TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht blijft gaan, Club viseert ex-ploeg Deila'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht blijft gaan, Club viseert ex-ploeg Deila'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft volgens Daily Record een oogje laten vallen op Rocco Vata, een 18-jarige Ier die momenteel bij Celtic aan de slag is. Volgende zomer loopt zijn huidige verbintenis echter af in Glasgow, een situatie waar behalve Club naar verluidt ook onder andere Torino graag van wil profiteren. De Bruggelingen zouden de middenvelder al ruime tijd scouten, maar voorlopig blijft het wachten op een concreet bod.


RSC Anderlecht heeft Ludwig Augustinsson (29) voorgesteld als nieuwste aanwinst. De komst van de Zweedse linksachter zat eraan te komen en de deal is nu helemaal rond. Augustinsson wordt voor één seizoen gehuurd van de Spaanse topclub Sevilla. Daarnaast zou de Japanse spits Keisuke Goto in beeld zijn bij Paars-Wit. Aan uitgaande zijde zou Francis Amuzu dan weer kunnen rekenen op interesse van Luton Town en Leeds United, zo meldt Het Nieuwsblad. De flankaanvaller zou wel meer dan 5 miljoen euro moeten kosten.


Transferwatcher Sacha Tavolieri weet dat AA Gent op het punt staat om Omri Gandelman (23) aan zijn kern toe te voegen. De Israëlische middenvelder van 1,90 meter maakt naar verluidt de overstap van Maccabi Netanya, dat 2,35 miljoen euro mag bijschrijven op de rekening. Ondertussen blijft het bij de Buffalo's afwachten wat er met topschutter Hugo Cuypers zal gebeuren. Nu Bologna FC afscheid heeft genomen van Marko Arnautovic (Inter), is de kans groot dat de Italianen weldra een nieuw bod doen op Cuypers.


KRC Genk wil Paul Onuachu deze zomer dolgraag terughalen, maar het zal niet evident worden een akkoord te vinden met diens club Southampton. Even was er dan ook sprake van een ruildeal met Joseph Paintsil. Daar lijkt de flankaanvaller echter geen trek in te hebben. "Ik ben graag bij Genk en lig nog drie jaar vast", lijkt hij een transfer uit te sluiten.

Buitenland

Charles De Ketelaere is na één seizoen alweer vertrokken bij AC Milan. Woensdag werd zijn overgang naar Atalanta BC officieel beklonken. Volgens verschillende bronnen gaat het om een huurovereenkomst met aankoopoptie. Atalanta zou 3 miljoen euro betalen om De Ketelaere een jaartje te huren. Om hem definitief over te nemen zal de club uit Bergamo zo'n 22 à 23 miljoen euro moeten dokken. Dat bedrag kan nog stijgen met 4 miljoen euro aan bonussen.


FC Barcelona dreigt één van zijn goudhaantjes kwijt te spelen. Ansu Fati, enkele seizoenen gelende nog bestempelt als de opvolger van Lionel Messi, zou volgens AS immers zijn conclusies hebben getrokken. Het jeugdproduct speelt momenteel geen hoofdrol meer in de plannen van coach Xavi Hernandez en zou daarom zijn zaakwaarnemer de opdracht hebben gegeven een nieuwe club te vinden. Aan interesse zou er alvast geen gebrek zijn.


Volgens het Engelse medium The Athletic zou Aymeric Laporte dichtbij een transfer naar Al Nassr staan, de ploeg van Cristiano Ronaldo. De Spaanse verdediger moet wel zelf nog een akkoord bereiken met de Saudische club. Momenteel zouden beide partijen rond de tafel zitten om de financiële voorwaarden van een eventuele overstap te bespreken. Manchester City is alvast bereid om de verdediger te laten gaan.


Woensdag maakte Ajax de komst van nieuwe spits Chuba Akpom bekend. De 27-jarige Engelsman komt voor ruim 12 miljoen euro over van Middlesbrough en tekende een contract van vijf seizoenen in de Johan Cruijff ArenA. Bij Ajax moet hij de concurrentie aangaan met Brian Brobbey. Akpom is een jeugdproduct van Arsenal FC, maar kon daar nooit echt doorbreken.

De Ketelaere gaat het maken bij Atalanta ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

16
16
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

9
9
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

317
317
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

32
32
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

39
39
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

235
235
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

53
53
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

290
290
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

350
350
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

49
49
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

156
156
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

129
129
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

78
78
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

266
266
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

51
51
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

118
118
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

306
306
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

229
229
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

295
295
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

696
696
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

157
157

Meer sportnieuws