Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

door
Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

Na een intense, enerverende en zenuwslopende pot voetbal heeft Genk de Europese vloek doorbroken. Het team van Wouter Vrancken zegevierde na strafschoppen in de Turkse hel en zorgt voor een perfect Belgisch rapport in Europa.

Racing Genk had er tot nu toe een zeer teleurstellende Europese campagne opzitten. In de voorrondes van de Champions League en de Europa League ging het onderuit tegen min of meer evenwaardige tegenstanders. Met het mes op de keel moesten de Limburgers hun campagne nu al redden op het veld van het Turkse Demirspor. Blauw-Wit vertrok met één doelpunt bonus aan deze terugwedstrijd in de voorronde van de Conference League.

LEES OOK: Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Zwetend Genk puft in Turkse heksenketel

Het team van Wouter Vrancken werd in de beginfase achteruit geduwd, een eerste schot van Sari bezorgde doelman Vandevoordt weinig moeilijkheden. Na tien minuten spelen had de Genkse doelman wel een prima redding in huis op een knappe poging van N'Diaye. Diezelfde N'Diaye scoorde ook na een dik kwartier spelen, gelukkig voor Genk stond de thuisspeler nipt buitenspel en werd het doelpunt afgekeurd.

Racing Genk kwam in de eerste helft amper aan kansen, enkel een krul van El Khannouss die naast vloog was echt het vermelden waard. In de blessuretijd van de eerste helft gebeurde het onvermijdelijke toch nog: een bedrijvige N'Diaye mocht na een fout van Hrosovsky aanleggen voor een strafschop en in twee tijden vloerde hij Vandevoordt: 1-0, wachtte een nieuwe Europese desillusie voor Genk?

Demirspor komt op slag van rust op voorsprong tegen een zwak Genk.

Fysiek sterker Genk te onmondig in zone van de waarheid

Ook na de pauze waren het de Turken die als eerste de neus aan het venster staken: een acrobatische omhaal van Belhanda vloog ruim naast. Racing Genk kreeg lange tijd geen voet aan de Turkse grond maar leek iets voorbij het uur een cadeau te krijgen van de scheidsrechter. Na een vederlicht contact ging Oyen neer maar een VAR-tussenkomst later werd de elf meter terecht niet toegekend.

De Limburgers waren fysiek sterker in het slotkwartier maar onder meer Tolu en Bonsu Baah toonden zich te onmondig in de zone van de waarheid. Demirspor probeerde vooral te overleven en slaagde daar uiteindelijk ook wonderwel in. Oyen liet in de blessuretijd een opgelegde kans onbenut en Tolu raakte het doelhout. Genk moest het afmaken via de verlengingen (en strafschoppen?).

In die eerste verlenging bleven de Limburgers morsen met de kansen. Vanop een paar meter van de goal mocht Oyen vrij aanleggen maar de jonge aanvaller trapte recht in de handen van invallersdoelman Karacic. Op het einde van die eerste periode pakte Karacic ook nog fantastisch bij pogingen van Baah en Oyen. De krachten geraakten stilaan ook bij Blauw-Wit op en verlenging twee werd een maat voor niets, strafschoppen moesten andermaal het lot van Genk beslechten.

In die strafschoppenreeks mochten de Turken van start gaan en Niang zette de eerste feilloos om (1-0). Kapitein Heynen hing meteen de bordjes gelijk (1-1). Ook Stambouli en Baah faalde niet in ronde twee (2-2). Belhanda faalde vervolgens als eerste door op de binnenkant van de paal te trappen, El Hadj bracht Genk een eerste keer op voorsprong (2-3). De Turken kwamen via Sari weer langszij (3-3) maar met een gelukje bracht Aziz de Limburgers op dubbel matchpunt (3-4). Akintola verijdelde nog de eerste (4-4), Tolu kroonde zich tot één van de helden door de beslissende om te zetten (4-5). Genk gaat de Europese groepsfase in!

Scoreverloop:

1-0 (45+11') N'Diaye

Strafschoppen: 

4-5

Verdient Genk de kwalificatie?

Meest recent

KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

3
3
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

4
4
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

45
45
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

33
33
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

27
27
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

210
210
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

33
33
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

74
74
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

34
34
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

100
100
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

104
104
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

65
65
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

187
187
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

190
190
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

528
528
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

89
89
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

149
149
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

41
41
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

378
378
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

190
190
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

104
104
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

79
79
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

433
433
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

469
469
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

230
230

Meer sportnieuws