'Fredberg houdt been stijf: pittige vraagprijs Amuzu'

door
'Fredberg houdt been stijf: pittige vraagprijs Amuzu'

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen, ging RSC Anderlecht deze zomer met de grove borstel door de spelersgroep. Zo werden inmiddels een tiental aanwinst aangetrokken en ook aan de uitgang was het al bijzonder druk. Maar de Brusselaars zijn nog niet klaar met hun werk aan uitgaande zijde.

Nadat RSCA in de voorbije jaargang op een bedroevende elfde plaats eindigde, werd al snel duidelijk dat de spelersselectie een metamorfose zou ondergaan. En de Deense sportieve leiding liet er geen gras over groeien. Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan.

LEES OOK: Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Concrete interesse

Ook jongeren die geen hoofdrol speelde in de plannen op korte termijn mochten beschikken, denk aan Noah Sadiki en Lucass Stassin. En de clubkassa werd nog wat verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen. De lijst met vertrekkers is dus erg lang, toch komen daar in het uiterste slot van de zomermercato mogelijk nog enkele namen bij.

Zoals geweten mogen Kristian Arnstad en Amadou Diawara bij een goed bod vertrekken, voor Marco Kana wordt dan weer een huurclub gezocht en Michael Murillo werd woensdag gepresenteerd bij Olympique Marseille. Daarnaast is ook een transfer van Francis Amuzu niet uitgesloten. Nu hij naast de vaste basiself dreigt te vallen, zou de flankaanvaller zelf alvast openstaan voor een nieuw avontuur. Bovendien zou er concrete interesse heersen van onder meer Olympiacos en Nottingham Forrest.

Minstens 9 miljoen

Maar volgens Het Nieuwsblad zit het dossier momenteel muurvast. En dat heeft vooral met de vraagprijs van Anderlecht te maken. Zo zou sportieve baas Jesper Fredberg vasthouden aan een prijskaartje van 9 miljoen euro. Dat bedrag is vooralsnog veel te hoog voor de geïnteresseerde ploegen. Opvallend: de vorige sportieve leiding kreeg in de voorbije maanden heel wat kritiek te slikken omdat het een jaar geleden ook vasthield aan dergelijke som, waardoor een transfer van Amuzu uiteindelijk uitbleef. Dat scenario lijkt zich nu dus te herhalen.

Anderlecht moet de vraagprijs laten zakken ...

Meest recent

KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

4
4
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

12
12
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

96
96
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

216
216
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

54
54
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

108
108
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

78
78
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

82
82
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

274
274
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

116
116
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

107
107
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

71
71
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

484
484
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

239
239
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

26
26
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

596
596
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

380
380
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

400
400
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

89
89
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

347
347
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

447
447
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

109
109
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

271
271
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

103
103
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

480
480

Meer sportnieuws