'Grootverdiener krijgt vrijgeleide naar Anderlecht-uitgang'

1141 stemmen
'Grootverdiener krijgt vrijgeleide naar Anderlecht-uitgang'

RSC Anderlecht valt voorlopig niet af te stoppen op de zomerse transfermarkt. Zo is de tiende aanwinst alweer op komst, de Deen Thomas Delaney staat immers op punt om te tekenen in het Lotto Park. De komst van de middenvelder blijft evenwel niet zonder gevolgen voor enkele huidige spelers.

Na de tegenvallende seizoensopener op Union was één van de conclusies dat het paars-witte middenveld ondermaats presteerde. Dus besloot sportieve baas Jesper Fredberg een tandje bij te steken. Met Alexis Flips werd immers een broodnodige spelmaker aangetrokken. Vervolgens werd de polyvalente Mats Rits weggeplukt bij Club Brugge. En nu is dus ook nog Delaney op komst.

LEES OOK: Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Dure plekjes op middenveld

De ervaren Deen zou een jaartje gehuurd worden van Sevilla FC, terwijl Anderlecht een optie heeft om hem vervolgens definitief over te nemen. De algemene verwachting is dat hij na een korte aanpassingsperiode ook snel zal uitgroeien tot een basispion in het elftal van coach Brian Riemer. Bijgevolg worden de plekjes op het middenveld wel erg duur. En dus zal er opnieuw plaats gemaakt moeten worden in de selectie.

Bij SudPresse weet men alvast dat de weg vrij is voor een vertrek van Amadou Diawara. De international van Guinee arriveerde een jaartje geleden in Brussel. Daarvoor had hij al mooie dingen laten zien bij SSC Napoli en AS Roma, maar bij die laatste club was hij op een zijspoor beland. En dus kon RSCA hem voor een relatief beperkte som overnemen. Al stond daar wel een aanzienlijk salaris tegenover.

Geen overtuigende indruk

Diawara kon dat hoge loon echter nooit echt rechtvaardigen. Tegenover elke goede prestatie stonden wel meerdere mindere wedstrijden. En hoewel hij onder Riemer bijna wekelijks als basispion werd gebruikt, zou de middenvelder nu dus mogen vertrekken. Al wordt het niet evident om nog een geschikte oplossing te vinden nu de transferdeadline steeds dichter komt.

Anderlecht kan Diawara best zo snel mogelijk verkopen ...

Meest recent

Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

0
0
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

14
14
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

36
36
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

23
23
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

185
185
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

74
74
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

106
106
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

114
114
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

132
132
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

432
432
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

138
138
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

117
117
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

341
341
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

260
260
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

83
83
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

606
606
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

221
221
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

167
167
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

499
499
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

230
230
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

372
372
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

442
442
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

843
843
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

319
319
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3866
3866

Meer sportnieuws