'Barça-goudhaantje heeft genoeg gezien: vertrek aanstaande'

727 stemmen
'Barça-goudhaantje heeft genoeg gezien: vertrek aanstaande'

Tijdens de openingsspeeldag van La Liga heeft de Spaanse titelverdediger FC Barcelona meteen averij opgelopen. Terwijl de twee grote rivalen uit Madrid met de volle buit aan de haal gingen, bleef de regerende kampioen steken op 0-0 tegen Getafe. Er lijkt deze zomer dan ook nog één en ander te gebeuren bij Barça op de transfermarkt.

De Spaanse kampioen haalde deze zomer al een drietal aanwinsten in huis. Met Ilkay Gündogan werd alvast een nieuwe middenvelder transfervrij weggeplukt bij Manchester City. Daarnaast shopte de Spaanse kampioen ook in eigen land. Verdediger Iñigo Martinez werd eveneens transfervrij op de kop getikt nadat zijn contract bij Athletic Bilbao afliep, middenvelder Oriol Romeu kwam dan weer voor een beperkt bedrag over van FC Girona.

LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

Beoogde opvolger Messi

In het slot van de mercato komt daar normaal gezien nog extra versterking bij, onder meer een extra back staat op de verlanglijst. Daarnaast wordt het ook uitkijken naar wat er aan uitgaande zijde nog gebeurt. Zo zou één van de Catalaanse goudhaantjes zijn zinnen hebben gezet op een vertrek. Ansu Fati, enkele seizoenen gelende nog bestempelt als de opvolger van Lionel Messi, zou volgens AS immers zijn conclusies hebben getrokken.

Xavi zet deur open

Het jeugdproduct speelt momenteel geen hoofdrol meer in de plannen van coach Xavi Hernandez en zou daarom zijn zaakwaarnemer de opdracht hebben gegeven een nieuwe club te vinden. Aan interesse zou er alvast geen gebrek zijn. Xavi liet overigens al verstaan dat hij een vertrek van Fati niet uitsluit. "Ik ben fan van de voetballer Fati en hij heeft ons veel geholpen. Maar het is ook duidelijk dat hij door een zware blessure uit een moeilijke situatie komt. Hij moet continuïteit hebben en dat kan ik hem niet garanderen", werd de trainer geciteerd bij VI.

Hoort Barça met zijn huidige selectie bij de 10 beste Europese clubs?

Meest recent

'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

120
120
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

38
38
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

39
39
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

49
49
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

73
73
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

62
62
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

102
102
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

248
248
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

559
559
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

203
203
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

421
421
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

343
343
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

200
200
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

89
89
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

87
87
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

152
152
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

173
173
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

345
345
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

349
349
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

280
280
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

498
498
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

148
148
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

699
699
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

103
103
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

70
70

Meer sportnieuws