KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

681
KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

Na de blessure van Bryan Heynen speelt het huidige middenveld van KRC Genk beduidend op een lager niveau in vergelijking met het vorige seizoen. Het lijkt er daarom op dat Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

LEES OOK: 'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Genk-middenveld mist Heynen

Voor de start van het nieuwe seizoen werd KRC Genk door verschillende analisten en media getipt als een van de grote titelfavorieten. Peter Vandenbempt merkte in De Tribune op dat de Limburgse club er zelfs het best voorstond in vergelijking met de andere topclubs.

In het vorige seizoen eindigde Genk op slechts anderhalve minuut van de titel en was het een van de meest aantrekkelijke ploegen in de competitie. Bovendien zijn er nog steeds geen sterkhouders vertrokken, waardoor Vandenbempt geneigd was om te zeggen dat Genk bij aanvang van het nieuwe seizoen de beste papieren had.

Momenteel lijkt Genk niet aan die favorietenrol te voldoen, gezien de Limburgers dit seizoen - Europa inclusief - evenveel wedstrijden verloren dan dat ze er gewonnen hebben. Ondanks het aantrekkelijke en dominante voetbal dat ze spelen, blijven de gewenste resultaten voorlopig uit.

Mogelijk spelen transferperikelen bij verschillende spelers een rol hierin, maar ook de blessure van Bryan Heynen heeft een zware impact op de ploeg van Wouter Vrancken. Zonder Heynen presteert Patrik Hrosovsky op een beduidend lager niveau dan vorig seizoen, en bovendien valt Aziz Ouattara stevig tegen in het huidige seizoensbegin.

“Welke coach houdt niet van zo’n speler?”

Matias Galarza - de Argentijn met een handleiding - heeft weliswaar veelbelovende zaken laten zien, maar de 21-jarige is nog niet klaar om het hele gewicht van de ploeg te dragen. Het lijkt er daarom op dat KRC Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

Șut is een pure verdedigende middenvelder wiens kracht voornamelijk ligt in het veroveren van de bal en het onderscheppen van passes. In het laatste aspect was hij afgelopen seizoen zelfs een van de best presterende spelers in de Roemeense Super Liga, evenals op het gebied van defensieve regelmaat.

Aan de andere kant voorziet de 23-jarige weinig offensieve impulsen en wordt hij zelden betrokken bij de opbouw van het spel. Een voetballende nummer zes is Șut dus niet per se, maar hij kan wel een belangrijke meerwaarde bieden in het defensieve aspect.

Adrian Iencsi had Adrian Șut nog onder zijn hoede in de lagere reeksen en hij benadrukte aan ProSport de grote sterktes van de middenvelder. “De belangrijkste kwaliteit van Sut is dat hij het team helpt resultaten te boeken.” Sut is tactisch gedisciplineerd, hij zorgt voor evenwicht in de ploeg en hij kan de ploeg goed organiseren.

“Hij zal een belangrijke voetballer van Roemenië worden. Omdat hij een efficiënte voetballer is, hij stelt zich ten dienste van het team, hij past zich aan elk spelsysteem aan, en vervult hij altijd zijn taken. Welke coach houdt niet van zo'n speler?”

FCBS wil 3 miljoen euro

“Hij is de beste verdedigende middenvelder op dit moment”, verklaarde FSCB-voorzitter Gigi Becali vorig jaar over Adrian Șut aan ASro. Becali, die naast voorzitter van FCSB ook politicus en zakenman is, zag Șut als een toekomstige international voor de Roemeense nationale ploeg.

In juli 2019 haalde Becali Șut binnen met een specifiek doel voor ogen: winst maken. “Ik haalde Șut binnen”, zei de gedreven voorzitter destijds over deze transfer. “Ik haal alleen maar jonge spelers, wil ik geld verdienen met het voetbal”, aldus Becali.

Ondanks de belangrijke rol die Adrian Șut vervult bij FCSB, is Gigi Becali bereid om een van zijn beste spelers deze zomer te verkopen. De voorzitter is zwaar teleurgesteld door de uitschakeling van zijn club in de voorronde van de UEFA Conference League, en hij is vastberaden om met FCSB volgend seizoen in de Champions League te spelen.

“Ik wil 3 miljoen euro krijgen voor hem (Sut, red.)”, zei Becali onlangs. “Iedereen die ik verkoop, zal ik vervangen door een betere. Totdat ik de Champions League bereik.” Becali meent wat hij zegt, want na de uitschakeling tegen FC Nordsjaelland hebben verschillende spelers de club al verlaten.

Stevig potje onderhandelen tussen De Condé en Becali

Gigi Becali staat erom bekend een geduchte en slimme onderhandelaar te zijn, maar ook Dimitri de Condé heeft in zijn carrière bewezen over indrukwekkende onderhandelingsskills te beschikken.

Volgens Roemeense bronnen heeft KRC Genk naar verluidt een bod van 2 miljoen euro uitgebracht op Adrian Șut bij FCSB, maar deze aanbieding zou door de Roemeense topclub zijn afgewezen. Playsport meldt echter dat Becali momenteel een (te) hoge vraagprijs van 3 miljoen euro hanteert, hoewel het op basis van eerdere transfers bij FCSB goed mogelijk is dat deze vraagprijs nog zal dalen.

Niettemin zal De Condé waarschijnlijk niet te lang moeten wachten, aangezien Adrian Șut naar verluidt ook in de belangstelling staat van clubs uit Turkije en Saoedi-Arabië.

Zou Sut een meerwaarde kunnen leveren bij Genk?

Meest recent

De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

57
57
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

44
44
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

58
58
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

43
43
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

49
49
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

27
27
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

40
40
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'

Antwerp wist deze week de terugkeer van Mauricio Benitez eindelijk af te ronden en hoopt in de ...

137
137
Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Het is een belabberde start van het seizoen geworden voor Patro Eisden Maasmechelen. De Limburgse ...

220
220
'Man City verbaast en kaapt klepper weg bij Liverpool'

Het is in de Premier League een zeer bewogen transferzomer en ook in de laatste dagen van de mercato ...

83
83
'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

36
36
Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Eerder op de dag raakte de kalender van Club Brugge in de Champions League al bekend. De UEFA heeft ...

118
118
Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

55
55
Charleroi blijft verbazen en pronkt met twaalf op twaalf

Charleroi ontpopt zich alsmaar meer tot dé sensatie van het seizoensbegin. De Carolo's waren ...

56
56
‘Opeens meedogenloze De Bruyne-ingreep bij Napoli’

Kevin De Bruyne heeft Massimiliano Allegri meteen aan het denken gezet bij Napoli. Na zijn sterke ...

371
371
Sibierski aan zet, of experimenteert Bruno eens?

Antoine Sibierski zal zeer tevreden zijn met de start van RSC Anderlecht, al was de uitschuiver ...

304
304
STVV realistisch: "Conference League beter"

Abdoulaye Sissako liet zich na de Europese uitschakeling van STVV niet uit het lood slaan. De ...

0
0
Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

RSC Anderlecht heeft een heel zware loting gekregen in de Europa League. Doorstoten zou toch een ...

133
133
'KV Kortrijk krijgt Engelse hulp voor transfer'

KV Kortrijk heeft nog niet al te veel plezier beleefd aan zijn terugkeer op het hoogste niveau. De ...

103
103
Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Zaterdag stonden er ook in de Challenger Pro League weer enkele wedstrijden op het programma. ...

174
174
KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

64
64
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

124
124
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

511
511
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

545
545
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

47
47

Meer sportnieuws