Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

door
Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

RSC Anderlecht probeert Jannik Vestergaard (31) van Leicester City binnen te halen, maar Jesper Fredberg zal al zijn overtuigingskracht moeten aanspreken om deze transfer te doen slagen.

Vestergaard behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

Daarnaast ziet de 35-voudige Deense international zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, en naar eigen zeggen bevindt hij zichzelf op het toppunt van zijn carrière.

LEES OOK: Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

De klok tikt voor Anderlecht

De teller voor inkomende transfers staat bij Anderlecht al op 10 stuks, en met het sluiten van de zomermercato in zicht, lijkt de club nog meer versterkingen te willen aantrekken. Anderlecht is bijvoorbeeld nog op zoek naar een extra verdediger om het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC op te vangen.

Zoals deze zomer wel vaker gebeurde, lijkt Jesper Fredberg zijn blik te richten op een landgenoot. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri en Le Soir heeft RSCA interesse getoond in de Deense verdediger Jannik Vestergaard (31) van Leicester City.

Anderlecht heeft nog tot woensdagavond de tijd om deze deal af te ronden, maar naarmate de tijd verstrijkt, lijkt de kans op de komst van Vestergaard steeds kleiner te worden. De boomlange verdediger, met een lengte van 1,99 meter, is dit seizoen een vaste waarde bij Leicester City en heeft al elke minuut gespeeld in de Championship.

Enzo Maresca lijkt goed overweg te kunnen met Vestergaard, wiens fysieke kracht, dominantie in de lucht en vermogen om het spel van achteruit op te bouwen, belangrijke troeven zijn in het speelplan van de Italiaanse coach.

Rodgers verwijst Vestergaard naar B-kern

Toch is het verrassend te noemen dat Jannik Vestergaard momenteel nog bij Leicester City onder contract staat en er een onbetwiste basisspeler is.

Vorig seizoen was de Deense verdediger namelijk persona non grata geworden bij The Foxes, nadat hij in maart een interview gaf aan EkstraBladet, wat overigens niet was goedgekeurd door de club, waarin hij kritiek uitte op de toenmalige coach Brendan Rodgers.

Vestergaard werd als gevolg daarvan door Rodgers naar het reserveteam verbannen, en het leek erop dat zijn toekomst bij Leicester City volledig uitzichtloos was geworden.

“Ik voelde me echt gewild door Brendan Rodgers. Toen ik bij Southampton was, overtuigde hij me echt om naar Leicester over te stappen,” verklaarde Vestergaard in dat interview.

“Hij en de club wisten precies welke speler ze kochten, met zowel mijn sterke als zwakke punten, en het is moeilijk te begrijpen dat ik van het ene moment op het andere opeens overbodig ben. Het voelt vreemd, moet ik toegeven.”

Een maand later werd Rodgers ontslagen bij Leicester City vanwege teleurstellende resultaten die de weg naar de Championship inluidden.

Vestergaard strijkt monstersalaris op

Onder de nieuwe coach Enzo Maresca krijgt Jannik Vestergaard dit seizoen dus een herkansing bij de Foxes, maar de 31-jarige verdediger blijft een onderwerp van discussie binnen de club.

Matt Piper, voormalig aanvaller van Leicester City, is van mening dat de club deze zomer “met alle mogelijke middelen” van Vestergaard af moet zien te komen.

De Deen behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

“Iemand als Vestergaard kun je beter een gouden handdruk geven,” vertelde Piper aan de podcast ‘When You're Smiling’ van BBC Radio Leicester.

“Anders krijg je hem niet van de loonlijst af. Je kunt hem beter een voorstel doen. Dat is de enige manier om hem uit de club te krijgen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand £75.000 per week zal evenaren.”

Het is echter opmerkelijk dat Vestergaard niet puur om het geld geeft, gezien hij deze zomer al een XXL-aanbod uit Saoedi-Arabië heeft afgewezen.

Sportief plan primeert voor Vestergaard

Volgens Deense media werd Jannik Vestergaard in Saoedi-Arabië een nettosalaris van ongeveer 5,5 miljoen euro per jaar aangeboden, wat een miljoen meer is dan wat hij bruto (!) verdient bij Leicester City.

Desalniettemin heeft Vestergaard besloten om de deal af te wijzen, omdat zijn motivatie nooit door geld werd gedreven. Voor hem draait het om de sportieve uitdaging, en hij koestert andere ambities dan spelen in het Midden-Oosten.

“Geld was nooit mijn drijfveer. De sportieve uitdaging is de reden waarom ik voetbal speel - en waarom ik er van houd.”

Vestergaard voelt zich beter dan ooit

De 35-voudige international ziet zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, waar hij gedurende zijn carrière bij clubs als Hoffenheim, Werder Bremen, Borussia Mönchengladbach, Southampton en Leicester City altijd actief is geweest.

“Ik heb grote sportieve ambities. Ik bevind me op mijn hoogtepunt als speler en ik heb een immense honger om te spelen en het beste van mezelf te laten zien. Eerlijk gezegd voel ik me beter dan ooit”, vertelde Vestergaard onlangs aan EkstraBladet.

Het is duidelijk dat Jesper Fredberg zeer overtuigend zal moeten zijn om Vestergaard te laten kiezen voor Anderlecht. Financieel, maar ook met een aantrekkelijk sportief plan.

Moet Anderlecht vol inzetten op de komst van Vestergaard?

Meest recent

Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

9
9
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

14
14
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

14
14
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

92
92
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

26
26
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

46
46
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

141
141
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

277
277
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

73
73
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

65
65
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

118
118
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

217
217
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

898
898
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

168
168
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

282
282
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

154
154
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

178
178
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

483
483
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

230
230
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

303
303
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

669
669
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

152
152
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

987
987
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

356
356

Meer sportnieuws