Sa Pinto stuurt AA Gent meteen waarschuwing voor terugmatch

door
Sa Pinto stuurt AA Gent meteen waarschuwing voor terugmatch

Het werd donderdag een perfecte Europese avond voor de Belgische clubs, want Union, Club Brugge, KRC Genk en AA Gent wisten allemaal hun heenwedstrijden in de play-offs van de Europa League en Conference League te winnen. De Buffalo's deden dat door in eigen stadion in het slotkwartier afstand te nemen van APOEL Nicosia.

Het was de nog altijd maar 18-jarige Malick Fofana die de ban wist te breken voor Gent, waarop Hong in blessuretijd nog de wedstrijd helemaal besliste. Met 2-0 wist Gent zo een zeer comfortabele uitgangspositie te bemachtigen, waardoor het in principe niet meer fout zou mogen lopen in de terugwedstrijd volgende week in Cyprus.

Maar Ricardo Sa Pinto blijft bijzonder strijdvaardig. "Deze nederlaag was onverdiend. Wij willen én zullen dit resultaat omdraaien", maakt de trainer van APOEL zich immers sterk bij Het Laatste Nieuws. "Je zal zien: wij gaan AA Gent uitschakelen, daar ben ik honderd procent zeker van."

LEES OOK: Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

Geen handdruk met Vanhaezebrouck

AA Gent is dus gewaarschuwd en zal volgende week in Nicosia warm onthaald worden. Sa Pinto was tot dusver ook een man van zijn woord. Voor de wedstrijd had hij immers aangekondigd dat hij Hein Vanhaezebrouck de hand niet zou schudden - een resultaat van hun oude vete in het seizoen 2017/18 toen ze Anderlecht en Standard coachten. Sa Pinto negeerde de Gentse trainer effectief zowel voor als na de wedstrijd.

Zal AA Gent dit nog uit handen geven?

Meest recent

Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

21
21
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

10
10
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

43
43
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

173
173
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

47
47
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

95
95
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

43
43
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

60
60
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

108
108
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

53
53
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

495
495
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

78
78
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

185
185
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

299
299
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

295
295
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

223
223
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

233
233
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

258
258
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

446
446
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

459
459
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

292
292
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

166
166
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204

Meer sportnieuws