'Fredberg houdt been stijf: pittige vraagprijs Amuzu'

door
'Fredberg houdt been stijf: pittige vraagprijs Amuzu'

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen, ging RSC Anderlecht deze zomer met de grove borstel door de spelersgroep. Zo werden inmiddels een tiental aanwinst aangetrokken en ook aan de uitgang was het al bijzonder druk. Maar de Brusselaars zijn nog niet klaar met hun werk aan uitgaande zijde.

Nadat RSCA in de voorbije jaargang op een bedroevende elfde plaats eindigde, werd al snel duidelijk dat de spelersselectie een metamorfose zou ondergaan. En de Deense sportieve leiding liet er geen gras over groeien. Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Concrete interesse

Ook jongeren die geen hoofdrol speelde in de plannen op korte termijn mochten beschikken, denk aan Noah Sadiki en Lucass Stassin. En de clubkassa werd nog wat verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen. De lijst met vertrekkers is dus erg lang, toch komen daar in het uiterste slot van de zomermercato mogelijk nog enkele namen bij.

Zoals geweten mogen Kristian Arnstad en Amadou Diawara bij een goed bod vertrekken, voor Marco Kana wordt dan weer een huurclub gezocht en Michael Murillo werd woensdag gepresenteerd bij Olympique Marseille. Daarnaast is ook een transfer van Francis Amuzu niet uitgesloten. Nu hij naast de vaste basiself dreigt te vallen, zou de flankaanvaller zelf alvast openstaan voor een nieuw avontuur. Bovendien zou er concrete interesse heersen van onder meer Olympiacos en Nottingham Forrest.

Minstens 9 miljoen

Maar volgens Het Nieuwsblad zit het dossier momenteel muurvast. En dat heeft vooral met de vraagprijs van Anderlecht te maken. Zo zou sportieve baas Jesper Fredberg vasthouden aan een prijskaartje van 9 miljoen euro. Dat bedrag is vooralsnog veel te hoog voor de geïnteresseerde ploegen. Opvallend: de vorige sportieve leiding kreeg in de voorbije maanden heel wat kritiek te slikken omdat het een jaar geleden ook vasthield aan dergelijke som, waardoor een transfer van Amuzu uiteindelijk uitbleef. Dat scenario lijkt zich nu dus te herhalen.

Anderlecht moet de vraagprijs laten zakken ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

93
93
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

94
94
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

136
136
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

227
227
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

208
208
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

68
68
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

479
479
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

58
58
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

139
139
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

455
455
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

143
143
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

235
235
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

166
166
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

369
369
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

525
525
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

695
695
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

221
221
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

286
286
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1086
1086
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

488
488
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

339
339

Meer sportnieuws