KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

door
KRC Genk wil het roer helemaal omgooien met miljoenendeal

Na de blessure van Bryan Heynen speelt het huidige middenveld van KRC Genk beduidend op een lager niveau in vergelijking met het vorige seizoen. Het lijkt er daarom op dat Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

LEES OOK: Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Genk-middenveld mist Heynen

Voor de start van het nieuwe seizoen werd KRC Genk door verschillende analisten en media getipt als een van de grote titelfavorieten. Peter Vandenbempt merkte in De Tribune op dat de Limburgse club er zelfs het best voorstond in vergelijking met de andere topclubs.

In het vorige seizoen eindigde Genk op slechts anderhalve minuut van de titel en was het een van de meest aantrekkelijke ploegen in de competitie. Bovendien zijn er nog steeds geen sterkhouders vertrokken, waardoor Vandenbempt geneigd was om te zeggen dat Genk bij aanvang van het nieuwe seizoen de beste papieren had.

Momenteel lijkt Genk niet aan die favorietenrol te voldoen, gezien de Limburgers dit seizoen - Europa inclusief - evenveel wedstrijden verloren dan dat ze er gewonnen hebben. Ondanks het aantrekkelijke en dominante voetbal dat ze spelen, blijven de gewenste resultaten voorlopig uit.

Mogelijk spelen transferperikelen bij verschillende spelers een rol hierin, maar ook de blessure van Bryan Heynen heeft een zware impact op de ploeg van Wouter Vrancken. Zonder Heynen presteert Patrik Hrosovsky op een beduidend lager niveau dan vorig seizoen, en bovendien valt Aziz Ouattara stevig tegen in het huidige seizoensbegin.

“Welke coach houdt niet van zo’n speler?”

Matias Galarza - de Argentijn met een handleiding - heeft weliswaar veelbelovende zaken laten zien, maar de 21-jarige is nog niet klaar om het hele gewicht van de ploeg te dragen. Het lijkt er daarom op dat KRC Genk een kwaliteitsinjectie in het centrale middenveld goed kan gebruiken.

Meerdere Roemeense media melden dat Dimitri de Condé zijn zinnen heeft gezet op Adrian Șut. De 23-jarige verdedigende middenvelder van FCSB stond eerder al op de radar van de Limburgers tijdens de vorige wintermercato en nu lijkt Racing dit dossier nieuw leven in te blazen.

Șut is een pure verdedigende middenvelder wiens kracht voornamelijk ligt in het veroveren van de bal en het onderscheppen van passes. In het laatste aspect was hij afgelopen seizoen zelfs een van de best presterende spelers in de Roemeense Super Liga, evenals op het gebied van defensieve regelmaat.

Aan de andere kant voorziet de 23-jarige weinig offensieve impulsen en wordt hij zelden betrokken bij de opbouw van het spel. Een voetballende nummer zes is Șut dus niet per se, maar hij kan wel een belangrijke meerwaarde bieden in het defensieve aspect.

Adrian Iencsi had Adrian Șut nog onder zijn hoede in de lagere reeksen en hij benadrukte aan ProSport de grote sterktes van de middenvelder. “De belangrijkste kwaliteit van Sut is dat hij het team helpt resultaten te boeken.” Sut is tactisch gedisciplineerd, hij zorgt voor evenwicht in de ploeg en hij kan de ploeg goed organiseren.

“Hij zal een belangrijke voetballer van Roemenië worden. Omdat hij een efficiënte voetballer is, hij stelt zich ten dienste van het team, hij past zich aan elk spelsysteem aan, en vervult hij altijd zijn taken. Welke coach houdt niet van zo'n speler?”

FCBS wil 3 miljoen euro

“Hij is de beste verdedigende middenvelder op dit moment”, verklaarde FSCB-voorzitter Gigi Becali vorig jaar over Adrian Șut aan ASro. Becali, die naast voorzitter van FCSB ook politicus en zakenman is, zag Șut als een toekomstige international voor de Roemeense nationale ploeg.

In juli 2019 haalde Becali Șut binnen met een specifiek doel voor ogen: winst maken. “Ik haalde Șut binnen”, zei de gedreven voorzitter destijds over deze transfer. “Ik haal alleen maar jonge spelers, wil ik geld verdienen met het voetbal”, aldus Becali.

Ondanks de belangrijke rol die Adrian Șut vervult bij FCSB, is Gigi Becali bereid om een van zijn beste spelers deze zomer te verkopen. De voorzitter is zwaar teleurgesteld door de uitschakeling van zijn club in de voorronde van de UEFA Conference League, en hij is vastberaden om met FCSB volgend seizoen in de Champions League te spelen.

“Ik wil 3 miljoen euro krijgen voor hem (Sut, red.)”, zei Becali onlangs. “Iedereen die ik verkoop, zal ik vervangen door een betere. Totdat ik de Champions League bereik.” Becali meent wat hij zegt, want na de uitschakeling tegen FC Nordsjaelland hebben verschillende spelers de club al verlaten.

Stevig potje onderhandelen tussen De Condé en Becali

Gigi Becali staat erom bekend een geduchte en slimme onderhandelaar te zijn, maar ook Dimitri de Condé heeft in zijn carrière bewezen over indrukwekkende onderhandelingsskills te beschikken.

Volgens Roemeense bronnen heeft KRC Genk naar verluidt een bod van 2 miljoen euro uitgebracht op Adrian Șut bij FCSB, maar deze aanbieding zou door de Roemeense topclub zijn afgewezen. Playsport meldt echter dat Becali momenteel een (te) hoge vraagprijs van 3 miljoen euro hanteert, hoewel het op basis van eerdere transfers bij FCSB goed mogelijk is dat deze vraagprijs nog zal dalen.

Niettemin zal De Condé waarschijnlijk niet te lang moeten wachten, aangezien Adrian Șut naar verluidt ook in de belangstelling staat van clubs uit Turkije en Saoedi-Arabië.

Zou Sut een meerwaarde kunnen leveren bij Genk?

Meest recent

Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

0
0
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

22
22
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

44
44
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

71
71
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

39
39
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

194
194
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

30
30
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

106
106
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

207
207
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

112
112
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

129
129
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

215
215
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

86
86
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

305
305
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

554
554
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

118
118
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

305
305
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

198
198
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

345
345
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

434
434
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

82
82
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

887
887

Meer sportnieuws