Stassin viseert Riemer: "Sadiki en ik droomden maar van één ding"

942
Stassin viseert Riemer:

Lucas Stassin werd bij Anderlecht richting uitgang geduwd deze zomer en vond onderdak bij Westerlo. De amper 18-jarige spits kreeg geen speelminuten onder coach Brian Riemer en vertelt nu openhartig over zijn tijd bij Paars-Wit. 


Stassin mocht in 2022-23 amper drie keer in actie komen met het eerste team van RSC Anderlecht. Niet echt verbazingwekkend voor een amper 17-jarige speler, maar de Belgische aanvaller werd wel bekeken als een absoluut toptalent. Coach Riemer beaamde ook dat hij klaar was voor het eerste team, maar speelminuten zaten er niet in voor de spits. Stassin zag dan ook geen andere optie dan te vertrekken. 

“Ik wilde niet in de situatie van Colassin of Kana verzeild geraken. Jongens boordevol talent, maar hun carrière zit op dit moment in een impasse. Ik heb mijn eergevoel aan de kant gezet en de deur van mijn tweede huis dichtgetrokken, ik zag geen andere optie", vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. Momenteel komt hij uit bij Westerlo, waar hij wel speelgelegenheid krijgt. 

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

CLUB VAN HET HART

“Iedereen weet dat zowel Sadiki als ik maar van één ding droomden: spelen voor de club van ons hart, Anderlecht", ging Stassin verder. "Maar niet ten koste van alles, ik wilde mijn carrière niet blokkeren. Hij (Brian Riemer, red.) zei dat hij aan de slag wilde gaan met mij en me progressie wilde laten maken. Ik ging mee in dat verhaal. Maar als je merkt dat daar geen speelminuten tegenover staan, dan houdt het op.”

Had Stassin langer bij Anderlecht moeten blijven?

Meest recent

Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

20
20
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

13
13
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

9
9
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

20
20
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

76
76
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

36
36
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

23
23
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

69
69
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

54
54
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

48
48
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

63
63
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

115
115
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

43
43
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

142
142
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

49
49
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

330
330
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

42
42
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

83
83
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

38
38
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

290
290
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

155
155
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

69
69
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

93
93
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

242
242

Meer sportnieuws