KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

681
KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

Na de blessure van Bryan Heynen speelt het huidige middenveld van KRC Genk beduidend op een lager niveau in vergelijking met het vorige seizoen. Het lijkt er daarom op dat Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Genk-middenveld mist Heynen

Voor de start van het nieuwe seizoen werd KRC Genk door verschillende analisten en media getipt als een van de grote titelfavorieten. Peter Vandenbempt merkte in De Tribune op dat de Limburgse club er zelfs het best voorstond in vergelijking met de andere topclubs.

In het vorige seizoen eindigde Genk op slechts anderhalve minuut van de titel en was het een van de meest aantrekkelijke ploegen in de competitie. Bovendien zijn er nog steeds geen sterkhouders vertrokken, waardoor Vandenbempt geneigd was om te zeggen dat Genk bij aanvang van het nieuwe seizoen de beste papieren had.

Momenteel lijkt Genk niet aan die favorietenrol te voldoen, gezien de Limburgers dit seizoen - Europa inclusief - evenveel wedstrijden verloren dan dat ze er gewonnen hebben. Ondanks het aantrekkelijke en dominante voetbal dat ze spelen, blijven de gewenste resultaten voorlopig uit.

Mogelijk spelen transferperikelen bij verschillende spelers een rol hierin, maar ook de blessure van Bryan Heynen heeft een zware impact op de ploeg van Wouter Vrancken. Zonder Heynen presteert Patrik Hrosovsky op een beduidend lager niveau dan vorig seizoen, en bovendien valt Aziz Ouattara stevig tegen in het huidige seizoensbegin.

“Welke coach houdt niet van zo’n speler?”

Matias Galarza - de Argentijn met een handleiding - heeft weliswaar veelbelovende zaken laten zien, maar de 21-jarige is nog niet klaar om het hele gewicht van de ploeg te dragen. Het lijkt er daarom op dat KRC Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

Șut is een pure verdedigende middenvelder wiens kracht voornamelijk ligt in het veroveren van de bal en het onderscheppen van passes. In het laatste aspect was hij afgelopen seizoen zelfs een van de best presterende spelers in de Roemeense Super Liga, evenals op het gebied van defensieve regelmaat.

Aan de andere kant voorziet de 23-jarige weinig offensieve impulsen en wordt hij zelden betrokken bij de opbouw van het spel. Een voetballende nummer zes is Șut dus niet per se, maar hij kan wel een belangrijke meerwaarde bieden in het defensieve aspect.

Adrian Iencsi had Adrian Șut nog onder zijn hoede in de lagere reeksen en hij benadrukte aan ProSport de grote sterktes van de middenvelder. “De belangrijkste kwaliteit van Sut is dat hij het team helpt resultaten te boeken.” Sut is tactisch gedisciplineerd, hij zorgt voor evenwicht in de ploeg en hij kan de ploeg goed organiseren.

“Hij zal een belangrijke voetballer van Roemenië worden. Omdat hij een efficiënte voetballer is, hij stelt zich ten dienste van het team, hij past zich aan elk spelsysteem aan, en vervult hij altijd zijn taken. Welke coach houdt niet van zo'n speler?”

FCBS wil 3 miljoen euro

“Hij is de beste verdedigende middenvelder op dit moment”, verklaarde FSCB-voorzitter Gigi Becali vorig jaar over Adrian Șut aan ASro. Becali, die naast voorzitter van FCSB ook politicus en zakenman is, zag Șut als een toekomstige international voor de Roemeense nationale ploeg.

In juli 2019 haalde Becali Șut binnen met een specifiek doel voor ogen: winst maken. “Ik haalde Șut binnen”, zei de gedreven voorzitter destijds over deze transfer. “Ik haal alleen maar jonge spelers, wil ik geld verdienen met het voetbal”, aldus Becali.

Ondanks de belangrijke rol die Adrian Șut vervult bij FCSB, is Gigi Becali bereid om een van zijn beste spelers deze zomer te verkopen. De voorzitter is zwaar teleurgesteld door de uitschakeling van zijn club in de voorronde van de UEFA Conference League, en hij is vastberaden om met FCSB volgend seizoen in de Champions League te spelen.

“Ik wil 3 miljoen euro krijgen voor hem (Sut, red.)”, zei Becali onlangs. “Iedereen die ik verkoop, zal ik vervangen door een betere. Totdat ik de Champions League bereik.” Becali meent wat hij zegt, want na de uitschakeling tegen FC Nordsjaelland hebben verschillende spelers de club al verlaten.

Stevig potje onderhandelen tussen De Condé en Becali

Gigi Becali staat erom bekend een geduchte en slimme onderhandelaar te zijn, maar ook Dimitri de Condé heeft in zijn carrière bewezen over indrukwekkende onderhandelingsskills te beschikken.

Volgens Roemeense bronnen heeft KRC Genk naar verluidt een bod van 2 miljoen euro uitgebracht op Adrian Șut bij FCSB, maar deze aanbieding zou door de Roemeense topclub zijn afgewezen. Playsport meldt echter dat Becali momenteel een (te) hoge vraagprijs van 3 miljoen euro hanteert, hoewel het op basis van eerdere transfers bij FCSB goed mogelijk is dat deze vraagprijs nog zal dalen.

Niettemin zal De Condé waarschijnlijk niet te lang moeten wachten, aangezien Adrian Șut naar verluidt ook in de belangstelling staat van clubs uit Turkije en Saoedi-Arabië.

Zou Sut een meerwaarde kunnen leveren bij Genk?

Meest recent

'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

30
30
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

22
22
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

50
50
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

20
20
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

37
37
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

122
122
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

87
87
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

32
32
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

45
45
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

84
84
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

108
108
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

131
131
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

15
15
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

21
21
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

42
42
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

82
82
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

46
46
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

40
40
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

342
342
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

76
76
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

32
32
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

223
223
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

55
55
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

123
123
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

54
54

Meer sportnieuws