Transferkoorts bij Gent? "Zijn minste match bij ons"

323 stemmen
Transferkoorts bij Gent?

AA Gent maakt zich momenteel op voor het cruciale Europese tweeluik tegen APOEL Nicosia. Maar terwijl coach Hein Vanhaezebrouck zijn troepen voorbereid op de dubbele confrontatie met de Cyprioten, zijn de Buffalo's ook nog op de transfermarkt actief. Zo blijft het uitkijken naar wat er met het gouden spitsenduo gebeurt.

Beide aanvallers zijn momenteel immers grof wild. De Gentse topschutter Hugo Cuypers zou bijvoorbeeld kunnen rekenen op concrete interesse van het Italiaanse Bologna en zou een vertrek naar de Serie A niet op voorhand uitsluiten. Daarnaast wordt Gift Orban al sinds het begin van de zomermercato gelinkt aan een vertrek. Met name vanuit Engeland heerst belangstelling in de Nigeriaanse sensatie.

LEES OOK: Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

Zwakke prestatie Cuypers

Tot dusver kwam het in beide gevallen echter niet tot een doorbraak. Gent is immers niet van plan om de smaakmakers zonder slag of stoot te laten gaan. Zo wordt vastgehouden aan een hoge vraagprijs. Cuypers moet naar verluidt minstens 18 miljoen euro kosten, Orban zou een prijskaartje van 30 miljoen euro rond zijn nek hebben hangen. Bijgevolg blijven de twee dossiers voorlopig aanslepen.

Die onzekere situatie weegt ongetwijfeld ook op de spelers. Cuypers bijvoorbeeld, kwam afgelopen weekend tegen STVV erg bleekjes voor de dag. "Hugo had het moeilijk, zeker in het begin. Hij speelde zijn minste match bij ons. Dat kan gebeuren. Hij moet die match snel achter zich laten. Of dat aan transferbeslommeringen ligt? Hij beweert van niet, maar mogelijk speelt dat toch een rol", reageerde coach Hein Vanhaezebrouck bij Het Nieuwsblad.

Geconcentreerde Orban

Orban daarentegen, speelde wel een sterke match en lijkt in afwachting van een transfer volledig gefocust op zijn prestaties op het veld. "Bij Gift was dat niet het geval. Misschien is hij die fase al voorbij en is de focus bij hem alweer terug", stelt Vanhaezebrouck. "Gift vond ik degelijk tegen STVV, dat bleek ook uit zijn cijfers. De beste sinds hij hier aankwam. Hij was ook heel aanwezig en zeer dreigend."

Indien Gent slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

19
19
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

118
118
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

90
90
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

85
85
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

276
276
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

158
158
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

156
156
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

349
349
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

607
607
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

306
306
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3436
3436
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

205
205
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

223
223
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

202
202
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws