Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

door
Genk doorbreekt Europese vloek en bezorgt België perfect rapport

Na een intense, enerverende en zenuwslopende pot voetbal heeft Genk de Europese vloek doorbroken. Het team van Wouter Vrancken zegevierde na strafschoppen in de Turkse hel en zorgt voor een perfect Belgisch rapport in Europa.

Racing Genk had er tot nu toe een zeer teleurstellende Europese campagne opzitten. In de voorrondes van de Champions League en de Europa League ging het onderuit tegen min of meer evenwaardige tegenstanders. Met het mes op de keel moesten de Limburgers hun campagne nu al redden op het veld van het Turkse Demirspor. Blauw-Wit vertrok met één doelpunt bonus aan deze terugwedstrijd in de voorronde van de Conference League.

LEES OOK: Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Zwetend Genk puft in Turkse heksenketel

Het team van Wouter Vrancken werd in de beginfase achteruit geduwd, een eerste schot van Sari bezorgde doelman Vandevoordt weinig moeilijkheden. Na tien minuten spelen had de Genkse doelman wel een prima redding in huis op een knappe poging van N'Diaye. Diezelfde N'Diaye scoorde ook na een dik kwartier spelen, gelukkig voor Genk stond de thuisspeler nipt buitenspel en werd het doelpunt afgekeurd.

Racing Genk kwam in de eerste helft amper aan kansen, enkel een krul van El Khannouss die naast vloog was echt het vermelden waard. In de blessuretijd van de eerste helft gebeurde het onvermijdelijke toch nog: een bedrijvige N'Diaye mocht na een fout van Hrosovsky aanleggen voor een strafschop en in twee tijden vloerde hij Vandevoordt: 1-0, wachtte een nieuwe Europese desillusie voor Genk?

Demirspor komt op slag van rust op voorsprong tegen een zwak Genk.

Fysiek sterker Genk te onmondig in zone van de waarheid

Ook na de pauze waren het de Turken die als eerste de neus aan het venster staken: een acrobatische omhaal van Belhanda vloog ruim naast. Racing Genk kreeg lange tijd geen voet aan de Turkse grond maar leek iets voorbij het uur een cadeau te krijgen van de scheidsrechter. Na een vederlicht contact ging Oyen neer maar een VAR-tussenkomst later werd de elf meter terecht niet toegekend.

De Limburgers waren fysiek sterker in het slotkwartier maar onder meer Tolu en Bonsu Baah toonden zich te onmondig in de zone van de waarheid. Demirspor probeerde vooral te overleven en slaagde daar uiteindelijk ook wonderwel in. Oyen liet in de blessuretijd een opgelegde kans onbenut en Tolu raakte het doelhout. Genk moest het afmaken via de verlengingen (en strafschoppen?).

In die eerste verlenging bleven de Limburgers morsen met de kansen. Vanop een paar meter van de goal mocht Oyen vrij aanleggen maar de jonge aanvaller trapte recht in de handen van invallersdoelman Karacic. Op het einde van die eerste periode pakte Karacic ook nog fantastisch bij pogingen van Baah en Oyen. De krachten geraakten stilaan ook bij Blauw-Wit op en verlenging twee werd een maat voor niets, strafschoppen moesten andermaal het lot van Genk beslechten.

In die strafschoppenreeks mochten de Turken van start gaan en Niang zette de eerste feilloos om (1-0). Kapitein Heynen hing meteen de bordjes gelijk (1-1). Ook Stambouli en Baah faalde niet in ronde twee (2-2). Belhanda faalde vervolgens als eerste door op de binnenkant van de paal te trappen, El Hadj bracht Genk een eerste keer op voorsprong (2-3). De Turken kwamen via Sari weer langszij (3-3) maar met een gelukje bracht Aziz de Limburgers op dubbel matchpunt (3-4). Akintola verijdelde nog de eerste (4-4), Tolu kroonde zich tot één van de helden door de beslissende om te zetten (4-5). Genk gaat de Europese groepsfase in!

Scoreverloop:

1-0 (45+11') N'Diaye

Strafschoppen: 

4-5

Verdient Genk de kwalificatie?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

56
56
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

21
21
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

108
108
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

27
27
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

34
34
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

112
112
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

36
36
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

113
113
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

318
318
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

45
45
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

475
475
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

96
96
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

221
221
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

68
68
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

331
331
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

303
303
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

160
160
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

428
428

Meer sportnieuws