'Grootverdiener krijgt vrijgeleide naar Anderlecht-uitgang'

door
'Grootverdiener krijgt vrijgeleide naar Anderlecht-uitgang'

RSC Anderlecht valt voorlopig niet af te stoppen op de zomerse transfermarkt. Zo is de tiende aanwinst alweer op komst, de Deen Thomas Delaney staat immers op punt om te tekenen in het Lotto Park. De komst van de middenvelder blijft evenwel niet zonder gevolgen voor enkele huidige spelers.

Na de tegenvallende seizoensopener op Union was één van de conclusies dat het paars-witte middenveld ondermaats presteerde. Dus besloot sportieve baas Jesper Fredberg een tandje bij te steken. Met Alexis Flips werd immers een broodnodige spelmaker aangetrokken. Vervolgens werd de polyvalente Mats Rits weggeplukt bij Club Brugge. En nu is dus ook nog Delaney op komst.

LEES OOK: Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Dure plekjes op middenveld

De ervaren Deen zou een jaartje gehuurd worden van Sevilla FC, terwijl Anderlecht een optie heeft om hem vervolgens definitief over te nemen. De algemene verwachting is dat hij na een korte aanpassingsperiode ook snel zal uitgroeien tot een basispion in het elftal van coach Brian Riemer. Bijgevolg worden de plekjes op het middenveld wel erg duur. En dus zal er opnieuw plaats gemaakt moeten worden in de selectie.

Bij SudPresse weet men alvast dat de weg vrij is voor een vertrek van Amadou Diawara. De international van Guinee arriveerde een jaartje geleden in Brussel. Daarvoor had hij al mooie dingen laten zien bij SSC Napoli en AS Roma, maar bij die laatste club was hij op een zijspoor beland. En dus kon RSCA hem voor een relatief beperkte som overnemen. Al stond daar wel een aanzienlijk salaris tegenover.

Geen overtuigende indruk

Diawara kon dat hoge loon echter nooit echt rechtvaardigen. Tegenover elke goede prestatie stonden wel meerdere mindere wedstrijden. En hoewel hij onder Riemer bijna wekelijks als basispion werd gebruikt, zou de middenvelder nu dus mogen vertrekken. Al wordt het niet evident om nog een geschikte oplossing te vinden nu de transferdeadline steeds dichter komt.

Anderlecht kan Diawara best zo snel mogelijk verkopen ...

Meest recent

WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

48
48
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

32
32
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

48
48
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

64
64
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

105
105
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

48
48
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

59
59
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

56
56
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

415
415
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

24
24
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

54
54
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

172
172
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

186
186
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

59
59
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

71
71
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

234
234
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

199
199
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

69
69
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

294
294
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

482
482
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

204
204
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

174
174
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

581
581
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

117
117
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

412
412

Meer sportnieuws