KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

681
KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

Na de blessure van Bryan Heynen speelt het huidige middenveld van KRC Genk beduidend op een lager niveau in vergelijking met het vorige seizoen. Het lijkt er daarom op dat Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

LEES OOK: Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

Genk-middenveld mist Heynen

Voor de start van het nieuwe seizoen werd KRC Genk door verschillende analisten en media getipt als een van de grote titelfavorieten. Peter Vandenbempt merkte in De Tribune op dat de Limburgse club er zelfs het best voorstond in vergelijking met de andere topclubs.

In het vorige seizoen eindigde Genk op slechts anderhalve minuut van de titel en was het een van de meest aantrekkelijke ploegen in de competitie. Bovendien zijn er nog steeds geen sterkhouders vertrokken, waardoor Vandenbempt geneigd was om te zeggen dat Genk bij aanvang van het nieuwe seizoen de beste papieren had.

Momenteel lijkt Genk niet aan die favorietenrol te voldoen, gezien de Limburgers dit seizoen - Europa inclusief - evenveel wedstrijden verloren dan dat ze er gewonnen hebben. Ondanks het aantrekkelijke en dominante voetbal dat ze spelen, blijven de gewenste resultaten voorlopig uit.

Mogelijk spelen transferperikelen bij verschillende spelers een rol hierin, maar ook de blessure van Bryan Heynen heeft een zware impact op de ploeg van Wouter Vrancken. Zonder Heynen presteert Patrik Hrosovsky op een beduidend lager niveau dan vorig seizoen, en bovendien valt Aziz Ouattara stevig tegen in het huidige seizoensbegin.

“Welke coach houdt niet van zo’n speler?”

Matias Galarza - de Argentijn met een handleiding - heeft weliswaar veelbelovende zaken laten zien, maar de 21-jarige is nog niet klaar om het hele gewicht van de ploeg te dragen. Het lijkt er daarom op dat KRC Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

Șut is een pure verdedigende middenvelder wiens kracht voornamelijk ligt in het veroveren van de bal en het onderscheppen van passes. In het laatste aspect was hij afgelopen seizoen zelfs een van de best presterende spelers in de Roemeense Super Liga, evenals op het gebied van defensieve regelmaat.

Aan de andere kant voorziet de 23-jarige weinig offensieve impulsen en wordt hij zelden betrokken bij de opbouw van het spel. Een voetballende nummer zes is Șut dus niet per se, maar hij kan wel een belangrijke meerwaarde bieden in het defensieve aspect.

Adrian Iencsi had Adrian Șut nog onder zijn hoede in de lagere reeksen en hij benadrukte aan ProSport de grote sterktes van de middenvelder. “De belangrijkste kwaliteit van Sut is dat hij het team helpt resultaten te boeken.” Sut is tactisch gedisciplineerd, hij zorgt voor evenwicht in de ploeg en hij kan de ploeg goed organiseren.

“Hij zal een belangrijke voetballer van Roemenië worden. Omdat hij een efficiënte voetballer is, hij stelt zich ten dienste van het team, hij past zich aan elk spelsysteem aan, en vervult hij altijd zijn taken. Welke coach houdt niet van zo'n speler?”

FCBS wil 3 miljoen euro

“Hij is de beste verdedigende middenvelder op dit moment”, verklaarde FSCB-voorzitter Gigi Becali vorig jaar over Adrian Șut aan ASro. Becali, die naast voorzitter van FCSB ook politicus en zakenman is, zag Șut als een toekomstige international voor de Roemeense nationale ploeg.

In juli 2019 haalde Becali Șut binnen met een specifiek doel voor ogen: winst maken. “Ik haalde Șut binnen”, zei de gedreven voorzitter destijds over deze transfer. “Ik haal alleen maar jonge spelers, wil ik geld verdienen met het voetbal”, aldus Becali.

Ondanks de belangrijke rol die Adrian Șut vervult bij FCSB, is Gigi Becali bereid om een van zijn beste spelers deze zomer te verkopen. De voorzitter is zwaar teleurgesteld door de uitschakeling van zijn club in de voorronde van de UEFA Conference League, en hij is vastberaden om met FCSB volgend seizoen in de Champions League te spelen.

“Ik wil 3 miljoen euro krijgen voor hem (Sut, red.)”, zei Becali onlangs. “Iedereen die ik verkoop, zal ik vervangen door een betere. Totdat ik de Champions League bereik.” Becali meent wat hij zegt, want na de uitschakeling tegen FC Nordsjaelland hebben verschillende spelers de club al verlaten.

Stevig potje onderhandelen tussen De Condé en Becali

Gigi Becali staat erom bekend een geduchte en slimme onderhandelaar te zijn, maar ook Dimitri de Condé heeft in zijn carrière bewezen over indrukwekkende onderhandelingsskills te beschikken.

Volgens Roemeense bronnen heeft KRC Genk naar verluidt een bod van 2 miljoen euro uitgebracht op Adrian Șut bij FCSB, maar deze aanbieding zou door de Roemeense topclub zijn afgewezen. Playsport meldt echter dat Becali momenteel een (te) hoge vraagprijs van 3 miljoen euro hanteert, hoewel het op basis van eerdere transfers bij FCSB goed mogelijk is dat deze vraagprijs nog zal dalen.

Niettemin zal De Condé waarschijnlijk niet te lang moeten wachten, aangezien Adrian Șut naar verluidt ook in de belangstelling staat van clubs uit Turkije en Saoedi-Arabië.

Zou Sut een meerwaarde kunnen leveren bij Genk?

Meest recent

Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

5
5
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

4
4
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

28
28
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

15
15
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

17
17
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

67
67
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

91
91
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

28
28
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

180
180
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

66
66
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

326
326
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

221
221
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

57
57
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

128
128
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

88
88
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

62
62
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

124
124
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

157
157
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

128
128
Nainggolan weigerde transfer: "Ik kan nu ook nog naar daar"

Radja Nainggolan kreeg een disciplinaire sanctie van Stijn Stijnen, maar kan terug spelen bij Patro ...

244
244
Van Bommel zoekt: twee posities waar België problemen heeft

Mark van Bommel is met een zes op twaalf begonnen. Frankrijk was duidelijk veel te sterk. De ...

186
186
Lommel SK ontdekt verrassende uitblinker in JPL

Lommel SK heeft een correcte start van het seizoen achter de rug. De Limburgers nemen het vrijdag op ...

53
53
Albert maakt streng eerste rapport op van Van Bommel

Mark van Bommel wordt in Vlaanderen héél positief benaderd, in Wallonië ligt dat ...

103
103
Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

580
580

Meer sportnieuws