Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

door
Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

RSC Anderlecht probeert Jannik Vestergaard (31) van Leicester City binnen te halen, maar Jesper Fredberg zal al zijn overtuigingskracht moeten aanspreken om deze transfer te doen slagen.

Vestergaard behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

Daarnaast ziet de 35-voudige Deense international zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, en naar eigen zeggen bevindt hij zichzelf op het toppunt van zijn carrière.

LEES OOK: Bondscoach spreekt duidelijke taal na De Cat-perikelen

De klok tikt voor Anderlecht

De teller voor inkomende transfers staat bij Anderlecht al op 10 stuks, en met het sluiten van de zomermercato in zicht, lijkt de club nog meer versterkingen te willen aantrekken. Anderlecht is bijvoorbeeld nog op zoek naar een extra verdediger om het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC op te vangen.

Zoals deze zomer wel vaker gebeurde, lijkt Jesper Fredberg zijn blik te richten op een landgenoot. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri en Le Soir heeft RSCA interesse getoond in de Deense verdediger Jannik Vestergaard (31) van Leicester City.

Anderlecht heeft nog tot woensdagavond de tijd om deze deal af te ronden, maar naarmate de tijd verstrijkt, lijkt de kans op de komst van Vestergaard steeds kleiner te worden. De boomlange verdediger, met een lengte van 1,99 meter, is dit seizoen een vaste waarde bij Leicester City en heeft al elke minuut gespeeld in de Championship.

Enzo Maresca lijkt goed overweg te kunnen met Vestergaard, wiens fysieke kracht, dominantie in de lucht en vermogen om het spel van achteruit op te bouwen, belangrijke troeven zijn in het speelplan van de Italiaanse coach.

Rodgers verwijst Vestergaard naar B-kern

Toch is het verrassend te noemen dat Jannik Vestergaard momenteel nog bij Leicester City onder contract staat en er een onbetwiste basisspeler is.

Vorig seizoen was de Deense verdediger namelijk persona non grata geworden bij The Foxes, nadat hij in maart een interview gaf aan EkstraBladet, wat overigens niet was goedgekeurd door de club, waarin hij kritiek uitte op de toenmalige coach Brendan Rodgers.

Vestergaard werd als gevolg daarvan door Rodgers naar het reserveteam verbannen, en het leek erop dat zijn toekomst bij Leicester City volledig uitzichtloos was geworden.

“Ik voelde me echt gewild door Brendan Rodgers. Toen ik bij Southampton was, overtuigde hij me echt om naar Leicester over te stappen,” verklaarde Vestergaard in dat interview.

“Hij en de club wisten precies welke speler ze kochten, met zowel mijn sterke als zwakke punten, en het is moeilijk te begrijpen dat ik van het ene moment op het andere opeens overbodig ben. Het voelt vreemd, moet ik toegeven.”

Een maand later werd Rodgers ontslagen bij Leicester City vanwege teleurstellende resultaten die de weg naar de Championship inluidden.

Vestergaard strijkt monstersalaris op

Onder de nieuwe coach Enzo Maresca krijgt Jannik Vestergaard dit seizoen dus een herkansing bij de Foxes, maar de 31-jarige verdediger blijft een onderwerp van discussie binnen de club.

Matt Piper, voormalig aanvaller van Leicester City, is van mening dat de club deze zomer “met alle mogelijke middelen” van Vestergaard af moet zien te komen.

De Deen behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

“Iemand als Vestergaard kun je beter een gouden handdruk geven,” vertelde Piper aan de podcast ‘When You're Smiling’ van BBC Radio Leicester.

“Anders krijg je hem niet van de loonlijst af. Je kunt hem beter een voorstel doen. Dat is de enige manier om hem uit de club te krijgen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand £75.000 per week zal evenaren.”

Het is echter opmerkelijk dat Vestergaard niet puur om het geld geeft, gezien hij deze zomer al een XXL-aanbod uit Saoedi-Arabië heeft afgewezen.

Sportief plan primeert voor Vestergaard

Volgens Deense media werd Jannik Vestergaard in Saoedi-Arabië een nettosalaris van ongeveer 5,5 miljoen euro per jaar aangeboden, wat een miljoen meer is dan wat hij bruto (!) verdient bij Leicester City.

Desalniettemin heeft Vestergaard besloten om de deal af te wijzen, omdat zijn motivatie nooit door geld werd gedreven. Voor hem draait het om de sportieve uitdaging, en hij koestert andere ambities dan spelen in het Midden-Oosten.

“Geld was nooit mijn drijfveer. De sportieve uitdaging is de reden waarom ik voetbal speel - en waarom ik er van houd.”

Vestergaard voelt zich beter dan ooit

De 35-voudige international ziet zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, waar hij gedurende zijn carrière bij clubs als Hoffenheim, Werder Bremen, Borussia Mönchengladbach, Southampton en Leicester City altijd actief is geweest.

“Ik heb grote sportieve ambities. Ik bevind me op mijn hoogtepunt als speler en ik heb een immense honger om te spelen en het beste van mezelf te laten zien. Eerlijk gezegd voel ik me beter dan ooit”, vertelde Vestergaard onlangs aan EkstraBladet.

