Club Brugge wil last minute topdeal uit de hoge hoed toveren

1238 stemmen
Club Brugge wil last minute topdeal uit de hoge hoed toveren

De Belgische transfermarkt is nog enkele dagen open, en daarom heeft Club Brugge nog kansen om deals te sluiten met clubs in de grote Europese competities, waar nog oplossingen gezocht worden voor overbodige spelers.

Chris Richards (Crystal Palace) is zo’n speler die overbodig is in de Premier League, maar hij bezit wel de kwaliteiten en het potentieel om in de grotere Europese competities te spelen. Club Brugge wil hem graag naar de club halen.

LEES OOK: 'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Op zoek naar last minute deals

Club Brugge is nu al anderhalve maand op zoek naar een nieuwe linker centrale verdediger. Het aantrekken van defensieve versterking is van essentieel belang voor de ploeg van Ronny Deila, zoals erg duidelijk werd in de terugwedstrijd van de UEFA Conference League tegen Osasuna.

“Toch nog één bedenking: het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad.

In de afgelopen dagen zijn verschillende namen genoemd als mogelijke versterkingen, waaronder Maxime Estève (Montpellier HSC), Isaak Touré (Olympique Marseille, vertrokken naar Lorient FC), Pascal Struijk (Leeds United), en Koki Machida (Union SG).

Belgische clubs hebben nog enkele dagen om inkomende transfers te doen, maar in de grootste Europese competities is de transfermarkt onherroepelijk gesloten. Club Brugge heeft nog kansen om deals te sluiten met clubs in de grote Europese competities, waar nog oplossingen gezocht worden voor overbodige spelers.

Richards overbodig bij Crystal Palace

Het Nieuwsblad heeft gemeld dat Club Brugge in de laatste dagen van de zomertransfermarkt nog een mogelijke last-minute aanwinst op het oog heeft.

Chris Richards (23) van Crystal Palace wordt genoemd als een potentiële versterking voor Blauw-Zwart, en volgens de krant staat de Amerikaanse verdediger hoog op het verlanglijstje van Club Brugge.

Als de transfer doorgaat, zou het gaan om een huurovereenkomst voor één seizoen, waarbij het nog onduidelijk is of er een optie tot aankoop inbegrepen zal zijn.

Wat zeker is, is dat Richards zich momenteel op een zijspoor bevindt bij Crystal Palace. De Engelse club haalde hem vorig seizoen voor 12 miljoen euro binnen van Bayern München.

De 23-jarige Amerikaan begon goed in Selhurst Park, maar raakte uit beeld door een langdurige blessure. Vorig seizoen speelde hij in totaal slechts 442 minuten voor Crystal Palace, en dit seizoen heeft hij nog geen enkele minuut gespeeld in de competitie voor de ploeg van Roy Hodgson.

Hij slaagde er niet in om voor het sluiten van de Engelse transfermarkt in de grote Europese competities een andere club te vinden.

Een type-Jerome Boateng

Club Brugge heeft de buitenkans om een koopje te doen door Chris Richards aan te trekken, gezien zijn intrinsieke kwaliteiten en potentieel. Op 23-jarige leeftijd heeft de krachtige verdediger nog veel ruimte voor groei en ontwikkeling, en wordt zijn marktwaarde al geschat op 10 miljoen euro.

Richards, die al tien keer voor het Amerikaanse nationale team heeft gespeeld, werd zelfs door de officiële Bundesliga-website vergeleken met Jerome Boateng vanwege zijn indrukwekkende gestalte van 1,88 meter en zijn vermogen om het spel te lezen.

Hoewel Richards niet dezelfde precisie heeft als Boateng bij het versturen van lange ballen, beschikt hij wel over andere sterke punten. Richards staat bekend om zijn snelheid en zijn krachtige tackles, kwaliteiten die hij vorig seizoen aantoonde in de topwedstrijd tegen Manchester United.

Hij neutraliseerde Antony, zijn directe tegenstander, volledig door zijn uitstekende timing, positionering, balcontrole en vastberadenheid. Met deze uitstekende prestatie bewees de 23-jarige verdediger dat zijn transfersom van 12 miljoen euro zeker gerechtvaardigd was.

Club Brugge zou dus een speler kunnen binnenhalen met groot potentieel en kwaliteit voor een aantrekkelijke prijs.

Een speler voor de grote Europese competities

“Hij is een solide verdediger die ervan houdt om te verdedigen, en vooral sterk is in de één-tegen-één situaties. Hij is erg comfortabel aan de bal”, zei Patrick Vieira, voormalig coach van Crystal Palace, vorig seizoen over Chris Richards.

Steve Parish, de voorzitter van de club, beschreef Richards als een “enorm getalenteerde voetballer”, met alle kwaliteiten om een publiekslieveling te worden bij Palace.

The Athletic prees hem een van de meest ‘coachable’ spelers, een sterke atleet met een uitstekende passing, sterk in de lucht, en veelzijdigheid.

Richards wordt intrinsiek gezien beschouwd als een speler die thuishoort in de Premier League of bij de clubs in de grootste Europese competities. Momenteel wordt hij echter buiten spel gezet in de ploeg van Roy Hodgson vanwege zijn blessures vorig seizoen.

Club Brugge kan dus aanzienlijk profiteren van de mogelijkheid om Richards weg te halen bij Crystal Palace, toch zullen de West-Vlamingen moeten hopen dat de Engelse club bereid is om mee te werken aan zijn vertrek.

De tijd dringt, want maandag moet Club Brugge hun lijst met Europese spelers indienen bij de UEFA.

Club Brugge moet Richards halen

Meest recent

'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

12
12
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

64
64
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

108
108
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

218
218
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

176
176
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

195
195
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

144
144
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

97
97
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

68
68
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

246
246
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

120
120
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

727
727
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

161
161
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

166
166
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

58
58
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

587
587
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

247
247
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

485
485
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

109
109
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

237
237
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

219
219
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

1061
1061
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

279
279
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

97
97
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

59
59

Meer sportnieuws