Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

door
Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

RSC Anderlecht probeert Jannik Vestergaard (31) van Leicester City binnen te halen, maar Jesper Fredberg zal al zijn overtuigingskracht moeten aanspreken om deze transfer te doen slagen.

Vestergaard behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

Daarnaast ziet de 35-voudige Deense international zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, en naar eigen zeggen bevindt hij zichzelf op het toppunt van zijn carrière.

LEES OOK: De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

De klok tikt voor Anderlecht

De teller voor inkomende transfers staat bij Anderlecht al op 10 stuks, en met het sluiten van de zomermercato in zicht, lijkt de club nog meer versterkingen te willen aantrekken. Anderlecht is bijvoorbeeld nog op zoek naar een extra verdediger om het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC op te vangen.

Zoals deze zomer wel vaker gebeurde, lijkt Jesper Fredberg zijn blik te richten op een landgenoot. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri en Le Soir heeft RSCA interesse getoond in de Deense verdediger Jannik Vestergaard (31) van Leicester City.

Anderlecht heeft nog tot woensdagavond de tijd om deze deal af te ronden, maar naarmate de tijd verstrijkt, lijkt de kans op de komst van Vestergaard steeds kleiner te worden. De boomlange verdediger, met een lengte van 1,99 meter, is dit seizoen een vaste waarde bij Leicester City en heeft al elke minuut gespeeld in de Championship.

Enzo Maresca lijkt goed overweg te kunnen met Vestergaard, wiens fysieke kracht, dominantie in de lucht en vermogen om het spel van achteruit op te bouwen, belangrijke troeven zijn in het speelplan van de Italiaanse coach.

Rodgers verwijst Vestergaard naar B-kern

Toch is het verrassend te noemen dat Jannik Vestergaard momenteel nog bij Leicester City onder contract staat en er een onbetwiste basisspeler is.

Vorig seizoen was de Deense verdediger namelijk persona non grata geworden bij The Foxes, nadat hij in maart een interview gaf aan EkstraBladet, wat overigens niet was goedgekeurd door de club, waarin hij kritiek uitte op de toenmalige coach Brendan Rodgers.

Vestergaard werd als gevolg daarvan door Rodgers naar het reserveteam verbannen, en het leek erop dat zijn toekomst bij Leicester City volledig uitzichtloos was geworden.

“Ik voelde me echt gewild door Brendan Rodgers. Toen ik bij Southampton was, overtuigde hij me echt om naar Leicester over te stappen,” verklaarde Vestergaard in dat interview.

“Hij en de club wisten precies welke speler ze kochten, met zowel mijn sterke als zwakke punten, en het is moeilijk te begrijpen dat ik van het ene moment op het andere opeens overbodig ben. Het voelt vreemd, moet ik toegeven.”

Een maand later werd Rodgers ontslagen bij Leicester City vanwege teleurstellende resultaten die de weg naar de Championship inluidden.

Vestergaard strijkt monstersalaris op

Onder de nieuwe coach Enzo Maresca krijgt Jannik Vestergaard dit seizoen dus een herkansing bij de Foxes, maar de 31-jarige verdediger blijft een onderwerp van discussie binnen de club.

Matt Piper, voormalig aanvaller van Leicester City, is van mening dat de club deze zomer “met alle mogelijke middelen” van Vestergaard af moet zien te komen.

De Deen behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

“Iemand als Vestergaard kun je beter een gouden handdruk geven,” vertelde Piper aan de podcast ‘When You're Smiling’ van BBC Radio Leicester.

“Anders krijg je hem niet van de loonlijst af. Je kunt hem beter een voorstel doen. Dat is de enige manier om hem uit de club te krijgen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand £75.000 per week zal evenaren.”

Het is echter opmerkelijk dat Vestergaard niet puur om het geld geeft, gezien hij deze zomer al een XXL-aanbod uit Saoedi-Arabië heeft afgewezen.

Sportief plan primeert voor Vestergaard

Volgens Deense media werd Jannik Vestergaard in Saoedi-Arabië een nettosalaris van ongeveer 5,5 miljoen euro per jaar aangeboden, wat een miljoen meer is dan wat hij bruto (!) verdient bij Leicester City.

Desalniettemin heeft Vestergaard besloten om de deal af te wijzen, omdat zijn motivatie nooit door geld werd gedreven. Voor hem draait het om de sportieve uitdaging, en hij koestert andere ambities dan spelen in het Midden-Oosten.

“Geld was nooit mijn drijfveer. De sportieve uitdaging is de reden waarom ik voetbal speel - en waarom ik er van houd.”

Vestergaard voelt zich beter dan ooit

De 35-voudige international ziet zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, waar hij gedurende zijn carrière bij clubs als Hoffenheim, Werder Bremen, Borussia Mönchengladbach, Southampton en Leicester City altijd actief is geweest.

“Ik heb grote sportieve ambities. Ik bevind me op mijn hoogtepunt als speler en ik heb een immense honger om te spelen en het beste van mezelf te laten zien. Eerlijk gezegd voel ik me beter dan ooit”, vertelde Vestergaard onlangs aan EkstraBladet.

Het is duidelijk dat Jesper Fredberg zeer overtuigend zal moeten zijn om Vestergaard te laten kiezen voor Anderlecht. Financieel, maar ook met een aantrekkelijk sportief plan.

Moet Anderlecht vol inzetten op de komst van Vestergaard?

Meest recent

Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

23
23
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

73
73
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

31
31
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

167
167
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

34
34
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

415
415
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

228
228
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

228
228
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

202
202
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

317
317
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

149
149
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

185
185
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1322
1322
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

495
495
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

567
567
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

771
771
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

60
60
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

272
272
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

465
465
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

16
16
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

536
536
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

110
110
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

133
133
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

415
415
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

78
78

Meer sportnieuws