Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

door
Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

Na een intense, enerverende en zenuwslopende pot voetbal heeft Genk de Europese vloek doorbroken. Het team van Wouter Vrancken zegevierde na strafschoppen in de Turkse hel en zorgt voor een perfect Belgisch rapport in Europa.

Racing Genk had er tot nu toe een zeer teleurstellende Europese campagne opzitten. In de voorrondes van de Champions League en de Europa League ging het onderuit tegen min of meer evenwaardige tegenstanders. Met het mes op de keel moesten de Limburgers hun campagne nu al redden op het veld van het Turkse Demirspor. Blauw-Wit vertrok met één doelpunt bonus aan deze terugwedstrijd in de voorronde van de Conference League.

LEES OOK: Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Zwetend Genk puft in Turkse heksenketel

Het team van Wouter Vrancken werd in de beginfase achteruit geduwd, een eerste schot van Sari bezorgde doelman Vandevoordt weinig moeilijkheden. Na tien minuten spelen had de Genkse doelman wel een prima redding in huis op een knappe poging van N'Diaye. Diezelfde N'Diaye scoorde ook na een dik kwartier spelen, gelukkig voor Genk stond de thuisspeler nipt buitenspel en werd het doelpunt afgekeurd.

Racing Genk kwam in de eerste helft amper aan kansen, enkel een krul van El Khannouss die naast vloog was echt het vermelden waard. In de blessuretijd van de eerste helft gebeurde het onvermijdelijke toch nog: een bedrijvige N'Diaye mocht na een fout van Hrosovsky aanleggen voor een strafschop en in twee tijden vloerde hij Vandevoordt: 1-0, wachtte een nieuwe Europese desillusie voor Genk?

Demirspor komt op slag van rust op voorsprong tegen een zwak Genk.

Fysiek sterker Genk te onmondig in zone van de waarheid

Ook na de pauze waren het de Turken die als eerste de neus aan het venster staken: een acrobatische omhaal van Belhanda vloog ruim naast. Racing Genk kreeg lange tijd geen voet aan de Turkse grond maar leek iets voorbij het uur een cadeau te krijgen van de scheidsrechter. Na een vederlicht contact ging Oyen neer maar een VAR-tussenkomst later werd de elf meter terecht niet toegekend.

De Limburgers waren fysiek sterker in het slotkwartier maar onder meer Tolu en Bonsu Baah toonden zich te onmondig in de zone van de waarheid. Demirspor probeerde vooral te overleven en slaagde daar uiteindelijk ook wonderwel in. Oyen liet in de blessuretijd een opgelegde kans onbenut en Tolu raakte het doelhout. Genk moest het afmaken via de verlengingen (en strafschoppen?).

In die eerste verlenging bleven de Limburgers morsen met de kansen. Vanop een paar meter van de goal mocht Oyen vrij aanleggen maar de jonge aanvaller trapte recht in de handen van invallersdoelman Karacic. Op het einde van die eerste periode pakte Karacic ook nog fantastisch bij pogingen van Baah en Oyen. De krachten geraakten stilaan ook bij Blauw-Wit op en verlenging twee werd een maat voor niets, strafschoppen moesten andermaal het lot van Genk beslechten.

In die strafschoppenreeks mochten de Turken van start gaan en Niang zette de eerste feilloos om (1-0). Kapitein Heynen hing meteen de bordjes gelijk (1-1). Ook Stambouli en Baah faalde niet in ronde twee (2-2). Belhanda faalde vervolgens als eerste door op de binnenkant van de paal te trappen, El Hadj bracht Genk een eerste keer op voorsprong (2-3). De Turken kwamen via Sari weer langszij (3-3) maar met een gelukje bracht Aziz de Limburgers op dubbel matchpunt (3-4). Akintola verijdelde nog de eerste (4-4), Tolu kroonde zich tot één van de helden door de beslissende om te zetten (4-5). Genk gaat de Europese groepsfase in!

Scoreverloop:

1-0 (45+11') N'Diaye

Strafschoppen: 

4-5

Verdient Genk de kwalificatie?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

47
47
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

39
39
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

57
57
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

49
49
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

72
72
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

56
56
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

250
250
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

72
72
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

31
31
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

234
234
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

358
358
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

669
669
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

81
81
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

131
131
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

133
133
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

831
831
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

420
420
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

399
399
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

184
184
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

463
463
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

298
298
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1320
1320
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

138
138
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

173
173

Meer sportnieuws