Vandenbempt tipt nieuwe Duivel: "Als hij zo blijft spelen ..."

door
Vandenbempt tipt nieuwe Duivel:

Begin september willen de Rode Duivels een nieuwe stap richting het Europees kampioenschap van 2024 zetten. Dan staan de kwalificatieduels tegen Azerbeidzjan en Estland op het programma. Het wordt dus uitkijken naar welke namen bondscoach Domenico Tedesco dit keer in zijn selectie zal opnemen.

De opvolger van Roberto Martinez kampt alvast met de nodige kopzorgen. Met Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne liggen immers twee van zijn belangrijkste spelers voor enkele maanden in de lappenmand. Bovendien zijn de plooien met die eerste nog niet gladgestreken na het relletje van in juni. Daarnaast staat een groot vraagteken achter een derde kaderstuk. Romelu Lukaku heeft immers nog geen nieuwe club gevonden en werkte nu al enkele weken geen wedstrijden en groepstrainingen meer af.

LEES OOK: Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Alternatief staat klaar

Vermits Tedesco eerder al aangaf dat spelers voldoende in actie moeten komen bij hun clubs om in aanmerking te komen voor een selectie, zou Lukaku dus wel eens naast de groep kunnen vallen. Al wordt voor iemand van zijn kaliber mogelijk een uitzondering gemaakt. Moest Lukaku er toch niet bij zijn, heeft Tedesco wel een andere vlotscorende spits achter de hand. Hugo Cuypers is immers erg sterk aan het seizoen begonnen en scoort bij AA Gent het ene doelpunt na het andere.

Veel concurrentie

Volgens analist Peter Vandenbempt zou Cuypers dan ook een eerste cap verdienen, maar garanties heeft hij zeker niet. "Het probleem is dat je geen 20 centrumspitsen kan oproepen, en met Batshuayi, Openda en Lukaku er al 3 hebt. Dan valt Cuypers er weer uit, wat voor mij onterecht is", klinkt het bij Sporza. "Martinez riep 50 spelers op en dan was Cuypers er makkelijk bij, Tedesco doet dat terecht niet meer. Als Cuypers zo blijft spelen zal hij er wel eens bij zijn, zeker met zijn profiel."

Cuypers moet in september opgeroepen worden ...

Meest recent

'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

24
24
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

124
124
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

121
121
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

137
137
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

223
223
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

33
33
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

86
86
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

130
130
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

579
579
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

147
147
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

206
206
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

410
410
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

89
89
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

195
195
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

154
154
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

99
99
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

79
79
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

175
175
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

161
161
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

221
221
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

111
111
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

324
324
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

113
113

Meer sportnieuws