TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij RSCA en Club, spraakmakend Antwerp-gerucht'

460 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij RSCA en Club, spraakmakend Antwerp-gerucht'

De zomermercato is sinds vrijdag gesloten in de meeste Europese landen, maar vlak voor de transferdeadline werden nog verschillende deals gesloten. Bovendien blijft de mercato in verschillende landen nog een tijdje geopend, waaronder in België. Meer dan voldoende transfernieuws dus, het belangrijkste daarvan wordt dagelijks om 12u voor u gebundeld in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Jupiler Pro League

Club Brugge beleefde nog een hectisch slot van de Europese mercato. Zo werd stevig aan de mouwen van Antonio Nusa en Tajon Buchanan getrokken, maar het duo bleef uiteindelijk gewoon op post. Roman Yaremchuk werd dan weer verhuurd aan Valencia CF, terwijl Daniel Pérez een jaartje bij KV Oostende mag gaan rijpen. Faitout Mouassa zou dan weer bij RC Lens aan de slag gaan. Blauw-Zwart zoekt wel nog een oplossing voor Kamal Sowah. Daarnaast willen de Bruggelingen zelf nog een extra verdediger aantrekken.

RSC Anderlecht heeft tijdelijk afscheid genomen van Marco Kana. De middenvelder/verdediger werd verhuurd aan KV Kortrijk, al verlengde hij eerst zijn contract tot medio 2026. Mogelijk volgt Lucas Lissens hetzelfde traject, terwijl KV Oostende aan de mouw van Antoine Colassin trekt. Mustapha Bundu werd op zijn beurt verpatst Plymouth. Francis Amuzu bleef voorlopig wel op post. Al is een overgang naar het Olympiakos nog niet volledig uitgesloten. De Grieken mogen nog enkele dagen transfers afronden, al is het maar de vraag of zij aan de financiële vereisten zullen voldoen.

KRC Genk blijft werk maken van een terugkeer van Paul Onuachu. Even leek FC Metz roet in het eten te gooien, maar een overgang naar Frankrijk bleef uiteindelijk uit voor de voormalige Gouden Schoen. Racing heeft nu nog enkele dagen tijd om een akkoord te vinden met Southampton. Door de financiële eisen van de Engelsen, is een doorbraak echter nog veraf. Volgens Het Belang van Limburg zou Sparta Praag dan weer interesse tonen in Angelo Preciado. Daarnaast rondde Genk het vertrek van Mike Trésor af. De assist-koning wordt verhuurd aan Burnley FC met een aankoopoptie van zo'n 18 miljoen euro.

Standard heeft nog een sterkhouder van de hand gedaan. De Rouches hebben afscheid genomen van Aaron Donnum. De aanvoerder trekt zoals verwacht naar het Franse Toulouse FC. Naar verluidt vangen de Luikenaars zo'n 4.5 miljoen euro, met mogelijk nog 2 miljoen euro aan extra bonussen. Met die opbrengsten wil Standard zelf versterking halen. Middenvelder Isaac Hayden (Newcastle United) wordt alvast genoemd.

Union SG heeft nog een nieuwe spits vastgelegd, zo komt Kevin Rodriguez voor de Brusselse club voetballen. De 23-jarige Ecuadoraan komt over van van de lokale eersteklasser Independiente del Valle. Hij tekende voor vier seizoenen in het Dudenpark. Daarnaast lijkt ook Alessio Castro-Montes op komst. Hij wordt normaal gezien overgenomen van AA Gent, dat er dan weer in slaagde om Gift Orban en Hugo Cuypers aan boord te houden.

De Spaanse journalist Marti lanceerde vrijdag een spraakmakend gerucht. De bron in kwestie beweerde namelijk dat Eden Hazard voor één seizoen bij Antwerp FC zou tekenen. De voormalige Rode Duivel zit nog steeds zonder club nadat zijn contract bij Real Madrid werd ontbonden. Maar tegenover transferwatcher Sacha Tavolieri werd dat gerucht al snel ontkend door de Great Old. Het lijkt er dus steeds meer op dat Hazard gewoon zal stoppen met voetballen.

