Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

door
Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

RSC Anderlecht probeert Jannik Vestergaard (31) van Leicester City binnen te halen, maar Jesper Fredberg zal al zijn overtuigingskracht moeten aanspreken om deze transfer te doen slagen.

Vestergaard behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

Daarnaast ziet de 35-voudige Deense international zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, en naar eigen zeggen bevindt hij zichzelf op het toppunt van zijn carrière.

De klok tikt voor Anderlecht

De teller voor inkomende transfers staat bij Anderlecht al op 10 stuks, en met het sluiten van de zomermercato in zicht, lijkt de club nog meer versterkingen te willen aantrekken. Anderlecht is bijvoorbeeld nog op zoek naar een extra verdediger om het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC op te vangen.

Zoals deze zomer wel vaker gebeurde, lijkt Jesper Fredberg zijn blik te richten op een landgenoot. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri en Le Soir heeft RSCA interesse getoond in de Deense verdediger Jannik Vestergaard (31) van Leicester City.

Anderlecht heeft nog tot woensdagavond de tijd om deze deal af te ronden, maar naarmate de tijd verstrijkt, lijkt de kans op de komst van Vestergaard steeds kleiner te worden. De boomlange verdediger, met een lengte van 1,99 meter, is dit seizoen een vaste waarde bij Leicester City en heeft al elke minuut gespeeld in de Championship.

Enzo Maresca lijkt goed overweg te kunnen met Vestergaard, wiens fysieke kracht, dominantie in de lucht en vermogen om het spel van achteruit op te bouwen, belangrijke troeven zijn in het speelplan van de Italiaanse coach.

Rodgers verwijst Vestergaard naar B-kern

Toch is het verrassend te noemen dat Jannik Vestergaard momenteel nog bij Leicester City onder contract staat en er een onbetwiste basisspeler is.

Vorig seizoen was de Deense verdediger namelijk persona non grata geworden bij The Foxes, nadat hij in maart een interview gaf aan EkstraBladet, wat overigens niet was goedgekeurd door de club, waarin hij kritiek uitte op de toenmalige coach Brendan Rodgers.

Vestergaard werd als gevolg daarvan door Rodgers naar het reserveteam verbannen, en het leek erop dat zijn toekomst bij Leicester City volledig uitzichtloos was geworden.

“Ik voelde me echt gewild door Brendan Rodgers. Toen ik bij Southampton was, overtuigde hij me echt om naar Leicester over te stappen,” verklaarde Vestergaard in dat interview.

“Hij en de club wisten precies welke speler ze kochten, met zowel mijn sterke als zwakke punten, en het is moeilijk te begrijpen dat ik van het ene moment op het andere opeens overbodig ben. Het voelt vreemd, moet ik toegeven.”

Een maand later werd Rodgers ontslagen bij Leicester City vanwege teleurstellende resultaten die de weg naar de Championship inluidden.

Vestergaard strijkt monstersalaris op

Onder de nieuwe coach Enzo Maresca krijgt Jannik Vestergaard dit seizoen dus een herkansing bij de Foxes, maar de 31-jarige verdediger blijft een onderwerp van discussie binnen de club.

Matt Piper, voormalig aanvaller van Leicester City, is van mening dat de club deze zomer “met alle mogelijke middelen” van Vestergaard af moet zien te komen.

De Deen behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

“Iemand als Vestergaard kun je beter een gouden handdruk geven,” vertelde Piper aan de podcast ‘When You're Smiling’ van BBC Radio Leicester.

“Anders krijg je hem niet van de loonlijst af. Je kunt hem beter een voorstel doen. Dat is de enige manier om hem uit de club te krijgen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand £75.000 per week zal evenaren.”

Het is echter opmerkelijk dat Vestergaard niet puur om het geld geeft, gezien hij deze zomer al een XXL-aanbod uit Saoedi-Arabië heeft afgewezen.

Sportief plan primeert voor Vestergaard

Volgens Deense media werd Jannik Vestergaard in Saoedi-Arabië een nettosalaris van ongeveer 5,5 miljoen euro per jaar aangeboden, wat een miljoen meer is dan wat hij bruto (!) verdient bij Leicester City.

Desalniettemin heeft Vestergaard besloten om de deal af te wijzen, omdat zijn motivatie nooit door geld werd gedreven. Voor hem draait het om de sportieve uitdaging, en hij koestert andere ambities dan spelen in het Midden-Oosten.

“Geld was nooit mijn drijfveer. De sportieve uitdaging is de reden waarom ik voetbal speel - en waarom ik er van houd.”

Vestergaard voelt zich beter dan ooit

De 35-voudige international ziet zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, waar hij gedurende zijn carrière bij clubs als Hoffenheim, Werder Bremen, Borussia Mönchengladbach, Southampton en Leicester City altijd actief is geweest.

“Ik heb grote sportieve ambities. Ik bevind me op mijn hoogtepunt als speler en ik heb een immense honger om te spelen en het beste van mezelf te laten zien. Eerlijk gezegd voel ik me beter dan ooit”, vertelde Vestergaard onlangs aan EkstraBladet.

Het is duidelijk dat Jesper Fredberg zeer overtuigend zal moeten zijn om Vestergaard te laten kiezen voor Anderlecht. Financieel, maar ook met een aantrekkelijk sportief plan.

JOUW MENING TELT:
Moet Anderlecht vol inzetten op de komst van Vestergaard?

Meest recent

'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

54
54
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

208
208
'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

86
86
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

59
59
'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

201
201
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

374
374
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

219
219
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

340
340
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

79
79
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

139
139
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

95
95
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

877
877
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

144
144
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

177
177
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

400
400
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

472
472
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

253
253
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

262
262
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

409
409
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

1093
1093
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

562
562
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

166
166
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1623
1623
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

348
348
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

663
663

Meer sportnieuws