Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

door
Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

In navolging van heel wat andere Europese competities heeft dit weekend ook de Bundesliga zich op gang getrokken. Op zaterdag was het onder meer uitkijken naar het officiële competitie-debuut van Loïs Openda bij RB Leipzig. De Rode Duivel wist meteen te scoren, maar liet ook een grote kans op de gelijkmaker liggen.

Een jaartje geleden ging Openda bij het Franse RC Lens aan de slag en daar tekende hij voor een uitstekend eerst seizoen. Zijn knappe prestaties in de Ligue 1 leverden hem deze zomer dan ook een knaltransfer op naar Leipzig. De Duitse topclub verbrak zelfs zijn eigen transferrecord om de jonge Rode Duivel binnen te halen.

LEES OOK: Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

Openda vs. Boniface

Zaterdag startte Openda dan ook in de basis tijdens de openingsspeeldag van de Bundesliga. En met zijn nieuwe ploeg moest hij meteen vol aan de bak. Zo ging Leipzig op bezoek bij Bayer Leverkusen, waar met Victor Boniface een andere oude bekende als speerpunt startte. De thuisploeg kon ook als eerste toeslaan en stond na ruim een halfuur spelen al op een dubbele voorsprong.

Maar Leipzig tekende nog voor rust voor de aansluitingstreffer via Dani Olmo, die vorige week nog goed was voor een hattrick in de Duitse Supercup. Na de pauze leek Florian Wirtz de match definitief in het voordeel van de bezoekers te doen kantelen. Maar toen achtte Openda zijn moment gekomen. Zo kopte hij de aansluitingstreffer netjes tegen de touwen.

Peperdure misser

Niet veel later kreeg de Belgische aanvaller dan weer dé kans om zich tot de grote held te kronen. Maar voor een leegstaand doel kreeg hij de bal onvoldoende onder controle en mikte hij uiteindelijk op de paal. Die misser was veruit de beste kans op de gelijkmaker en dus bleef het uiteindelijk bij 3-2 voor Leverkusen.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

62
62
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

49
49
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

119
119
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

126
126
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

291
291
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

184
184
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

66
66
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

228
228
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

119
119
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

166
166
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

449
449
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

61
61
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

174
174
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

510
510
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

166
166
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

232
232
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

296
296
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

508
508
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

257
257
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

575
575
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

443
443
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

237
237
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

58
58
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

326
326

Meer sportnieuws