Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

door
Anderlecht haalt alles uit de kast voor XXL-transfer

RSC Anderlecht probeert Jannik Vestergaard (31) van Leicester City binnen te halen, maar Jesper Fredberg zal al zijn overtuigingskracht moeten aanspreken om deze transfer te doen slagen.

Vestergaard behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

Daarnaast ziet de 35-voudige Deense international zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, en naar eigen zeggen bevindt hij zichzelf op het toppunt van zijn carrière.

LEES OOK: 'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De klok tikt voor Anderlecht

De teller voor inkomende transfers staat bij Anderlecht al op 10 stuks, en met het sluiten van de zomermercato in zicht, lijkt de club nog meer versterkingen te willen aantrekken. Anderlecht is bijvoorbeeld nog op zoek naar een extra verdediger om het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC op te vangen.

Zoals deze zomer wel vaker gebeurde, lijkt Jesper Fredberg zijn blik te richten op een landgenoot. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri en Le Soir heeft RSCA interesse getoond in de Deense verdediger Jannik Vestergaard (31) van Leicester City.

Anderlecht heeft nog tot woensdagavond de tijd om deze deal af te ronden, maar naarmate de tijd verstrijkt, lijkt de kans op de komst van Vestergaard steeds kleiner te worden. De boomlange verdediger, met een lengte van 1,99 meter, is dit seizoen een vaste waarde bij Leicester City en heeft al elke minuut gespeeld in de Championship.

Enzo Maresca lijkt goed overweg te kunnen met Vestergaard, wiens fysieke kracht, dominantie in de lucht en vermogen om het spel van achteruit op te bouwen, belangrijke troeven zijn in het speelplan van de Italiaanse coach.

Rodgers verwijst Vestergaard naar B-kern

Toch is het verrassend te noemen dat Jannik Vestergaard momenteel nog bij Leicester City onder contract staat en er een onbetwiste basisspeler is.

Vorig seizoen was de Deense verdediger namelijk persona non grata geworden bij The Foxes, nadat hij in maart een interview gaf aan EkstraBladet, wat overigens niet was goedgekeurd door de club, waarin hij kritiek uitte op de toenmalige coach Brendan Rodgers.

Vestergaard werd als gevolg daarvan door Rodgers naar het reserveteam verbannen, en het leek erop dat zijn toekomst bij Leicester City volledig uitzichtloos was geworden.

“Ik voelde me echt gewild door Brendan Rodgers. Toen ik bij Southampton was, overtuigde hij me echt om naar Leicester over te stappen,” verklaarde Vestergaard in dat interview.

“Hij en de club wisten precies welke speler ze kochten, met zowel mijn sterke als zwakke punten, en het is moeilijk te begrijpen dat ik van het ene moment op het andere opeens overbodig ben. Het voelt vreemd, moet ik toegeven.”

Een maand later werd Rodgers ontslagen bij Leicester City vanwege teleurstellende resultaten die de weg naar de Championship inluidden.

Vestergaard strijkt monstersalaris op

Onder de nieuwe coach Enzo Maresca krijgt Jannik Vestergaard dit seizoen dus een herkansing bij de Foxes, maar de 31-jarige verdediger blijft een onderwerp van discussie binnen de club.

Matt Piper, voormalig aanvaller van Leicester City, is van mening dat de club deze zomer “met alle mogelijke middelen” van Vestergaard af moet zien te komen.

De Deen behoort tot de grootverdieners in het King Power Stadium, met een bruto wekelijks salaris van bijna 88 duizend euro, wat neerkomt op een jaarinkomen van meer dan 4,5 miljoen euro.

“Iemand als Vestergaard kun je beter een gouden handdruk geven,” vertelde Piper aan de podcast ‘When You're Smiling’ van BBC Radio Leicester.

“Anders krijg je hem niet van de loonlijst af. Je kunt hem beter een voorstel doen. Dat is de enige manier om hem uit de club te krijgen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand £75.000 per week zal evenaren.”

Het is echter opmerkelijk dat Vestergaard niet puur om het geld geeft, gezien hij deze zomer al een XXL-aanbod uit Saoedi-Arabië heeft afgewezen.

Sportief plan primeert voor Vestergaard

Volgens Deense media werd Jannik Vestergaard in Saoedi-Arabië een nettosalaris van ongeveer 5,5 miljoen euro per jaar aangeboden, wat een miljoen meer is dan wat hij bruto (!) verdient bij Leicester City.

Desalniettemin heeft Vestergaard besloten om de deal af te wijzen, omdat zijn motivatie nooit door geld werd gedreven. Voor hem draait het om de sportieve uitdaging, en hij koestert andere ambities dan spelen in het Midden-Oosten.

“Geld was nooit mijn drijfveer. De sportieve uitdaging is de reden waarom ik voetbal speel - en waarom ik er van houd.”

Vestergaard voelt zich beter dan ooit

De 35-voudige international ziet zijn toekomst in een top vijf competitie in Europa, waar hij gedurende zijn carrière bij clubs als Hoffenheim, Werder Bremen, Borussia Mönchengladbach, Southampton en Leicester City altijd actief is geweest.

“Ik heb grote sportieve ambities. Ik bevind me op mijn hoogtepunt als speler en ik heb een immense honger om te spelen en het beste van mezelf te laten zien. Eerlijk gezegd voel ik me beter dan ooit”, vertelde Vestergaard onlangs aan EkstraBladet.

Het is duidelijk dat Jesper Fredberg zeer overtuigend zal moeten zijn om Vestergaard te laten kiezen voor Anderlecht. Financieel, maar ook met een aantrekkelijk sportief plan.

Moet Anderlecht vol inzetten op de komst van Vestergaard?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

13
13
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

51
51
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

293
293
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

38
38
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

528
528
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

63
63
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

137
137
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

822
822
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

85
85
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

575
575
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

396
396
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1243
1243
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

210
210
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

508
508
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

338
338
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

896
896
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

656
656
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

632
632
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

410
410

Meer sportnieuws