TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij RSCA en Club, spraakmakend Antwerp-gerucht'

460
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij RSCA en Club, spraakmakend Antwerp-gerucht'

De zomermercato is sinds vrijdag gesloten in de meeste Europese landen, maar vlak voor de transferdeadline werden nog verschillende deals gesloten. Bovendien blijft de mercato in verschillende landen nog een tijdje geopend, waaronder in België. Meer dan voldoende transfernieuws dus, het belangrijkste daarvan wordt dagelijks om 12u voor u gebundeld in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

Jupiler Pro League

Club Brugge beleefde nog een hectisch slot van de Europese mercato. Zo werd stevig aan de mouwen van Antonio Nusa en Tajon Buchanan getrokken, maar het duo bleef uiteindelijk gewoon op post. Roman Yaremchuk werd dan weer verhuurd aan Valencia CF, terwijl Daniel Pérez een jaartje bij KV Oostende mag gaan rijpen. Faitout Mouassa zou dan weer bij RC Lens aan de slag gaan. Blauw-Zwart zoekt wel nog een oplossing voor Kamal Sowah. Daarnaast willen de Bruggelingen zelf nog een extra verdediger aantrekken.

RSC Anderlecht heeft tijdelijk afscheid genomen van Marco Kana. De middenvelder/verdediger werd verhuurd aan KV Kortrijk, al verlengde hij eerst zijn contract tot medio 2026. Mogelijk volgt Lucas Lissens hetzelfde traject, terwijl KV Oostende aan de mouw van Antoine Colassin trekt. Mustapha Bundu werd op zijn beurt verpatst Plymouth. Francis Amuzu bleef voorlopig wel op post. Al is een overgang naar het Olympiakos nog niet volledig uitgesloten. De Grieken mogen nog enkele dagen transfers afronden, al is het maar de vraag of zij aan de financiële vereisten zullen voldoen.

KRC Genk blijft werk maken van een terugkeer van Paul Onuachu. Even leek FC Metz roet in het eten te gooien, maar een overgang naar Frankrijk bleef uiteindelijk uit voor de voormalige Gouden Schoen. Racing heeft nu nog enkele dagen tijd om een akkoord te vinden met Southampton. Door de financiële eisen van de Engelsen, is een doorbraak echter nog veraf. Volgens Het Belang van Limburg zou Sparta Praag dan weer interesse tonen in Angelo Preciado. Daarnaast rondde Genk het vertrek van Mike Trésor af. De assist-koning wordt verhuurd aan Burnley FC met een aankoopoptie van zo'n 18 miljoen euro.

Standard heeft nog een sterkhouder van de hand gedaan. De Rouches hebben afscheid genomen van Aaron Donnum. De aanvoerder trekt zoals verwacht naar het Franse Toulouse FC. Naar verluidt vangen de Luikenaars zo'n 4.5 miljoen euro, met mogelijk nog 2 miljoen euro aan extra bonussen. Met die opbrengsten wil Standard zelf versterking halen. Middenvelder Isaac Hayden (Newcastle United) wordt alvast genoemd.

Union SG heeft nog een nieuwe spits vastgelegd, zo komt Kevin Rodriguez voor de Brusselse club voetballen. De 23-jarige Ecuadoraan komt over van van de lokale eersteklasser Independiente del Valle. Hij tekende voor vier seizoenen in het Dudenpark. Daarnaast lijkt ook Alessio Castro-Montes op komst. Hij wordt normaal gezien overgenomen van AA Gent, dat er dan weer in slaagde om Gift Orban en Hugo Cuypers aan boord te houden.

De Spaanse journalist Marti lanceerde vrijdag een spraakmakend gerucht. De bron in kwestie beweerde namelijk dat Eden Hazard voor één seizoen bij Antwerp FC zou tekenen. De voormalige Rode Duivel zit nog steeds zonder club nadat zijn contract bij Real Madrid werd ontbonden. Maar tegenover transferwatcher Sacha Tavolieri werd dat gerucht al snel ontkend door de Great Old. Het lijkt er dus steeds meer op dat Hazard gewoon zal stoppen met voetballen.

KV Mechelen is er in geslaagd om de jonge spits Norman Bassette weg te houden uit de klauwen van onder andere Club Brugge, dat ook stevig aan het jonge talent trok. De 18-jarige jeugdinternational wordt door KVM gehuurd van de Franse tweedeklasser SM Caen, er werd ook een aankoopoptie opgenomen. Dimitri Lavaleé werd op zijn beurt dan weer verhuurd aan Sturm Graz.

Cercle Brugge heeft nog een extra middenvelder aangetrokken. De jonge Fransman Félix Lemaréchal wordt gehuurd van zusterclub AS Monaco. Provinciegenoot Zulte Waregem haalde met Matheus Machado Ferreira dan weer nog een extra spits in huis. Daar tegenover nam Essevee afscheid van Novatus Miroshi. Hij wordt een seizoen verhuurd aan Shakhtar Donetsk.

Buitenland

Albert Sambi Lokonga is dan toch vertrokken bij Arsenal FC. De middenvelder wordt opnieuw verhuurd, dit keer aan promovendus Luton Town. Daarnaast rondde Divock Origi zijn overgang naar Nottingham Forrest af. De spits wordt gehuurd van AC Milan, er is sprake van een aankoopoptie van zo'n 4.5 miljoen euro. Overigens beleefde Nottingham een bijzonder druk slot van de mercato met een zevental aanwinsten. Naast Origi zijn Ibrahim Sangaré (PSV), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Nuno Tavares (Arsenal - huur) de meest opvallende namen.

Daar tegenover haalde Nottingham een pak miljoenen op met de verkoop van Brennan Johnson. De Welshe aanvaller trok voor zo'n 55 miljoen euro naar Tottenham Hotspur. Fulham FC tastte dan weer in de buidel om Alex Iwobi over te nemen van Everton FC, terwijl AFC Bournemouth aanvaller Luis Sinisterra wegplukte bij Leeds United. Manchester United kon op zijn beurt de gewenste transfer van Sofyan Amrabat afronden. De WK-uitblinker wordt gehuurd van ACF Fiorentina. Ook Liverpool FC wist zijn middenveld te versterken, Ryan Gravenberch kwam over van Bayern München.

Paris Saint-Germain nam deze zomer afscheid van onder meer Neymar Jr. en Lionel Messi, daar tegenover arriveerde een hele waslijst aan nieuwe spelers. En uiteindelijk wist PSG ook de komst van Randal Kolo Muani nog af te ronden. De Franse international komt over van Eintracht Frankfurt. Naar verluidt kan de transfersom voor de spits via bonussen oplopen tot zo'n 90 miljoen euro.

In Spanje wist FC Barcelona de komst van Joao Félix (Atlético Madrid) en Joao Cancelo (Manchester City) af te ronden. Beide Portugezen worden zonder aankoopoptie gehuurd. Daarnaast liet Barça twee jonge talenten vertrekken. Eric Garcia werd verhuurd aan Girona, Abde Ezzalzouli werd verkocht aan Real Betis. Tot slot rondde Getafe CF de gecontesteerde komst van Mason Greenwood af. De Engelse aanvaller moest beschikken bij Manchester United na zijn betrokkenheid in een zaak rond huiselijk geweld.

Trésor gaat het maken in de Premier League ...

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

8
8
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

11
11
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

24
24
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

48
48
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

175
175
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

54
54
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

50
50
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

129
129
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

33
33
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

145
145
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

686
686
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

50
50
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

63
63
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

64
64
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

336
336
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

152
152
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

94
94
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

182
182
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

228
228
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

117
117
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

134
134

Meer sportnieuws