KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

681
KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

Na de blessure van Bryan Heynen speelt het huidige middenveld van KRC Genk beduidend op een lager niveau in vergelijking met het vorige seizoen. Het lijkt er daarom op dat Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

Genk-middenveld mist Heynen

Voor de start van het nieuwe seizoen werd KRC Genk door verschillende analisten en media getipt als een van de grote titelfavorieten. Peter Vandenbempt merkte in De Tribune op dat de Limburgse club er zelfs het best voorstond in vergelijking met de andere topclubs.

In het vorige seizoen eindigde Genk op slechts anderhalve minuut van de titel en was het een van de meest aantrekkelijke ploegen in de competitie. Bovendien zijn er nog steeds geen sterkhouders vertrokken, waardoor Vandenbempt geneigd was om te zeggen dat Genk bij aanvang van het nieuwe seizoen de beste papieren had.

Momenteel lijkt Genk niet aan die favorietenrol te voldoen, gezien de Limburgers dit seizoen - Europa inclusief - evenveel wedstrijden verloren dan dat ze er gewonnen hebben. Ondanks het aantrekkelijke en dominante voetbal dat ze spelen, blijven de gewenste resultaten voorlopig uit.

Mogelijk spelen transferperikelen bij verschillende spelers een rol hierin, maar ook de blessure van Bryan Heynen heeft een zware impact op de ploeg van Wouter Vrancken. Zonder Heynen presteert Patrik Hrosovsky op een beduidend lager niveau dan vorig seizoen, en bovendien valt Aziz Ouattara stevig tegen in het huidige seizoensbegin.

“Welke coach houdt niet van zo’n speler?”

Matias Galarza - de Argentijn met een handleiding - heeft weliswaar veelbelovende zaken laten zien, maar de 21-jarige is nog niet klaar om het hele gewicht van de ploeg te dragen. Het lijkt er daarom op dat KRC Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

Șut is een pure verdedigende middenvelder wiens kracht voornamelijk ligt in het veroveren van de bal en het onderscheppen van passes. In het laatste aspect was hij afgelopen seizoen zelfs een van de best presterende spelers in de Roemeense Super Liga, evenals op het gebied van defensieve regelmaat.

Aan de andere kant voorziet de 23-jarige weinig offensieve impulsen en wordt hij zelden betrokken bij de opbouw van het spel. Een voetballende nummer zes is Șut dus niet per se, maar hij kan wel een belangrijke meerwaarde bieden in het defensieve aspect.

Adrian Iencsi had Adrian Șut nog onder zijn hoede in de lagere reeksen en hij benadrukte aan ProSport de grote sterktes van de middenvelder. “De belangrijkste kwaliteit van Sut is dat hij het team helpt resultaten te boeken.” Sut is tactisch gedisciplineerd, hij zorgt voor evenwicht in de ploeg en hij kan de ploeg goed organiseren.

“Hij zal een belangrijke voetballer van Roemenië worden. Omdat hij een efficiënte voetballer is, hij stelt zich ten dienste van het team, hij past zich aan elk spelsysteem aan, en vervult hij altijd zijn taken. Welke coach houdt niet van zo'n speler?”

FCBS wil 3 miljoen euro

“Hij is de beste verdedigende middenvelder op dit moment”, verklaarde FSCB-voorzitter Gigi Becali vorig jaar over Adrian Șut aan ASro. Becali, die naast voorzitter van FCSB ook politicus en zakenman is, zag Șut als een toekomstige international voor de Roemeense nationale ploeg.

In juli 2019 haalde Becali Șut binnen met een specifiek doel voor ogen: winst maken. “Ik haalde Șut binnen”, zei de gedreven voorzitter destijds over deze transfer. “Ik haal alleen maar jonge spelers, wil ik geld verdienen met het voetbal”, aldus Becali.

Ondanks de belangrijke rol die Adrian Șut vervult bij FCSB, is Gigi Becali bereid om een van zijn beste spelers deze zomer te verkopen. De voorzitter is zwaar teleurgesteld door de uitschakeling van zijn club in de voorronde van de UEFA Conference League, en hij is vastberaden om met FCSB volgend seizoen in de Champions League te spelen.

“Ik wil 3 miljoen euro krijgen voor hem (Sut, red.)”, zei Becali onlangs. “Iedereen die ik verkoop, zal ik vervangen door een betere. Totdat ik de Champions League bereik.” Becali meent wat hij zegt, want na de uitschakeling tegen FC Nordsjaelland hebben verschillende spelers de club al verlaten.

Stevig potje onderhandelen tussen De Condé en Becali

Gigi Becali staat erom bekend een geduchte en slimme onderhandelaar te zijn, maar ook Dimitri de Condé heeft in zijn carrière bewezen over indrukwekkende onderhandelingsskills te beschikken.

Volgens Roemeense bronnen heeft KRC Genk naar verluidt een bod van 2 miljoen euro uitgebracht op Adrian Șut bij FCSB, maar deze aanbieding zou door de Roemeense topclub zijn afgewezen. Playsport meldt echter dat Becali momenteel een (te) hoge vraagprijs van 3 miljoen euro hanteert, hoewel het op basis van eerdere transfers bij FCSB goed mogelijk is dat deze vraagprijs nog zal dalen.

Niettemin zal De Condé waarschijnlijk niet te lang moeten wachten, aangezien Adrian Șut naar verluidt ook in de belangstelling staat van clubs uit Turkije en Saoedi-Arabië.

Zou Sut een meerwaarde kunnen leveren bij Genk?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

74
74
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

68
68
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

78
78
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

31
31
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

58
58
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

170
170
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

197
197
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

108
108
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

95
95
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

252
252
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

611
611
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

143
143
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

56
56
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

460
460
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

154
154
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

53
53
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

301
301
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

138
138
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

135
135
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

346
346
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

320
320
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1124
1124
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

366
366
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

617
617

Meer sportnieuws