan wordt een vaste basiskracht bij RSCA ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

23
23
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

23
23
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

32
32
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

223
223
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

61
61
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

63
63
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

60
60
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

55
55
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

177
177
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

212
212
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

205
205
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

647
647
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

308
308
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

167
167
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

136
136
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

169
169
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

148
148
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

435
435
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

241
241
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

414
414
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

557
557

Meer sportnieuws