'Fredberg houdt been stijf: pittige vraagprijs Amuzu'

door
'Fredberg houdt been stijf: pittige vraagprijs Amuzu'

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen, ging RSC Anderlecht deze zomer met de grove borstel door de spelersgroep. Zo werden inmiddels een tiental aanwinst aangetrokken en ook aan de uitgang was het al bijzonder druk. Maar de Brusselaars zijn nog niet klaar met hun werk aan uitgaande zijde.

Nadat RSCA in de voorbije jaargang op een bedroevende elfde plaats eindigde, werd al snel duidelijk dat de spelersselectie een metamorfose zou ondergaan. En de Deense sportieve leiding liet er geen gras over groeien. Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan.

LEES OOK: 'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Concrete interesse

Ook jongeren die geen hoofdrol speelde in de plannen op korte termijn mochten beschikken, denk aan Noah Sadiki en Lucass Stassin. En de clubkassa werd nog wat verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen. De lijst met vertrekkers is dus erg lang, toch komen daar in het uiterste slot van de zomermercato mogelijk nog enkele namen bij.

Zoals geweten mogen Kristian Arnstad en Amadou Diawara bij een goed bod vertrekken, voor Marco Kana wordt dan weer een huurclub gezocht en Michael Murillo werd woensdag gepresenteerd bij Olympique Marseille. Daarnaast is ook een transfer van Francis Amuzu niet uitgesloten. Nu hij naast de vaste basiself dreigt te vallen, zou de flankaanvaller zelf alvast openstaan voor een nieuw avontuur. Bovendien zou er concrete interesse heersen van onder meer Olympiacos en Nottingham Forrest.

Minstens 9 miljoen

Maar volgens Het Nieuwsblad zit het dossier momenteel muurvast. En dat heeft vooral met de vraagprijs van Anderlecht te maken. Zo zou sportieve baas Jesper Fredberg vasthouden aan een prijskaartje van 9 miljoen euro. Dat bedrag is vooralsnog veel te hoog voor de geïnteresseerde ploegen. Opvallend: de vorige sportieve leiding kreeg in de voorbije maanden heel wat kritiek te slikken omdat het een jaar geleden ook vasthield aan dergelijke som, waardoor een transfer van Amuzu uiteindelijk uitbleef. Dat scenario lijkt zich nu dus te herhalen.

Anderlecht moet de vraagprijs laten zakken ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

20
20
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

44
44
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

25
25
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

42
42
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

47
47
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

112
112
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

81
81
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

67
67
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

86
86
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

47
47
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

234
234
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

266
266
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

128
128
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

78
78
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

43
43
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

302
302
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

90
90
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

122
122
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

345
345
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

202
202
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

113
113
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

445
445
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

192
192

Meer sportnieuws