Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

door
Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

In navolging van heel wat andere Europese competities heeft dit weekend ook de Bundesliga zich op gang getrokken. Op zaterdag was het onder meer uitkijken naar het officiële competitie-debuut van Loïs Openda bij RB Leipzig. De Rode Duivel wist meteen te scoren, maar liet ook een grote kans op de gelijkmaker liggen.

Een jaartje geleden ging Openda bij het Franse RC Lens aan de slag en daar tekende hij voor een uitstekend eerst seizoen. Zijn knappe prestaties in de Ligue 1 leverden hem deze zomer dan ook een knaltransfer op naar Leipzig. De Duitse topclub verbrak zelfs zijn eigen transferrecord om de jonge Rode Duivel binnen te halen.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Openda vs. Boniface

Zaterdag startte Openda dan ook in de basis tijdens de openingsspeeldag van de Bundesliga. En met zijn nieuwe ploeg moest hij meteen vol aan de bak. Zo ging Leipzig op bezoek bij Bayer Leverkusen, waar met Victor Boniface een andere oude bekende als speerpunt startte. De thuisploeg kon ook als eerste toeslaan en stond na ruim een halfuur spelen al op een dubbele voorsprong.

Maar Leipzig tekende nog voor rust voor de aansluitingstreffer via Dani Olmo, die vorige week nog goed was voor een hattrick in de Duitse Supercup. Na de pauze leek Florian Wirtz de match definitief in het voordeel van de bezoekers te doen kantelen. Maar toen achtte Openda zijn moment gekomen. Zo kopte hij de aansluitingstreffer netjes tegen de touwen.

Peperdure misser

Niet veel later kreeg de Belgische aanvaller dan weer dé kans om zich tot de grote held te kronen. Maar voor een leegstaand doel kreeg hij de bal onvoldoende onder controle en mikte hij uiteindelijk op de paal. Die misser was veruit de beste kans op de gelijkmaker en dus bleef het uiteindelijk bij 3-2 voor Leverkusen.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

1
1
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

7
7
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

27
27
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

56
56
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

212
212
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

52
52
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

151
151
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

30
30
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

100
100
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

130
130
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

106
106
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

78
78
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

335
335
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

72
72
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

136
136
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

147
147
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

322
322
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

394
394
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

139
139
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

141
141
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

493
493
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

507
507

Meer sportnieuws