Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

686
Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

Na een intense, enerverende en zenuwslopende pot voetbal heeft Genk de Europese vloek doorbroken. Het team van Wouter Vrancken zegevierde na strafschoppen in de Turkse hel en zorgt voor een perfect Belgisch rapport in Europa.

Racing Genk had er tot nu toe een zeer teleurstellende Europese campagne opzitten. In de voorrondes van de Champions League en de Europa League ging het onderuit tegen min of meer evenwaardige tegenstanders. Met het mes op de keel moesten de Limburgers hun campagne nu al redden op het veld van het Turkse Demirspor. Blauw-Wit vertrok met één doelpunt bonus aan deze terugwedstrijd in de voorronde van de Conference League.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Zwetend Genk puft in Turkse heksenketel

Het team van Wouter Vrancken werd in de beginfase achteruit geduwd, een eerste schot van Sari bezorgde doelman Vandevoordt weinig moeilijkheden. Na tien minuten spelen had de Genkse doelman wel een prima redding in huis op een knappe poging van N'Diaye. Diezelfde N'Diaye scoorde ook na een dik kwartier spelen, gelukkig voor Genk stond de thuisspeler nipt buitenspel en werd het doelpunt afgekeurd.

Racing Genk kwam in de eerste helft amper aan kansen, enkel een krul van El Khannouss die naast vloog was echt het vermelden waard. In de blessuretijd van de eerste helft gebeurde het onvermijdelijke toch nog: een bedrijvige N'Diaye mocht na een fout van Hrosovsky aanleggen voor een strafschop en in twee tijden vloerde hij Vandevoordt: 1-0, wachtte een nieuwe Europese desillusie voor Genk?

Demirspor komt op slag van rust op voorsprong tegen een zwak Genk.

Fysiek sterker Genk te onmondig in zone van de waarheid

Ook na de pauze waren het de Turken die als eerste de neus aan het venster staken: een acrobatische omhaal van Belhanda vloog ruim naast. Racing Genk kreeg lange tijd geen voet aan de Turkse grond maar leek iets voorbij het uur een cadeau te krijgen van de scheidsrechter. Na een vederlicht contact ging Oyen neer maar een VAR-tussenkomst later werd de elf meter terecht niet toegekend.

De Limburgers waren fysiek sterker in het slotkwartier maar onder meer Tolu en Bonsu Baah toonden zich te onmondig in de zone van de waarheid. Demirspor probeerde vooral te overleven en slaagde daar uiteindelijk ook wonderwel in. Oyen liet in de blessuretijd een opgelegde kans onbenut en Tolu raakte het doelhout. Genk moest het afmaken via de verlengingen (en strafschoppen?).

In die eerste verlenging bleven de Limburgers morsen met de kansen. Vanop een paar meter van de goal mocht Oyen vrij aanleggen maar de jonge aanvaller trapte recht in de handen van invallersdoelman Karacic. Op het einde van die eerste periode pakte Karacic ook nog fantastisch bij pogingen van Baah en Oyen. De krachten geraakten stilaan ook bij Blauw-Wit op en verlenging twee werd een maat voor niets, strafschoppen moesten andermaal het lot van Genk beslechten.

In die strafschoppenreeks mochten de Turken van start gaan en Niang zette de eerste feilloos om (1-0). Kapitein Heynen hing meteen de bordjes gelijk (1-1). Ook Stambouli en Baah faalde niet in ronde twee (2-2). Belhanda faalde vervolgens als eerste door op de binnenkant van de paal te trappen, El Hadj bracht Genk een eerste keer op voorsprong (2-3). De Turken kwamen via Sari weer langszij (3-3) maar met een gelukje bracht Aziz de Limburgers op dubbel matchpunt (3-4). Akintola verijdelde nog de eerste (4-4), Tolu kroonde zich tot één van de helden door de beslissende om te zetten (4-5). Genk gaat de Europese groepsfase in!

Scoreverloop:

1-0 (45+11') N'Diaye

Strafschoppen: 

4-5

Verdient Genk de kwalificatie?

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

17
17
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

23
23
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

294
294
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

99
99
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

110
110
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

126
126
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

45
45
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

130
130
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

151
151
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

72
72
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

22
22
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

95
95
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

245
245
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

174
174
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

398
398
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

333
333
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

133
133
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

145
145
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

245
245
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

218
218
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

287
287
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

332
332
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

240
240
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233

Meer sportnieuws