TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij RSCA en Club, spraakmakend Antwerp-gerucht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij RSCA en Club, spraakmakend Antwerp-gerucht'

De zomermercato is sinds vrijdag gesloten in de meeste Europese landen, maar vlak voor de transferdeadline werden nog verschillende deals gesloten. Bovendien blijft de mercato in verschillende landen nog een tijdje geopend, waaronder in België. Meer dan voldoende transfernieuws dus, het belangrijkste daarvan wordt dagelijks om 12u voor u gebundeld in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Jupiler Pro League

Club Brugge beleefde nog een hectisch slot van de Europese mercato. Zo werd stevig aan de mouwen van Antonio Nusa en Tajon Buchanan getrokken, maar het duo bleef uiteindelijk gewoon op post. Roman Yaremchuk werd dan weer verhuurd aan Valencia CF, terwijl Daniel Pérez een jaartje bij KV Oostende mag gaan rijpen. Faitout Mouassa zou dan weer bij RC Lens aan de slag gaan. Blauw-Zwart zoekt wel nog een oplossing voor Kamal Sowah. Daarnaast willen de Bruggelingen zelf nog een extra verdediger aantrekken.

RSC Anderlecht heeft tijdelijk afscheid genomen van Marco Kana. De middenvelder/verdediger werd verhuurd aan KV Kortrijk, al verlengde hij eerst zijn contract tot medio 2026. Mogelijk volgt Lucas Lissens hetzelfde traject, terwijl KV Oostende aan de mouw van Antoine Colassin trekt. Mustapha Bundu werd op zijn beurt verpatst Plymouth. Francis Amuzu bleef voorlopig wel op post. Al is een overgang naar het Olympiakos nog niet volledig uitgesloten. De Grieken mogen nog enkele dagen transfers afronden, al is het maar de vraag of zij aan de financiële vereisten zullen voldoen.

KRC Genk blijft werk maken van een terugkeer van Paul Onuachu. Even leek FC Metz roet in het eten te gooien, maar een overgang naar Frankrijk bleef uiteindelijk uit voor de voormalige Gouden Schoen. Racing heeft nu nog enkele dagen tijd om een akkoord te vinden met Southampton. Door de financiële eisen van de Engelsen, is een doorbraak echter nog veraf. Volgens Het Belang van Limburg zou Sparta Praag dan weer interesse tonen in Angelo Preciado. Daarnaast rondde Genk het vertrek van Mike Trésor af. De assist-koning wordt verhuurd aan Burnley FC met een aankoopoptie van zo'n 18 miljoen euro.

Standard heeft nog een sterkhouder van de hand gedaan. De Rouches hebben afscheid genomen van Aaron Donnum. De aanvoerder trekt zoals verwacht naar het Franse Toulouse FC. Naar verluidt vangen de Luikenaars zo'n 4.5 miljoen euro, met mogelijk nog 2 miljoen euro aan extra bonussen. Met die opbrengsten wil Standard zelf versterking halen. Middenvelder Isaac Hayden (Newcastle United) wordt alvast genoemd.

Union SG heeft nog een nieuwe spits vastgelegd, zo komt Kevin Rodriguez voor de Brusselse club voetballen. De 23-jarige Ecuadoraan komt over van van de lokale eersteklasser Independiente del Valle. Hij tekende voor vier seizoenen in het Dudenpark. Daarnaast lijkt ook Alessio Castro-Montes op komst. Hij wordt normaal gezien overgenomen van AA Gent, dat er dan weer in slaagde om Gift Orban en Hugo Cuypers aan boord te houden.

De Spaanse journalist Marti lanceerde vrijdag een spraakmakend gerucht. De bron in kwestie beweerde namelijk dat Eden Hazard voor één seizoen bij Antwerp FC zou tekenen. De voormalige Rode Duivel zit nog steeds zonder club nadat zijn contract bij Real Madrid werd ontbonden. Maar tegenover transferwatcher Sacha Tavolieri werd dat gerucht al snel ontkend door de Great Old. Het lijkt er dus steeds meer op dat Hazard gewoon zal stoppen met voetballen.

