'Thorgan Hazard gespot: Anderlecht doet ultiem koopje'

door
'Thorgan Hazard gespot: Anderlecht doet ultiem koopje'

RSC Anderlecht is er dan toch in geslaagd om vlak voor het sluiten van de mercato nog een laaste keer uit te pakken. Verschillende bronnen melden dat de deal rond Thorgan Hazard in kannen en kruiken is. De voormalige Gouden Schoen komt over van Borussia Dortmund.

De jonge broer van Eden Hazard werd al een hele zomer lang aan een transfer gelinkt. Sinds 2019 lag Hazard onder contract in Dortmund. Daar liet hij aanvankelijk mooie dingen zien, maar deemsterde hij steeds verder weg. In de tweede helft van vorig seizoen werd hij dan ook verhuurd aan PSV Eindhoven.

Die samenwerking kreeg echter geen vervolg en dus keerde hij terug naar zijn moederclub. Maar in het Signal Iduna Park speelde hij echter geen hoofdrol meer in de sportieve plannen. Bijgevolg leek een nieuw vertrek dus de beste oplossing voor alle betrokken partijen.

LEES OOK: Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Serieuze struikelblokken

Tijdens de voorbije maanden werden ook verschillende gegadigden naar voren geschoven. Maar uiteindelijk werd deze interesse niet bepaald concreet. Daar kwam begin deze week evenwel verandering in. Zo raakte bekend dat Anderlecht aan de mouw van de oud-Gouden Schoen trok.

En al snel begon een mogelijke overstap naar het Lotto Park vorm te krijgen. Al moesten nog enkele serieuze struikelblokken overwonnen worden. Allereerst moest Hazard zelf een serieus salarisoffer maken om zijn transfer naar de Belgische recordkampioen rond te krijgen.

Absoluut koopje

Dat deed de flankaanvaller uiteindelijk ook. Daar tegenover bood Paars-Wit hem wel de nodige zekerheid aan. Zo zal de 30-jarige zijn kribbel zetten onder een contract van drie seizoenen, met optie tot nog een vierde jaar. Zodra de resultaten van zijn medische en fysieke proeven binnen zijn, wordt de deal beklonken. Hazard werd inmiddels gespot in het UZ Gent om die proeven af te leggen (zie video onderaan).

Daarnaast moest RSCA natuurlijk nog een akkoord vinden met Dortmund, vermits zijn contract er liep tot medio 2024. De Borussen toonden zich echter bereid om mee te werken zodat ze het salaris van Hazard uit de boeken konden krijgen.

Uiteindelijk komt Paars-Wit er volgens La Dernière Heure vanaf met een transfersom van zo'n 3 miljoen euro, die mits bonussen nog kan stijgen tot 4 miljoen euro. Een waar koopje dus van sportieve baas Jesper Fredberg, die daarmee zijn 12de inkomende transfer van de zomer afrondde.

Thorgan wordt een vaste basiskracht bij RSCA ...

Meest recent

'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

44
44
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

62
62
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

269
269
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

60
60
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

139
139
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

204
204
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

214
214
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

191
191
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

360
360
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

274
274
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

380
380
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

328
328
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

290
290
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

56
56
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

258
258
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

454
454
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

118
118
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

202
202
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

123
123
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

181
181
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

334
334
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

63
63
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

121
121

Meer sportnieuws