Vandenbempt tipt nieuwe Duivel: "Als hij zo blijft spelen ..."

546 stemmen
Vandenbempt tipt nieuwe Duivel:

Begin september willen de Rode Duivels een nieuwe stap richting het Europees kampioenschap van 2024 zetten. Dan staan de kwalificatieduels tegen Azerbeidzjan en Estland op het programma. Het wordt dus uitkijken naar welke namen bondscoach Domenico Tedesco dit keer in zijn selectie zal opnemen.

De opvolger van Roberto Martinez kampt alvast met de nodige kopzorgen. Met Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne liggen immers twee van zijn belangrijkste spelers voor enkele maanden in de lappenmand. Bovendien zijn de plooien met die eerste nog niet gladgestreken na het relletje van in juni. Daarnaast staat een groot vraagteken achter een derde kaderstuk. Romelu Lukaku heeft immers nog geen nieuwe club gevonden en werkte nu al enkele weken geen wedstrijden en groepstrainingen meer af.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Alternatief staat klaar

Vermits Tedesco eerder al aangaf dat spelers voldoende in actie moeten komen bij hun clubs om in aanmerking te komen voor een selectie, zou Lukaku dus wel eens naast de groep kunnen vallen. Al wordt voor iemand van zijn kaliber mogelijk een uitzondering gemaakt. Moest Lukaku er toch niet bij zijn, heeft Tedesco wel een andere vlotscorende spits achter de hand. Hugo Cuypers is immers erg sterk aan het seizoen begonnen en scoort bij AA Gent het ene doelpunt na het andere.

Veel concurrentie

Volgens analist Peter Vandenbempt zou Cuypers dan ook een eerste cap verdienen, maar garanties heeft hij zeker niet. "Het probleem is dat je geen 20 centrumspitsen kan oproepen, en met Batshuayi, Openda en Lukaku er al 3 hebt. Dan valt Cuypers er weer uit, wat voor mij onterecht is", klinkt het bij Sporza. "Martinez riep 50 spelers op en dan was Cuypers er makkelijk bij, Tedesco doet dat terecht niet meer. Als Cuypers zo blijft spelen zal hij er wel eens bij zijn, zeker met zijn profiel."

Cuypers moet in september opgeroepen worden ...

Meest recent

België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

2
2
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

47
47
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

31
31
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

57
57
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

19
19
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

44
44
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

109
109
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

313
313
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

122
122
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

322
322
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

425
425
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1107
1107
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

45
45
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

119
119
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

436
436
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

160
160
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

178
178
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

86
86
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

73
73
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

260
260
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150

Meer sportnieuws