Het is duidelijk dat Jesper Fredberg zeer overtuigend zal moeten zijn om Vestergaard te laten kiezen voor Anderlecht. Financieel, maar ook met een aantrekkelijk sportief plan.

Moet Anderlecht vol inzetten op de komst van Vestergaard?

Meest recent

Vanhaezebrouck terug trainer bij Anderlecht?

RSC Anderlecht staat voor een cruciaal duel tegen KV Mechelen. Winnen is meer dan ooit nodig, ...

1
1
Zeqiri doet boekje open over vertrek bij Standard én Genk

KRC Genk verkocht afgelopen zomer Andi Zeqiri voor een bedrag van ruim 2 miljoen euro aan Widzew ...

14
14
Cercle Brugge eindelijk met de zege, Gerkens niet tevreden

Cercle Brugge kon eindelijk nog eens winnen. In de Beker van België wisten ze met 1-0 de zege ...

3
3
Boskamp: "Belachelijk van de fans van Anderlecht"

RSC Anderlecht won met 2-0 van Ninove, maar de prestatie was na de vroege 2-0 van een onthutsend ...

92
92
Club Brugge in shock: Celtic lokt Hayen met monsterloon

Plots duikt Nicky Hayen op de shortlist van Celtic na het vertrek van Brendan Rodgers. De Schotse ...

274
274
Megastunt een feit: "Horen thuis in Jupiler Pro League"

Er vielen zeer weinig verrassingen te noteren in de Croky Cup. Dat is in principe jammer, want ...

72
72
Lammens geeft extra reden: "Daarom trok ik naar Man Utd"

Senne Lammens versierde aan het einde van de zomermercato een gigantisch mooie transfer van Royal ...

59
59
Stijnen oordeelt na pandoering: "Dat had niet gemogen"

Stijn Stijnen hoopte stiekem met Patro Eisden eens ouderwets te stunten op het veld van AA Gent. Dat ...

54
54
Deschacht: "Verschueren is fan van hem als trainer"

RSC Anderlecht is weer bijzonder pover bezig. De transfers zijn voorlopig geen succes en Besnik Hasi ...

323
323
Leko over de grote ambitie: "Er niet over praten"

Bij AA Gent tankten ze weer het nodige vertrouwen tegen Patro Eisden. Ze wonnen met maar liefst 5-0. ...

42
42
Cisse Sandra roept ferm statement bij Club Brugge

Club Brugge won in de Croky Cup probleemloos van Eendracht Aalst-Lede. Uiteraard was de vicekampioen ...

205
205
Bondscoach spreekt duidelijke taal na De Cat-perikelen

Het WK U17 staat voor de deur en de selectie van bondscoach Bob Browaeys behoort tot ...

150
150
Loting Croky Cup: interessante affiches in 1/8e finale

De 1/16e finale van de Croky Cup is volledig afgewerkt. De afgelopen dagen werden alle wedstrijden ...

531
531
Lokeren reageert verrassend op Nainggolan-bom

Radja Nainggolan staat weer in het oog van de storm. De middenvelder was nog maar net in de Slimste ...

127
127
Croky Cup: KAA Gent vlamt, toch nog grote verrassing

De laatste wedstrijden van de 1/16e finale van de Croky Cup zijn afgewerkt. De afgelopen twee dagen ...

95
95
Waalse derby op scherp: Standard maakt korte metten met fans

Komende speeldag staat de Waalse derby tussen Standard Luik en Sporting Charleroi op het programma. ...

98
98
Opmerkelijk: Club Brugge-toppers gespot bij andere club

Club Brugge won gisteren met 6-1 in de beker tegen Eendracht Aalst-Lede en vanavond worden er nog ...

152
152
Benteke en Cuypers verdienen pak meer dan supersterren

De Major League Soccer heeft de laatste jaren aan populariteit gewonnen. De komst van Lionel Messi ...

60
60
Lukaku gaat "als een gek" tekeer: "Dat was de prikkel"

Romelu Lukaku staat bijna weer terug op een veld. De Rode Duivel raakte geblesseerd aan het begin ...

77
77
Hayen keert kar: wissel van de wacht bij Club Brugge?

In de 1/8 finale van de Croky Cup maakte Club Brugge woensdag gemakkelijk komaf met Eendracht Aalst. ...

354
354
Renard in paniek: Anderlecht betaalt dure blunder cash

In de 1/8 finale van de Croky Cup won RSC Anderlecht dinsdag met 2-0 van derdeklasser KVK Ninove, ...

330
330
'Overmars draait overuren: toptarget Antwerp al bekend'

Een zucht van opluchting woensdag op de Bosuil, waar Antwerp zich dankzij een 3-1 zege tegen ...

218
218
Roda JC geeft nog een transfervrije Belg onderdak

Al jaren zoeken heel wat Belgische spelers hun heil in de Nederlandse tweede klasse als ze in eigen ...

28
28
Leko verrast: laatste kans voor dure flop?

Donderdagavond staan nog de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup op het ...

54
54
Opmerkelijke statistiek: Jonge Duivels favoriet op WK?

De selectie van de Jonge Duivels is donderdag afgereisd naar Qatar, want daar werken ze in november ...

163
163

Meer sportnieuws