'Riemer voert essentiële wissel door in basiself Anderlecht'

1414 stemmen
'Riemer voert essentiële wissel door in basiself Anderlecht'

Omdat de vijf Europese deelnemers rust krijgen met oog op hun beslissende matchen in de voorrondes, wordt dit weekend een onthoofde vijfde speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Voor RSC Anderlecht betekent dat echter een goede zaak. De Brusselaars kunnen zowaar beslag leggen op de koppositie in het klassement.

Paars-Wit begon tegenvallend aan het nieuwe seizoen met een zoveelste nederlaag tegen stadsgenoot Union SG. Maar vervolgens heeft de recordkampioen zich herpakt met een knappe 9 op 9. Bijgevolg kan RSCA zondag de voorlopige leidersplaats opeisen. Maar dan zullen de Brusselaars de drie punten wel moeten thuishouden tegen Charleroi.

LEES OOK: Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Augustinsson onvoldoende fit

De Carolo's zullen zelf echter ook gebrand zijn op een goed resultaat in het Lotto Park. RCSC zoekt immers nog steeds naar zijn eerste overwinning van het seizoen. Bovendien zal een aantal Carolo's gebrand zijn zich te bewijzen tegen hun ex-club. Niet in het minst coach Felice Mazzu en kersvers aanwinst Adrien Trebel. Paars-Wit zal dus zeker geen cadeaus krijgen.

Bijgevolg wordt het uitkijken naar hoe coach Brian Riemer zijn pionnen zal posteren. Op zijn persbabbel liet de Deense trainer alvast verstaan dat er geen nood is om veel te veranderen aan een ploeg die aan het winnen is. Achterin worden dan ook dezelfde namen verwacht. Zeker omdat aanwinst Ludwig Augustinsson onvoldoende fit is om te starten.

Delaney klaar voor debuut

Maar op het middenveld voert Riemer mogelijk wel een belangrijke wissel door. Zo verwachten verschillende media dat Thomas Delaney meteen zal starten. De kersverse aanwinst moet een sleutelpion worden bij het vernieuwde RSCA en mag zijn meerwaarde dus mogelijk meteen bewijzen. Hij zou een driehoek vormen samen met Théo Leoni en Mats Rits. Voorin worden Alexis Flips en Benito Raman opnieuw verwacht in steun van Kasper Dolberg. Vooral omdat Francis Amuzu last onvervindt van een blessure.

Dit Anderlecht gaat meedoen voor de titel ...

Meest recent

Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

0
0
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

122
122
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

194
194
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

188
188
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

447
447
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

112
112
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

201
201
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

246
246
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

105
105
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

411
411
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

363
363
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

400
400
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

761
761
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

184
184
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

191
191
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

373
373
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1767
1767
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

166
166
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

177
177
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

231
231
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

341
341
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31

Meer sportnieuws