KV Mechelen is er in geslaagd om de jonge spits Norman Bassette weg te houden uit de klauwen van onder andere Club Brugge, dat ook stevig aan het jonge talent trok. De 18-jarige jeugdinternational wordt door KVM gehuurd van de Franse tweedeklasser SM Caen, er werd ook een aankoopoptie opgenomen. Dimitri Lavaleé werd op zijn beurt dan weer verhuurd aan Sturm Graz.

Cercle Brugge heeft nog een extra middenvelder aangetrokken. De jonge Fransman Félix Lemaréchal wordt gehuurd van zusterclub AS Monaco. Provinciegenoot Zulte Waregem haalde met Matheus Machado Ferreira dan weer nog een extra spits in huis. Daar tegenover nam Essevee afscheid van Novatus Miroshi. Hij wordt een seizoen verhuurd aan Shakhtar Donetsk.

Buitenland

Albert Sambi Lokonga is dan toch vertrokken bij Arsenal FC. De middenvelder wordt opnieuw verhuurd, dit keer aan promovendus Luton Town. Daarnaast rondde Divock Origi zijn overgang naar Nottingham Forrest af. De spits wordt gehuurd van AC Milan, er is sprake van een aankoopoptie van zo'n 4.5 miljoen euro. Overigens beleefde Nottingham een bijzonder druk slot van de mercato met een zevental aanwinsten. Naast Origi zijn Ibrahim Sangaré (PSV), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Nuno Tavares (Arsenal - huur) de meest opvallende namen.

Daar tegenover haalde Nottingham een pak miljoenen op met de verkoop van Brennan Johnson. De Welshe aanvaller trok voor zo'n 55 miljoen euro naar Tottenham Hotspur. Fulham FC tastte dan weer in de buidel om Alex Iwobi over te nemen van Everton FC, terwijl AFC Bournemouth aanvaller Luis Sinisterra wegplukte bij Leeds United. Manchester United kon op zijn beurt de gewenste transfer van Sofyan Amrabat afronden. De WK-uitblinker wordt gehuurd van ACF Fiorentina. Ook Liverpool FC wist zijn middenveld te versterken, Ryan Gravenberch kwam over van Bayern München.

Paris Saint-Germain nam deze zomer afscheid van onder meer Neymar Jr. en Lionel Messi, daar tegenover arriveerde een hele waslijst aan nieuwe spelers. En uiteindelijk wist PSG ook de komst van Randal Kolo Muani nog af te ronden. De Franse international komt over van Eintracht Frankfurt. Naar verluidt kan de transfersom voor de spits via bonussen oplopen tot zo'n 90 miljoen euro.

In Spanje wist FC Barcelona de komst van Joao Félix (Atlético Madrid) en Joao Cancelo (Manchester City) af te ronden. Beide Portugezen worden zonder aankoopoptie gehuurd. Daarnaast liet Barça twee jonge talenten vertrekken. Eric Garcia werd verhuurd aan Girona, Abde Ezzalzouli werd verkocht aan Real Betis. Tot slot rondde Getafe CF de gecontesteerde komst van Mason Greenwood af. De Engelse aanvaller moest beschikken bij Manchester United na zijn betrokkenheid in een zaak rond huiselijk geweld.

Trésor gaat het maken in de Premier League ...

Meest recent

Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

10
10
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

37
37
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

23
23
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

291
291
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

225
225
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

117
117
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

28
28
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

399
399
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

790
790
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

81
81
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

512
512
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

313
313
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

269
269
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

346
346
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

226
226
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

385
385
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

603
603
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

421
421
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

69
69
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

855
855
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

398
398
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

61
61
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

57
57
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

624
624
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

569
569

Meer sportnieuws