TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij RSCA en Club, spraakmakend Antwerp-gerucht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij RSCA en Club, spraakmakend Antwerp-gerucht'

De zomermercato is sinds vrijdag gesloten in de meeste Europese landen, maar vlak voor de transferdeadline werden nog verschillende deals gesloten. Bovendien blijft de mercato in verschillende landen nog een tijdje geopend, waaronder in België. Meer dan voldoende transfernieuws dus, het belangrijkste daarvan wordt dagelijks om 12u voor u gebundeld in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Jupiler Pro League

Club Brugge beleefde nog een hectisch slot van de Europese mercato. Zo werd stevig aan de mouwen van Antonio Nusa en Tajon Buchanan getrokken, maar het duo bleef uiteindelijk gewoon op post. Roman Yaremchuk werd dan weer verhuurd aan Valencia CF, terwijl Daniel Pérez een jaartje bij KV Oostende mag gaan rijpen. Faitout Mouassa zou dan weer bij RC Lens aan de slag gaan. Blauw-Zwart zoekt wel nog een oplossing voor Kamal Sowah. Daarnaast willen de Bruggelingen zelf nog een extra verdediger aantrekken.

RSC Anderlecht heeft tijdelijk afscheid genomen van Marco Kana. De middenvelder/verdediger werd verhuurd aan KV Kortrijk, al verlengde hij eerst zijn contract tot medio 2026. Mogelijk volgt Lucas Lissens hetzelfde traject, terwijl KV Oostende aan de mouw van Antoine Colassin trekt. Mustapha Bundu werd op zijn beurt verpatst Plymouth. Francis Amuzu bleef voorlopig wel op post. Al is een overgang naar het Olympiakos nog niet volledig uitgesloten. De Grieken mogen nog enkele dagen transfers afronden, al is het maar de vraag of zij aan de financiële vereisten zullen voldoen.

KRC Genk blijft werk maken van een terugkeer van Paul Onuachu. Even leek FC Metz roet in het eten te gooien, maar een overgang naar Frankrijk bleef uiteindelijk uit voor de voormalige Gouden Schoen. Racing heeft nu nog enkele dagen tijd om een akkoord te vinden met Southampton. Door de financiële eisen van de Engelsen, is een doorbraak echter nog veraf. Volgens Het Belang van Limburg zou Sparta Praag dan weer interesse tonen in Angelo Preciado. Daarnaast rondde Genk het vertrek van Mike Trésor af. De assist-koning wordt verhuurd aan Burnley FC met een aankoopoptie van zo'n 18 miljoen euro.

Standard heeft nog een sterkhouder van de hand gedaan. De Rouches hebben afscheid genomen van Aaron Donnum. De aanvoerder trekt zoals verwacht naar het Franse Toulouse FC. Naar verluidt vangen de Luikenaars zo'n 4.5 miljoen euro, met mogelijk nog 2 miljoen euro aan extra bonussen. Met die opbrengsten wil Standard zelf versterking halen. Middenvelder Isaac Hayden (Newcastle United) wordt alvast genoemd.

Union SG heeft nog een nieuwe spits vastgelegd, zo komt Kevin Rodriguez voor de Brusselse club voetballen. De 23-jarige Ecuadoraan komt over van van de lokale eersteklasser Independiente del Valle. Hij tekende voor vier seizoenen in het Dudenpark. Daarnaast lijkt ook Alessio Castro-Montes op komst. Hij wordt normaal gezien overgenomen van AA Gent, dat er dan weer in slaagde om Gift Orban en Hugo Cuypers aan boord te houden.

De Spaanse journalist Marti lanceerde vrijdag een spraakmakend gerucht. De bron in kwestie beweerde namelijk dat Eden Hazard voor één seizoen bij Antwerp FC zou tekenen. De voormalige Rode Duivel zit nog steeds zonder club nadat zijn contract bij Real Madrid werd ontbonden. Maar tegenover transferwatcher Sacha Tavolieri werd dat gerucht al snel ontkend door de Great Old. Het lijkt er dus steeds meer op dat Hazard gewoon zal stoppen met voetballen.

KV Mechelen is er in geslaagd om de jonge spits Norman Bassette weg te houden uit de klauwen van onder andere Club Brugge, dat ook stevig aan het jonge talent trok. De 18-jarige jeugdinternational wordt door KVM gehuurd van de Franse tweedeklasser SM Caen, er werd ook een aankoopoptie opgenomen. Dimitri Lavaleé werd op zijn beurt dan weer verhuurd aan Sturm Graz.

Cercle Brugge heeft nog een extra middenvelder aangetrokken. De jonge Fransman Félix Lemaréchal wordt gehuurd van zusterclub AS Monaco. Provinciegenoot Zulte Waregem haalde met Matheus Machado Ferreira dan weer nog een extra spits in huis. Daar tegenover nam Essevee afscheid van Novatus Miroshi. Hij wordt een seizoen verhuurd aan Shakhtar Donetsk.

Buitenland

Albert Sambi Lokonga is dan toch vertrokken bij Arsenal FC. De middenvelder wordt opnieuw verhuurd, dit keer aan promovendus Luton Town. Daarnaast rondde Divock Origi zijn overgang naar Nottingham Forrest af. De spits wordt gehuurd van AC Milan, er is sprake van een aankoopoptie van zo'n 4.5 miljoen euro. Overigens beleefde Nottingham een bijzonder druk slot van de mercato met een zevental aanwinsten. Naast Origi zijn Ibrahim Sangaré (PSV), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Nuno Tavares (Arsenal - huur) de meest opvallende namen.

Daar tegenover haalde Nottingham een pak miljoenen op met de verkoop van Brennan Johnson. De Welshe aanvaller trok voor zo'n 55 miljoen euro naar Tottenham Hotspur. Fulham FC tastte dan weer in de buidel om Alex Iwobi over te nemen van Everton FC, terwijl AFC Bournemouth aanvaller Luis Sinisterra wegplukte bij Leeds United. Manchester United kon op zijn beurt de gewenste transfer van Sofyan Amrabat afronden. De WK-uitblinker wordt gehuurd van ACF Fiorentina. Ook Liverpool FC wist zijn middenveld te versterken, Ryan Gravenberch kwam over van Bayern München.

Paris Saint-Germain nam deze zomer afscheid van onder meer Neymar Jr. en Lionel Messi, daar tegenover arriveerde een hele waslijst aan nieuwe spelers. En uiteindelijk wist PSG ook de komst van Randal Kolo Muani nog af te ronden. De Franse international komt over van Eintracht Frankfurt. Naar verluidt kan de transfersom voor de spits via bonussen oplopen tot zo'n 90 miljoen euro.

In Spanje wist FC Barcelona de komst van Joao Félix (Atlético Madrid) en Joao Cancelo (Manchester City) af te ronden. Beide Portugezen worden zonder aankoopoptie gehuurd. Daarnaast liet Barça twee jonge talenten vertrekken. Eric Garcia werd verhuurd aan Girona, Abde Ezzalzouli werd verkocht aan Real Betis. Tot slot rondde Getafe CF de gecontesteerde komst van Mason Greenwood af. De Engelse aanvaller moest beschikken bij Manchester United na zijn betrokkenheid in een zaak rond huiselijk geweld.

Trésor gaat het maken in de Premier League ...

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

27
27
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

34
34
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

161
161
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

24
24
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

314
314
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

350
350
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

67
67
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

275
275
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

237
237
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

167
167
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

36
36
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

281
281
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

132
132
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

350
350
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

244
244
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

283
283
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

401
401
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

153
153
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

283
283

Meer sportnieuws