Essevee zet titelambities kracht bij in duel der degradanten

door
Essevee zet titelambities kracht bij in duel der degradanten

Zulte Waregem begon het seizoen nog met een blamage tegen Francs Borains, twee speeldagen later is de hemel helemaal opgeklaard bij Essevee. Onder aanvoering van Jelle Vossen, Ruud Vormer en een late hattrick van Gano werd met Seraing een andere degradant verslagen op Pairay.

Met Seraing en Zulte Waregem stonden twee van de drie degradanten van vorig seizoen tegenover mekaar in de Challenger Pro League. De Luikse club pakte vier op zes, Essevee herpakte zich op de vorige speeldag bij Beerschot en pakte toen zijn eerste driepunter.

LEES OOK: Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

Bezoekers botsen op prima thuisdoelman

De Métallos begonnen energiek maar moesten het commando al even snel aan Essevee laten. De bezoekers kregen in het openingskwartier al een paar halve kansen maar in de zonde van de waarheid viel de bal voorlopig niet goed voor Zulte Waregem. Een kopbal van Vossen die ruim over ging was voorlopig het enige wapenfeit.

Na twintig minuten spelen stak ook Seraing een eerste keer de neus aan het venster, een laag schot van Soumah-Abbad werd onschadelijk gemaakt door Bostyn. In het slotkwartier kwam Essevee nog twee maal heel dicht bij de voorsprong maar zowel Traoré als Vossen vonden een uitstekende Margueron op hun weg.
Voorlopig slaagt Essevee er niet in om de poort open te beuken.

Seraing klauwt, anciens trekken Essevee over streep

De tweede helft begon voor Zulte Waregem met een cadeautje vanwege de thuisploeg. Na handspel van Tshibuabua kreeg het een strafschop, Vossen zette zich achter de bal en zorgde vroeg voor een 0-1 voorsprong. Essevee wettigde ook nadien die voorsprong met kort nadien een dikke kans voor Ciranni die wederom knap gepakt werd door Magueron, Seraing ontsnapte voorlopig aan de doodsteek.

De thuisploeg tankte iets voor het uur toch weer wat vertrouwen, onder meer Soumah-Abbad vond van dichtbij doelman Bostyn op zijn weg en ook Douane botste op de bezoekende goalie. Aan de overzijde liet ook Vossen nog een uitstekende mogelijkheid onbenut, het was vooral Essevee zelf dat met zijn geluk speelde op Pairay. Op een kwartier van het einde kregen de bezoekers wel nog een extra boost toen Tshibuabua rood kreeg na een drieste ingreep.

Quasi meteen strafte Vormer die man meer situatie af met een hard schot dat voorbij een grabbelende Magueron ging: 0-2, kort nadien ook nog gevolgd door de 0-3 van Gano. In het absolute slot maakte Gano ook zijn tweede en derde van de avond, zo lijkt vooral de aanvallende weelde groot bij een zegevierend Zulte Waregem.

Scoreverloop:

0-1 (47') Vossen (p), 0-2 (81') Vormer, 0-3 (84') Gano, 0-4 (89') Gano, 0-5 (90+3') Gano

Bijzonderheid:

Tshibuabua (Seraing) krijgt een rode kaart (77').

 

 

Is Zulte Waregem voor u de grote titelfavoriet?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

20
20
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

41
41
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

35
35
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

14
14
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

203
203
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

122
122
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

316
316
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

307
307
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

210
210
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

312
312
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

201
201
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

159
159
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

175
175
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

650
650
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

673
673
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

314
314
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

109
109
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

166
166
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

53
53
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

290
290

Meer sportnieuws