KV Mechelen is er in geslaagd om de jonge spits Norman Bassette weg te houden uit de klauwen van onder andere Club Brugge, dat ook stevig aan het jonge talent trok. De 18-jarige jeugdinternational wordt door KVM gehuurd van de Franse tweedeklasser SM Caen, er werd ook een aankoopoptie opgenomen. Dimitri Lavaleé werd op zijn beurt dan weer verhuurd aan Sturm Graz.

Cercle Brugge heeft nog een extra middenvelder aangetrokken. De jonge Fransman Félix Lemaréchal wordt gehuurd van zusterclub AS Monaco. Provinciegenoot Zulte Waregem haalde met Matheus Machado Ferreira dan weer nog een extra spits in huis. Daar tegenover nam Essevee afscheid van Novatus Miroshi. Hij wordt een seizoen verhuurd aan Shakhtar Donetsk.

Buitenland

Albert Sambi Lokonga is dan toch vertrokken bij Arsenal FC. De middenvelder wordt opnieuw verhuurd, dit keer aan promovendus Luton Town. Daarnaast rondde Divock Origi zijn overgang naar Nottingham Forrest af. De spits wordt gehuurd van AC Milan, er is sprake van een aankoopoptie van zo'n 4.5 miljoen euro. Overigens beleefde Nottingham een bijzonder druk slot van de mercato met een zevental aanwinsten. Naast Origi zijn Ibrahim Sangaré (PSV), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Nuno Tavares (Arsenal - huur) de meest opvallende namen.

Daar tegenover haalde Nottingham een pak miljoenen op met de verkoop van Brennan Johnson. De Welshe aanvaller trok voor zo'n 55 miljoen euro naar Tottenham Hotspur. Fulham FC tastte dan weer in de buidel om Alex Iwobi over te nemen van Everton FC, terwijl AFC Bournemouth aanvaller Luis Sinisterra wegplukte bij Leeds United. Manchester United kon op zijn beurt de gewenste transfer van Sofyan Amrabat afronden. De WK-uitblinker wordt gehuurd van ACF Fiorentina. Ook Liverpool FC wist zijn middenveld te versterken, Ryan Gravenberch kwam over van Bayern München.

Paris Saint-Germain nam deze zomer afscheid van onder meer Neymar Jr. en Lionel Messi, daar tegenover arriveerde een hele waslijst aan nieuwe spelers. En uiteindelijk wist PSG ook de komst van Randal Kolo Muani nog af te ronden. De Franse international komt over van Eintracht Frankfurt. Naar verluidt kan de transfersom voor de spits via bonussen oplopen tot zo'n 90 miljoen euro.

In Spanje wist FC Barcelona de komst van Joao Félix (Atlético Madrid) en Joao Cancelo (Manchester City) af te ronden. Beide Portugezen worden zonder aankoopoptie gehuurd. Daarnaast liet Barça twee jonge talenten vertrekken. Eric Garcia werd verhuurd aan Girona, Abde Ezzalzouli werd verkocht aan Real Betis. Tot slot rondde Getafe CF de gecontesteerde komst van Mason Greenwood af. De Engelse aanvaller moest beschikken bij Manchester United na zijn betrokkenheid in een zaak rond huiselijk geweld.

Trésor gaat het maken in de Premier League ...

Meest recent

Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

0
0
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

44
44
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

20
20
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

33
33
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

58
58
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

113
113
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

99
99
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

101
101
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

52
52
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

48
48
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

108
108
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

164
164
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

241
241
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

141
141
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

88
88
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

194
194
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

340
340
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

62
62
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

114
114
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

472
472
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

128
128
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

125
125
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

271
271
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

336
336
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

448
448

Meer sportnieuws