Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

door
Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

In navolging van heel wat andere Europese competities heeft dit weekend ook de Bundesliga zich op gang getrokken. Op zaterdag was het onder meer uitkijken naar het officiële competitie-debuut van Loïs Openda bij RB Leipzig. De Rode Duivel wist meteen te scoren, maar liet ook een grote kans op de gelijkmaker liggen.

Een jaartje geleden ging Openda bij het Franse RC Lens aan de slag en daar tekende hij voor een uitstekend eerst seizoen. Zijn knappe prestaties in de Ligue 1 leverden hem deze zomer dan ook een knaltransfer op naar Leipzig. De Duitse topclub verbrak zelfs zijn eigen transferrecord om de jonge Rode Duivel binnen te halen.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Openda vs. Boniface

Zaterdag startte Openda dan ook in de basis tijdens de openingsspeeldag van de Bundesliga. En met zijn nieuwe ploeg moest hij meteen vol aan de bak. Zo ging Leipzig op bezoek bij Bayer Leverkusen, waar met Victor Boniface een andere oude bekende als speerpunt startte. De thuisploeg kon ook als eerste toeslaan en stond na ruim een halfuur spelen al op een dubbele voorsprong.

Maar Leipzig tekende nog voor rust voor de aansluitingstreffer via Dani Olmo, die vorige week nog goed was voor een hattrick in de Duitse Supercup. Na de pauze leek Florian Wirtz de match definitief in het voordeel van de bezoekers te doen kantelen. Maar toen achtte Openda zijn moment gekomen. Zo kopte hij de aansluitingstreffer netjes tegen de touwen.

Peperdure misser

Niet veel later kreeg de Belgische aanvaller dan weer dé kans om zich tot de grote held te kronen. Maar voor een leegstaand doel kreeg hij de bal onvoldoende onder controle en mikte hij uiteindelijk op de paal. Die misser was veruit de beste kans op de gelijkmaker en dus bleef het uiteindelijk bij 3-2 voor Leverkusen.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

70
70
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

91
91
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

207
207
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

217
217
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

79
79
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

215
215
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

119
119
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

518
518
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

510
510
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

366
366
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

315
315
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

151
151
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

599
599
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

529
529
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

333
333
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

168
168
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

479
479
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

230
230
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

314
314
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

86
86
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

202
202
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

456
456
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

134
134

Meer sportnieuws