'Cercle vreest uittocht: nog 5 sterkhouders kunnen weg'

door
'Cercle vreest uittocht: nog 5 sterkhouders kunnen weg'

Cercle Brugge maakte vorig seizoen indruk door in het eindklassement de zesde plaats te pakken en is ook meer dan degelijk aan het nieuwe seizoen begonnen. Ze pakten tot dusver zes op twaalf, waarbij ze enkel nipt hun meerdere moesten erkennen in Antwerp en Genk. Die knappe prestaties hebben echter ook een schaduwzijde, want de Bruggelingen moeten een uittocht vrezen.

Cercle verloor deze zomer al enkele belangrijke pionnen. Moederclub AS Monaco kwam technisch directeur Carlos Aviña weghalen, terwijl topschutter Ayase Ueda voor maar liefst 9 miljoen euro aan Feyenoord verkocht werd. In de laatste tien dagen van de transferperiode zouden echter nog enkele smaakmakers kunnen vertrekken.

Het Nieuwsblad stelt dat maar liefst vijf namen het Jan Breydelstadion nog zouden kunnen verlaten. De grootste kanshebbers op een transfer zijn daarbij Leonardo Lopes en Robbe Decostere. Lopes is aan zijn laatste contractjaar begonnen en wil graag een stap hogerop zetten, maar Cercle kreeg nog geen voldoende bod binnen. Decostere kwam de voorbije maanden dan weer amper aan de bak en geniet interesse van Beerschot, RWDM en Fortuna Sittard.

LEES OOK: Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

Deman en Denkey zijn gegeerd

Daarnaast moet Cercle ook nog vrezen dat het Jesper Daland, Olivier Deman en Kevin Denkey zal verliezen. Vooral die laatste twee zijn zeer gegeerd na hun sterke prestaties van de voorbije maanden. Denkey wordt het hof gemaakt door een resem clubs uit de Ligue 1, terwijl Deman op het lijstje staat bij Union, Antwerp en enkele Italiaanse clubs. Cercle wil hen liefst niet kwijt, maar zal toch moeten plooien bij een goed bod.

Aan een vertrek van Daland lijken ze dan weer meer bereid om mee te werken, want eigenlijk was het niet de verwachting dat de Noorse verdediger nu nog in Brugge zou zijn. Hij leek over te zullen stappen naar Monaco, nadat hij in januari al op stage ging met de moederclub. Sindsdien bleef het echter stil, maar mogelijk komt er in het slot van de mercato nog beweging in zijn dossier.

Zal Cercle deze zomer nog kaalgeplukt worden?

Meest recent

Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

55
55
Garcia spreekt zich uit over WK-kansen van Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

9
9
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

3
3
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

38
38
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

175
175
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

122
122
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

635
635
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

116
116
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

164
164
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

342
342
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

69
69
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

581
581
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

397
397
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

578
578
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

505
505
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

265
265
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1281
1281
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

371
371
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

396
396
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

156
156
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

326
326
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

202
202
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

84
84
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

863
863

Meer sportnieuws