Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

399
Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

In navolging van heel wat andere Europese competities heeft dit weekend ook de Bundesliga zich op gang getrokken. Op zaterdag was het onder meer uitkijken naar het officiële competitie-debuut van Loïs Openda bij RB Leipzig. De Rode Duivel wist meteen te scoren, maar liet ook een grote kans op de gelijkmaker liggen.

Een jaartje geleden ging Openda bij het Franse RC Lens aan de slag en daar tekende hij voor een uitstekend eerst seizoen. Zijn knappe prestaties in de Ligue 1 leverden hem deze zomer dan ook een knaltransfer op naar Leipzig. De Duitse topclub verbrak zelfs zijn eigen transferrecord om de jonge Rode Duivel binnen te halen.

LEES OOK: Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Openda vs. Boniface

Zaterdag startte Openda dan ook in de basis tijdens de openingsspeeldag van de Bundesliga. En met zijn nieuwe ploeg moest hij meteen vol aan de bak. Zo ging Leipzig op bezoek bij Bayer Leverkusen, waar met Victor Boniface een andere oude bekende als speerpunt startte. De thuisploeg kon ook als eerste toeslaan en stond na ruim een halfuur spelen al op een dubbele voorsprong.

Maar Leipzig tekende nog voor rust voor de aansluitingstreffer via Dani Olmo, die vorige week nog goed was voor een hattrick in de Duitse Supercup. Na de pauze leek Florian Wirtz de match definitief in het voordeel van de bezoekers te doen kantelen. Maar toen achtte Openda zijn moment gekomen. Zo kopte hij de aansluitingstreffer netjes tegen de touwen.

Peperdure misser

Niet veel later kreeg de Belgische aanvaller dan weer dé kans om zich tot de grote held te kronen. Maar voor een leegstaand doel kreeg hij de bal onvoldoende onder controle en mikte hij uiteindelijk op de paal. Die misser was veruit de beste kans op de gelijkmaker en dus bleef het uiteindelijk bij 3-2 voor Leverkusen.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

23
23
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

183
183
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

70
70
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

38
38
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

158
158
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

138
138
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

131
131
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

68
68
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

148
148
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

83
83
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

192
192
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

241
241
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

70
70
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

30
30
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

127
127
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

145
145
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

419
419
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

410
410
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

311
311
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

261
261
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

70
70
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

39
39
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

31
31
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

53
53
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

102
102

Meer sportnieuws