Vandenbempt tipt nieuwe Duivel: "Als hij zo blijft spelen ..."

546 stemmen
Vandenbempt tipt nieuwe Duivel:

Begin september willen de Rode Duivels een nieuwe stap richting het Europees kampioenschap van 2024 zetten. Dan staan de kwalificatieduels tegen Azerbeidzjan en Estland op het programma. Het wordt dus uitkijken naar welke namen bondscoach Domenico Tedesco dit keer in zijn selectie zal opnemen.

De opvolger van Roberto Martinez kampt alvast met de nodige kopzorgen. Met Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne liggen immers twee van zijn belangrijkste spelers voor enkele maanden in de lappenmand. Bovendien zijn de plooien met die eerste nog niet gladgestreken na het relletje van in juni. Daarnaast staat een groot vraagteken achter een derde kaderstuk. Romelu Lukaku heeft immers nog geen nieuwe club gevonden en werkte nu al enkele weken geen wedstrijden en groepstrainingen meer af.

LEES OOK: 'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Alternatief staat klaar

Vermits Tedesco eerder al aangaf dat spelers voldoende in actie moeten komen bij hun clubs om in aanmerking te komen voor een selectie, zou Lukaku dus wel eens naast de groep kunnen vallen. Al wordt voor iemand van zijn kaliber mogelijk een uitzondering gemaakt. Moest Lukaku er toch niet bij zijn, heeft Tedesco wel een andere vlotscorende spits achter de hand. Hugo Cuypers is immers erg sterk aan het seizoen begonnen en scoort bij AA Gent het ene doelpunt na het andere.

Veel concurrentie

Volgens analist Peter Vandenbempt zou Cuypers dan ook een eerste cap verdienen, maar garanties heeft hij zeker niet. "Het probleem is dat je geen 20 centrumspitsen kan oproepen, en met Batshuayi, Openda en Lukaku er al 3 hebt. Dan valt Cuypers er weer uit, wat voor mij onterecht is", klinkt het bij Sporza. "Martinez riep 50 spelers op en dan was Cuypers er makkelijk bij, Tedesco doet dat terecht niet meer. Als Cuypers zo blijft spelen zal hij er wel eens bij zijn, zeker met zijn profiel."

Cuypers moet in september opgeroepen worden ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

7
7
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

55
55
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

51
51
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

122
122
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

128
128
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

294
294
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

293
293
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

228
228
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

92
92
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

47
47
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

57
57
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

486
486
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

121
121
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

169
169
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

180
180
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

901
901
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

244
244
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

371
371
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

98
98

Meer sportnieuws