'Grootverdiener krijgt vrijgeleide naar Anderlecht-uitgang'

door
'Grootverdiener krijgt vrijgeleide naar Anderlecht-uitgang'

RSC Anderlecht valt voorlopig niet af te stoppen op de zomerse transfermarkt. Zo is de tiende aanwinst alweer op komst, de Deen Thomas Delaney staat immers op punt om te tekenen in het Lotto Park. De komst van de middenvelder blijft evenwel niet zonder gevolgen voor enkele huidige spelers.

Na de tegenvallende seizoensopener op Union was één van de conclusies dat het paars-witte middenveld ondermaats presteerde. Dus besloot sportieve baas Jesper Fredberg een tandje bij te steken. Met Alexis Flips werd immers een broodnodige spelmaker aangetrokken. Vervolgens werd de polyvalente Mats Rits weggeplukt bij Club Brugge. En nu is dus ook nog Delaney op komst.

LEES OOK: Vijandige vete met Tzolis? Fossey doet boekje open

Dure plekjes op middenveld

De ervaren Deen zou een jaartje gehuurd worden van Sevilla FC, terwijl Anderlecht een optie heeft om hem vervolgens definitief over te nemen. De algemene verwachting is dat hij na een korte aanpassingsperiode ook snel zal uitgroeien tot een basispion in het elftal van coach Brian Riemer. Bijgevolg worden de plekjes op het middenveld wel erg duur. En dus zal er opnieuw plaats gemaakt moeten worden in de selectie.

Bij SudPresse weet men alvast dat de weg vrij is voor een vertrek van Amadou Diawara. De international van Guinee arriveerde een jaartje geleden in Brussel. Daarvoor had hij al mooie dingen laten zien bij SSC Napoli en AS Roma, maar bij die laatste club was hij op een zijspoor beland. En dus kon RSCA hem voor een relatief beperkte som overnemen. Al stond daar wel een aanzienlijk salaris tegenover.

Geen overtuigende indruk

Diawara kon dat hoge loon echter nooit echt rechtvaardigen. Tegenover elke goede prestatie stonden wel meerdere mindere wedstrijden. En hoewel hij onder Riemer bijna wekelijks als basispion werd gebruikt, zou de middenvelder nu dus mogen vertrekken. Al wordt het niet evident om nog een geschikte oplossing te vinden nu de transferdeadline steeds dichter komt.

Anderlecht kan Diawara best zo snel mogelijk verkopen ...

Meest recent

Vijandige vete met Tzolis? Fossey doet boekje open

Standard kan vrijdagavond in het thuisduel tegen Antwerp FC opnieuw rekenen op Marlon Fossey. De ...

50
50
Voetbalkijker gewaarschuwd: DAZN grijpt drastisch in

De Jupiler Pro League blijft voorlopig enkel te bekijken via de betalende app van DAZN. Wie dit ...

207
207
'Last Dance Lewa: topspits maakt opzienbarende transfer'

Binnen een drietal weken krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van FC Barcelona. Door ...

58
58
Sensatie in Champions League: straffe comeback OHL Women

Volgende week staat de derde speeldag in de League Phase van de Champions League op het programma. ...

47
47
Nieuw defensieduo bij Duivels: twijfels duiken al op

Mathematisch kan het nog foutlopen, maar de Rode Duivels hebben hun ticket voor de WK-eindronde van ...

202
202
'Megatransfer Tzolis: spectaculair prijskaartje gelekt'

Ondanks de nodige interesse, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om Christos Tzolis aan boord ...

236
236
Details RvB Anderlecht bekend: één grote afwezige

Het vernieuwde RSC Anderlecht kan uit de startblokken schieten. Woensdagavond werden de plannen van ...

345
345
'Noa Lang nu al op zijspoor: Conte legt eis op tafel'

De tweede interland-break van het seizoen zit achter de rug en daar zullen verschillende spelers ...

131
131
Selectie Duivels: verbazingwekkende naam mee naar WK?

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

609
609
Impressionant: Antwerp geeft update gloednieuwe Tribune 2

Antwerp FC werkt voorlopig een erg wisselvallig seizoen af. Toch hebben de supporters iets om ...

487
487
'Nieuwe info duikt op: Union mikte vol op deze coach'

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

248
248
'Witte rook bij Anderlecht: plan Coucke goedgekeurd'

Er heerste de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over hoe het verder moest bij Anderlecht. Op 1 ...

432
432
Broos spreekt duidelijke taal over toekomst na straffe WK-stoot

Hugo Broos heeft deze week een stukje Belgische voetbalgeschiedenis geschreven. De ervaren rot werd ...

61
61
Genk ziet nog een jeugdinternational vertrekken

KRC Genk zet nog steeds vol in op zijn jeugd. Met Kos Karetsas en Mike Penders lanceerde het vorig ...

112
112
'Torino beslist nu al over langer verblijf Ngonge'

Napoli haalde in de zomer met Kevin De Bruyne een nieuwe Belgische ster binnen, maar liet tegelijk ...

35
35
"Zullen zien of Standard afwijzen de juiste beslissing was"

Er is de voorbije maanden bij Standard alweer heel wat veranderd. Dat liep echter lang niet altijd ...

90
90
Club Brugge mag dromen van Golden Boy

Elk jaar reikt de Italiaanse krant Tuttosport de Golden Boy Award uit, om de beste jonge speler op ...

180
180
‘Club Brugge in paniekstand: razendsnelle exit lijkt zeker’

De eerste A-cap van Aleksandar Stanković zet alles in een stroomversnelling bij Club Brugge. Zijn ...

432
432
Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Een opvallende uitspraak in een interview met Humo doet de wenkbrauwen fronsen: “Op ...

182
182
Club stunt en haalt grote naam als T1 voor NXT

Vorig seizoen was Club NXT nog één van de revelaties in de Challenger Pro League en ...

403
403
Moeilijke start bij Anderlecht: Ouahbi geeft verklaring

Bij Anderlecht zullen ze straks met bijzondere aandacht de halve finale van het WK U20 volgen. Twee ...

198
198
'UEFA plant nu ook revolutie in WK- en EK-voorrondes'

De UEFA heeft de voorbije jaren niet stilgezeten en het Europese voetballandschap stevig hertekend. ...

185
185
België mag dromen: "Zo straf als Gouden Generatie"

De Belgische beloften kenden een zeer correcte interlandperiode. Ze wonnen met 0-7 van Wales en met ...

282
282
'Saga duurt voort: Mannaert woedend op Anderlecht'

Bij de KBVB willen ze een winnaarsmentaliteit invoeren. Vanaf de U17 draait het om winnen en niet ...

796
796
Gattuso zet druk: "Dan verhuis ik ver weg van Italië"

Italië gaat wellicht tweede eindigen in zijn groep. Ze zullen de barrages moeten spelen, want ...

71
71

Meer sportnieuws