'Komst Rits heeft zware gevolgen voor Anderlecht-drietal'

door
'Komst Rits heeft zware gevolgen voor Anderlecht-drietal'

RSC Anderlecht wist begin deze week een fraaie slag te slaan op de transfermarkt. Zo kon de recordkampioen de overgang van Mats Rits beklinken. De komst van de ervaren middenvelder blijft echter niet zonder gevolgen voor de huidige selectie van de Brusselaars.

Rits was in de voorbije seizoenen een vaste kracht bij Club Brugge. Maar daar was hij zijn laatste contractjaar ingegaan en een basisplaats was hem niet langer gegarandeerd. Bij Paars-Wit kon hij echter tekenen voor drie seizoenen, met optie tot een vierde. Bovendien is het de algemene verwachting dat Rits snel zal uitgroeien tot een vaste titularis in het elftal van coach Brian Riemer.

LEES OOK: Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

Zware concurrentie

Door zijn komst worden de plekjes op het paars-witte middenveld plots wel erg duur. En dus is de kans reëel dat Anderlecht in het slot van de mercato nog enkele spelers van de hand gaan doen. Zeker als ook de gewenste transfer van Thomas Delaney nog rond geraakt. Volgens La Dernière Heure zijn er alvast drie middenvelders die in aanmerking komen voor een vertrek.

Oplossing voor drietal

Dat Amadou Diawara daar bij hoort, is geen verrassing. De Guineeër weegt flink door op het salarisbudget, maar zijn prestaties zijn niet navenant. Hij zou dus definitief mogen beschikken. Daarnaast zou RSCA speuren naar een huurclub voor Marco Kana, onder meer KVC Westerlo werd al genoemd. Tot slot zou ook Kristian Arnstad tijdelijk mogen beschikken. De Noor, die nog een contract van twee seizoenen heeft, mag allicht ook op huurbasis elders minuten gaan maken.

Indien RSCA één speler moet houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

12
12
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

32
32
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

56
56
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

99
99
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

49
49
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

357
357
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

99
99
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

193
193
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

183
183
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

305
305
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

336
336
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

73
73
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

34
34
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

752
752
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

383
383
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

556
556
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

149
149
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

551
551
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1236
1236
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

347
347
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

755
755
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

358
358

Meer sportnieuws