Vandenbempt tipt nieuwe Duivel: "Als hij zo blijft spelen ..."

door
Vandenbempt tipt nieuwe Duivel:

Begin september willen de Rode Duivels een nieuwe stap richting het Europees kampioenschap van 2024 zetten. Dan staan de kwalificatieduels tegen Azerbeidzjan en Estland op het programma. Het wordt dus uitkijken naar welke namen bondscoach Domenico Tedesco dit keer in zijn selectie zal opnemen.

De opvolger van Roberto Martinez kampt alvast met de nodige kopzorgen. Met Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne liggen immers twee van zijn belangrijkste spelers voor enkele maanden in de lappenmand. Bovendien zijn de plooien met die eerste nog niet gladgestreken na het relletje van in juni. Daarnaast staat een groot vraagteken achter een derde kaderstuk. Romelu Lukaku heeft immers nog geen nieuwe club gevonden en werkte nu al enkele weken geen wedstrijden en groepstrainingen meer af.

LEES OOK: AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

Alternatief staat klaar

Vermits Tedesco eerder al aangaf dat spelers voldoende in actie moeten komen bij hun clubs om in aanmerking te komen voor een selectie, zou Lukaku dus wel eens naast de groep kunnen vallen. Al wordt voor iemand van zijn kaliber mogelijk een uitzondering gemaakt. Moest Lukaku er toch niet bij zijn, heeft Tedesco wel een andere vlotscorende spits achter de hand. Hugo Cuypers is immers erg sterk aan het seizoen begonnen en scoort bij AA Gent het ene doelpunt na het andere.

Veel concurrentie

Volgens analist Peter Vandenbempt zou Cuypers dan ook een eerste cap verdienen, maar garanties heeft hij zeker niet. "Het probleem is dat je geen 20 centrumspitsen kan oproepen, en met Batshuayi, Openda en Lukaku er al 3 hebt. Dan valt Cuypers er weer uit, wat voor mij onterecht is", klinkt het bij Sporza. "Martinez riep 50 spelers op en dan was Cuypers er makkelijk bij, Tedesco doet dat terecht niet meer. Als Cuypers zo blijft spelen zal hij er wel eens bij zijn, zeker met zijn profiel."

Cuypers moet in september opgeroepen worden ...

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

54
54
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

60
60
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

67
67
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

84
84
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

24
24
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

72
72
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

358
358
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

51
51
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

111
111
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

64
64
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

201
201
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

128
128
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

620
620
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

321
321
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

116
116
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

568
568

Meer sportnieuws