TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht blijft gaan, Club viseert ex-ploeg Deila'

630 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht blijft gaan, Club viseert ex-ploeg Deila'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft volgens Daily Record een oogje laten vallen op Rocco Vata, een 18-jarige Ier die momenteel bij Celtic aan de slag is. Volgende zomer loopt zijn huidige verbintenis echter af in Glasgow, een situatie waar behalve Club naar verluidt ook onder andere Torino graag van wil profiteren. De Bruggelingen zouden de middenvelder al ruime tijd scouten, maar voorlopig blijft het wachten op een concreet bod.


RSC Anderlecht heeft Ludwig Augustinsson (29) voorgesteld als nieuwste aanwinst. De komst van de Zweedse linksachter zat eraan te komen en de deal is nu helemaal rond. Augustinsson wordt voor één seizoen gehuurd van de Spaanse topclub Sevilla. Daarnaast zou de Japanse spits Keisuke Goto in beeld zijn bij Paars-Wit. Aan uitgaande zijde zou Francis Amuzu dan weer kunnen rekenen op interesse van Luton Town en Leeds United, zo meldt Het Nieuwsblad. De flankaanvaller zou wel meer dan 5 miljoen euro moeten kosten.


Transferwatcher Sacha Tavolieri weet dat AA Gent op het punt staat om Omri Gandelman (23) aan zijn kern toe te voegen. De Israëlische middenvelder van 1,90 meter maakt naar verluidt de overstap van Maccabi Netanya, dat 2,35 miljoen euro mag bijschrijven op de rekening. Ondertussen blijft het bij de Buffalo's afwachten wat er met topschutter Hugo Cuypers zal gebeuren. Nu Bologna FC afscheid heeft genomen van Marko Arnautovic (Inter), is de kans groot dat de Italianen weldra een nieuw bod doen op Cuypers.


KRC Genk wil Paul Onuachu deze zomer dolgraag terughalen, maar het zal niet evident worden een akkoord te vinden met diens club Southampton. Even was er dan ook sprake van een ruildeal met Joseph Paintsil. Daar lijkt de flankaanvaller echter geen trek in te hebben. "Ik ben graag bij Genk en lig nog drie jaar vast", lijkt hij een transfer uit te sluiten.

Buitenland

Charles De Ketelaere is na één seizoen alweer vertrokken bij AC Milan. Woensdag werd zijn overgang naar Atalanta BC officieel beklonken. Volgens verschillende bronnen gaat het om een huurovereenkomst met aankoopoptie. Atalanta zou 3 miljoen euro betalen om De Ketelaere een jaartje te huren. Om hem definitief over te nemen zal de club uit Bergamo zo'n 22 à 23 miljoen euro moeten dokken. Dat bedrag kan nog stijgen met 4 miljoen euro aan bonussen.


FC Barcelona dreigt één van zijn goudhaantjes kwijt te spelen. Ansu Fati, enkele seizoenen gelende nog bestempelt als de opvolger van Lionel Messi, zou volgens AS immers zijn conclusies hebben getrokken. Het jeugdproduct speelt momenteel geen hoofdrol meer in de plannen van coach Xavi Hernandez en zou daarom zijn zaakwaarnemer de opdracht hebben gegeven een nieuwe club te vinden. Aan interesse zou er alvast geen gebrek zijn.


Volgens het Engelse medium The Athletic zou Aymeric Laporte dichtbij een transfer naar Al Nassr staan, de ploeg van Cristiano Ronaldo. De Spaanse verdediger moet wel zelf nog een akkoord bereiken met de Saudische club. Momenteel zouden beide partijen rond de tafel zitten om de financiële voorwaarden van een eventuele overstap te bespreken. Manchester City is alvast bereid om de verdediger te laten gaan.


Woensdag maakte Ajax de komst van nieuwe spits Chuba Akpom bekend. De 27-jarige Engelsman komt voor ruim 12 miljoen euro over van Middlesbrough en tekende een contract van vijf seizoenen in de Johan Cruijff ArenA. Bij Ajax moet hij de concurrentie aangaan met Brian Brobbey. Akpom is een jeugdproduct van Arsenal FC, maar kon daar nooit echt doorbreken.

De Ketelaere gaat het maken bij Atalanta ...

Meest recent

'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

0
0
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

41
41
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

28
28
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

79
79
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

270
270
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

29
29
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

269
269
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

84
84
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

254
254
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

146
146
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

300
300
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

427
427
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

430
430
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

100
100
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

514
514
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

175
175
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

627
627
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

311
311
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

309
309
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

515
515
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

114
114

Meer sportnieuws