'Grootverdiener krijgt vrijgeleide naar Anderlecht-uitgang'

1141 stemmen
'Grootverdiener krijgt vrijgeleide naar Anderlecht-uitgang'

RSC Anderlecht valt voorlopig niet af te stoppen op de zomerse transfermarkt. Zo is de tiende aanwinst alweer op komst, de Deen Thomas Delaney staat immers op punt om te tekenen in het Lotto Park. De komst van de middenvelder blijft evenwel niet zonder gevolgen voor enkele huidige spelers.

Na de tegenvallende seizoensopener op Union was één van de conclusies dat het paars-witte middenveld ondermaats presteerde. Dus besloot sportieve baas Jesper Fredberg een tandje bij te steken. Met Alexis Flips werd immers een broodnodige spelmaker aangetrokken. Vervolgens werd de polyvalente Mats Rits weggeplukt bij Club Brugge. En nu is dus ook nog Delaney op komst.

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Dure plekjes op middenveld

De ervaren Deen zou een jaartje gehuurd worden van Sevilla FC, terwijl Anderlecht een optie heeft om hem vervolgens definitief over te nemen. De algemene verwachting is dat hij na een korte aanpassingsperiode ook snel zal uitgroeien tot een basispion in het elftal van coach Brian Riemer. Bijgevolg worden de plekjes op het middenveld wel erg duur. En dus zal er opnieuw plaats gemaakt moeten worden in de selectie.

Bij SudPresse weet men alvast dat de weg vrij is voor een vertrek van Amadou Diawara. De international van Guinee arriveerde een jaartje geleden in Brussel. Daarvoor had hij al mooie dingen laten zien bij SSC Napoli en AS Roma, maar bij die laatste club was hij op een zijspoor beland. En dus kon RSCA hem voor een relatief beperkte som overnemen. Al stond daar wel een aanzienlijk salaris tegenover.

Geen overtuigende indruk

Diawara kon dat hoge loon echter nooit echt rechtvaardigen. Tegenover elke goede prestatie stonden wel meerdere mindere wedstrijden. En hoewel hij onder Riemer bijna wekelijks als basispion werd gebruikt, zou de middenvelder nu dus mogen vertrekken. Al wordt het niet evident om nog een geschikte oplossing te vinden nu de transferdeadline steeds dichter komt.

Anderlecht kan Diawara best zo snel mogelijk verkopen ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

16
16
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

75
75
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

218
218
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

134
134
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

66
66
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

221
221
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

80
80
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

272
272
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

97
97
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

66
66
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

45
45
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

100
100
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

498
498
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

102
102
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

85
85
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

230
230
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

94
94
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

83
83
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

143
143
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

419
419
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws