Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

686 stemmen
Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

Na een intense, enerverende en zenuwslopende pot voetbal heeft Genk de Europese vloek doorbroken. Het team van Wouter Vrancken zegevierde na strafschoppen in de Turkse hel en zorgt voor een perfect Belgisch rapport in Europa.

Racing Genk had er tot nu toe een zeer teleurstellende Europese campagne opzitten. In de voorrondes van de Champions League en de Europa League ging het onderuit tegen min of meer evenwaardige tegenstanders. Met het mes op de keel moesten de Limburgers hun campagne nu al redden op het veld van het Turkse Demirspor. Blauw-Wit vertrok met één doelpunt bonus aan deze terugwedstrijd in de voorronde van de Conference League.

Zwetend Genk puft in Turkse heksenketel

Het team van Wouter Vrancken werd in de beginfase achteruit geduwd, een eerste schot van Sari bezorgde doelman Vandevoordt weinig moeilijkheden. Na tien minuten spelen had de Genkse doelman wel een prima redding in huis op een knappe poging van N'Diaye. Diezelfde N'Diaye scoorde ook na een dik kwartier spelen, gelukkig voor Genk stond de thuisspeler nipt buitenspel en werd het doelpunt afgekeurd.

Racing Genk kwam in de eerste helft amper aan kansen, enkel een krul van El Khannouss die naast vloog was echt het vermelden waard. In de blessuretijd van de eerste helft gebeurde het onvermijdelijke toch nog: een bedrijvige N'Diaye mocht na een fout van Hrosovsky aanleggen voor een strafschop en in twee tijden vloerde hij Vandevoordt: 1-0, wachtte een nieuwe Europese desillusie voor Genk?

Demirspor komt op slag van rust op voorsprong tegen een zwak Genk.

Fysiek sterker Genk te onmondig in zone van de waarheid

Ook na de pauze waren het de Turken die als eerste de neus aan het venster staken: een acrobatische omhaal van Belhanda vloog ruim naast. Racing Genk kreeg lange tijd geen voet aan de Turkse grond maar leek iets voorbij het uur een cadeau te krijgen van de scheidsrechter. Na een vederlicht contact ging Oyen neer maar een VAR-tussenkomst later werd de elf meter terecht niet toegekend.

De Limburgers waren fysiek sterker in het slotkwartier maar onder meer Tolu en Bonsu Baah toonden zich te onmondig in de zone van de waarheid. Demirspor probeerde vooral te overleven en slaagde daar uiteindelijk ook wonderwel in. Oyen liet in de blessuretijd een opgelegde kans onbenut en Tolu raakte het doelhout. Genk moest het afmaken via de verlengingen (en strafschoppen?).

In die eerste verlenging bleven de Limburgers morsen met de kansen. Vanop een paar meter van de goal mocht Oyen vrij aanleggen maar de jonge aanvaller trapte recht in de handen van invallersdoelman Karacic. Op het einde van die eerste periode pakte Karacic ook nog fantastisch bij pogingen van Baah en Oyen. De krachten geraakten stilaan ook bij Blauw-Wit op en verlenging twee werd een maat voor niets, strafschoppen moesten andermaal het lot van Genk beslechten.

In die strafschoppenreeks mochten de Turken van start gaan en Niang zette de eerste feilloos om (1-0). Kapitein Heynen hing meteen de bordjes gelijk (1-1). Ook Stambouli en Baah faalde niet in ronde twee (2-2). Belhanda faalde vervolgens als eerste door op de binnenkant van de paal te trappen, El Hadj bracht Genk een eerste keer op voorsprong (2-3). De Turken kwamen via Sari weer langszij (3-3) maar met een gelukje bracht Aziz de Limburgers op dubbel matchpunt (3-4). Akintola verijdelde nog de eerste (4-4), Tolu kroonde zich tot één van de helden door de beslissende om te zetten (4-5). Genk gaat de Europese groepsfase in!

Scoreverloop:

1-0 (45+11') N'Diaye

Strafschoppen: 

4-5

Verdient Genk de kwalificatie?

Meest recent

Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

29
29
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

54
54
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

35
35
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

30
30
De la Fuente roept stevige Yamal-waarschuwing naar Duivels

Om 21u zijn de Rode Duivels aan zet in hun kwartfinale op dit WK. Daarin wacht met Spanje ...

94
94
Engeland en Noorwegen met grote zorgen voor kwartfinale

Het is voor de Belgische voetballiefhebber uiteraard vooral uitkijken naar de clash tussen de Rode ...

75
75
Mbappé komt met blessurenieuws na schrikmoment

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste geplaatst voor de halve finale van het WK. Tegen ...

65
65
Transfergoeroe brengt belangrijke Tzolis-update

De kans lijkt stilaan zeer klein dat Club Brugge nog aan het nieuwe seizoen zal beginnen met ...

263
263
Met of zonder De Bruyne? Analisten zijn verdeeld

De Rode Duivels genieten in Los Angeles van hun nachtrust, want die zullen ze zeer hard nodig ...

82
82
'STVV pakt uit met zeer knappe aanwinst'

STVV mag zich na een geweldig seizoen straks opmaken voor een avontuur in de Europa League. Dat zal ...

83
83
WK-droom slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels herleven weer op het WK. Na de stunt tegen de Verenigde Staten leeft België ...

318
318
Sporting bezorgt Duivels enorme domper over Debast

De Rode Duivels staan om 21u voor hun kwartfinale op het WK. Daarin wacht met Spanje een zeer ...

238
238
Lukaku tegen Spanje titularis en na WK nog Rode Duivel?

Om 21u zijn ook de Rode Duivels aan zet in de kwartfinales van het WK, waarin hen een kraker tegen ...

76
76
Garcia oordeelt over stuntkansen Rode Duivels

Vrijdagavond is het zover: dan maken de Rode Duivels hun intrede op de kwartfinale van het WK. Om ...

113
113
Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste land geplaatst voor de halve finales van het WK 2026. ...

115
115
'Nieuwe details Tzolis-bom: duizelingwekkende transfersom'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

511
511
Straf! L'Equipe zet twéé Duivels bij grootste WK-revelaties

Het wereldkampioenschap 2026 is zijn eindfase ingegaan. De eerste weken van het toernooi leverden ...

253
253
Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

KRC Genk heeft een woelige week achter de rug. Zo raakte bekend dat hoofdtrainer Nicky Hayen naar ...

391
391
'Standard lacht zich rijk: transfer van 10 miljoen binnen'

Standard wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar een Europees ticket. Dat zal coach Vincent ...

168
168
Concurrentie beeft: grote gevolgen na nieuw stadion Club

Na een lijdensweg van liefst 20 jaar kan Club Brugge eindelijk zijn nieuwe stadion gaan bouwen. ...

934
934
Lamine Yamal zwaait met lof naar 'beste speler bij Duivels'

Als de Rode Duivels voor de derde keer in de geschiedenis de halve finales van het WK willen ...

247
247
Fransen met superaanval, oude bekende vervangt Saibari

Donderdagavond worden de kwartfinales op het WK 2026 op gang getrapt. En er staat meteen een erg ...

40
40
Garcia krijgt 'ideale elf': Vanaken of De Bruyne tegen Spanje?

Vrijdagavond kruisen de Rode Duivels de degens met Spanje. Daarbij staat een rechtstreeks ticket ...

245
245
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

251
251
Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

848
848

Meer sportnieuws