'Fredberg houdt been stijf: pittige vraagprijs Amuzu'

door
'Fredberg houdt been stijf: pittige vraagprijs Amuzu'

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen, ging RSC Anderlecht deze zomer met de grove borstel door de spelersgroep. Zo werden inmiddels een tiental aanwinst aangetrokken en ook aan de uitgang was het al bijzonder druk. Maar de Brusselaars zijn nog niet klaar met hun werk aan uitgaande zijde.

Nadat RSCA in de voorbije jaargang op een bedroevende elfde plaats eindigde, werd al snel duidelijk dat de spelersselectie een metamorfose zou ondergaan. En de Deense sportieve leiding liet er geen gras over groeien. Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan.

LEES OOK: Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

Concrete interesse

Ook jongeren die geen hoofdrol speelde in de plannen op korte termijn mochten beschikken, denk aan Noah Sadiki en Lucass Stassin. En de clubkassa werd nog wat verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen. De lijst met vertrekkers is dus erg lang, toch komen daar in het uiterste slot van de zomermercato mogelijk nog enkele namen bij.

Zoals geweten mogen Kristian Arnstad en Amadou Diawara bij een goed bod vertrekken, voor Marco Kana wordt dan weer een huurclub gezocht en Michael Murillo werd woensdag gepresenteerd bij Olympique Marseille. Daarnaast is ook een transfer van Francis Amuzu niet uitgesloten. Nu hij naast de vaste basiself dreigt te vallen, zou de flankaanvaller zelf alvast openstaan voor een nieuw avontuur. Bovendien zou er concrete interesse heersen van onder meer Olympiacos en Nottingham Forrest.

Minstens 9 miljoen

Maar volgens Het Nieuwsblad zit het dossier momenteel muurvast. En dat heeft vooral met de vraagprijs van Anderlecht te maken. Zo zou sportieve baas Jesper Fredberg vasthouden aan een prijskaartje van 9 miljoen euro. Dat bedrag is vooralsnog veel te hoog voor de geïnteresseerde ploegen. Opvallend: de vorige sportieve leiding kreeg in de voorbije maanden heel wat kritiek te slikken omdat het een jaar geleden ook vasthield aan dergelijke som, waardoor een transfer van Amuzu uiteindelijk uitbleef. Dat scenario lijkt zich nu dus te herhalen.

Anderlecht moet de vraagprijs laten zakken ...

Meest recent

POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

67
67
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

112
112
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

22
22
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

95
95
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

262
262
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

262
262
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

139
139
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

94
94
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

220
220
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

281
281
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

130
130
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

506
506
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

217
217
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

168
168
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

169
169
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

349
349
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

388
388
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

166
166
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

92
92
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

62
62
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

275
275
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

60
60
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

77
77
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

216
216
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

115
115

Meer sportnieuws