Van Gaal dropt bommetje: 'Wereldtitel Argentinië opgezet spel'

604 stemmen
Van Gaal dropt bommetje: 'Wereldtitel Argentinië opgezet spel'

Nu het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal achter de rug is, zijn de nationale ploegen aan zet. In de kwalificaties voor het EK 2024 is het onder meer uitkijken of Nederland een inhaalbeweging kan inzetten. Ondertussen ligt de uitschakeling op het recente WK nog steeds op de maag bij ex-bondscoach Louis van Gaal.

Nadat Nederland in 2018 nog afwezig was op de eindronde van het wereldkampioenschap, maakte Oranje in Qatar zijn wederoptreden. En onze noorderburen deed het zeker niet onaardig. De Nederlanders wonnen hun poule en stootten vervolgens zonder grote problemen door naar de kwartfinales. Dat bleek evenwel het eindstation voor Van Gaal en co.

LEES OOK: Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Incidentrijke clash

In de kwartfinales botste Oranje immers op de latere winnaar Argentinië. Die clash leverde wel één van de meest spraakmakende matchen van het toernooi op. Nederland wist in extremis een dubbele achterstand op te halen, maar ging uiteindelijk na penalty's ten onder. Bovendien stond het duel bol van de opstootjes en extra sportieve incidenten.

Inmiddels besloot Van Gaal om af te zwaaien als bondscoach en gaf hij het stokje weer over aan Ronald Koeman. Maar die veelbesproken WK-uitschakeling is hij nog lang niet vergeten. Maandag kwam de notoire (ex?-)trainer nog eens terug op de veelbesproken clash met Lionel Messi en co. En Van Gaal liet enkele markante uitspraken noteren.

Doorgestoken kaart

Zo insinueerde hij dat de Argentijnse wereldtitel doorgestoken kaart was. "Ik wil er eigenlijk niet zoveel over kwijt. Als je ziet hoe Argentinië aan de doelpunten komt en hoe wij aan de doelpunten komen en hoe sommige spelers van Argentinië over de schreef gingen en niet bestraft werden, dan denk ik dat het allemaal vooropgezet spel is", klonk het bij NOS. "Ik bedoel daar alles mee wat ik zeg. Dat Messi wereldkampioen moest worden? Dat denk ik, ja."

Gelooft u dat de Argentijnse wereldtitel opgezet spel was?

Meest recent

'Vaste Rode Duivel naar de bank om opvallende reden'

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

21
21
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

28
28
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

42
42
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

38
38
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

21
21
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

119
119
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

38
38
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

185
185
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

87
87
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

177
177
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

264
264
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

171
171
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

850
850
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1112
1112
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

379
379
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

185
185
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

203
203
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

59
59
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

164
164
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

90
90
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

188
188
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

108
108

Meer sportnieuws