Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

399 stemmen
Openda van held naar anti-held bij Bundesliga-debuut

In navolging van heel wat andere Europese competities heeft dit weekend ook de Bundesliga zich op gang getrokken. Op zaterdag was het onder meer uitkijken naar het officiële competitie-debuut van Loïs Openda bij RB Leipzig. De Rode Duivel wist meteen te scoren, maar liet ook een grote kans op de gelijkmaker liggen.

Een jaartje geleden ging Openda bij het Franse RC Lens aan de slag en daar tekende hij voor een uitstekend eerst seizoen. Zijn knappe prestaties in de Ligue 1 leverden hem deze zomer dan ook een knaltransfer op naar Leipzig. De Duitse topclub verbrak zelfs zijn eigen transferrecord om de jonge Rode Duivel binnen te halen.

LEES OOK: 'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Openda vs. Boniface

Zaterdag startte Openda dan ook in de basis tijdens de openingsspeeldag van de Bundesliga. En met zijn nieuwe ploeg moest hij meteen vol aan de bak. Zo ging Leipzig op bezoek bij Bayer Leverkusen, waar met Victor Boniface een andere oude bekende als speerpunt startte. De thuisploeg kon ook als eerste toeslaan en stond na ruim een halfuur spelen al op een dubbele voorsprong.

Maar Leipzig tekende nog voor rust voor de aansluitingstreffer via Dani Olmo, die vorige week nog goed was voor een hattrick in de Duitse Supercup. Na de pauze leek Florian Wirtz de match definitief in het voordeel van de bezoekers te doen kantelen. Maar toen achtte Openda zijn moment gekomen. Zo kopte hij de aansluitingstreffer netjes tegen de touwen.

Peperdure misser

Niet veel later kreeg de Belgische aanvaller dan weer dé kans om zich tot de grote held te kronen. Maar voor een leegstaand doel kreeg hij de bal onvoldoende onder controle en mikte hij uiteindelijk op de paal. Die misser was veruit de beste kans op de gelijkmaker en dus bleef het uiteindelijk bij 3-2 voor Leverkusen.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

38
38
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

142
142
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

68
68
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

241
241
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

258
258
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

73
73
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

298
298
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

39
39
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

452
452
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

319
319
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

397
397
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

150
150
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

227
227
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

289
289
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

138
138
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

302
302

Meer sportnieuws