Stassin viseert Riemer: "Sadiki en ik droomden maar van één ding"

door
Stassin viseert Riemer:

Lucas Stassin werd bij Anderlecht richting uitgang geduwd deze zomer en vond onderdak bij Westerlo. De amper 18-jarige spits kreeg geen speelminuten onder coach Brian Riemer en vertelt nu openhartig over zijn tijd bij Paars-Wit. 


Stassin mocht in 2022-23 amper drie keer in actie komen met het eerste team van RSC Anderlecht. Niet echt verbazingwekkend voor een amper 17-jarige speler, maar de Belgische aanvaller werd wel bekeken als een absoluut toptalent. Coach Riemer beaamde ook dat hij klaar was voor het eerste team, maar speelminuten zaten er niet in voor de spits. Stassin zag dan ook geen andere optie dan te vertrekken. 

“Ik wilde niet in de situatie van Colassin of Kana verzeild geraken. Jongens boordevol talent, maar hun carrière zit op dit moment in een impasse. Ik heb mijn eergevoel aan de kant gezet en de deur van mijn tweede huis dichtgetrokken, ik zag geen andere optie", vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. Momenteel komt hij uit bij Westerlo, waar hij wel speelgelegenheid krijgt. 

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

CLUB VAN HET HART

“Iedereen weet dat zowel Sadiki als ik maar van één ding droomden: spelen voor de club van ons hart, Anderlecht", ging Stassin verder. "Maar niet ten koste van alles, ik wilde mijn carrière niet blokkeren. Hij (Brian Riemer, red.) zei dat hij aan de slag wilde gaan met mij en me progressie wilde laten maken. Ik ging mee in dat verhaal. Maar als je merkt dat daar geen speelminuten tegenover staan, dan houdt het op.”

Had Stassin langer bij Anderlecht moeten blijven?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

160
160
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

34
34
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

60
60
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

161
161
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

30
30
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

81
81
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

139
139
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

77
77
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

145
145
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

85
85
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

159
159
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

335
335
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

396
396
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

183
183
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

80
80
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

370
370
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

274
274
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

424
424
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

114
114
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

105
105
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

575
575
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws