'Riemer voert essentiële wissel door in basiself Anderlecht'

door
'Riemer voert essentiële wissel door in basiself Anderlecht'

Omdat de vijf Europese deelnemers rust krijgen met oog op hun beslissende matchen in de voorrondes, wordt dit weekend een onthoofde vijfde speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Voor RSC Anderlecht betekent dat echter een goede zaak. De Brusselaars kunnen zowaar beslag leggen op de koppositie in het klassement.

Paars-Wit begon tegenvallend aan het nieuwe seizoen met een zoveelste nederlaag tegen stadsgenoot Union SG. Maar vervolgens heeft de recordkampioen zich herpakt met een knappe 9 op 9. Bijgevolg kan RSCA zondag de voorlopige leidersplaats opeisen. Maar dan zullen de Brusselaars de drie punten wel moeten thuishouden tegen Charleroi.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Augustinsson onvoldoende fit

De Carolo's zullen zelf echter ook gebrand zijn op een goed resultaat in het Lotto Park. RCSC zoekt immers nog steeds naar zijn eerste overwinning van het seizoen. Bovendien zal een aantal Carolo's gebrand zijn zich te bewijzen tegen hun ex-club. Niet in het minst coach Felice Mazzu en kersvers aanwinst Adrien Trebel. Paars-Wit zal dus zeker geen cadeaus krijgen.

Bijgevolg wordt het uitkijken naar hoe coach Brian Riemer zijn pionnen zal posteren. Op zijn persbabbel liet de Deense trainer alvast verstaan dat er geen nood is om veel te veranderen aan een ploeg die aan het winnen is. Achterin worden dan ook dezelfde namen verwacht. Zeker omdat aanwinst Ludwig Augustinsson onvoldoende fit is om te starten.

Delaney klaar voor debuut

Maar op het middenveld voert Riemer mogelijk wel een belangrijke wissel door. Zo verwachten verschillende media dat Thomas Delaney meteen zal starten. De kersverse aanwinst moet een sleutelpion worden bij het vernieuwde RSCA en mag zijn meerwaarde dus mogelijk meteen bewijzen. Hij zou een driehoek vormen samen met Théo Leoni en Mats Rits. Voorin worden Alexis Flips en Benito Raman opnieuw verwacht in steun van Kasper Dolberg. Vooral omdat Francis Amuzu last onvervindt van een blessure.

Dit Anderlecht gaat meedoen voor de titel ...

Meest recent

Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

2
2
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

23
23
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

18
18
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

31
31
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

16
16
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

125
125
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

66
66
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

146
146
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

118
118
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

118
118
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

229
229
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

298
298
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

119
119
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

386
386
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

300
300
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

43
43
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

153
153
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

253
253
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

448
448
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

283
283
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

280
280
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

429
429

Meer sportnieuws