'Cercle vreest uittocht: nog 5 sterkhouders kunnen weg'

495 stemmen
'Cercle vreest uittocht: nog 5 sterkhouders kunnen weg'

Cercle Brugge maakte vorig seizoen indruk door in het eindklassement de zesde plaats te pakken en is ook meer dan degelijk aan het nieuwe seizoen begonnen. Ze pakten tot dusver zes op twaalf, waarbij ze enkel nipt hun meerdere moesten erkennen in Antwerp en Genk. Die knappe prestaties hebben echter ook een schaduwzijde, want de Bruggelingen moeten een uittocht vrezen.

Cercle verloor deze zomer al enkele belangrijke pionnen. Moederclub AS Monaco kwam technisch directeur Carlos Aviña weghalen, terwijl topschutter Ayase Ueda voor maar liefst 9 miljoen euro aan Feyenoord verkocht werd. In de laatste tien dagen van de transferperiode zouden echter nog enkele smaakmakers kunnen vertrekken.

Het Nieuwsblad stelt dat maar liefst vijf namen het Jan Breydelstadion nog zouden kunnen verlaten. De grootste kanshebbers op een transfer zijn daarbij Leonardo Lopes en Robbe Decostere. Lopes is aan zijn laatste contractjaar begonnen en wil graag een stap hogerop zetten, maar Cercle kreeg nog geen voldoende bod binnen. Decostere kwam de voorbije maanden dan weer amper aan de bak en geniet interesse van Beerschot, RWDM en Fortuna Sittard.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

Deman en Denkey zijn gegeerd

Daarnaast moet Cercle ook nog vrezen dat het Jesper Daland, Olivier Deman en Kevin Denkey zal verliezen. Vooral die laatste twee zijn zeer gegeerd na hun sterke prestaties van de voorbije maanden. Denkey wordt het hof gemaakt door een resem clubs uit de Ligue 1, terwijl Deman op het lijstje staat bij Union, Antwerp en enkele Italiaanse clubs. Cercle wil hen liefst niet kwijt, maar zal toch moeten plooien bij een goed bod.

Aan een vertrek van Daland lijken ze dan weer meer bereid om mee te werken, want eigenlijk was het niet de verwachting dat de Noorse verdediger nu nog in Brugge zou zijn. Hij leek over te zullen stappen naar Monaco, nadat hij in januari al op stage ging met de moederclub. Sindsdien bleef het echter stil, maar mogelijk komt er in het slot van de mercato nog beweging in zijn dossier.

Zal Cercle deze zomer nog kaalgeplukt worden?

Meest recent

Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

1
1
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

12
12
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

146
146
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

52
52
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

175
175
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

246
246
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

85
85
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

48
48
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

334
334
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

52
52
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

233
233
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

442
442
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

131
131
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

731
731
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

286
286
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

368
368
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

606
606
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

157
157
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

102
102
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

601
601
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

273
273
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

632
632

Meer sportnieuws