Verrassende Europese held bij Gent: "Was extra geprikkeld"

door
Verrassende Europese held bij Gent:

AA Gent is goed op weg om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de groepsfase van de Conference League. De Buffalo's wisten donderdagavond immers een goede uitgangspositie te veroveren in de laatste voorronde. Zo werd de heenmatch tegen APOEL Nicosia met 2-0 gewonnen.

De Oost-Vlamingen waren in de eerste helft grotendeels baas op eigen veld, maar hadden het lastig om gaten te vinden in de Cypriotische defensie. Coach Hein Vanhaezebrouck besloot dan ook om enkele wijzigingen door te voeren in de tweede periode. Zo bracht hij onder meer Andrew Hjulsager en Malick Fofana in de ploeg. Onder impuls van deze nieuwe krachten kon Gent plots voor meer dreiging zorgen.

LEES OOK: 'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Eerste Europese treffer

En het was uiteindelijk ook Fofana die de match helemaal openbrak. De jonge flankaanvaller waagde zijn kans en leek de 1-0 te maken met een fraai doelpunt, al bleek in de herhaling wel dat zijn schot nog afweek. Dat kon de Gentse feestvreugde niet drukken. En in de slotfase gingen de aanwezige fans helemaal uit hun dak toen Heonsyuk Hong er met een fraaie volley 0-2 van wist te maken.

Het doelpunt van Fofana bleek dus de basis voor een knappe Gentse overwinning. Achteraf was de jongeling dan ook bijzonder tevreden met zijn treffer. "Je mag mijn goal een gelukje noemen, maar soms valt die bal goed en uiteindelijk zit hij er wel gewoon in en dat is toch lekker", reageerde hij bij Het Nieuwsblad. "Dit is wel een heel belangrijk doelpunt en mijn eerste Europese treffer. Ik wilde gewoon het team helpen en ben ook blij voor mezelf."

Kansen grijpen

Fofana was dan ook gemotiveerd om een goede prestatie neer zetten. Stiekem had hij immers op nog meer speelminuten gehoopt. "Ik was extra geprikkeld, want ik wilde sowieso spelen en als ik dan minuten krijg, moet ik die kans grijpen en alles geven. Door de komst van enkele nieuwkomers is de concurrentie nog groter geworden en ik moet dan ook keihard blijven werken en mijn statistieken blijven opkrikken."

Fofana moet meer kansen in de basisploeg krijgen ...

Meest recent

'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

20
20
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

32
32
Nederlandse TD verklapt groot geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

51
51
'Anderlecht gaat los: toptransfer zet de boel op ontploffen'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

103
103
Taravel heeft er optie bij: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

43
43
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

489
489
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

375
375
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

63
63
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

303
303
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

134
134
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

93
93
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

212
212
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

317
317
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

82
82
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

31
31
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

30
30
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

67
67
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

669
669
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

49
49
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

67
67
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

169
169
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

92
92
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

81
81
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

180
180
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

41
41

Meer sportnieuws