'Barça-goudhaantje heeft genoeg gezien: vertrek aanstaande'

727 stemmen
'Barça-goudhaantje heeft genoeg gezien: vertrek aanstaande'

Tijdens de openingsspeeldag van La Liga heeft de Spaanse titelverdediger FC Barcelona meteen averij opgelopen. Terwijl de twee grote rivalen uit Madrid met de volle buit aan de haal gingen, bleef de regerende kampioen steken op 0-0 tegen Getafe. Er lijkt deze zomer dan ook nog één en ander te gebeuren bij Barça op de transfermarkt.

De Spaanse kampioen haalde deze zomer al een drietal aanwinsten in huis. Met Ilkay Gündogan werd alvast een nieuwe middenvelder transfervrij weggeplukt bij Manchester City. Daarnaast shopte de Spaanse kampioen ook in eigen land. Verdediger Iñigo Martinez werd eveneens transfervrij op de kop getikt nadat zijn contract bij Athletic Bilbao afliep, middenvelder Oriol Romeu kwam dan weer voor een beperkt bedrag over van FC Girona.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Beoogde opvolger Messi

In het slot van de mercato komt daar normaal gezien nog extra versterking bij, onder meer een extra back staat op de verlanglijst. Daarnaast wordt het ook uitkijken naar wat er aan uitgaande zijde nog gebeurt. Zo zou één van de Catalaanse goudhaantjes zijn zinnen hebben gezet op een vertrek. Ansu Fati, enkele seizoenen gelende nog bestempelt als de opvolger van Lionel Messi, zou volgens AS immers zijn conclusies hebben getrokken.

Xavi zet deur open

Het jeugdproduct speelt momenteel geen hoofdrol meer in de plannen van coach Xavi Hernandez en zou daarom zijn zaakwaarnemer de opdracht hebben gegeven een nieuwe club te vinden. Aan interesse zou er alvast geen gebrek zijn. Xavi liet overigens al verstaan dat hij een vertrek van Fati niet uitsluit. "Ik ben fan van de voetballer Fati en hij heeft ons veel geholpen. Maar het is ook duidelijk dat hij door een zware blessure uit een moeilijke situatie komt. Hij moet continuïteit hebben en dat kan ik hem niet garanderen", werd de trainer geciteerd bij VI.

🚀

Hoort Barça met zijn huidige selectie bij de 10 beste Europese clubs?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

48
48
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

27
27
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

40
40
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

48
48
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

43
43
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

81
81
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

62
62
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

227
227
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

63
63
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

44
44
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

106
106
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

741
741
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

452
452
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

407
407
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

220
220
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

809
809
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

560
560
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

296
296
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

274
274

Meer sportnieuws