TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht blijft gaan, Club viseert ex-ploeg Deila'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht blijft gaan, Club viseert ex-ploeg Deila'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft volgens Daily Record een oogje laten vallen op Rocco Vata, een 18-jarige Ier die momenteel bij Celtic aan de slag is. Volgende zomer loopt zijn huidige verbintenis echter af in Glasgow, een situatie waar behalve Club naar verluidt ook onder andere Torino graag van wil profiteren. De Bruggelingen zouden de middenvelder al ruime tijd scouten, maar voorlopig blijft het wachten op een concreet bod.


RSC Anderlecht heeft Ludwig Augustinsson (29) voorgesteld als nieuwste aanwinst. De komst van de Zweedse linksachter zat eraan te komen en de deal is nu helemaal rond. Augustinsson wordt voor één seizoen gehuurd van de Spaanse topclub Sevilla. Daarnaast zou de Japanse spits Keisuke Goto in beeld zijn bij Paars-Wit. Aan uitgaande zijde zou Francis Amuzu dan weer kunnen rekenen op interesse van Luton Town en Leeds United, zo meldt Het Nieuwsblad. De flankaanvaller zou wel meer dan 5 miljoen euro moeten kosten.


Transferwatcher Sacha Tavolieri weet dat AA Gent op het punt staat om Omri Gandelman (23) aan zijn kern toe te voegen. De Israëlische middenvelder van 1,90 meter maakt naar verluidt de overstap van Maccabi Netanya, dat 2,35 miljoen euro mag bijschrijven op de rekening. Ondertussen blijft het bij de Buffalo's afwachten wat er met topschutter Hugo Cuypers zal gebeuren. Nu Bologna FC afscheid heeft genomen van Marko Arnautovic (Inter), is de kans groot dat de Italianen weldra een nieuw bod doen op Cuypers.


KRC Genk wil Paul Onuachu deze zomer dolgraag terughalen, maar het zal niet evident worden een akkoord te vinden met diens club Southampton. Even was er dan ook sprake van een ruildeal met Joseph Paintsil. Daar lijkt de flankaanvaller echter geen trek in te hebben. "Ik ben graag bij Genk en lig nog drie jaar vast", lijkt hij een transfer uit te sluiten.

Buitenland

Charles De Ketelaere is na één seizoen alweer vertrokken bij AC Milan. Woensdag werd zijn overgang naar Atalanta BC officieel beklonken. Volgens verschillende bronnen gaat het om een huurovereenkomst met aankoopoptie. Atalanta zou 3 miljoen euro betalen om De Ketelaere een jaartje te huren. Om hem definitief over te nemen zal de club uit Bergamo zo'n 22 à 23 miljoen euro moeten dokken. Dat bedrag kan nog stijgen met 4 miljoen euro aan bonussen.


FC Barcelona dreigt één van zijn goudhaantjes kwijt te spelen. Ansu Fati, enkele seizoenen gelende nog bestempelt als de opvolger van Lionel Messi, zou volgens AS immers zijn conclusies hebben getrokken. Het jeugdproduct speelt momenteel geen hoofdrol meer in de plannen van coach Xavi Hernandez en zou daarom zijn zaakwaarnemer de opdracht hebben gegeven een nieuwe club te vinden. Aan interesse zou er alvast geen gebrek zijn.


Volgens het Engelse medium The Athletic zou Aymeric Laporte dichtbij een transfer naar Al Nassr staan, de ploeg van Cristiano Ronaldo. De Spaanse verdediger moet wel zelf nog een akkoord bereiken met de Saudische club. Momenteel zouden beide partijen rond de tafel zitten om de financiële voorwaarden van een eventuele overstap te bespreken. Manchester City is alvast bereid om de verdediger te laten gaan.


Woensdag maakte Ajax de komst van nieuwe spits Chuba Akpom bekend. De 27-jarige Engelsman komt voor ruim 12 miljoen euro over van Middlesbrough en tekende een contract van vijf seizoenen in de Johan Cruijff ArenA. Bij Ajax moet hij de concurrentie aangaan met Brian Brobbey. Akpom is een jeugdproduct van Arsenal FC, maar kon daar nooit echt doorbreken.

De Ketelaere gaat het maken bij Atalanta ...

Meest recent

CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

0
0
'AA Gent legt miljoenen klaar voor eerste zomeraanwinst'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

13
13
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

147
147
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

259
259
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

55
55
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

29
29
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

219
219
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

17
17
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

157
157
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

224
224
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

258
258
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

135
135
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

72
72
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

165
165
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

104
104
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

159
159
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

341
341
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

110
110
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

43
43
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

224
224
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

346
346
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

224
224
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

301
301
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

90
90
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

123
123

Meer sportnieuws