Verrassende Europese held bij Gent: "Was extra geprikkeld"

door
Verrassende Europese held bij Gent:

AA Gent is goed op weg om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de groepsfase van de Conference League. De Buffalo's wisten donderdagavond immers een goede uitgangspositie te veroveren in de laatste voorronde. Zo werd de heenmatch tegen APOEL Nicosia met 2-0 gewonnen.

De Oost-Vlamingen waren in de eerste helft grotendeels baas op eigen veld, maar hadden het lastig om gaten te vinden in de Cypriotische defensie. Coach Hein Vanhaezebrouck besloot dan ook om enkele wijzigingen door te voeren in de tweede periode. Zo bracht hij onder meer Andrew Hjulsager en Malick Fofana in de ploeg. Onder impuls van deze nieuwe krachten kon Gent plots voor meer dreiging zorgen.

LEES OOK: De Mil komt met update over verguisde Kanga

Eerste Europese treffer

En het was uiteindelijk ook Fofana die de match helemaal openbrak. De jonge flankaanvaller waagde zijn kans en leek de 1-0 te maken met een fraai doelpunt, al bleek in de herhaling wel dat zijn schot nog afweek. Dat kon de Gentse feestvreugde niet drukken. En in de slotfase gingen de aanwezige fans helemaal uit hun dak toen Heonsyuk Hong er met een fraaie volley 0-2 van wist te maken.

Het doelpunt van Fofana bleek dus de basis voor een knappe Gentse overwinning. Achteraf was de jongeling dan ook bijzonder tevreden met zijn treffer. "Je mag mijn goal een gelukje noemen, maar soms valt die bal goed en uiteindelijk zit hij er wel gewoon in en dat is toch lekker", reageerde hij bij Het Nieuwsblad. "Dit is wel een heel belangrijk doelpunt en mijn eerste Europese treffer. Ik wilde gewoon het team helpen en ben ook blij voor mezelf."

Kansen grijpen

Fofana was dan ook gemotiveerd om een goede prestatie neer zetten. Stiekem had hij immers op nog meer speelminuten gehoopt. "Ik was extra geprikkeld, want ik wilde sowieso spelen en als ik dan minuten krijg, moet ik die kans grijpen en alles geven. Door de komst van enkele nieuwkomers is de concurrentie nog groter geworden en ik moet dan ook keihard blijven werken en mijn statistieken blijven opkrikken."

Fofana moet meer kansen in de basisploeg krijgen ...

Meest recent

De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

4
4
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

35
35
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

281
281
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

58
58
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

34
34
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

138
138
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

168
168
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

233
233
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

116
116
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

163
163
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

382
382
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

85
85
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

544
544
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

327
327
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

142
142
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

152
152
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

76
76
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

118
118
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

248
248
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

94
94
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

657
657

Meer sportnieuws